News

#1536 Newsy z dnia 23.10.2021

Z sobotnich wydarzeń: CoinMarketCap zhakowany? Podobno wyciekło 3.1 mln adresów e-mail użytkowników; Legenda UFC wchodzi na rynek NFT; Kazachstan: Jedna krypto farma potrzebuje tyle energii, co 24k gospodarstw domowych; Czy Australia stanie się kolejnym centrum kryptowalut?; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • CoinMarketCap zhakowany? Podobno wyciekło 3.1 mln adresów e-mail użytkowników:

CoinMarketCap, witryna śledząca ceny kryptowalut, podobno padła ofiarą włamania, w wyniku którego wyciekło 3,1 miliona (3117.548) adresów e-mail użytkowników.

Informacje te wyszły na jaw po tym, jak zhakowane adresy e-mail zaczęto sprzedawać online na różnych forach hakerskich.

CoinMarketCap, spółka zależna giełdy kryptowalut Binance, potwierdziła, że ​​lista kont użytkowników, które wyciekły, była zgodna z bazą użytkowników:

CoinMarketCap zdał sobie sprawę, że dane pojawiły się online jako lista kont użytkowników. Chociaż listy, które widzieliśmy, to tylko adresy e-mail, znaleźliśmy korelację z naszą bazą subskrybentów.

Potwierdzając korelację 3.1 miliona (3117.548) adresów e-mail z bazą użytkowników, firma zapewniła, że ​​hakerzy nie uzyskali dostępu do żadnego z haseł do kont. „Nie znaleźliśmy żadnych dowodów na wyciek danych z naszych własnych serwerów. Aktywnie badamy ten problem i powiadomimy naszych subskrybentów, gdy tylko otrzymamy nowe informacje”, powiedział rzecznik CoinMarketCap.

Pomimo potwierdzenia, CoinMarketCap nie zidentyfikował jeszcze dokładnej przyczyny włamania. CoinMarketCap wyjasnił:

Ponieważ dane, które widzieliśmy, nie zawierają żadnych haseł, uważamy, że najprawdopodobniej pochodzą one z innej platformy, na której użytkownicy mogli ponownie używać tych haseł w wielu witrynach.

Niedawny hak na giełdzie kryptograficznej Coinbase spowodował włamanie do 6.000 kont użytkowników.

Atak był wynikiem wykorzystania systemu uwierzytelniania wieloskładnikowego (MFA) giełdy, co sugeruje, że hakerzy mieli dostęp do adresów e-mail użytkownika.

Według Coinbase atakujący zidentyfikowali lukę w procesie odzyskiwania konta:

W tym incydencie, dla klientów, którzy używają SMS-ów do wzmocnienia procesu dostepu do konta, strona trzecia wykorzystała lukę w procesie odzyskiwania konta SMS Coinbase, aby otrzymać token uwierzytelnienia SMS i uzyskać dostęp do danego konta.

Chociaż wartość skradzionych aktywów nie została jeszcze ujawniona przez Coinbase, incydent został uzupełniony tysiącami oficjalnych skarg właścicieli kont przeciwko firmie.

  • Legenda UFC wchodzi na rynek NFT:

Michael Bisping, który został członkiem Galerii Sław UFC, jest najnowszym czołowym sportowcem, który wskoczył do przestrzeni NFT. Bisping połączy się z Blockasset, rynkiem NFT, który chce zrobić silny impuls w branży sportowej.

Blockasset kładzie nacisk na partnerstwo z talentami w sporcie. Platforma ogłosiła Wayne’a Rooneya jako pierwszą część serii Blockasset Legends w tym tygodniu, a Bisping będzie drugą legendą w serii.

Po rozpoczęciu kariery w 2004 roku Bisping stał się legendą UFC i został wprowadzony do Galerii Sław ligi w 2019 roku. Teraz pracuje jako analityk w branży, aktor i komentator. Bisping był pierwszym i jedynym brytyjskim zawodnikiem, który zdobył mistrzostwo UFC w 2016 roku. Inne wyróznienia jakie otrzymał to m.in. zdobycie nagrody Międzynarodowego Wojownika Roku oraz wiele różnych tytułów mistrzowskich i turniejowych. Ponadto od tego czasu zbudował znaczną liczbę obserwujących w mediach społecznościowych.

Teraz, dzięki partnerstwu Bispinga z Blockasset, wojownik połączy się z artystą cyfrowym Dosbrakem. W serii Blockasset Legends pojawi się również kolejna oczekiwana trójka sportowców.

Blockasset buduje platformę NFT na Solanie, coraz bardziej popularnym blockchain dla NFT. Platforma została pierwotnie wprowadzona w lipcu 2021 roku, natomiast w pierwszym ogłoszeniu zaprezentowano pięciu sportowców (w tym zawodników UFC Darrena Tilla i Leona Edwardsa). Platforma będzie wspierać sprzedaż wtórną i kładzie nacisk na wygodę użytkownika i łatwość użytkowania.

