News

#140 Aktualności z dn. 06.12.2017

Z środowych wydarzeń: Indonezja może zakazać płatności Bitcoinem; Latanie za Bitcoina i Ethereum; Revolut pozwala na płacenie w kryptowalutach; Kawałek Karaibów za Bitcoiny; Bitcoin znowu bije rekordy cenowe.

• Indonezja może zakazać płatności Bitcoinem:

Indonezyjski Bank Centralny ujawnił, że rozważa wprowadzenie nowych regulacji, które zakazałyby transakcji Bitcoina od 2018 r. Szef ds. Przekształceń, Onny Widjanarko powiedział wczoraj, że bank chce wprowadzić zakaz z powodu obaw o potencjalne wykorzystanie Bitcoina w finansowaniu terroryzmu, praniu brudnych pieniędzy i handlu narkotykami.

Bank Centralny, który ma uprawnienia do decydowania o polityce monetarnej, prowadzi obecnie badania mające na celu ustalenie, czy Bitcoin będzie regulowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi pieniądza elektronicznego czy też w osobnych ramach dotyczących kryptowalut. Zgodnie z raportem The Jakarta Post, Widjanarko stwierdził:

Obecnie nie ma jednej regulacji obowiązującej wszystkich, którzy przeprowadzają transakcje przy użyciu Bitcoina.

Urzędnik zaapelował także do firm akceptujących płatności Bitcoinem aby zaprzestali tej praktyki. Uzasadnił to tym, że Bank Indonezji nie będzie ponosił odpowiedzialności za straty poniesione w wyniku takich transakcji.

Gdyby Indonezja faktycznie zabroniła używania Bitcoina jako metody płatności, przyłączałaby się do innych krajów przeciwnych kryptowalutom, takich jak Chiny. Stanowisko podobne do Indonezji ma też minister finansów Rosji, który we wrześniu oświadczył, że oczekuje ustawy o kryptowalutach, w której zostanie wprowadzony zakaz płatności z wykorzystaniem Bitcoina.

• Latanie za Bitcoina i Ethereum:

Regionalne linie lotnicze Surf Air zaczęły akceptować Bitcoina i Ethereum jako zapłatę za miesięczne członkostwo i usługi czarterowe. Zgodnie z planem prywatne linie lotnicze będą akceptować tego typu płatności za pośrednictwem aplikacji mobilnej. Według prezesa i dyrektora generalnego tych linii lotniczych, Sudhina Shahani, przełomowe i postępowe technologie, takie jak Bitcoin i Ethereum, uzupełniają ich wizję:

Ideą Surf Air jest zakłócanie i zmiana sposobu, w jaki świat pozyskuje, kupuje i uzyskuje dostęp do podróży lotniczych, więc ma sens to, abyśmy również przyjmowali destrukcyjne i progresywne formy płatności, takich jak Bitcoin i Ethereum. Użytkownicy Bitcoina są podobni do nas, to niezwykle mocno zmotywowana społeczność pionierów. Wierzę, że poprzez tworzenie powiązań pomiędzy tymi dwoma przyszłościowymi modelami biznesowymi tworzymy przyszłość dla handlu opartego na doświadczeniu i stawianiu klienta na pierwszym miejscu.

Zgodnie z nowym systemem, Surf Air pozwala swoim członkom płacić opłatę członkowską, dzięki której mogą latać ile chcą. Pasażerowie korzystający z tej usługi są wstępnie sprawdzani przez rząd za pomocą kontroli przeszłości, więc nie muszą czekać na odprawy.

Regionalny przewoźnik we wdrażaniu nowego programu współpracuje z cyfrową platformą walutową Coinbase, która obsługuje stronę płatności tego programu.

Branża lotnicza, szczególnie w regionalnych lub małych firmach, jest nastawiona pozytywnie do walut wirtualnych. Przed Surf Air kilka regionalnych linii lotniczych zaakceptowało już Bitcoina jako formę płatności. Inne firmy badają również technologię Blockchain i jej możliwe zastosowanie w zakresie wydawania biletów i odprawy.

• Revolut pozwala na płacenie w kryptowalutach:

Revolut, europejska aplikacja, która pozwala użytkownikom realizować transakcje w 25 światowych walutach ogłosiła, że od tego tygodnia pozwoli użytkownikom na transakcje w kryptowalutach. Informacja ta pojawiła się w komunikacie ogłoszonym podczas konferencji Disrupt Berlin.

Aplikacja została stworzona, aby umożliwić użytkownikom dokonywanie zakupów bez konieczności płacenia za zagraniczne transakcje czy konwersję waluty. Z ponad milionem użytkowników aplikacja ma zamiar wprowdzić kryptowaluty do mainstreamu.

Dzięki kryptowalutom użytkownicy będą mieli dostęp do swoich własnych portfeli, a płatności, które wyczerpią konta fiat będą automatycznie uzupełniane z kont kryptowalutowych. Aplikacja będzie oferować wsparcie dla Bitcoina, Litecoina i Etheru.

• Kawałek Karaibów za Bitcoiny:

Za cenę 5,3 miliona funtów można nabyć 5 hektarów wyspy na Karaibach. Sprzedający twierdzą, że jako zapłatę przyjmą tylko Bitcoina, a dokładniej nieco ponad 570 BTC.

Tropikalna kryjówka na wyspie Union w St Vincent i na Grenadynach jest obecnie tylko kawałkiem ziemi w zatoce o nazwie Bloody Bay. Jednak ma zostać sprzedana z planami na willę, a także bar na plaży.

Istnieje wiele drogich i luksusowych majątków, które można nabyć jedynie za Bitcoiny. Uwagę inwestorów przyciągnął luksusowy apartament w Notting Hill, rezydencja w Miami czy dom w Grimsby w Anglii, a popyt na tego typu nieruchomości rośnie w miarę jak rośnie cena najpopularniejszej kryptowaluty.

Bitcoin znowu bije rekordy cenowe:

Kolejny dzień, w którym Bitcoin zyskuje na popularności. Dziś o kolejne 8,8%, co oznacza pokonanie bariery 13.000 dolarów. Wzrost ten odbił się spadkami na pozostałych kryptowalutach. Ethereum traci 4,6%, Litecoin 0,8%, Dash 4,9%, a Bitcoin Cash 1,5%. IOTA nie przerywa swej passy i zyskuje dziś 34%. Również Einstenium nie daje wytchnienia swoim inwestorom. W dniu dzisiejszym zyskało ono aż 125,6%, co oznacza, że w przeciągu 2. tygodni zyskało ponad 1.000%. Rynek wzrósł dziś o kolejne 43,8 mld dolarów, a jego wartość na dzień dzisiejszy wynosi 375,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button