News

#1462 Newsy z dnia 10.08.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Hakerzy wykradli setki milionów dolarów z trzech sieci; FSA: Prowadzenie giełdy kryptograficznej w Japonii jest „raczej trudne”; Banki Korei Płd. ujawniają przychody z opłat transakcyjnych z kryptowalut; Kolejny klub sportowy emituje token kibica; Największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Hakerzy wykradli setki milionów dolarów z trzech sieci:

W prawdopodobnie największym ataku na zdecentralizowane finanse nieznani hakerzy wykorzystali lukę w wielołańcuchowym protokole Poly Network, aby zabrać co najmniej 610 mln dolarów z trzech łańcuchów.

W dzisiejszej aktualizacji na Twitterze, Poly Network oznajmił, że ataki usunęły zasoby z Binance Chain, Ethereum i sieci Polygon. Dane Blockchain z sieci pokazują, że hakerzy ukradli około 273 mln dolarów z Ethereum, 85 mln dolarów w USD Coinie z sieci Polygon i 253 mln z Binance Smart Chain.

Platforma oświadczyła, że podejmie kroki prawne przeciwko hakerom i wezwała ich do zwrotu skradzionych środków. Zażądała również, aby górnicy we wspomnianych sieciach i giełdach kryptograficznych umieszczali na czarnej liście tokeny pochodzące z zaatakowanych adresów.

Osobistości ze świata DeFi i przestrzeni kryptograficznej zaoferowały pomoc i wsparcie. CEO OKEx, Jay Hao, powiedział, że zespół giełdy „obserwował przepływ monet i starał się zarządzać sytuacją. CTO Tether, Paolo Ardoino, poinformował, że projekt zamroził około 33 mln dolarów w USDT z jednego z dotkniętych adresów.

Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, powiedział, że giełda kryptowalut koordynuje współpracę z partnerami ds. bezpieczeństwa, aby „aktywnie pomagać” po włamaniu.

Nie ma żadnych gwarancji. Zrobimy tyle, ile się da.

– powiedział Zhao.

  • FSA: Prowadzenie giełdy kryptograficznej w Japonii jest „raczej trudne”:

Nowy komisarz Japońskiej Agencji Usług Finansowych (FSA), Junichi Nakajima, uważa, że kraj musi dokładnie zastanowić, zanim uczyni Bitcoina i inne kryptowaluty bardziej dostępnymi dla ogółu społeczeństwa.

Nakajima uważa, że aktywa kryptograficzne, takie jak Bitcoin, mogą potencjalnie przynieść korzyści opinii publicznej jako szybki i tani sposób przesyłania pieniędzy, powiedział w wywiadzie dla Bloomberga. Jednak większość aktywów kryptograficznych jest obecnie wykorzystywana do spekulacji i inwestycji.

Dlatego japoński regulator uważa, że przed ułatwieniem społeczeństwu inwestowania w aktywa kryptograficzne konieczne jest staranne rozpatrzenie całej sprawy. Nakajima powiedział, że wysoka zmienność rynków kryptowalut z powodu braku aktywów bazowych jest głównym powodem, dla którego japoński regulator nie zezwala na kryptowalutowe fundusze inwestycyjne.

Japonia zwiększyła wysiłki regulacyjne po niesławnym ataku hakerskim na tokijską giełdę kryptograficzną Coincheck, który spowodował stratę 523 mln NEM o wartości około 534 mln dolarów.

Od tego czasu kraj stał się trudnym rynkiem dla zarejestrowanych giełd kryptograficznych, przyznał Nakajima. Obecne ramy regulacyjne dotyczące giełd kryptowalut skutecznie chronią klientów i spełniają wymogi dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy. Jednak sytuacja biznesowa większości zarejestrowanych giełd kryptograficznych „jest raczej trudna” – dodał Nakajima.

Rząd Japonii dąży do globalnej współpracy w celu uregulowania walut cyfrowych. W tym celu japońskie Ministerstwo Finansów podobno dąży do zwiększenia liczby swoich pracowników. FSA ustanowiła również w zeszłym miesiącu nową jednostkę w celu monitorowania szerszych rynków kryptowalut i skupienia się na zdecentralizowanych finansach.

  • Banki Korei Płd. ujawniają przychody z opłat transakcyjnych z kryptowalut:

Trzy południowokoreańskie banki współpracujące z giełdami kryptowalut zarobiły podobno 14,71 mln dolarów z opłat transakcyjnych w drugim kwartale 2021 roku.

