News

#1546 Newsy z dnia 02.11.2021

Z wtorkowych wydarzeń: MAS: Singapur dąży do zostania światowym centrem kryptowalut; BitMEX neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla; Departamentu Skarbu USA: Przepisy dot. stablecoinów są „pilnie potrzebne”; Największe amerykańskie banki wabią specjalistów ds. kryptowalut; Polkadot: 50 USD po raz pierwszy!; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • MAS: Singapur dąży do zostania światowym centrem kryptowalut:

Przepisy dotyczące kryptowalut na całym świecie znacząco się od siebie różnią: Chiny w ostatnich miesiącach stłumiły znaczną aktywność dotyczącą kryptowalut, podczas gdy Japonia dopiero niedawno zezwoliła na wyspecjalizowane kryptowalutowe fundusze inwestycyjne. Z drugiej strony Salwador zaakceptował Bitcoina jako legalną walutę.

Podczas gdy centra finansowe na całym świecie dążą do uregulowania tego sektora, Singapur dąży do tego, by stać się światową stolicą dla przedsiębiorstw związanych z kryptowalutami. Według Ravi Menona, dyrektora zarządzającego Monetary Authority of Singapore (MAS), państwo-miasto mogło zostać w tyle, gdyby nie miało przewagi w kwestii postępowania z kryptowalutami.

Działania oparte na kryptowalutach są w zasadzie inwestycją w potencjalną przyszłość, której kształt nie jest w tym momencie jasny.

– powiedział Menon, który kieruje MAS od około 10 lat.

Kraj znajduje się w czołówce tego ruchu dzięki swojej otwartości na kryptowaluty, opracowawszy ramy prawne, które sprzyjają ich wykorzystaniu. Zmodyfikowano również system podatkowy, aby zachęcić do rozwoju branży.

Według Menona, MAS wprowadza „bardzo silne regulacje”, aby dać zezwolenie firmom, które spełniają wymagania i odpowiadają na liczne zagrożenia dla działalności.

Singapur musi zwiększyć środki bezpieczeństwa, aby przeciwdziałać zagrożeniom, takim jak nielegalne przepływy, powiedział Menon. Miasto-państwo stało się magnesem dla firm kryptowalutowych od Binance Holding, który miał szereg sporów z regulatorami na całym świecie, do Gemini, amerykańskiego operatora skierowanego do inwestorów instytucjonalnych.

Po wejściu w życie ustawy o usługach płatniczych w styczniu 2020 r. 170 firm złożyło wniosek o licencję MAS, co zwiększyło liczbę wnioskodawców do około 400. Od tego czasu tylko garstka firm zajmujących się kryptowalutami uzyskała upragnione licencje. Około 30 wnioskodawców wycofało swoje wnioski po interakcji z regulatorem.

  • BitMEX neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla:

Giełda kryptowalut BitMEX stała się jedną z pierwszych giełd, która ogłosiła swój status neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla, a także obiecała zrównoważyć emisje wszystkich transakcji Bitcoinowych do i z platformy.

W opublikowanym oświadczeniu firma wyraziła zamiar pójścia o krok dalej niż tylko zbilansowanie emisji, powołując się na niedawny zakup 7110 ton kredytów CO2 o wartości około 100.000 dolarów, we współpracy z firmą Pachama zajmującą się śledzeniem danych węglowych.

Kredyty węglowe to certyfikaty aprobaty przyznawane przez oficjalne organy ustawodawcze, aby umożliwić korporacjom wykorzystanie jednej tony dwutlenku węgla w podejściu, które sprzyja rozliczalności i identyfikowalności danych.

Omawiając swoją filozofię dotyczącą zrównoważonych praktyk, BitMEX potwierdził potrzebę ujednoliconego podejścia:

Holistyczny wysiłek musi obejmować badania nad wpływem na środowisko, ale także podstawową edukację na temat możliwości odblokowanych przez technologię kryptograficzną.

– czytamy.

Globalne emisje i strategie na rzecz zrównoważonego rozwoju były gorącymi tematami debat w tym tygodniu podczas globalnie transmitowanego szczytu COP 26 w Glasgow w Szkocji.

Prezydenci i premierzy na całym świecie spotkali się, aby zająć się poważnymi obawami związanymi z upadkiem naszego globalnego środowiska, stale podkreślając znaczenie pozostawania poniżej poziomów docelowych globalnego ocieplenia.

  • Departamentu Skarbu USA: Przepisy dot. stablecoinów są „pilnie potrzebne”:

Prezydencka Grupa Robocza ds. Rynków Finansowych (PWG) opublikowała raport sugerujący, że emitenci stablecoinów w Stanach Zjednoczonych powinni podlegać „odpowiedniemu nadzorowi federalnemu”, podobnie jak banki.

