News

#1452 Newsy z dnia 31.07.2021

Z sobotnich wydarzeń: Moody’s obniża rating Salwadoru – jeden z powodów to Bitcoin; Wealthfront umożliwia dostęp do aktywów kryptograficznych; Irlandia: Prezes banku centralnego widzi pozytywy w krypto; GoldenTree dodała Bitcoin do swojego bilansu; Ktoś kupił 1% podaży CryptoPunk za kwotę…; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Moody’s obniża rating Salwadoru – jeden z powodów to Bitcoin:

Jedna z głównych agencji ratingowych Moody’s, ogłosiła iż obniżyła rating Salwadoru wyrażając negatywne opinie na temat gospodarki kraju. Jednym z powodów jest uchwalenia przez rząd prawa, które uczyni Bitcoin legalnym środkiem płatniczym w kraju.

żródło: moodys.com

Agencja Moody’s obniżyła długoterminowe ratingi emitenta walut obcych i uprzywilejowane ratingi niezabezpieczone Salwadoru do Caa1 z B3, zgodnie z komunikatem.

Odnotowując „pogorszenie jakości kształtowania polityki”, agencja stwierdziła, że ​​prawo dotyczące Bitcoina i inne środki odzwierciedlają:

 (…) złe zarządzanie, wywołujące napięcia z partnerami międzynarodowymi i zagrażające drodze w kierunku porozumienia z Międzynarodowy, Funduszem Walutowym.

Agencja dodała, że ​​połączone czynniki mogą zwiększyć ryzyko dla zdolności Salwadoru „do uzyskania wystarczającego finansowania zewnętrznego przed wykupem obligacji”, począwszy od stycznia 2023 roku.

Prawo Bitcoina, które wchodzi w życie 7 września, wymaga od sprzedawców, aby akceptowali BTC razem z dolarem amerykańskim.

Nowe prawo ustanowiono 9 czerwca, gdzie niektórzy przeciwnicy twierdzą, że narusza ono konstytucję Salwadoru.

  • Wealthfront umożliwia dostęp do aktywów kryptograficznych:

W czwartek firma zajmująca się zautomatyzowanymi inwestycjami. Wealthfront Inc., ogłosiła, że ​​klienci mogą teraz uzyskać dostęp do aktywów kryptograficznych za pośrednictwem jej platformy. Firma ujawniła, że ​​klienci mogą wybierać spośród dwóch trustów inwestycyjnych Grayscale, gdzie oferuje teraz inwestycje w Grayscale Ethereum Trust i Grayscale Bitcoin Trust.

Wiadomość ta jest następstwem decyzji firmy o dodaniu konfigurowalnych portfeli Wealthfront, a wśród dwóch trustów kryptograficznych istnieją setki opcji do wyboru.

Kupowanie kryptowalut może wydawać się onieśmielające. Zbadanie wszystkich opcji, skonfigurowanie portfela i monitorowanie dodatkowego konta wymaga czasu i wysiłku. Właśnie dlatego ułatwiliśmy dostęp do BTC i ETH bezpośrednio z portfela Wealthfront. Zamiast kupować samemu monety, możesz zainwestować w GBTC i ETHE.

– czytamy w komunikacie.

Wealthfront twierdzi, że GBTC i/lub ETHE można dodać do dowolnego portfela, wybierając wybraną kombinację lub pojedynczy fundusz powierniczy. Firma zajmująca się zautomatyzowanymi usługami inwestycyjnymi dodaje, że 10% limit leży w najlepszym interesie klientów, jeśli chodzi o ryzyko:

Ograniczamy Twoją alokację do GBTC i ETHE, ponieważ jako powiernik zawsze działamy w Twoim najlepszym interesie. Inwestycje te mogą być bardziej ryzykowne i bardziej niestabilne niż większość ETF-ów.

Obsługa GBTC i ETHE nie jest pierwszym spojrzeniem Wealthfront na kryptowaluty. Firma dodała obsługę do kont Coinbase w 2018 roku.

GBTC i ETHE uzupełniają nasze szerokie menu opcji inwestycyjnych.

– czytamy w ogłoszeniu Wealthfront.

  • Irlandia: Prezes banku centralnego widzi pozytywy w krypto:

W artykule pod tytułem „Digital Money” Gabriel Makhlouf omawia projekt wydania cyfrowej wersji wspólnej europejskiej waluty. Europejski Bank Centralny (EBC) niedawno rozpoczął „fazę badania” i chociaż ostateczna decyzja nie została jeszcze podjęta, prezes CBI uważa, że ​​nie jest to kwestia „czy”, ale raczej „jak i kiedy” cyfrowe euro będzie wprowadzone.

