News

#1532 Newsy z dnia 19.10.2021

Z wtorkowych wydarzeń: Chainalysis dodaje Bitcoiny do swojego bilansu; Bloomberg: Valkyrie uruchomi w tym tygodniu Bitcoin Futures ETF; „Efekt Coinbase”: Bounce i Arpa Chain wzrastają o 25%; ProShares Bitcoin ETF rośnie w debiucie; 774 milionów dolarów od Polkadot na rozwój własnej sieci; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Chainalysis dodaje Bitcoiny do swojego bilansu:

Firma produkująca oprogramowanie o wartości 4,2 miliarda dolarów ogłosiła we wtorek, iż kupiła nieujawnioną ilość BTC za pośrednictwem NYDIG, instytucjonalnej firmy zarządzającej Bitcoinami popularnej na Wall Street.

Dyrektor generalny Michael Gronager nazwał to pierwszym zakupem kryptowalut Chainalysis.

Będziemy nadal poszukiwać innych aktywów cyfrowych jako potencjalnych przyszłych inwestycji.

– powiedział w oświadczeniu.

Utrzymywanie Bitcoinów jako aktywów rezerwowych zostało spopularyzowane w zeszłym roku przez MicroStrategy. Jednak jak dotąd niewiele firm publicznych i prywatnych zrobiło krok w tym kierunku. Warto zaznaczyć jednak, że Coinbase i BitGo wyróżniają się na tle innych.

  • Bloomberg: Valkyrie uruchomi w tym tygodniu Bitcoin Futures ETF:

Komentatorzy przewidują, że drugi oparty na kontraktach terminowych fundusz giełdowy Bitcoin (ETF) zostanie uruchomiony pod koniec tygodnia.

We wtorek analityk Bloomberga, Eric Balchunas, przewidział, że oparty na kontraktach terminowych ETF Valkyrie „prawdopodobnie” zostanie uruchomiony w nadchodzących dniach po tym, jak w zeszłym tygodniu został certyfikowany do notowania na giełdzie Nasdaq.

Inny analityk Bloomberga, James Seyffart, początkowo przewidywał, że Bitcoin Strategy ETF (BTF) firmy Valkyrie wejdzie w życie tego samego dnia, co produkt ProShares. Jednak Balchunas napisał na Twitterze wcześniej, że fundusz Varlkyrie „prawdopodobnie” wystartuje w środę lub czwartek, dodając, że ProShares na razie będzie miał „rynek dla siebie”.

Balchunas zauważył również, że Valkyrie w swoim wniosku zaktualizowała swój ticker z BTFD na BTF.

Pomimo optymistycznych nastrojów wokół amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, która zatwierdziła pierwszy amerykański ETF Bitcoin, Invesco ogłosił, że wycofał wniosek o ETF oparty na kontraktach terminowych.

Podczas gdy obserwatorzy przewidywali, że futures ETF Invesco otrzyma w tym tygodniu zielone światło od SEC, firma ujawniła w poniedziałek, że wycofała swoją aplikację, mówiąc o zamiarach pracy nad uruchomieniem spot Bitcoin ETF we współpracy z brokerem kryptograficznym Galaxy Digital:

Zdecydowaliśmy się nie dążyć do uruchomienia ETF futures na Bitcoiny w najbliższym czasie. Będziemy jednak nadal współpracować z Galaxy Digital, aby zaoferować inwestorom pełną półkę produktów z ekspozycją na tę transformacyjną klasę aktywów, w tym realizację fizycznie zabezpieczonego ETF aktywów cyfrowych.

Jednak podczas wtorkowego odcinka Best Business Show Anthony’ego Pompliano, Seyffart i Balchunas argumentowali, że zatwierdzenie spotowego funduszu ETF wspieranego przez BTC nie nastąpi w najbliższym czasie.

Balchunas zapewnił, że przewodniczący SEC, Gary Gensler, jest znacznie bardziej „komfortowy” z funduszami ETF opartymi na kontraktach futures na Bitcoin, ponieważ oferują one większą ochronę konsumenta niż fundusze spot-backed.

  • „Efekt Coinbase”: Bounce i Arpa Chain wzrastają o 25%:

Wiodąca amerykańska giełda kryptowalut Coinbase ogłosiła trzy nowe notowania na swojej giełdzie Pro, co w przewidywalny sposób spowoduje wzrost cen tokenów.

