News

#144 Aktualności z dn. 10.12.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Bitcoin nie sprzyja terroryzmowi; Craigslist zaakceptuje płatność Bitcoinami; Steam znów przyjmuje kryptowaluty; Bitcoin postraszył i powrócił.

• Bitcoin nie sprzyja terroryzmowi:

Od początku swojej działalności w 2009 r., Bitcoin był pionierem w dziedzinie kryptowalut i w 2017 r. pojawił się w świadomości głównego nurtu. Technologia Blockchain obiecuje uwolnienie od scentralizowanej bankowości, ale jej anonimowość wpisuje się również w sprawy rządu i agencji bezpieczeństwa.

Doskonałym przykładem jest obecnie nieczynny już Silk Road, który był rynkiem online i pozwalał użytkownikom kupować i sprzedawać wszystko, nawet narkotyki czy broń palną. Oczywiście kupowanie i sprzedawanie nielegalnych towarów jest wciąż bardzo ryzykowne. Ta ciemna strona świata kryptowalut jednak nadal funkcjonuje. FBI zamknęło Silk Road i aresztowało jego założyciela Rossa Ulbrichta, kończąc bieg największego gracza w historii Darknetu.

Chociaż zrozumiałe jest, że anonimowe transakcje pozwalają ludziom prowadzić swój brudny biznes, nawet Unia Europejska uważa, że ​​kryptowaluty nie sprzyjają terroryzmowi. W raporcie opublikowanym na początku tego roku, Komisja Europejska oświadczyła, że ​​grupy terrorystyczne używają kryptowalut, jednak wewnętrzna złożoność transakcji Blockchain jest trochę jak publicznie dostępna księga. Każda transakcja dokonana za pomocą Bitcoina jest zapisana w księdze głównej, aby wszyscy mogli ją zobaczyć – co daje władzom pewne wyobrażenie o tym, kto, co wysyła. O wiele łatwiej jest wysłać gotówkę w kopercie niż za pośrednictwem cyfrowej waluty, która jest nieuchronnie identyfikowalna w jakiejś formie, jednak istnieje ryzyko przechwycenia jej.

Terroryzm jest jedną kontrowersją, natomiast drugą, o której się często mówi publicznie, jest unikanie podatków. Jest to prawdopodobnie największy problem dla rządów i ich odpowiednich służb podatkowych. Podejmowane są ogromne wysiłki w celu monitorowania użytkowników kryptowalut, którym nie udało się zadeklarować swoich zarobków. Amerykańska giełda Coinbase została zobowiązana do przekazania szczegółów dotyczących swoich największych transakcji handlowych.

W tym tygodniu Australia nakazała, aby wszystkie giełdy działające w tym kraju zarejestrowały się w agencji przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Są to zrozumiałe obawy, gdyż przychody z inwestycji podlegają opodatkowaniu. Ale publikowanie bezpodstawnych twierdzeń o nikczemnych zastosowaniach kryptowalut jako powodu do szpiegowania i żądania informacji o użytkowniku jest raczej błędne.

Ludzie powinni korzystać z kryptowalut w sposób odpowiedzialny. Niektóre rządy jednak nadużywają władzy, aby wymusić nowe i niepoparte niczym przepisy dotyczące najważniejszego rozwoju technologicznego XXI. wieku.

• Craigslist zaakceptuje płatność Bitcoinami:

Craigslist, 106. najpopularniejsza platforma internetowa według Alexa, znacznie większa niż inne powszechnie znane platformy internetowe, takie jak Yelp, ma wprowadzić możliwość płatności Bitcoinami i innymi walutami kryptograficznymi. Informacja krązy po sieci po tym, jak na platformie pojawił się komunikat „Cryptocurrency OK”. Dokładny czas, w którym zespół programistów Craiglist zamierza w pełni zintegrować obsługę kryptowalut, pozostaje niejasny.

Biorąc pod uwagę, że firma nie przedstawiła żadnego publicznego oświadczenia dotyczącego opcji płatności kryptowalutowej, prawdopodobnie najpierw przeprowadzi test pilotażowy. Jeśli się powiedzie, mogą wdrożyć pełną integrację Bitcoina w dłuższej perspektywie.

9. listopada Nikkei i CNBC poinformowały, że w ciągu ostatnich 6. miesięcy, 4.500 firm w Japonii już zaczęło akceptować Bitcoina, a liczba ta ma wzrosnąć aż do 22.500 w ciągu zaledwie kilku tygodni.  Niedawno Aston Plasza and Residences, kompleks o wartości 335 milionów dolarów w Dubaju, ogłosił, że pojawiła się możliwość płatności za mieszkania za pomocą Bitcoina. Założycielka, Michelle Mone powiedziała:

Projektowanie to moja pasja od 21 lat i jestem dumna, że nasz projekt jest pierwszym globalnym, w którym można kupować apartamenty za Bitcoina..

Główną zaletą wykorzystania Bitcoin jako metody płatności w stosunku do usług oferowanych przez banki i instytucje finansowe, jest eliminacja złożonych i nieefektywnych dokumentów, zaangażowania pośredników i zewnętrznych usługodawców.

• Steam znów przyjmuje kryptowaluty:

Wielka platforma giełdowa Steam, zrezygnowała z przyjmowania Bitcoinów za klucze do gier i innych oprogramowań, argumentując bardzo zdestabilizowanym zachowaniem jego kursu na giełdach. Jednak duża część użytkowników wybuchło wściekłością, aktywnie protestując i ostatecznie pojawiła się możliwość zakupów za kryptowalutę.

Bitrefil umożliwił graczom kupowanie voucherów Steam za pomocą Bitcoina i Litecoina. Kupony są denominowane w euro, ale firma obiecuje, że bony można wykorzystać na całym świecie. Ogłoszenie zostało opublikowane blogu Bitrefill:

Z przyjemnością informujemy, że możesz teraz ponownie zapłacić za granie w Steam nabywając kupony bezpośrednio za pośrednictwem Bitrefill! Są one denominowane w euro i są ważne na całym świecie – kwota kuponu natychmiast zostanie przeliczona na walutę na koncie Steam.

 Bitcoin postraszył i powrócił:

Korekta na Bitcoinie choć wyglądała bardzo groźnie, szybko minęła i największa z kryptowalut znów ma się dobrze. Przez ostatnią dobę wzrosła o 5,9%, zostawiając w tyle pozostałe waluty. Dla przykładu, cena Ethereum spadła o 6,5%, a Litecoina o 0,4%. Większość altów spotkała się dziś z korektą. Na ich tle dobrze wypadł Waves, zwiększając wartość za jednostkę o 10,8%. Kapitalizacja całego rynku wzrosła o niemal 18 mld dolarów i wynosi aktualnie 413,

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button