News

#1533 Newsy z dnia 20.10.2021

Ze środowych wydarzeń: Kapitalizacja rynkowa krypto osiąga historyczny rekord; MonoX uruchamia sieć mainnet na Ethereum i Polygon; Gensler wyjaśnia, dlaczego SEC zatwierdza ETF Bitcoin; Circle wprowadza USDC oparte na Hedera Network; Blisko 70% adresów Dogecoin notuje zysk; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Kapitalizacja rynkowa krypto osiąga historyczny rekord:

Całkowita kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wzrosła w środę do rekordowych poziomów, kończąc dramatyczne, trwające miesiące ożywienie, które potwierdziło zwyżkową narrację dla Bitcoina i Ethereum.

Krypto Kapitalizacja czyli ważny wykładnik dla ogólnej kondycji gospodarki cyfrowej aktywów, osiągnęła ponad 2.63 bln dolarów w dniu dzisiejszym, jak podaje Cointelegraph Markets Pro. Oznacza to wzrost o 5,9% w ciągu ostatnich 24 godzin.

Szał zakupów na rynku podniósł Bitcoin do nowego rekordu, ponieważ flagowa kryptowaluta osiągnęła dziś wynik wynoszący 67.016,50 USD. Tymczasem Ethereum przekroczył granicę 4.000 dolarów zaledwie po raz drugi od maja. Z wyjątkiem stablecoinów, każda kryptowaluta w rankingu kapitalizacji rynkowej w pierwszej dziesiątce odnotowała zyski.

Nowy szczyt kapitalizacji rynkowej stanowi ważny kamień milowy dla aktywów cyfrowych po kilkumiesięcznej korekcie w okresie letnim, która zagroziła zwyżkowej narracji. Podczas najniższego punktu letniej korekty kapitalizacja rynku kryptowalut spadła poniżej 1.2 bln dolarów.

Zatwierdzenia ETF Bitcoin w Stanach Zjednoczonych wydaje się, że wywołało rajd BTC oraz szerszego rynku krypto, choć uparty pęd buduje się od miesięcy. Sprzyjające otoczenie makroekonomiczne, silne fundamenty w łańcuchu i techniczne potwierdzenie lipcowego dna pomogły zapewnić wzrost Bitcoinowi w ciągu ostatnich trzech miesięcy.

To, że Bitcoin był głównym katalizatorem rajdu, znajduje dalsze odzwierciedlenie w indeksie dominacji BTC, który wzrósł do 47,7%. Wskaźnik Altseason Cointelegraph (w krypto „altseason” odnosi się do okresu, w którym altcoiny przewyższają Bitcoina), który śledzi stopień, w jakim altcoiny przewyższają Bitcoin, wynosi tylko 15%.

  • MonoX uruchamia sieć mainnet na Ethereum i Polygon:

Zautomatyzowany animator rynku (AMM) MonoX ogłosił oficjalne uruchomienie swojej platformy mainnet, oferując inwestorom pełny zestaw możliwości swapowych i płynnościowych w sieciach blockchain Ethereum i Polygon.

Wraz z wydaniem nowej usługi, MonoX ma na celu stworzenie opłacalnej i dostępnej infrastruktury dla dostawców płynności, którzy chcą wprowadzić swoje projekty na rynek, oraz dla handlowców zainteresowanych zaangażowaniem się w usługi tokenów swap.

W przypadku tradycyjnych giełd zdecentralizowanych (DEX), projekty muszą dostarczyć dwa tokeny w celu zbudowania pary płynności, co zwiększa barierę kapitałową wejścia. Dzięki funkcji jednostronnej płynności projekty muszą jedynie postawić swój natywny token, co oznacza, że ​​mogą zaoferować większą ogólną płynność na rynku.

Zgodnie z oficjalnym ogłoszeniem, pule płynności wdrożone po uruchomieniu są następujące: w Ethereum aktywa obejmują Ether, Wrapped Bitcoin, USD Coin i Tether, natomiast w Polygon aktywa obejmują Polygon (MATIC), WBTC, USDC, USDT i Wrapped Ether.

W zeszłym miesiącu AMM pozyskał 5 mln dolarów w postaci finansowania kapitałowego, aby wspomóc obniżenie obowiązkowego poziomu kapitału i płynności dla projektów DeFi oferujących m.in. usługi swap oraz pożyczanie instrumentów pochodnych na giełdach DEX.

W tym czasie projekt był nadal w fazie rozwoju wersji beta, ale ogłoszenie to oznacza przejście do wdrożenia na pełną skalę w przestrzeni DeFi.

Dyrektor generalny MonoX, Ruyi Ren, powiedział, w jaki sposób animator rynku wykorzystuje jednostronne innowacje w zakresie puli płynności, aby zmniejszyć barierę wejścia dla nowych uczestników DeFi:

Protokoły, które wykorzystują pary płynności, powodują, że wymogi kapitałowe do udziału w DeFi są wysokie. W naszym modelu wszystko, co musisz zrobić, to zdeponować własny token do puli (0 zabezpieczeń). Właściciele projektów mogą wymieniać swoje tokeny bez obciążenia wymaganym kapitałem i skupić się na wykorzystaniu środków do budowy projektu zamiast zapewniania płynności.

Ponadto Ren mówił o potencjalnym wpływie tokenów wspieranych wartością na szerszy ekosystem DeFi:

Tokeny oparte na wartości (VBT) to tokeny, które są już zabezpieczone innymi aktywami. Instrumenty pochodne, tokeny do gier, NFT, tokeny DAO, a nawet niektóre stablecoiny należą do tej kategorii. W przypadku MonoX nie wymagamy dodatkowego zabezpieczenia, więc po wybiciu postawionego Etheru można nim handlować na MonoX z zerowym wymogiem kapitałowym.

