News

#1537 Newsy z dnia 24.10.2021

Z niedzielnych wydarzeń: Shiba Inu rośnie o 46% w dwa dni; Youtube: Zhakowane kanały wystawiane na sprzedaż; CEO Avalanche: Adopcja stablecoinów oznaczać będzie sukces branży krypto; Bank Izraela jest zainteresowany CBDC; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Shiba Inu rośnie o 46% w dwa dni:

Shiba Inu (SHIB), token spin-off z Dogecoin, osiągnął rekordowy poziom po wzroście ceny o ponad 46% w ciągu zaledwie dwóch dni. Para SHIB/USD została wyceniona najwyżej na 0,00003941 USD w czasie redagowania newsa.

Ostatni skok ceny tokena SHIB przypisywany jest trwającemu trendowi zwyżkowemu od 15 października, który pomógł zwiększyć wartość wartości kryptowaluty o ponad 26%. Od 17 października SHIB utrzymywał tygodniowe wsparcie na poziomie około 0,00002796 USD, po czym powrócił do rekordowego poziomu.

W ciągu ostatnich siedmiu dni wartość rynkowa Shiba Inu wzrosła o ponad 50% i obecnie jest 13. największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, zaledwie trzy pozycje za Dogecoin.

Obecnie Shiba Inu posiada największą podaż w obiegu, wynoszącą prawie 395 bilionów. We wrześniu token inspirowany Dogecoinem wzrósł o 40% po tym, jak Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, napisał na Twitterze o przybyciu nowego szczeniaka Shiba Inu o imieniu Floki.

Wzrost Dogecoin i Shiba Inu przypisuje się przede wszystkim wsparciu dyrektora generalnego Tesli Elona Muska. Na niedawnej konferencji zorganizowanej w Kalifornii Musk powiedział:

Myślę, że nie jest możliwe zniszczenie krypto, ale rządy mogą spowolnić jego rozwój.

Co więcej, przedsiębiorca uważa, że ​​rząd Stanów Zjednoczonych nie powinien „nic nie robić” w zakresie regulacji kryptowalut.

  • Youtube: Zhakowane kanały wystawiane na sprzedaż:

Nowy raport udostępniony przez Google Threat Analysis Group (TAG) zwraca uwagę na trwającą kampanię phishingową skierowaną przeciwko twórcom na YouTube. Skutkuje ona zwykle przejęciem i sprzedażą kanału do ponownego użycia, tym razem do oszustw związanych z kryptowalutami.

TAG przypisuje ataki grupie hakerów zwerbowanych na rosyjskojęzycznym forum, które włamuje się do kanału twórcy, oferując fałszywe możliwości współpracy. Po przejęciu kanały YouTube są albo sprzedawane temu, kto zapłaci najwyższą cenę, albo wykorzystywane są do oszustw kryptowalutowych:

Duża liczba przejętych kanałów została zmieniona pod kątem transmisji na żywo, na oszustwam kryptowalutowe. Na rynkach handlu kontami przejęte kanały wahały się od 3 USD do 4.000 USD, w zależności od liczby subskrybentów.

Konta YouTube są podobno atakowane przy użyciu złośliwego oprogramowania do kradzieży plików cookie, fałszywego oprogramowania do uruchamiania na komputerze ofiary bez wykrycia. TAG poinformował również, że hakerzy zmienili również nazwy, zdjęcia profilowe i zawartość kanałów YouTube, aby podszywać się pod wielkie firmy zajmujące się technologią lub giełdą kryptowalut.

Według Google „atakujący transmitował na żywo filmy obiecujące rozdawanie kryptowalut w zamian za początkowy wkład”. Jako środek zaradczy firma zainwestowała w narzędzia do wykrywania i blokowania e-maili phishingowych i socjotechnicznych, kradzieży plików cookie i transmisji na żywo z oszustwami kryptograficznymi.

Biorąc pod uwagę ciągłe wysiłki, Google zdołało zmniejszyć liczbę wiadomości phishingowych w Gmailu o 99,6% od maja 2021 roku.

Dzięki wzmożonym wysiłkom w zakresie wykrywania zaobserwowaliśmy, że napastnicy przenoszą się z Gmaila na innych dostawców poczty e-mail (głównie email.cz, seznam. cz, post.cz i aol.com).

– dodała firma.

Firma Google udostępniła powyższe ustalenia FBI w celu dalszego zbadania sprawy.

Ponad 3,1 miliona (3117.548) adresów e-mail użytkowników wyciekło podobno ze strony internetowej CoinMarketCap zajmującą się śledzeniem cen kryptowalut.

Według informacji, strona poświęcona śledzeniu włamań online, wykryła, że ​​zhakowane adresy e-mail są sprzedawane na różnych forach hakerskich.