We wtorek Coinbase Pro ogłosił nowe oferty w Arpa Chain (ARPA), Bounce (AUCTION) i Perpetual Protocol (PERP). Potwierdził też, że handel będzie dostępny we wtorek od 21:00 czasu polskiego lub później, pod warunkiem, że na rynku pojawi się wystarczająca płynność. Każdy z trzech tokenów będzie sparowany z dolarami amerykańskimi, euro i USDT.

AUCTION i ARPA rosły w godzinach poprzedzających publikację ogłoszenia, gdzie każdy z nich zyskał około 25% w ciągu ostatnich 24 godzin, to wydaje się, że wiadomość nie wzbudziła dużego zainteresowania wśród traderów PERP.

Po zaobserwowaniu niewielkiego początkowego wzrostu w momencie ogłoszenia, PERP stracił 5% w ciągu ostatnich 24 godzin, do ostatnich rozdań handlowych za około 17 USD. Według CoinGecko, PERP jest obecnie o 30,7% niższy od najwyższego poziomu z 30 sierpnia, który wyniósł 24,40 USD.

ARPA Chain, który umożliwia skoncentrowane na prywatności inteligentne kontrakty i transakcje poza łańcuchem, zaczął nabierać rozpędu około dziewięć godzin przed oficjalnym ogłoszeniem. Według CoinGecko, ARPA wzrosła o 25% w ciągu ostatnich 24 godzin i wynosi około 8% środowego maksimum.

AUCTION, natywny token zdecentralizowanego protokołu aukcyjnego Bounce, również wzrósł w momencie ogłoszenia, idąc w górę o 23%, z około 33 USD do 40 USD w ciągu ostatnich 24 godzin.

Według raportu Coin Metrics opublikowanego w czerwcu 2020 roku, wpływ aukcji tokenów na Coinbase Pro jest znacznie zawyżony. W raporcie stwierdzono, że nowe rynki Coinbase zwykle notowały średnie ruchy cen od około -1% do +14%.

W kwietniu tego roku Messari opublikował sprzeczny raport stwierdzający, że „efekt Coinbase” powoduje, iż nowe tokeny zyskują średnio około 90% po pięciu dniach.

  • ProShares Bitcoin ETF rośnie w debiucie:

Akcje funduszu giełdowego ProShares Bitcoin Strategy, pierwszego ETF związanego z BTC, który handluje w USA, początkowo wzrosły o 3%, gdy rozpoczęto handel, a ostatnio poszły w górę o 1,6% do 40,63 USD w swoim debiucie we wtorek na giełdzie nowojorskiej.

Fundusz działa pod symbolem BITO i jest powiązany z kontraktami futures na Bitcoin, które są przedmiotem obrotu na Chicago Mercantile Exchange.

ProShares złożył wniosek o przyznanie mu ETF BTC latem zeszłego roku po tym, jak przewodniczący SEC Gary Gensler jasno określił swoje preferencje dla funduszu bitcoinowego powiązanego z rynkiem futures, a nie bezpośrednio z samą kryptowalutą. Oczekuje się, że wkrótce rozpocznie się handel innymi kontraktami futures na Bitcoin ETF.

Oczekiwanie na zatwierdzenie funduszu spowodowało wzrost ceny Bitcoina, gdzie te poszły w górę powyżej 60.000 USD po raz pierwszy od prawie sześciu miesięcy. We wtorek cena Bitcoina utrzymywała się mniej więcej na stałym poziomie w ciągu ostatnich 24 godzin i wyniosła około 61.862 USD w momencie redagowania tekstu.

  • 774 milionów dolarów od Polkadot na rozwój własnej sieci:

Gavin Wood ogłosił plan wykorzystania środków o wartości 774 milionów dolarów w celu wprowadzenie kolejnych innowacji. Zaprosił posiadaczy DOT do przedstawienia swoich sugestii dotyczących dalszego rozwoju sieci, oferując jako zachętę środki ze skarbca Polkadot.

Po ubiegłotygodniowym rajdzie ceny DOT, który był w dużej mierze napędzany ogłoszeniem na temat długo oczekiwanych aukcji parachain w Polkadot, Gavin Wood zainspirował społeczność wizją 774 mln dolarów, które są gotowe do wydania w zamian za pomysły na innowacje.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Kolejna doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Bitcoin o 0,89% i Ethereum o 1,06%. Korektę notuje Cardano o -0,15%, XRP o -0,30%, Solana o -0,38% i Polkadot o -1,40%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.49 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 90.4 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.