News

#1435 Newsy z dnia 14.07.2021

Ze środowych wydarzeń: SEC vs. Ripple: Aktualizacja sprawy; Phantom zebrał 9 mln dolarów na uruchomienie wielołańcuchowego portfela krypto; Brazylia: Regulator zatwierdził ETF Ethereum; Samozwańczy twórca Bitcoina aresztowany; Lightning Network notuje nowy rekord pojemności; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • SEC vs. Ripple: Aktualizacja sprawy:

Sprawa SEC przeciwko Ripple Labs przybrała nowy obrót. Sąd zaplanował konferencję online na 15 lipca o godzinie 15:00 w celu omówienia wniosku SEC o uchylenie zeznania byłego szefa organu regulacyjnego Williama Hinmana.

Informacja została udostępniona przez adwokata Jamesa K. Filana, który ujawnił, że:

 

Ripple sprzyja zeznaniom Hinmana pomimo ciągłych próśb SEC o jego uchylenie. Adwokat Jeremy Hogan zareagował na rozwój sytuacji, stwierdzając:

Gdyby sędzia była usatysfakcjonowana zeznaniami, po prostu przyjęłaby je. Być może będzie potrzebowała więcej danych od Ripple (…).

Hogan dodał:

Domyślam się, że wyda orzeczenie na rozprawie, ponieważ zeznanie zaplanowano na 19-go.

Zeznanie zostało już przełożone z 30 czerwca na 19 lipca, a po nim pojawiła się informacja o konferencji w dniu 15 lipca.

Ripple domagał się również od SEC dokumentów dotyczących Bitcoina i Ethereum, które uniemożliwiają sklasyfikowanie ich jako papierów wartościowych. W rzeczywistości w 2018 roku Hinman publicznie oświadczył, że BTC i ETH nie powinny być uważane za papiery wartościowe ze względu na ich nieodłączną decentralizację.

Hinman powiedział:

Kiedy patrzę dziś na Bitcoina, nie widzę strony trzeciej, której wysiłki są kluczowym czynnikiem napedzającym w przedsiębiorstwie. Sieć, w której działa Bitcoin, działa i wydaje się, że od jakiegoś czasu jest zdecentralizowana. Być może od samego początku.

Jeśli chodzi o SEC, to wcześniej argumentowała, że nie ma „wyjątkowych okoliczności”, które pozwoliłyby na pozbycie się kogoś, kto zajmował jedno z „najwyższych stanowisk w niezależnej agencji federalnej”, aby przesłuchiwać go w sprawie spotkań zewnętrznych.

Nie trzeba dodawać, że ostatnie wydarzenie wywołało zamieszanie wśród członków społeczności co do wpływu tej konferencji na dalszy ciąg sprawy.

  • Phantom zebrał 9 mln dolarów na uruchomienie wielołańcuchowego portfela krypto:

Dostawca portfeli kryptowalutowych Phantom zabezpieczył 9 milionów dolarów w ramach finansowania serii A, aby uruchomić nowy portfel wielołańcuchowy. Ma on pomóc użytkownikom DeFi w uzyskaniu dostępu do zdecentralizowanych aplikacji w wielu łańcuchach bloków.

Zmiana nastąpiła po udanej premierze wersji beta w kwietniu tego roku, w której pojawiło się 40.000 nowych użytkowników Phantom. Firma zapewniła również 500.000 dolarów dotacji od Serum i Solany podczas tej fazy.

Brandon Millman, współzałożyciel i dyrektor generalny Phantom, powiedział, że jego platforma umożliwia użytkownikom łatwy dostęp do zdecentralizowanych giełd i platform NFT, wyjaśniając:

W miarę, jak świat zmierza w kierunku wielołańcuchowej przyszłości, duże zainteresowanie ze strony uczestników serii beta wskazuje, że nasz zespół zaprojektował portfel DeFi, który zapewni użytkownikom wartość w przeciwieństwie do innych podobnych produktów na rynku.

Portfele kryptowalutowe są pierwszym punktem kontaktu dla użytkowników DeFi. Jednak poziom wiedzy co do używania ich może mieć wpływ na szersze rozpowszechnienie. Aplikację Phantom można zainstalować jako rozszerzenie przeglądarki w Google Chrome, Microsoft Edge, Brave i Firefox.

Saurabh Sharma z Jump Capital, powiedział, że projekty takie jak Phantom pomogą odskoczyć do głównego nurtu przyjęcia DeFi.

Następna faza DeFi będzie koncentrować się na wdrażaniu głównych użytkowników.

– powiedział.

Arianna Simpson z Andreessen Horowitz zachwalała misję Phantom polegającą na zbudowaniu „pięknego, łatwego w użyciu portfela, który łączy zasoby i zapewnia użytkownikom bezproblemowe wrażenia”. Dodała, że jej firma jest podekscytowana współpracą z startupem kryptograficznym.

Andreessen Horowitz jest jednym z największych sponsorów projektów Solana, który na początku tego roku współprowadził sprzedaż prywatnych tokenów Solana Labs o wartości 314 mln dolarów. Firma venture stoi za jednymi z największych podwyżek w kryptowalutach, przeznaczając miliardy dolarów na start-upy zorientowane na blockchain.