Raport Departamentu Skarbu USA i Biura Kontrolera Walut i Federalnej Korporacji Ubezpieczeń Depozytów z 1 listopada stwierdził, że Kongres powinien „działać niezwłocznie, aby zapewnić, że płatności stablecoinami podlegają odpowiedniemu federalnemu nadzorowi ostrożnościowemu w sposób spójny i kompleksowy”. Agencje rządowe stwierdziły, że emitenci stablecoinów powinni przestrzegać tych samych standardów, co ubezpieczone instytucje depozytowe, w tym banki stanowe i federalne oraz stowarzyszenia oszczędnościowe, ponieważ chronią depozyty klientów i ograniczają „wszelkie potencjalne negatywne skutki systemowe w przypadku upadłości banku”.

W raporcie nie określono, która z agencji federalnej odpowiedzialna jest za handel stablecoinami i aktywami cyfrowymi, ale stwierdzono, że Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), a także Komisja ds. Obrotu Terminowymi Kontraktami Towarowymi (CFTC) mają „szerokie możliwości egzekwowania, tworzenia przepisów i nadzoru”, aby zająć się takimi transakcjami i firmami w przestrzeni kryptograficznej. Jednak PWG zasugerowało, że ryzyko dotyczące stablecoinów prawdopodobnie wzrośnie wraz z rozwojem przestrzeni i może czasami wypaść „poza regulacyjnymi granicami” SEC i CFTC.

Chociaż grupa stwierdziła, iż uważa, że przepisy te są „pilnie potrzebne, aby kompleksowo zająć się ryzykiem stwarzanym przez porozumienia dotyczące płatności stablecoinami”, dodała, że agencje federalne powinny nadal wykorzystywać swoje uprawnienia do zajmowania się ryzykiem w przestrzeni kryptograficznej, jeśli Kongres zdecyduje się działać. W przypadku braku działań Kongresu, PWG zaleciło Radzie Nadzoru Stabilności Finansowej podjęcie działań w celu ustanowienia dodatkowych standardów regulacyjnych dla stablecoinów.

  • Największe amerykańskie banki wabią specjalistów ds. kryptowalut:

W ciągu ostatnich trzech lat czołowe banki i instytucje finansowe z siedzibą w Stanach Zjednoczonych wypełniły ponad 1.000 stanowisk dla ekspertów ds. kryptowalut.

Zgodnie z raportem Bloomberga, instytucje finansowe oferują znaczne premie, aby przyciągnąć talenty kryptograficzne, a konsultant ds. zasobów ludzkich Johnson Associates szacuje, że na stanowiskach kryptograficznych pensje są od 20% do 30% wyższe niż w przypadku porównywalnych pozycji niezwiązanych z cyfrowymi walutami.

Firma dodała, że wiele wyższych stanowisk kryptograficznych może pochwalić się nawet 50% wzrostem wynagrodzeń w porównaniu z porównywalnymi stanowiskami.

Banki nie mogą ryzykować, że ich klienci udadzą się do innego banku, aby skorzystać z tych usług, więc muszą się rozwijać.

– podsumował dyrektor zarządzający Alan Johnson.

Firma badawcza Revelio Labs przeanalizowała 287 ofert pracy związanych z kryptowalutami od Goldman Sachs, Wells Fargo, Fidelity i JPMorgan Chase — czterech największych pracodawców zatrudniających talenty cyfrowe w profesjonalnym serwisie społecznościowym LinkedIn. Revelio doszedł do wniosku, że specjaliści od kryptowalut cieszą się średnio 9% wzrostem wynagrodzeń w stosunku do swoich współpracowników z sektora bankowego.

W październiku LinkedIn poinformował, że oferty pracy w całej witrynie na stanowiska związane z kryptowalutami i Blockchain wzrosły o 615% od sierpnia 2020 r.

  • Polkadot: 50 USD po raz pierwszy!:

Cena natywnego aktywa sieci Polkadot, DOT, wzrosła w ciągu ostatnich 24 godzin o blisko 14%, osiągając poziom powyżej 50 USD. Rynek DOT/USD zarejestrował tym samym rekord ceny na poziomie 50,87 USD, bijąc dotychczasowe ATH 49,35 USD.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wzrostami prawie wszystkich czołowych kryptowalut. Bitcoin notuje wzrost o 4,5%, Ethereum o 4,8%, Binance Coin o 4,6%, Cardano o 1,8% a Solana o 7%. Shiba Inu jako jedyny kończy dzień z wynikiem ujemnym,  który wynosi 3,7%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.727 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 170 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button