Oprócz walut cyfrowych banków centralnych, Makhlouf zwraca uwagę na wzrost zdecentralizowanego pieniądza jako czynnika rosnącej cyfryzacji finansów. Unikając takich pojęć jak „mylącego deskryptora” „kryptowalut” i „mniej niedokładnych” „krypto-aktywów”, bankier określa monety, stablecoiny i tokeny po prostu jako „krypto”.

Ryzyko rośnie, ponieważ osoby fizyczne rozważają zainwestowanie części swoich pieniędzy w kryptowaluty.

– mówi Gabriel Makhlouf.

Wymienił przy tym brak przejrzystości, zmienność cen, wysokie zużycie energii i narażenie na oszustwa jako zagrożenia, przed którymi stoją inwestorzy i rządy.

W obecnej sytuacji negatywy związane z kryptowalutami znacznie przewyższają wszelkie korzyści.

– podsumowuje irlandzki urzędnik. Nalega jednak również, aby władze nie ignorowały pozytywnych elementów technologii leżącej u podstaw kryptowaluty.

Prezes CBI zauważa:

Technologia DLT jest zasadniczo bezpiecznym, zdecentralizowanym zapisem informacji przechowywanych w sieci i jest kluczowym elementem architektury niektórych rodzajów kryptowalut.

Makhlouf podkreśla, że ​​DLT może obniżyć koszty transakcji finansowych, a w niektórych przypadkach wyeliminować pośredników. Jednocześnie chwali możliwość oferowania inteligentnych kontraktów. Wykorzystanie DLT wzrosło w ostatnich latach, z pewnością ma potencjał, dodaje gubernator.

Znaczenie DLT prawdopodobnie wzrośnie, ponieważ rządy na całym świecie badają możliwości zastosowania technologii blockchain w projektowaniu swoich walut cyfrowych. Przeprowadzony niedawno eksperyment z udziałem kilku banków centralnych ze strefy euro i EBC wskazał, że cyfrowe euro oparte na blockchain byłoby wysoce skalowalne. Testowany system CBDC był w stanie jednocześnie przetwarzać ponad 300.000 transakcji na sekundę, jak ujawnił bank centralny Estonii na początku tego tygodnia.

  • GoldenTree dodała Bitcoin do swojego bilansu:

Nowojorska firma zarządzająca aktywami GoldenTree podobno dodała Bitcoin do swojego bilansu. Jednak kwota tej rzekomej inwestycji pozostaje nieznana.

Według raportu z serwisu wiadomości finansowych The Street, firma zarządzająca aktywami o wartości około 45 mld dolarów kupiła BTC ale najwyraźniej unika innych inwestycji w kryptowaluty. Powołując się na dwa źródła, publikacja informowała o zakupie Bitcoinów po rozmowach kierownictwa firmy na temat zatrudniania pracowników zaznajomionych z inwestycjami kryptograficznymi.

Włodarze firmy, w tym założyciel Steven Tananbaum oraz partnerzy Deeb Salem i Joseph Naggar, zainwestowali w tym miesiącu w rundę finansowania dla Borderless Capital, która wcześniej pomogła uruchomić program akceleracyjny firmy Algorand. Borderless wzięło również udział w rundzie finansowania dla firmy Securitize zajmującej się papierami wartościowymi, wspieranej przez Coinbase.

Inne firmy zarządzające aktywami również zaczęły zagłębiać się w przestrzeń kryptograficzną, albo poprzez inwestycje bezpośrednie. W zeszłym tygodniu firma Stone Ridge Asset Management złożyła prospekt emisyjny w amerykańskiej SEC aby dodać BTC do swojego otwartego funduszu inwestycyjnego. W środę Contrarian Horizon Kinetics doradzała inwestorom, aby szukali ekspozycji na aktywa kryptograficzne, aby chronić się przed deprecjacją waluty.

  • Ktoś kupił 1% podaży CryptoPunk za kwotę…:

Pojedynczy nabywca kupił w piątek ponad 1% podaży CryptoPunków, przeznaczając na ten cel ponad 6 milionów dolarów.

Jeden z adresów Ethereum nabył ponad 100 NFT z legendarnej już serii CryptoPunk, płacąc za nie należności z przedziału pomiędzy 24 a 29 ETH. W momencie dokonywania transakcji, łączna wartość nabytych tokenów opiewała na około 6 mln dolarów.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

W dniu dzisiejszym wszystkie najpopularniejsze krypto notują wzrosty. W górę idzie Bitcoin o 6,29%, Ethereum o 4,63%, Cardano o 2,77%, XRP o 3,09%, Dogecoin o 2,94%, Polkadot o 11,56% i Bitcoin Cash o 3,10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.62 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 84 mld dolarów.

źródło: news.bitcoin.com, coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button