  • Brazylia: Regulator zatwierdził ETF Ethereum:

Zgodnie z komunikatem QR Capital, spółki holdingowej QR Asset Management, brazylijska Comissão de Valores Mobiliários, krajowy regulator papierów wartościowych, zatwierdził fundusz Ether ETF.

Fundusz, który działa pod oznaczeniem QETH11, będzie handlował na brazylijskiej giełdzie papierów wartościowych B3, która działa jako giełda regionalna i obsługuje klientów na całym świecie. QETH11 będzie używał tego samego indeksu Ether, który jest używany przez CME Group . Będzie korzystał też z instytucjonalnych usług powierniczych świadczonych przez Gemini.

W swoim ogłoszeniu emitent funduszu przedstawia produkt jako „prostą, bezpieczną i regulowaną opcję dla każdego inwestora, aby uzyskać bezpośrednią ekspozycję na Ethereum za pośrednictwem preferowanego brokera, bez martwienia się o rejestracje na giełdach, portfelach lub kluczach prywatnych”.

QR Asset Management kupuje ETH i zobowiązuje się zapewnić wysoki poziom przejrzystości i bezpieczeństwa dla inwestorów QETH11.

Fernando Carvalho, dyrektor generalny QR Capital, powiedział:

Brazylijskie organy regulacyjne dostrzegają dojrzewanie rynku kryptowalut i rozumieją, że ważne jest oferowanie produktów regulowanych inwestorom, którzy nie mogą doczekać się zbadania nowych klas aktywów. Mamy nadzieję, że te sygnały z Brazylii zachęcą SEC do zatwierdzenia pierwszego amerykańskiego krypto ETF.

Wiadomości o zielonym świetle CVM podążają za dwóm wcześniejszym kryptowalutowym zatwierdzeniom ETF w marcu tego roku. Oba są również przedmiotem obrotu na B3.

Miesiąc wcześniej, w lutym, kanadyjska Ontario Securities Commission dała zielone światło dla pierwszego na świecie fizycznie rozliczanego ETF Bitcoin. W innych krajach, szczególnie w Stanach Zjednoczonych, regulatorzy papierów wartościowych wciąż opóźniają zatwierdzanie kryptowalut ETF pomimo stałego popytu.

  • Samozwańczy twórca Bitcoina aresztowany:

Jörg Molt twierdził kiedyś, że pomógł wynaleźć Bitcoin. Mówił też, że jest dobrym znajomym Andreasa Antonopoulosa, po występie na konferencji WCC Vegas Blockchain Week 2019. Molt rzekomo w kuluarach konferencji w Las Vegas, mówił, że jest współtwórcą Bitcoina. Po tym, jak historia wyszła na jaw, Antonopoulos podkreślił, że w ogóle nie zna Molta…

Wygląda na to, że Niemiec o imieniu „Jörg Molt” pokazywał selfie zrobione ze mną i mówił ludziom, że jesteśmy przyjaciółmi – ​​to kłamstwo. W ogóle go nie znam – słyszałem od innych, że twierdzi, że jest założycielem Bitcoina i ma tysiące BTC – KŁAMSTWO.

– napisał wtedy na Twitterze Antonopoulos.

Bild donosi, że Molt został niedawno aresztowany, gdy wszed łna pokład samolotu na lotnisku we Frankfurcie. Funkcjonariusze organów ścigania uważają, że Molt stał za oszustwami z udziałem 54-letniej kobiety, która rzekomo była jego towarzyszką. Bawarska policja przeszukała dom Molta i znalazła dowody związane ze śledztwem.

Molt jest oskarżony o oszukanie 50 osób na 2.14 mln dolarów w ramach programu o nazwie „Bitcoin Pension”. Molt, który jest również znanym DJ-em w Niemczech, podobno powiedział inwestorom, że uzyskane przez niego środki trafią do górników BTC w Szwecji. 40% z nich było rzekomo przechowywane na bezpiecznym koncie, ale w 2020 roku Bitcoin Pension zaprzestał działalności, a inwestorzy nazwali to oszustwem.

Śledczy twierdzą, że samozwańczy Satoshi nie zainwestował pieniędzy w wydobycie i jest obciążany za obietnice wielkich zysków. W 2019 roku, podczas imprezy WCC Vegas Blockchain Week, Molt powiedział ludziom, że posiada ponad 250.000 Bitcoinów.

  • Lightning Network notuje nowy rekord pojemności:

Protokół płatności drugiej warstwy Bitcoin, Lightning Network, rozwija się bardzo dynamicznie. W ciągu ostatnich kilku miesięcy jego wykorzystanie i pojemność znacząco się zwiększyła.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,19%i Ethereum o 0,50%. Korektę notuje Cardano o -1,01%, XRP o -0,85%, Dogecoin o -1,42%, Polkadot o -2,94% i Bitcoin Cash o -0,23%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.35 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 66 mld dolarów.

źródło: ambcrypto.com, cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button