News

#1510 Newsy z dnia 27.09.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: CEO JPMorgan: Cena Bitcoina może wzrosnąć 10-krotnie; Czołowa pula wydobywcza Ethereum zawieszenia działalność; Rosa Rios: XRP do płatności, Bitcoin do spekulacji; Binance blokuje część usług dla użytkowników z Singapuru; Głosowanie nad Ustawą Infrastrukturalną w USA już 30 września; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CEO JPMorgan: Cena Bitcoina może wzrosnąć 10-krotnie:

W internetowym wywiadzie dla Times of India, Jamie Dimon, dyrektor generalny giganta bankowości inwestycyjnej JPMorgan Chase, oczernił popularność Bitcoina, pomimo iż stwierdził, że wiodący zasób cyfrowy może wzrosnąć dziesięciokrotnie w ciągu pięciu lat.

Historycznie zagorzały krytyk Bitcoina nazwał go w 2017 r. oszustwem i przytoczył zdolność przestępców do unikania przechwycenia przez władze poprzez przeprowadzanie transakcji finansowych w BTC, a nie w dolarach amerykańskich.

Kiedy Times of India zapytało dyrektora generalnego, czy Bitcoin lub inne aktywa kryptowalutowe powinny być zakazane czy regulowane, Dimon odpowiedział:

Bitcoin mnie nie obchodzi. Myślę, że ludzie marnują na niego za dużo czasu i fatygi. Ale będzie on uregulowany. […] A to do pewnego stopnia go ograniczy. Ale czy go wyeliminuje, nie mam pojęcia i nie obchodzi mnie to osobiście. Nie jestem nabywcą Bitcoina. To nie znaczy, że cena nie może wzrosnąć dziesięciokrotnie w ciągu najbliższych pięciu lat.

– stwierdził.

Mimo to JPMorgan w ciągu ostatniego roku wyraził rosnące zainteresowanie rozwojem i wdrażaniem inicjatyw kryptograficznych i Blockchain.

W styczniu firma nabyła 10% udziałów w firmie MicroStrategy, której dyrektor generalny, Michael Saylor, jest jednym z najbardziej znanych inwestorów i posiadaczy Bitcoina.

W lipcu firma stworzyła wiele ofert pracy na całym świecie dla programistów, inżynierów i marketerów Blockchain, którzy pracują dla oddziału Onyx, odpowiedzialnego za uruchomienie stablecoina banku, JPM Coin, w październiku 2020 r.

  • Czołowa pula wydobywcza Ethereum zawieszenia działalność:

Sparkpool, druga co do wielkości pula wydobywcza Ethereum na świecie, zawiesza działalność z powodu trwającego tłumienia kryptowalut w Chinach.

Pula wydobywcza oficjalnie ogłosiła, że zawiesiła dostęp dla nowych użytkowników w Chinach kontynentalnych w odpowiedzi na wdrożenie przez chińskie władze nowych środków zwalczających adopcję kryptowalut w tym kraju.

Po początkowych ograniczeniach wprowadzonych w zeszły piątek, Sparkpool będzie kontynuował zamykanie usług, a 30 września planuje zawiesić istniejących użytkowników zarówno w Chinach, jak i za granicą.

Zgodnie z ogłoszeniem działania mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa mienia użytkowników w odpowiedzi na „wymogi polityki regulacyjnej”.

Dalsze szczegóły dotyczące zamknięcia zostaną wysłane za pośrednictwem ogłoszeń, wiadomości e-mail i wiadomości na stronie.

– pisze Sparkpool.

Uruchomiony w Chinach na początku 2018 r., Sparkpool stał się jedną z największych na świecie pul wydobywczych Ethereum obok największego na świecie Ethermine. Obecnie moc wydobywcza Sparkpool stanowi 22% globalnego hashrate Ethereum, nieco mniej niż udział Ethermine wynoszący 24%.

Wiadomość pojawia się w momencie, gdy chiński rząd umacnia swoje negatywne stanowisko w sprawie kryptowalut, ogłaszając w zeszły piątek, że wszystkie transakcje związane z kryptowalutami w kraju są nielegalne. Niektóre z największych giełd kryptowalut, takich jak Binance i Huobi, zawiesiły następnie rejestracje nowych kont z Chin kontynentalnych, utrzymując obsługę użytkowników w Hongkongu.

