News

#1455 Newsy z dnia 03.08.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Rosyjski sąd nakazuje Sber odblokowanie konta używanego do handlu Bitcoinami; Przewodniczący SEC chce solidnego systemu regulacji kryptowalut dla USA; Ustawodawcy w USA wzywają do ostrożności ws. proponowanych podatków od kryptowalut; Nowe badanie ujawnia wysoki popyt na płatności w kryptowalutach; 3 kwestie potwierdzające, że Chińczycy nie dali rady zbanować Bitcoina; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Rosyjski sąd nakazuje Sber odblokowanie konta używanego do handlu Bitcoinami:

Stan regulacji kryptowalut w Rosji spotkał kolejny zwrot akcji, kiedy to lokalny sąd nakazał największemu bankowi w kraju wznowienie obsługi konta dla tradera Bitcoinów.

Sąd Okręgowy w Swierdłowsku, sąd w czwartym co do wielkości mieście Rosji, Jekaterynburgu, nakazał Sber, wcześniej znanemu jako Sberbank, odblokować usługi konta dla klienta zaangażowanego w handel Bitcoinami. Rachunki bankowe klienta przetwarzały wiele transakcji związanych z transakcjami na giełdach kryptowalut od maja do sierpnia 2020 r.

Sber zablokował klientowi dostęp do jego kont bankowych, powołując się na podejrzaną aktywność transakcyjną i politykę przeciwdziałania praniu pieniędzy. Bank odmówił również wznowienia usługi po tym, jak klient próbował odzyskać dostęp do swoich kont, dostarczając szczegółowe informacje o swoich transakcjach Bitcoinem na platformach handlu kryptowalutami.

Klient złożył później skargę do sądu miejskiego, a następnie apelację do sądu okręgowego w Swierdłowsku, oskarżając Sber o naruszenie praw konsumentów.

Zgodnie z najnowszym orzeczeniem sądu okręgowego w Swierdłowsku, Sber nie miał powodu, aby nadal blokować obsługę konta i ograniczać klientowi dostęp do zdalnej bankowości i kart bankowych po tym, jak klient „ujawnił ekonomiczny sens transakcji i wskazał źródło środków”.

Sąd orzekł, że Sber musi odblokować karty bankowe klienta i wznowić usługi bankowości zdalnej, jednocześnie nakazując bankowi zwrot kosztów prawnych klienta.

Sber jest państwowym bankiem rosyjskim i największą instytucją bankową w kraju. Bank jest znany z popierania negatywnego stanowiska w sprawie Bitcoina, a dyrektor generalny Herman Gref twierdzi, że kryptowaluty, takie jak BTC, są najbardziej ryzykownym rodzajem inwestycji obok rynku akcji. Krytyka Bitcoina przez Sber jest zgodna z anty-kryptograficznym stanowiskiem rosyjskiego banku centralnego, który podobno wstrzymuje lokalne banki od oferowania usług kryptograficznych.

  • Przewodniczący SEC chce solidnego systemu regulacji kryptowalut dla USA:

Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Stanów Zjednoczonych, jest zwolennikiem jasnych przepisów dotyczących przestrzeni kryptograficznej w tym kraju.

Gensler w wywiadzie dla Bloomberga wyraził chęć wprowadzenia przez SEC zabezpieczeń dla inwestorów kryptograficznych w USA, stwierdzając:

Jeśli ktoś chce spekulować, to jego wybór, ale jako naród odgrywamy rolę, która chroni tych inwestorów przed oszustwami.

– stwierdził.

Przewodniczący SEC zidentyfikował siedem zmian polityki związanych z kryptowalutami, które są obecnie analizowane przez Komisję. Należą do nich sprawy dotyczące ofert tokenów, zdecentralizowanych finansów (DeFi) i stablecoinów. Inne punkty to depozyty, ETF i platformy pożyczkowe.

Według Genslera regulacje dotyczące giełd kryptograficznych mogą być najprostszym sposobem uzyskania nadzoru SEC nad areną handlu kryptowalutami. Jednak takie polityki prawne mogą również obejmować zdecentralizowane giełdy, a także innych graczy DeFi.

Dla Genslera aspekt reklamy oprocentowania tych firm i łączenie zasobów cyfrowych w celu oferowania zwrotów służy jako punkt wejścia dla SEC do narzucania regulacji podobnych do tych, które obowiązują w przypadku funduszy inwestycyjnych.

Chociaż Gensler rzeczywiście chce wprowadzić jasność regulacyjną na amerykańskim rynku kryptowalut, podobno środki te nie są obecnie przedmiotem obrad SEC.

  • Ustawodawcy w USA wzywają do ostrożności ws. proponowanych podatków od kryptowalut:

Prawodawcy w Stanach Zjednoczonych wezwali do ostrożności przy wdrażaniu proponowanej polityki podatkowej, która może mieć znaczące konsekwencje dla amerykańskiej przestrzeni kryptograficznej.