Blockasset wymienia niskie koszty Solana i szybki czas przetwarzania jako kluczowe atrybuty przy podejmowaniu decyzji o rozbudowie łańcucha. Platforma będzie również wykorzystywać natywny token BLOCK do zasilania ekosystemu. Tokeny natywne stają się coraz bardziej popularne na rynkach NFT, czego przykładem jest odsłonięcie tokena RARE firmy SuperRare w ostatnich miesiącach i zwiększona dyskusja o potencjalnym tokenie OpenSea.

Ponadto UFC i zawodnicy w lidze również zwiększają zaangażowanie w krypto. W czerwcu liga połączyła siły z Socios.com, aby wydać tokeny fanów UFC. Miesiąc później UFC zawarło umowę sponsorską o wartości 175 mln dolarów z Crypto.com.

  • Kazachstan: Jedna krypto farma potrzebuje tyle energii, co 24k gospodarstw domowych:

Aby wyjaśnić, dlaczego Kazachstan rozważa nałożenie ograniczeń na nowe operacje wydobycia kryptowalut, Ministerstwo Energii przekazało lokalnym mediom, że krypto farmy zużywają 5 megawatów (MW) energii elektrycznej na godzinę. Tylko jedna farma spala średnio 3.6 miliona kilowatów (kW) miesięcznie, podał departament, zauważając, że ilość ta odpowiada zużyciu 24.000 domów.

Ponieważ Chiny w tym roku rozprawiały się z górnikami kryptowalut, Kazachstan stał się atrakcyjnym miejscem dla wielu firm z branży wydobywczej dzięki niskim stawkom za energię. W rezultacie zużycie energii elektrycznej wzrosło o 7,4% w pierwszych dziewięciu miesiącach tego roku, osiągając prawie 83 miliardy kilowatogodzin (kWh), pokazują dane rządowe.

Urzędnicy w Nur-Sultan zrzucili już winę na około 50 farm górniczych działających w tym kraju. Przy łącznej mocy projektu ponad 972 MW obciążenie, jakie obecnie wywierają na kazachską sieć dystrybucyjną, oszacowano na ponad 693 MW.

Ponadto prawdopodobnie wzrośnie również zużycie energii przez nielegalne farmy wydobywcze. Ministerstwo Energii powiedziało portalowi biznesowemu LS, że wzrost nadmiernego zużycia, który można przypisać centrom wydobywczym, wynosi około 1050 MW, podczas gdy uważa się, że udział podziemnych górników kryptowalut wynosi od 250 do 450 MW.

Zaspokojenie rosnących potrzeb przemysłu wydobywczego wymagałoby zwiększenia produkcji energii elektrycznej o co najmniej 1000 MW, co może nastąpić w ciągu najbliższych czterech do pięciu lat, zaznaczył resort. Na początku października minister energetyki Kazachstanu Magzum Mirzagaliew poinformował, że w tym samym okresie rząd zamierza wybudować elektrownie o łącznej mocy 3.000 MW.

Aby zapobiec pogorszeniu się sytuacji, ministerstwo zaleca ograniczenie mocy do 100 megawatów dla nowych odbiorców podłączających się do sieci energetycznej. Oczekuje się, że środek ten wpłynie na projekty budowy farm kryptograficznych w kraju.

To nie jedyna zła wiadomość dla górników kryptowalut i potencjalnych inwestorów. W tym miesiącu ustawodawca wystąpił z propozycją wprowadzenia rejestracji dla podmiotów górniczych działających w kraju. Zaniepokojona rosnącym zużyciem energii w sektorze grupa posłów zaapelowała również o przyjęcie wyższych stawek za prąd dla przedsiębiorstw zajmujących się wydobyciem walut cyfrowych.

  • Czy Australia stanie się kolejnym centrum kryptowalut?:

Australijska Komisja Senatu przygotowała nowy raport, w którym wzywa do stworzenia przemyślanych przepisów związanych z kryptowalutami. Senatorowie chcą w ten sposób zrobić pierwszy krok do tego, aby Australia stała się istotnym centrum dla branży kryptowalut.

Konieczność uregulowania rynku zgłaszają również firmy, które potrzebują przemyślanego ustawodawstwa, aby mogły dalej rozwijać swoją działalność w Australii.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba nie przynosi większych zmian na giełdach. W górę idzie Ethereum o 0,17%, Cardano o 0,20%, XRP o 0,78% i Dogecoin o 2,56%. Korektę notuje Bitcoin o -1,00%, Solana o -4,13% i Polkadot o -1,33%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.54 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 91.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.