  • Rosa Rios: XRP do płatności, Bitcoin do spekulacji:

Wśród toczącej się batalii prawnej między Ripple a amerykańskimi organami nadzoru papierów wartościowych, była amerykańska skarbnik i członkini zarządu Ripple wyraziła swoje poparcie dla XRP.

Była skarbnik Rosa Rios, która dołączyła do rady dyrektorów Ripple w maju 2021 r., ponownie dała wyraz swojemu zaufaniu do XRP, jednocześnie krytykując inne kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Rios argumentowała, że jurysdykcje takie jak Chiny rozprawiają się teraz z Bitcoinem, ponieważ kryptowaluty, takie jak BTC, rzekomo nie oferują nic więcej niż narzędzie do spekulacji.

Głównym celem XRP jest ułatwienie płatności transgranicznych, podczas gdy inne kryptowaluty znajdują swoją wartość w spekulacjach. Ostatni ruch Chin wyraźnie to pokazuje.

– czytamy.

Rios była skarbnikiem USA od 2009 do 2016 r. za prezydenta Baracka Obamy, nadzorując wszystkie działania związane z produkcją waluty i monet.

„Blockchain i kryptowaluty będą stanowić podstawę naszych przyszłych globalnych systemów finansowych”, zadeklarowała Rios, dołączając do zarządu Ripple, dodając, że firma jest „jednym z najlepszych przykładów wykorzystania kryptowaluty w istotnej i legalnej roli aby ułatwić płatności na całym świecie”.

Rios wyraziła również obawy, że kryptowaluty są narzędziem dla przestępców.

Jest jeszcze wiele do zrobienia, jeśli chodzi o naprawdę poznanie tego co kryje się za kurtyną, jak naprawdę działa Blockchain, jak niestety krypto są wykorzystywane do finansowania dark web i innych nielegalnych działań.

– powiedziała.

  • Binance blokuje część usług dla użytkowników z Singapuru:

Binance ogłosiło pewne zmiany w swoich usługach handlu kryptowalutami dla klientów w Singapurze.

Zgodnie z oświadczeniem zamieszczonym na stronie internetowej giełdy, użytkownicy z Singapuru będą objęci blokadą regionalną uniemożliwiającą korzystanie z niektórych funkcji konta na stronie Binance.com.

Użytkownicy Binance w Singapurze nie będą już mieli dostępu do depozytów fiducjarnych, kryptowalutowych transakcji spotowych, liquid swapów i zakupów kryptowalut za pośrednictwem kanałów fiducjarnych na stronie internetowej.

W oparciu o nową dyrektywę użytkownicy Binance w Singapurze zostali wezwani do zaprzestania wszelkich powiązanych działań, na które miało wpływ ogłoszenie, oraz do wycofania swoich aktywów fiat i kryptowalut, aby uniknąć wszelkich sporów.

Dzisiejsze ogłoszenie jest najnowszym ograniczeniem nałożonym przez Binance na swoich klientów w Singapurze. Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, Binance wycofał już niektóre ze swoich produktów w mieście-państwie.

Giełda kryptograficzna zablokowała wówczas handel kryptowalutami denominowanymi w dolarach singapurskich po ostrzeżeniach władz monetarnych Singapuru, że platforma naruszyła lokalne przepisy dotyczące płatności. Podobne działanie podjęto również w sierpniu w Korei Południowej, gdzie platforma wstrzymała handel denominowany w koreańskich wonach.

Binance zablokowała również użytkownikom w Singapurze możliwość pobierania swojej platformy mobilnej ze sklepów z aplikacjami Google i Apple.

  • Głosowanie nad Ustawą Infrastrukturalną w USA już 30 września;

Czy amerykańskie firmy z branży kryptowalut czeka exodus z kraju?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 0,6%, Ethreum o 1,2%, Cardano o 4,1% a Binance Coin o 1,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.907 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 96 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button