News

#151 Aktualności z dn. 17.12.2017

Z niedzielnych wydarzeń: Cena Bitcoina przekroczyła 20.000 dolarów; Główny regulator finansowy USA nie widzi zagrożenia w Bitcoinie; QTUM na konferencji BlockShow Asia w Singapurze; Kryptowaluty brną do przodu.

• Cena Bitcoina przekroczyła 20.000 dolarów:

Bitcoin ugruntował swoją świetność, osiągając 20.000 dolarow za jednostke. Po kilku tygodniach sporej zmienności, szybkiego wzrostu z nagłym spadkiem, pęd ostatecznie podniósł cenę największej kryptowaluty do nowego historycznego maksimum.

W porównaniu do oczekiwań wiekszosci, w 2017 r. cena Bitcoina stała się decydującym impulsem dla transakcji futures na regulowanym rynku i kontraktów terminowych na Wall Street, a także realizacji sieci Lightning. CBOE wprowadziło na rynek kontrakty terminowe 10. grudnia, a CME (znacznie większy rynek) rozpocznie handel futures w poniedziałek, 18. grudnia.

Rynki zareagowały na wzrost ceny z efektem kuli śniegowej, wywołując masowe zainteresowanie konsumentów kupowaniem i handlem wirtualną walutą. W ciągu ostatnich kilku tygodni aplikacja Coinbase znajdowała się na szczycie listy najczęściej pobieranych aplikacji.

Bitcoin wzrósł o 1950 procent w 2017 roku.  W styczniu kosztował „zaledwie” 974 dolarow.

• Główny regulator finansowy USA nie widzi zagrożenia w Bitcoinie:

Rada Nadzoru Finansowego (FSOC), twierdzi, że Bitcoin i inne kryptowaluty nie stanowią zagrożenia dla istniejących systemów finansowych na całym świecie. W swoim 152-stronicowym raporcie, FSOC oswiadczyl, że wirtualne waluty są wykorzystywane tylko przez mala liczbę konsumentów, a technologia Blockchain oferuje potencjał w różnych zastosowaniach przemysłowych.

Wirtualne waluty są używane przez niewielka liczbę konsumentów. Dajemy nieco więcej kredytów zaufania znacznie szerszym zastosowaniom tzw. technologii rozproszonej księgi, stanowiącej podstawę innowacji. Warto zauważyć, że ta fala stanowi również wyzwanie regulacyjne, ponieważ przechowywanie danych jest zdecentralizowane.

Opinia na temat walut cyfrowych jest nieco zaskakująca z powodu negatywnej postawy kilku osobistości z branży finansowej. Przykładem jest niedawne roszczenie prezesa JPMorgan Chase, Jamiego Dimona, o którym pisalismy juz wielokrotnie. W raporcie przytaczano także różne zagrożenia pieniężne, geopolityczne i cybernetyczne, które są konfrontowane z globalnym systemem finansowym. Bitcoin jednak nie został wymieniany jako zagrożenie.

Wirtualny rynek walutowy zanotował znaczny wzrost w całym 2017 r. Jednak pomimo fenomenalnych statystyk, łączna wartość rynku jest nadal znacznie poniżej 1. biliona dolarów i prawdopodobnie jest zbyt mała, aby stanowić systemowe zagrożenie dla globalnego sektora finansowego. Jednocześnie potencjał, który może zostać uwolniony przez kryptowaluty, jest ekstremalny.

• QTUM na konferencji BlockShow Asia w Singapurze:

Qtum dołączyło do BlockShow Asia, ponieważ ma nadzieję, że może oświecić ludzi wartością ich technologii i wiedzą, aby wesprzeć calą branżę. Qtum jest projektem opartym na Blockchain, który wypełnia lukę między Bitcoinem, Ethereum i innymi częściami całego pola Crypto / Blockchain.

Połączenie Wschodu i Zachodu, oraz zalet kilku projektów z własnymi innowacjami sprawia, że ​​nasz zespół i nasza technologia są tak wspaniałe”.

– mówi Patrickiem Dai, dyrektorem generalny QTUM.

Czym jest Qtum?

Qtum to open sourceowy projekt Blockchain opracowany przez fundację Qtum Foundation z Singapuru. Qtum to hybrydowa platforma aplikacji Blockchain. Podstawowa technologia Qtum łączy fork rdzenia Bitcoina, warstwę abstrakcji konta, pozwalającą na korzystanie z wielu maszyn wirtualnych, w tym maszyny wirtualnej Ethereum (EVM) i konsensusu sprawdzania poprawności, mających na celu rozwiązywanie problemów związanych z branżą.

Wierzymy, że pozwoli to na stosowanie inteligentnych kontraktów i zdecentralizowanych aplikacji na znanej podstawie, a jednocześnie zapewnia solidne środowisko dla programistów.

