News

#1486 Newsy z dnia 03.09.2021

Z piątkowych wydarzeń: USA: Uniswap w centrum zainteresowania SEC; Kaspersky: Branża krypto wśród najbardziej narażonych na ataki; Ether przekroczył 4.000 USD po raz pierwszy od maja; RPA: Regulator ostrzega przed Binance; Sędzia nakazuje Ripple przekazanie 1 miliona wiadomości Slack do SEC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • USA: Uniswap w centrum zainteresowania SEC:

Amerykański organ nadzoru papierów wartościowych wszczął śledztwo w sprawie głównego dewelopera Uniswap, Uniswap Labs, podał w piątek Wall Street Journal.

Wg doniesień adwokaci szukają informacji o usługach marketingowych i inwestorskich Uniswap, powołując się na anonimowe źródła znające sprawę.

Rzecznik Uniswap Labs powiedział, że firma jest:

(…) zobowiązana do przestrzegania przepisów ustawowych i wykonawczych regulujących naszą branżę oraz do dostarczania organom regulacyjnym informacji, które pomogą im we wszelkich zapytaniach.

Uniswap to zdecentralizowana giełda, która umożliwia wymianę między monetami i tokenami opartymi na Ethereum. Podmiot ten jest uznawany za największą zdecentralizowaną giełdę, z wolumenem obrotu o wartości 1.5 mln dolarów w ciągu ostatnich 24 godzin, zgodnie z danymi CoinMarketCap.

Wiadomość ta pojawia się gdy amerykańskie organy regulacyjne zwracają większą uwagę na branżę DeFi. Przewodniczący SEC Gary Gensler w zeszłym miesiącu ogłosił plany dotyczące stworzenia nowych przepisów związanych z krypto ukierunkowanych na DeFi, oferty tokenów i stablecoiny. Pod koniec sierpnia regulator podpisał umowę z firmą AnChain.AI zajmującą się analizą blockchain, w celu uzyskania pomocy technicznej w monitorowaniu i regulowaniu branży DeFi.

Przed wzmożonymi działaniami SEC wobec DeFi, Uniswap wycofał dziesiątki tokenów i akcji ze swojej platformy, powołując się na rosnącą presję regulacyjną. \

Monitorujemy ewoluujący krajobraz regulacyjny.

– ogłosił Uniswap, wskazując na podobne ruchy podejmowane przez innych graczy DeFi.

Rosyjska firma Kaspersky zajmująca się cyberbezpieczeństwem wykryła ponad 1.500 nieuczciwych podmiotów atakujących potencjalnych inwestorów i górników kryptowalut w pierwszej połowie 2021 roku.

Badanie firmy Kaspersky pokazuje, że 0,60% użytkowników z krajów Afryki Południowej zostało już zaatakowanych przez nieuczciwych graczy. Raport sugeruje również, że najczęstszą metodą na nieostrożnych użytkowników są fałszywe reklamy o tematyce sprzętu górniczego, czy fałszywych witryn podszywających sie pod krypto giełdy.

Dane firmy Kaspersky oparte na anonimowych statystykach ujawniły, że 0,85% inwestorów kryptowalutowych z Kenii i 0,71% Nigeryjczyków było celem szkodliwego oprogramowania do wydobywania kryptowalut. Natomiast inwestorzy z Etiopii (3,68%) i Rwandy (3,22%) stanęli w obliczu największej liczby zagrożeń w tym zakresie.

Bethwel Opil, menedżer w firmie Kaspersky, ostrzegł, że niskie wartości procentowe nie oznaczają, że zagrożenie jest nieistotne:

Złośliwe oprogramowanie do wydobywania kryptowalut zostało zidentyfikowane jako jedna z 3 najpopularniejszych źródeł złośliwego oprogramowania w RPA, Kenii i Nigerii. Podkreśla też, że ​​wraz z rozwojem kryptowaluty, celem prawdopodobnie będzie większa liczba użytkowników.

Fałszywe platformy wymagają od użytkowników dokonania płatności z góry, pod pretekstem płatności zaawansowanej lub weryfikacji. Następnie oszuści przestają odpowiadać. Cyberprzestępcy wykorzystują również platformy phishingowe, aby uzyskać dostęp do prywatnych kluczy użytkowników ich portfeli kryptograficznych.

Aleksiej Marczenko, szef działu rozwoju metod filtrowania treści w firmie Kaspersky, powiedział:

Zarówno ci, którzy chcą inwestować lub kopać kryptowaluty, jak i po prostu posiadacze takich funduszy mogą znaleźć się na celowniku oszustów.

