News

#141 Aktualności z dn. 07.12.2017

Z czwartkowych wydarzeń: Wielka Brytania chce regulacji kryptowalut; Zwrot akcji w Korei Południowej; Angielski bank dołącza do krytyków Bitcoina; W Austrii powstał Instytut Badawczy ds. Kryptoekonomii; Bitcoin króluje.

• Wielka Brytania chce regulacji kryptowalut:

Brytyjski Skarb Państwa planuje wprowadzić regulacje na Bitcoinie i innych kryptowalutach. Agencja jest coraz bardziej zaniepokojona możliwością wykorzystania walut cyfrowych w nielegalnych działaniach, takich jak pranie pieniędzy i uchylanie się od opodatkowania, ze względu na ich rosnącą popularność.

Zgodnie z planowanym prawodawstwem, które ma objąć całą Unię Europejską, handlowcy kryptowalut będą zmuszeni ujawnić swoją tożsamość i zgłosić wszelkie podejrzane działania. Takie posunięcie rządu Wielkiej Brytanii może spowodować zamieszanie wśród graczy z branży, ponieważ większość giełd w kraju jest już zgodna z istniejącymi przepisami dotyczącymi znajomości klienta (KML) i prawa prania brudnych pieniędzy (AML).

Proponowane rozporządzenie może zostać wdrożone przez rząd brytyjski natychmiast ze względu na dynamicznie rozwijający się cyfrowy rynek walutowy w tym kraju. Ciągły wzrost ich cen na rynku, w szczególności Bitcoina, który przyciągnął wielu ludzi, może zachęcać do dalszego inwestowania. Ciągły brak obowiązujących przepisów regulujących handel i korzystanie z kryptowalut może spowodować, że stopień ryzyka będzie stawał się coraz większy.

Według rzecznika brytyjskiego Ministerstwa Skarbu nowe rozporządzenie w sprawie kryptowalut może zostać wdrożone do końca 2018 roku. Data wprowadzenia regulacji może jednak zostać zmieniona, a szczegółowe informacje dotyczące proponowanych rozporządzeń, nie są jeszcze określone. Oczekuje się również, że w niedalekiej przyszłości wprowadzi się więcej przepisów związanych z walutami cyfrowymi w różnych krajach UE.

• Zwrot akcji w Korei Południowej:

Największe na świecie giełdy futures, CBOE i CME Group, nadały imprimaturę transakcjom futures na Bitcoinie. Korea Południowa jednak tego nie chce. Wydaje się, że południowokoreański rząd stara się lepiej poznać i otworzyć się na te waluty. Przypominamy, że całkiem niedawno, Korea Południowa ogłosiła plany rozpoczęcia regulacji kryptowalut i opodatkowania zysków. Kraj ten zakazał także ICO.

Obywatele azjatyckiego narodu są agresywnymi nabywcami Bitcoinów i innych cyfrowych walut, często płacąc znaczne wyższe prowizje, niż na zachodnich giełdach. Tony Lyu, dyrektor generalny południowokoreańskiej giełdy Korbit, wyjaśnił:

Słowo bardzo szybko rozprzestrzenia się w Korei. Gdy ludzie są czymś zainwestowani, chcą, aby wszyscy dołączyli na pokład. Wokół kryptowalut jest ogromny, niemal wspólnotowy ruch.

Jeśli CBOE i CME Group nie brzmią znajomo, prawdopodobnie Nasdaq już tak. Słynna giełda technologiczna przygotowuje się do przyszłej oferty bitcoinowej. W Japonii, największym na świecie rynku krypto, Giełda Finansowa w Tokio stwarza podstawy do oferowania kontraktów terminowych.

Południowokoreańskie giełdy również przygotowywały się do tego, dopóki koreański rząd nie odstąpił od tego pomysłu. 5. grudnia Komisja Usług Finansowych w kraju nakazała członkom Koreańskiego Stowarzyszenia Inwestycji Finansowych wycofanie się z planów oferowania kontraktów terminowych. Dwie koreańskie firmy zajmujące się papierami wartościowymi już zaplanowały seminaria dla inwestorów futures na Bitcoinie.

• Angielski bank dołącza do krytyków Bitcoina:

Pomimo największego jak dotąd dnia pod względem bitcoinowych zakupów, w którym największa z kryptowalut osiągnęła najwyższy poziom sięgający niema 15.000 dolarów, bank Coutts w Anglii, postanowił przekazać społeczeństwu jaki to Bitcoin jest nierealny i bezwartościowy.

