News

#1534 Newsy z dnia 21.10.2021

Z czwartkowych wydarzeń: JPMorgan: Nie ETF-y, tylko obawa przed inflacją napędza cenę Bitcoina; MinerVa zamawia 25.000 koparek ASIC; Andreessen Horowitz inwestuje w fundusz Meta4 NFT; Valkyrie Bitcoin futures ETF wystartuje na Nasdaq 22 października; Giełda FTX pozyskała 420 milionów dolarów; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • JPMorgan: Nie ETF-y, tylko obawa przed inflacją napędza cenę Bitcoina:

Bitcoin przekroczył swój rekordowo wysoki poziom po uruchomieniu we wtorek funduszu giełdowego (ETF) ProShares Bitcoin Strategy, BITO. Jednak analitycy JPMorgan Chase uważają, że kluczową przyczyną skoku cenowego jest obawa inwestorów o inflację.

Uruchomienie BITO, które przyniosło najwyższy w historii naturalny wolumen pierwszego dnia dla ETF, „mało prawdopodobne, aby wywołało nową fazę znacznie większej ilości świeżego kapitału wchodzącego w Bitcoin”, stwierdzili analitycy JPMorgan.

JPMorgan uważa, że ​​ponieważ złoto nie zareagowało na obawy związane z rosnącą presją kosztową w ciągu ostatnich kilku tygodni, odnowiona rola Bitcoina jako lepszego zabezpieczenia przed inflacją jest głównym powodem obecnej hossy. Zespół podkreślił, że odejście od złotych ETF-ów do funduszy Bitcoin nabiera tempa od września.

Jako pierwszy ETF związany z kontraktami futures na Bitcoiny w Stanach Zjednoczonych, Bitcoin Strategy ETF ProShares rozpoczął handel na nowojorskiej giełdzie we wtorek po cenie otwarcia 40 USD za akcję. Umożliwia to inwestorom bezpośrednią ekspozycję na kontrakty terminowe na kryptowaluty, na rynku regulowanym.

Komentarze JPMorgan odbijają się echem w tradycyjnych finansach. Miliarder Carl Icahn pochwalił Bitcoina, mówiąc o nim jako o świetnym zabezpieczeniem przed inflacją, gdy na horyzoncie pojawia się kolejny kryzys rynkowy.

Bill Winters, dyrektor generalny brytyjskiego banku Standard Chartered, zauważył, że minął długi okres niskiej inflacji, dodając, że „jest całkowicie rozsądne, aby ludzie chcieli alternatywy dla waluty fiducjarnej”.

  • MinerVa zamawia 25.000 koparek ASIC:

AGM Group, dostawca usług oprogramowania i sprzętu dla fintech, poinformował, że otrzymał zamówienie na 25.000 koparek ASIC o szybkości 100 terahaszy na sekundę od MinerVa Semiconductor.

Zgodnie z oświadczeniem, firma z siedzibą w Pekinie otrzyma 20 mln dolarów zaliczki, a reszta zostanie zapłacona przed rozpoczęciem dostaw. Firma nie ujawniła całkowitej kwoty transakcji.

Zakup umożliwia nam zwiększenie przepływów pieniężnych, co daje solidną podstawę finansową, ponieważ rozpoczynamy planowanie masowej produkcji w 2022 roku.

– powiedział niedawno mianowany Steven Sim, dyrektor finansowy firmy.

MinerVa to wysokowydajna firma zajmująca się projektowaniem i produkcją ASIC, która świadczy usługi technologiczne dla znanych globalnych graczy blockchain, w tym Terawulf i TrueNorth Data Solutions.

13 października AGM Group podpisała umowę na dostawę 30.000 jednostek koparek kryptowalut ASIC 100 TH/s do firmy Nowlit Solutions.

Akcje AGM Group (AGMH) wzrosły w środę  rano w Nowym Jorku o 3,2%.

  • Andreessen Horowitz inwestuje w fundusz Meta4 NFT:

Firma inwestycyjna krypto Meta4 Fund Management poinformowała, że ​​uruchamia nowy fundusz skoncentrowany na NFT, z główną inwestycją od Andreessena Horowitza (A16z).