W czerwcu 2021 roku Międzyrządowa Grupa Robocza Fintech w RPA ustanowiła plan działania dotyczący określenia ram regulacyjnych kontynentu dotyczących obsługi aktywów kryptograficznych.

  • Ether przekroczył 4.000 USD po raz pierwszy od maja:

Ethereum, druga co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem wartości rynkowej, osiągnęła poziom 4.000 USD i wzrosła o około 20% w ciągu ostatniego tygodnia. Dla porównania w tym samym okresie Bitcoin osiągnął wzrost o 2%. Dane sugerują, że ETH jest gotowy do dalszego wzrostu w kierunku najwyższego w historii poziomu, tj. około 4.300 USD, ustanowionego 12 maja.

W sierpniu blockchain Ethereum przeszedł wyczekiwaną aktualizację. Przyczyniło się to do przełamania ceny powyżej 2.900 USD, co zbiegło się również ze wzrostem wskaźnika ETH/BTC powyżej 0,07.

Liczba tokenów ETH blokowanych w DeFi rośnie. Wywiera to dodatkową presję na podaż kryptoaktywów, ponieważ coraz więcej tokenów staje się zasadniczo niedostępnych na rynku.

– powiedział Simon Peters, analityk ds. kryptoaktywów platformy inwestycyjnej eToro, dodając:

Staking ETH rośnie. Obecnie obstawionych jest około 7.2 mln ETH, co odpowiada około 6% tokenów ETH, ponownie ograniczając podaż.

Cena Etheru wzrosła w tym roku ponad pięciokrotnie, podnosząc kapitalizację rynkową ETH do 471 mld dolarów.

  • RPA: Regulator ostrzega przed Binance:

Urząd ds. Postępowania Sektora Finansowego Republiki Południowej Afryki (FSCA) ostrzegł opinię publiczną przed najwiekszą giełdą krypto na świecie Binance.

wydanym w piątek oświadczeniu FSCA stwierdziła, że ​​Binance Group, „międzynarodowa firma” z siedzibą na Seszelach, nie jest uprawniona do świadczenia usług finansowych w tym kraju. Binance ma siedzibę na Kajmanach i Seszelach (przyp. red.)

W ramach ostrzeżenia FSCA wskazała, że ​​mieszkańcy RPA korzystali z grupy na Telegramie, aby uzyskać dostęp do usług giełdy w tym kraju.

Oprócz ostrzeżenia przed korzystaniem z Binance, regulator finansowy przypomniał również mieszkańcom RPA, że inwestycje kryptograficzne nie są w tym kraju regulowane.

W rezultacie, jeśli coś pójdzie nie tak, jest mało prawdopodobne, że odzyskasz swoje pieniądze, a także nie będziesz mieć możliwości odwołania się do nikogo.

– dodaje oświadczenie FSCA.

FSCA wezwała również społeczeństwo RPA do potwierdzenia statusu rejestracji podmiotów w przestrzeni finansowej i inwestycyjnej przed rozpoczęciem współpracy z takimi firmami.

Oświadczenie FSCA jest najnowszym z serii ostrzeżeń i całkowitych zakazów dotyczących Binance przez organy nadzoru finansowego w wielu krajach.

W czwartek, Monetary Authority of Singapore nakazał Binance zaprzestać oferowania usług w tym kraju w związku z potencjalnym naruszeniem przepisów dotyczących płatności.

W sierpniu holenderski Bank Centralny stwierdził, że Binance działa nielegalnie. Gigant wśród krypto giełd został poddany intensywnej kontroli organów regulacyjnych w takich krajach jak np. Polska, Włochy, Japonia, Tajlandia, Stany Zjednoczone i Wielka Brytania.

Binance podkreśla chęć współpracy z regulatorami, a także wprowadził obowiązkowy schemat weryfikacji tożsamości dla wszystkich użytkowników.

  • Sędzia nakazuje Ripple przekazanie 1 miliona wiadomości Slack do SEC:

Firma Ripple została zobowiązana do wygenerowania zestawienia ogromnej liczby wiadomości przesłanych poprzez komunikator Slack i przekazania ich do SEC.

Sędzia Sarah Netburn nakazała Ripple dostarczyć ponad milion wiadomości, które były przekazywane między pracownikami za pośrednictwem Slack. SEC starała się uzyskać dostęp do nich już wcześniej, aczkolwiek z marnym skutkiem. Teraz uległo to zmianie.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba przynosi nam wzrosty wśród topowych kryptowalut. W górę idzie Bitcoin o 1,87%, Ethereum o 5,27%, Cardano o 1,77%, XRP o 3,73%, Solana o 16,37% i Polkadot o 2,96%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.29 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 142.6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button