Dołączając do chóru składającego się z Jamie Dimona i Dennisa Gartmana, a także wielu instytucji bankowych, Coutts Bank, którego lista cenionych klientów obejmuje brytyjską rodzinę królewską, w najlepszym razie sceptycznie odnoszą się do błyskawicznego wzrostu wartości Bitcoina.

Analityk Lilian Chovin uznał wirtualną walutę za spekulacyjny składnik aktywów, który nie ma żadnej wartości materialnej.

Jego ostry wzrost przywrócił wspomnienia bańki dotcom na przełomie wieków. Nasze zdanie w Coutts jest takie – waluty elektroniczne, takie jak Bitcoin, nie mają w sobie nic, oprócz sentymentu (…) Nie mamy obecnie planów włączenia ich do naszej strategii inwestycyjnej.

Jak na ironię, analityk zauważył potencjalne zastosowania technologii Blockchain jako czegoś, na co bank zwraca szczególną uwagę. Korzystając z kryptowaluty opartą na Blockchain, Coutts mógłby potencjalnie inwestować w inne branże, które znajdują innowacyjne sposoby zastosowania tej technologii, zgodnie z Chovin:

Naszym zdaniem rozwój technologii Blockchain, która kryje się za tak zwanymi kryptowalutami, takimi jak Bitcoin, jest znacznie ciekawszym obszarem do oglądania. Ta nowa technologia może zmienić każde pole, w którym istnieje potrzeba bezpiecznych i możliwych do przeniesienia zapisów.

Podczas gdy większość banków utrzymywała dystans do kryptowalut, nie ma wątpliwości, że będą obserwować wprowadzenie kontraktów terminowych na Bitcoinie przez CBOE i CME w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

• W Austrii powstał Instytut Badawczy ds. Kryptoekonomii:

Austriacki rząd przykłada dużą wagę do nowego projektu badawczego Blockchain, którego celem jest rozwój zastosowanie tej technologii w biznesie. Nowy Instytut Badawczy ds. Kryptoekonomii, będzie miał siedzibę na Uniwersytecie Wiedeńskim. 5. grudnia na spotkaniu zgromadziło się ponad 500 osób, w którym wystąpił Harald Mahrer – austriacki federalny minister nauki, badań i gospodarki.

Łączymy wiedzę fachową całej społeczności, aby potrzeby naszych przedsiębiorców mogły zostać spełnione i podłączone do agendy przyszłej administracji. W Europie Austria ma już wiodącą rolę w dziedzinie Blockchain. Teraz musimy upewnić się, że zostaną podjęte kolejne kroki i stworzyć promocje prawdziwych aplikacji biznesowych.

– skomentował Mahrer.

W oświadczeniach, austriackie Ministerstwo stwierdziło, że będzie wspierać projekty Blockchain poprzez fundusze badawcze o wartości 8 milionów euro.

• Bitcoin króluje:

Czwartek zapamiętamy, jako absolutny rekord Bitcoina, kiedy to po raz pierwszy w historii przekroczył wartość 15.000 dolarów! Oznacza to wzrost o 24,7% Większość altów zanotowała jednak spadki. Z tych największych, cena Ethereum obniżyła się o 2,5%, a Litceoina o 5,1%. Na czerwonym tle, szczególnie dobrze wyróżnił się Strais, który wzrósł aż o 36,8%. Kapitalizacja całego runku wynosi 420 mld dolarów, co daje napływ gotówki rzędu 45 mld dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin!

źródło: cointelegraph.com, thetelegraph, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

  1. Jaki napływ gotówki rzędu 45 mld dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin? Wzrost ceny nie oznacza wpłynięcia gotówki rzędu różnicy cen starej – aktualnej, a jedynie nowe przeliczenie po aktualnej cenie wszystkich krypto. Nawet jeśli nowa gotówka wykupiła tylko 1 BTC po cenie o 10$ wyższej, wówczas na giełdę wpłynęło tylko 10$, ale ustanowiło to nową cenę, więc teraz wartość KAŻDEGO! BTC zmieniła się na 'poprzednią+10$’. Czy to oznacza że do każdego BTC wpłynęło dodatkowe 10$? NIE. Błąd logiczny. Piszecie w kółko to samo, więc zwracam uwagę. Można napisać, że wartość rynku wzrosła, ale nie że był napływ gotówki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button