Fundusz Meta4 NFT jest zarządzany przez założycieli Meta4, Brandona Buchanana i Nabyla Charanię, i będzie inwestował w rzadkie dzieła sztuki cyfrowej i przedmioty kolekcjonerskie, takie jak Bored Ape Yacht Club, a także NFT związane z grami, m.in. Zed Run.

A16z aktywnie inwestuje w przestrzeń NFT. W marcu był głównym inwestorem w rundzie pozyskiwania funduszy o wartości 23 mln dolarów dla popularnego rynku NFT OpenSea.

NFT to zasoby cyfrowe, które reprezentują szeroką gamę przedmiotów, od kolekcjonerskich kart sportowych po wirtualne nieruchomości, a nawet cyfrowe trampki. Metawers to przestrzeń generowana przez konwergencję światów wirtualnych, rzeczywistości rozszerzonej i usług internetowych.

NFT są siłą napędową nowej generacji produktów i usług internetowych, które dzielą wartość bezpośrednio między milionami programistów, artystów, kolekcjonerów, a nawet graczy. Zespół Meta4 Capital ma wyjątkowy, sprawdzony trend na rynku NFT i w całym spektrum web3. Cieszymy się, że możemy z nimi współpracować przy nowym funduszu.

– powiedziała Arianna Simpson z A16z Crypto.

Buchanan powiedział, że Meta4 była świadkiem „dezpośrednictwa własności intelektualnej i tego, dokąd rzeczy ostatecznie zmierzają w (sieci 3) w wyniku działania technologii blockchain”.

  • Valkyrie Bitcoin futures ETF wystartuje na Nasdaq 22 października:

Valkyrie Bitcoin Strategy ETF w końcu weszła w życie i ma rozpocząć handel na Nasdaq pod tickerem BTF w piątek, informują branżowe media.

Uruchomienie następuje po tym, jak Komisja Papierów Wartościowych i Giełd USA wydała w czwartek komunikat o skuteczności funduszu Valkyrie Bitcoin Strategy ETF.

Według Leah Wald, dyrektora generalnego Valkyrie Funds, nadchodzące uruchomienie funduszu stanowi ważny kamień milowy w relacjach między branżą kryptowalut, a amerykańskimi regulatorami.

Ta inauguracja jest ważna, ponieważ jest to kolejne potwierdzenie, iż amerykańscy regulatorzy chcą współpracować z branżą w celu regulowania aktywów kryptograficznych, a nie ich zakazywania. Im więcej produktów pojawi się na rynku, tym większa świadomość. Istnieją oczywiście inne zjawiska dotyczące podobnych produktów i byłoby sensowne, aby pojawiły się na rynku.

– powiedziała.

Jak wcześniej informowaliśmy, Bitcoin Strategy ETF ProShares stał się pierwszym ETF opartym na kontraktach futures na Bitcoin, który został uruchomiony w Stanach Zjednoczonych, rozpoczynając we wtorek handel na giełdzie nowojorskiej. Wcześniej w październiku, SEC zatwierdziła również produkt ETF powiązany z Bitcoinem przez Volt Equity, który zapewnia inwestorom instrument do inwestowania w firmy o znacznej ekspozycji na Bitcoin.

  • Giełda FTX pozyskała 420 milionów dolarów:

Dzięki pozyskaniu dodatkowych 420 milionów USD wycena giełdy kryptowalut FTX wzrosła do 25 mld dolarów.

Ciekawie prezentują się również statystyki związane z ilością użytkowników oraz średnim wolumenem handlu w porównaniu do poprzedniej rundy finansowania, która miała miejsce w lipcu tego roku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to przede wszystkim widoczny spadek Bitcoina, który notuje korektę o -5,14%. W dół idzie też Cardano o -1,30%, XRP o -3,15%, Polkadot o -3,96% i Dogecoin o -2,07%. Do góry idzie Ethereum o 1,20% i Solana o 9,89%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.56 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 133.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.