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, rozszerzony system opodatkowania kryptowalut był dodatkiem do umowy infrastrukturalnej o wartości 1 bln dolarów, która jest obecnie przedmiotem debaty w Kongresie. Zgodnie z proponowanymi poprawkami, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące wymogów raportowania kryptowalut mogą zapewnić rządowi dodatkowe 28 mld dolarów.

Jednak senator Patrick Toomey należy do grupy senatorów, którzy ostrzegają przed ogólnym językiem używanym w rozszerzonej polityce podatkowej kryptowalut. Według artykułu w Washington Post, Toomey argumentował, że sformułowanie ustawy może zapewnić wsparcie prawne dla szerszej rozprawy z przestrzenią kryptowalut w USA poza giełdami i innymi firmami oraz podmiotami docelowymi, takimi jak górnicy Bitcoina i twórcy oprogramowania.

Senator Toomey nie jest osamotniony w tych twierdzeniach, ponieważ przytłaczająca reakcja komentatorów zgadza się, że niejasność sformułowań ustawy zapewnia szerokie możliwości dla represyjnej polityki regulacyjnej, która może być szkodliwa dla innowacji cyfrowych w kraju.

Jednak inny senator i twórca polityki podatkowej kryptowalut Rob Portman zbagatelizował obawy o to, że nowe przepisy wpłyną na górników i twórców oprogramowania.

Rzecznik senatora Portmana, cytowany przez Washington Post, stwierdził:

Ten język legislacyjny nie […] zmusza nie-brokerów, takich jak twórcy oprogramowania i górnicy kryptowalut, do przestrzegania obowiązków sprawozdawczych IRS.

– mówi.

  • Nowe badanie ujawnia wysoki popyt na płatności w kryptowalutach:

Zgodnie z nowymi danymi płatności w kryptowalutach, takich jak Bitcoin, stanowią jedno z największych wymagań dotyczących przypadków użycia wśród konsumentów, obok inwestycji długoterminowych,

Pymnts, czołowa publikacja skoncentrowana na płatnościach, opublikowała raport na temat preferencji konsumentów dotyczących płatności kryptowalutowych. Badanie nazwane „Poradnik płatności kryptowalutowych: kryptowaluty zyskują rozpęd jako opcja płatności”, analizuje ankietę przeprowadzoną wśród ponad 8.000 konsumentów w Stanach Zjednoczonych, w tym obecnych i byłych posiadaczy kryptowalut, a także osób niebędących właścicielami kryptowalut.

Badanie przeprowadzone we współpracy z firmą BitPay zajmującą się płatnościami kryptograficznymi wykazało, że posiadacze kryptowalut i osoby niebędące właścicielami są zainteresowani płatnościami kryptograficznymi. Aż 93% odpowiadających użytkowników kryptowalut wskazało, że rozważyliby dokonywanie zakupów w krypto w przyszłości, podczas gdy 59% konsumentów, którzy nigdy nie posiadali krypto, jest zainteresowanych wykorzystaniem ich do robienia zakupów.

Ponad 60% właścicieli kryptowalut stwierdziło, że są „bardzo” lub „wyjątkowo” zainteresowani wykorzystaniem kryptowalut jako metody płatności, aby zakupy online były bardziej prywatne lub bezpieczne, podczas gdy 23% osób niebędących właścicielami wykazało zainteresowanie wykorzystaniem kryptowalut do tych celów. Co więcej, 57% właścicieli kryptowalut wskazało również, że byliby zainteresowani dokonywaniem zakupów online w krypto, gdyby takie opcje płatności były automatycznie dostępne przy finalizacji transakcji. Dla porównania prawie 21% nie-właścicieli wyraziło takie samo zainteresowanie.

Pomimo, że zarówno właściciele kryptowalut, jak i osoby niebędące właścicielami wyrażają znaczne zainteresowanie dokonywaniem płatności w krypto, poziom przyjęcia płatności kryptograficznych jest nadal niski.  Badanie wykazało, że ponad 50% osób niebędących właścicielami „zgadza się” lub „zdecydowanie zgadza się”, że nie ma wystarczającej liczby sprzedawców akceptujących kryptowaluty do płatności. Kolejne 30% wskazało, że używanie krypto jako formy płatności spowodowałoby, że wydaliby więcej niż przy korzystaniu tylko z tradycyjnych metod, takich jak karty kredytowe.

  • 3 kwestie potwierdzające, że Chińczycy nie dali rady zbanować Bitcoina:

Wzrost hash rate Bitcoina, stabilne rynki peer-to-peer i stały wolumen wykazywany przez giełdy azjatyckie sugerują, że chińska próba banu BTC była nieskuteczna.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się przewagą czerwieni. Bitcoin notuje spadek o 3,3%, Ethereum o 5,3%, Binance Coin o 3,5% a XRP o  4,6%. Cardano jako jedyna czołowa pozycja notuje wzrost – o 2,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.567 bln dolarów, a całkowity obrót 77.9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.