Patrick Dai dołączył do projektu Blockchain w 2012 roku. Był pierwszym z 50 osób w Chinach, który wiedział coś o Bitcoinie. W 2015 roku chciał stworzyć coś nowego, aby pomóc branży – to były narodziny Qtum. Patrick stwierdził na BlockShow Asia:

Cała przestrzen kryptowalut to jedno wspolne kółko, które musim ze sobą współpracować, potrzebujemy związku, dlatego właśnie zbudowaliśmy Qtum.

Z ewolucji oprogramowania open source wierzył, że powinien zrobić coś bardziej zirytowanego, wymyślić koło. Patrick chciał, aby Qtum stało się warstwowym projektem. Mają zdecentralizowany protokół zarządzania, w którym każdy może podjąć decyzję, jeśli jesteś posiadaczem monety. Większość Blockchain opiera się na dowodzie pracy – oryginalnej decyzji Satoshiego – ale teraz pomysł polega na tym, że Blockchain staje się bardziej scentralizowany. Komentuje:

Wierzę, że dowód na udział jest nowym trendem, który jest jedną z przyczyn, dla których Qtum od samego początku wykorzystuje dowód stawki. Myślę też, że teraz użyteczność jest katastrofą dla wielu ludzi, bardzo trudno jest zarządzać kluczem prywatnym, aby zarządzać swoimi pieniędzmi. W tej chwili dla inteligentnego kontraktu używamy Solidity, ale Solidity to nowy język programowania, nie mamy zbyt wielu programistów, którzy są mistrzami Solidarity.

W BlockShow Asia 2017 Qtum był nie tylko jednym z głównych sponsorów, ale także uczestniczył w wydarzeniu jako wystawca. W ten sposób zespół Qtum wyjaśnia główny cel firmy, biorąc udział w wystawie BlockShow Asia:

Ponieważ nasz przemysł zmienia się tak szybko, musimy być świadomi wszystkich innowacji pojawiających się na scenie. Myślę, że angażowanie społeczności, obserwowanie zmian nastrojów i technologii, które dokonały ostatnich przełomów, jest ważne, aby firma Qtum była na bieżąco.

Według Johna Scianna, dyrektora marketingu w Qtum, publiczność, która przyszła na stoisko firmy podczas konferencji, była dość zróżnicowana. Co więcej, prezes firmy Qtum, Patrick Dai, wystąpił jako prelegent w pierwszym dniu konferencji, mówiąc o przyszłości Blockchain i IoT, który jego zdaniem jest jednym z najbardziej obiecujących sektorów, które można wzmocnić dzięki technologii Blockchain. Patrick komentuje:

Wierzymy, że aplikacje Blockchain IoT naprawdę wystartują w nadchodzącym roku. Technologia Blockchain oferuje szereg korzyści dla tej branży. Obecnie istnieje kilka konkurencyjnych technologii komunikacyjnych dla urządzeń IoT, ale jeśli uda nam się opracować ramy i pewne standardy, możemy dokonać pewnych postępów.

Qtum buduje most pomiędzy Blockchain a tradycyjnymi światami. Zbyt długo branża była ograniczona ilością programistów, którzy mogliby zostać przeszkoleni do nauki Solidności. Będą one posiadać prototyp maszyny wirtualnej x86 działający w sieci testowej na początku 2018 r. Wraz z całą gamą portfeli i narzędzi programistycznych, które zwiększą dostępność i użyteczność sieci. Qtum jest bardzo ambitny w zakresie dostępności VM VM Qtum:

Dzięki Qtum x86 VM pomożemy dać dostęp dla milionów programistów, którzy znają tradycyjne języki programowania, takie jak C, C ++, Rust, Haskell, itp., Aby mogli zostać programistami dapp.

Ponadto Qtum właśnie wydało swój najnowszy portfel Qt, który pozwala użytkownikom na interakcję z inteligentnymi kontraktami i tokenami QRC20. Jest to znaczący kamień milowy dla społeczności Qtum, ponieważ teraz mogą uwolnić pełny potencjał swoich dappów.

• Kryptowaluty brną do przodu:

Kolejny dzień na giełdach pokazuje, że rynek kryptowalut ma się bardzo dobrze. Napływają kolejne miliardy dolarow, tworząc kapitalizację na poziomie 588,1 mld dolarów. Cena Bitcoina, choć już odbiła od 20.000 dolarów w dól, to w porównaniu do wczorajszego dnia, notuje wzrost na poziomie 2,4%. Wartość większości czołowych walut również wzrosła – dla przykładu, Ethererum o 2,8%, a Litecoin o 6,5%. Jest to znakomity czas zwłaszcza dla projektu ADA, którego cena zwiększyła się aż o 69,1%.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button