  • Gensler wyjaśnia, dlaczego SEC zatwierdza ETF Bitcoin:

Gdy pierwszy amerykański fundusz giełdowy (ETF) oparty na kontraktach futures zadebiutował na giełdzie NYSE, przewodniczący amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wyjaśnił, dlaczego regulator dopuszcza ETF typu futures na Bitcoiny, ale nie na ETF typu spot Bitcoin.

W wywiadzie dla CNBC przewodniczący SEC Gary Gensler powtórzył, że jego agencja „powinna być neutralna pod względem technologii, ale nie powinna być neutralna pod względem politycznym”, dodając:

To, co staramy się zrobić, to wprowadzić projekty w obszar ochrony inwestorów.

„Kontrakty terminowe na Bitcoiny były nadzorowane przez naszą siostrzaną agencję, Commodity Futures Trading Commission [CFTC], kontynuował szef SEC.

Dodał, że jedna z aplikacji „odniosła skutek w odniesieniu do tych produktów w Chicago Mercantile Exchange [CME], którą nadzoruje nasza rodzima agencja”.

Odpowiadając na pytanie, dlaczego SEC zatwierdziła ETF typu futures na Bitcoin, ale nie ETF typu spot Bitcoin, Gensler zauważył, że nie będzie komentował żadnej konkretnej aplikacji ani projektu, wyjasniając:

Masz tutaj produkt, który przez cztery lata był nadzorowany przez federalnego regulatora USA, CFTC, i jest owinięty w coś, co podlega naszej jurysdykcji, zwanej ustawą o spółkach inwestycyjnych z 1940 roku.

Podkreślił, że Bitcoin jest „nadal wysoce spekulacyjną klasą aktywów, a społeczność powinna zrozumieć, że pod tym kryje się ten sam aspekt zmienności i spekulacji”.

ETF Proshares Bitcoin Strategy, ticker „BITO”, rozpoczął handel we wtorek na nowojorskiej giełdzie (NYSE). „Fundusz stara się zapewnić wzrost kapitału przede wszystkim poprzez zarządzaną ekspozycję na kontrakty futures na BTC”.

  • Circle wprowadza USDC oparte na Hedera Network:

Circle, jedna z wiodących firm zajmujących się płatnościami kryptograficznymi, ogłosiła wprowadzenie USDC na szczycie Hedera, wysokoprzepustowej sieci blockchain. Dzięki temu posunięciu klienci Circle będą mieli możliwość wykorzystania stablecoina na szczycie sieci Heder do dokonywania płatności i rozliczeń, jak w przypadku każdej innej obsługiwanej sieci.

Uruchomienie stablecoina na szczycie Hedera jest częścią strategii rozwoju ustalonej przez Circle na początku tego roku. Circle chce ustanowić swój stablecoin jako de facto wybór dla DeFi, natomiast udostępnienie go natywnie w wielu z tych łańcuchów jest pierwszym krokiem w zakładanym kierunku.

O uruchomieniu USDC na Hedera, dyrektor generalny Circle Jeremy Allaire powiedział:

Wsparcie dla Hedera USDC oznacza, że ​​więcej osób może korzystać z cyfrowych walut dolara. Dzięki Hedera, przedsiębiorstwa i instytucje finansowe mogą uzyskać dostęp do głębokiej płynności w różnych krajach i na różnych platformach.

Hedera ma nadzieję uzyskać impuls dla swojej rozwijającej się strategii DeFi wraz z pojawieniem się USDC na swojej platformie. Hedera twierdzi, że ma wielką szansę stać się jedną z najczęściej używanych sieci w środowisku USDC ze względu na wysoką wydajność transakcji i niskie opłaty.

Shayne Higdon, dyrektor generalny Fundacji HBAR podkreślił:

Wraz z uruchomieniem USDC w sieci Hedera, Fundacja HBAR podejmuje ważny krok w kierunku wypełnienia swojej misji ułatwiania rozwoju i uruchamiania aplikacji DeFi w sieci.

Hedera oferuje teraz program dotacji ekosystemowych o wartości 2.5 mld dolarów, przeznaczony do tworzenia aplikacji przy użyciu własnego blockchain. Część z tych środków z pewnością zostanie skierowana do aplikacji DeFi, które będą miały znacznie większą użyteczność dzięki znanemu, ugruntowanemu stablecoinowi obecnemu na platformie.

Popularność USDC rosła w ciągu ostatnich czterech miesięcy, kiedy zwiększyła kapitalizację rynkową o ponad 10 mld dolarów, zagrażając dominacji USDT, wiodącego stablecoina.

  • Blisko 70% adresów Dogecoin notuje zysk:

Dane pokazują, że prawie 70% wszystkich posiadaczy DOGE jest obecnie w stanie „in profit”, mimo że cena kryptowaluty spadła z najwyższego w historii poziomu (powyżej 0.70 USD) do około 0.245 USD.

Według danych IntoTheBlock, 68% posiadaczy DOGE jest obecnie w stanie zysku, podczas gdy 26% traci pieniądze. Tylko 6% posiadaczy tej kryptowaluty wychodzi na zero.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba wręcz lśni na zielono. W górę idzie Bitcoin o 6,83%, Ethereum o 7,54%, Cardano o 3,71%, XRP o 5,68%, Solana o 8,37% i Polkadot o 9,10%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.64 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 100.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.