CoinMarketCap potwierdził korelację wyciekających danych z ich bazą użytkowników, ale utrzymuje, że na ich wewnętrznych serwerach nie znaleziono dowodów włamania:

Ponieważ dane, które widzieliśmy, nie zawierają żadnych haseł, uważamy, że najprawdopodobniej pochodzą one z innej platformy, na której użytkownicy mogli ponownie używać haseł w różnych witrynach.

  • CEO Avalanche: Adopcja stablecoinów oznaczać będzie sukces branży krypto:

Założyciel Avalanche wierzy, że DeFi i ekosystem kryptograficzny naprawdę odniosą sukces, jeśli stablecoiny staną na czele globalnego rynku.

Jaka jest najlepsza rzecz, jaką ekosystem kryptowalut może zrobić, aby zapewnić sobie globalny sukces? Zwiększenie dominacji stablecoinów.

Każdy, kto się nie zgadza, może swobodnie dyskutować z Eminem Gün Sirerem, dyrektorem generalnym Ava Labs, firmy stojącej za udanym protokołem Avalanche. W jednym z wywiadów CEO wyjasnił, że stabilność musi panować w świecie zdecentralizowanych walut, jeśli mają być atrakcyjne dla całego społeczeństwa.

Mówiąc w Business Insider, Emin Gün Sirer zapewnił, że prawdziwy sukces kryptografii jako zjawiska społecznego przyjdzie wtedy, kiedy fiat powiązany ze stablecoinem staje się numerem jeden pod względem kapitalizacji rynkowej.

Nie będziemy blisko celu, dopóki monetą numer jeden nie jest stablecoin. To mój wyznacznik prawdziwego sukcesu.

Obecnie Tether jest najważniejszym stablecoinem w świecie kryptowalut. Jego kapitalizacja rynkowa wynosi około 69.600 mln dolarów, co daje 5 miejsce na liście najcenniejszych kryptowalut.

5 miejsce na liście to USD Coin, stablecoin utrzymywany przez Circle i Coinbase, z kapitalizacją rynkową w wysokości 32.600 mln dolarów, ale z bardziej przyjaznymi relacjami z amerykańskimi organami regulacyjnymi.

Emin Gün Sirer spodziewa się wzrostu użycia stablecoinów, zwłaszcza wśród użytkowników DeFi. Zaletą tych monet byłoby właśnie to, że użytkownicy mogliby kontrolować wartość, którą będą handlować.

Ludzie chcą pożyczać i chcą, aby było więcej stablecoinów. Spodziewam się więc, że adopcja, świadomość i przyjęcie będą rosły, i to będzie naprawdę ekscytujące.

Chociaż kryptowaluty były pomysłem cypherpunków szukających sposobu na ucieczkę od tradycyjnego systemu finansowego, emitenci stablecoin wykorzystali całą technologię zdecentralizowanych kryptowalut i wykorzystali ją do zbudowania pomostu do starszego systemu finansowego.

Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, fiat stablecoin jest w całości zabezpieczony gotówką, ekwiwalentami gotówki lub aktywami, które gwarantują, że każdy token jest równoważny określonej jednostce pieniądza fiducjarnego. Wyobraź sobie jeden dolar za 1 token USDC, 1 euro za 1 stazę lub 1 gram złota za 1 cyfrę.

Ale ta sytuacja oznacza, że ​​stablecoiny są zwykle zależne od scentralizowanej jednostki. Na przykład USDT jest kontrolowany przez Tether Inc, USDC przez Circle, BUSD przez Binance, a DAI przez Zdecentralizowaną Organizację Autonomiczną.

Oprócz wyżej wymienionych problemów, centralizacja stablecoinów jest słabością, która może pozwolić na bardziej rygorystyczny system regulacyjny, a nawet kontrolę rządową. Circle już zamroziło tokeny USDC i portfele, dodając do czarnej listy, aby trzymać się prawa. Tether musiał zapłacić soczyste kary, a regulatorzy szukają sposobów, aby zapewnić emitentom stablecoin podobne traktowanie jak tradycyjne banki.

  • Bank Izraela jest zainteresowany CBDC:

Prace nad cyfrowymi walutami banków centralnych prowadzone są już w wielu krajach. Teraz dołączył do nich Izrael.

Na początku Bank Izraela chce skupić się na zbadaniu możliwości, jakie oferuje blockchain Ethereum.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza dobra to dominacja czerwieni na giełdach. Korektę notuje Bitcoin o -1,76%, Ethereum o -0,20%, Cardano o -1,74%, XRP o -1,05 i Solana o -5,15%. W górę idzie Dogecoin o 5,51% i wspomniana wcześniej Shiba o 50,35%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.51 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 88.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptopotato.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.