Według The Korea Herald, Shinban Bank, K bank i NH Nonghyup Bank ogłosiły, iż w II kwartale łączne przychody wyniosły 16,9 mld wonów południowokoreańskich.

„Wielka czwórka” giełd kryptowalut w Korei Południowej — Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit — nawiązała współpracę z bankami w celu pozyskiwania kont z prawdziwymi nazwiskami użytkowników.

Na podstawie danych zebranych przez Yun Chang-hyun, wyniki w drugim kwartale przekroczyły około 6,8 mln  dolarów za pierwszy kwartał, co stanowi ponad dwukrotny wzrost liczby transakcji pomimo ciągłych wahań na rynku.

Dane pokazują, że partnerstwo K bank z Upbit przyniosło największy udział w wysokości 10,4 mln dolarów – ponad 71% całkowitych przychodów. Dwustronne partnerstwo NH Nonghyup z Bithumb i Coinone nie było tak imponujące, jak przychody K banku. Dzięki Bithumb, bank odnotował zysk w wysokości około 2,6 mln dolarów w drugim kwartale, podczas gdy Coinone wniósł 1,5 mln dolarów w całym roku finansowym. Partnerstwo Shinhan Bank-Korbit odnotowało najniższe zarobki w wysokości prawie 0,3 mln dolarów w ostatnim kwartale.

Chang-hyun podkreślił, że rynek południowokoreański odnotował pięciokrotny wzrost liczby kont użytkowników tylko w tym roku, dodając:

W porównaniu z początkiem roku saldo depozytów zwiększyło się czterokrotnie, a szał na monety jeszcze się nie skończył, odkąd ceny Bitcoina ostatnio ponownie wzrosły.

– powiedział.

Porównując całkowitą kwotę depozytów przypisanych do kont do handlu kryptowalutami z prawdziwymi nazwiskami, Korea Południowa odnotowała wzrost o 316%.

  • Kolejny klub sportowy emituje token kibica:

Fenerbahçe SK, jeden z trzech największych klubów sportowych w Turcji, wyemitował własny token kibica na Blockchainie Ethereum poprzez nowe partnerstwo z lokalną giełdą kryptograficzną Paribu. Wstępna przedsprzedaż 500.000 tokenów została zakończona w poniedziałek, dzięki czemu klub zdobył 1.75 mln dolarów w 30 sekund.

Klub ogłosił, że token Fenerbahçe będzie miał maksymalną podaż 190.700.000 tokenów w odniesieniu do 1907 roku, roku założenia Fenerbahçe. Zgodnie z białą księgą projektu, w ciągu najbliższych 25 lat rocznie zostanie utworzonych łącznie 117 mln tokenów na inteligentnych kontraktach.

Fenerbahçe zawarł również plan działania dotyczący wypalania tokenów, które zostanie wywołane przez osiągnięcia klubu w piłce nożnej, koszykówce lub siatkówce. W białej księdze zauważono również, że w przypadku zwycięstwa, mistrzostwa lub znaczącego osiągnięcia w Europie również nastąpią wypalania.

Zaznaczając ciężki stan piłki nożnej podczas pandemii koronawirusa, prezes Fenerbahçe Ali Koç powiedział, że branża sportowa musi szukać nowych źródeł przychodów. Stwierdził, że aktywność w branży aktywów kryptograficznych jest ważnym punktem programu klubu.

Koç wyjaśnił, że przed wydaniem tokena kibica Fenerbahçe spotkał się z 12 firmami, zarówno lokalnymi, jak i międzynarodowymi. Po ocenie kilku kryteriów, takich jak potencjał notowania tokenów, baza użytkowników i infrastruktura techniczna, klub wybrał Paribu na partnera technologicznego Fenerbahçe Token.

Mówiąc o umowie między dwiema stronami, Koç powiedział: „To nie jest umowa sponsorska. To 25-letnie partnerstwo biznesowe”.

  • Największa sieć kin na świecie planuje akceptować płatności w BTC:

Prezes i dyrektor generalny AMC Entertainment, Adam Aron, ujawnił, że amerykański gigant kinowy zamierza do 2022 roku zacząć akceptować płatności bitcoinami za bilety na seanse filmowe.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się przewagą wzrostów. Bitcoin, Ethereum i Dogecoin notują spadki kolejno o 1,4%, 0,9% i 1%. Binance Coin, Cardano i XRP natomiast notują wyniki dodatnie, o 3,8%, 5,8% oraz 0,9%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.846 bln dolarów, a całkowity obrót 108 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button