News

#1568 Newsy z dnia 24.11.2021

Ze środowych wydarzeń: Coinbase: Problemy z działaniem giełdy; CEO Ripple: Dogecoin nie jest dobry dla rynku krypto; Blockchain: Landshare zmienia oblicze inwestycji; Ripple nawiązał współpracę z Republiką Palau; Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu na przyszły wzrost sieci; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Coinbase: Problemy z działaniem giełdy:

Notowana na Nasdaq giełda kryptowalut Coinbase nadal boryka się z pewnymi problemami systemowymi po wystąpieniu poważnego problemu z łącznością.

Zarówno Coinbase, jak i platforma transakcyjna Coinbase Pro były niedostępne 23 listopada z powodu problemów z łącznością na obu platformach, o czym poinformowało wsparcie giełdy.

Może to spowodować nieudane transakcje, opóźnione transakcje i nieoczekiwane zachowanie na stronie internetowej i aplikacjach mobilnych.

– ogłosil Coinbase.

Giełda poinformowała, że rozwiązała problem dziś, o 2:00 czasu UTC, ponieważ zakłócenia nie dotyczyły już produktów i usług Coinbase. Według przekazu platformy, firmie zajęło mniej niż dwie godziny rozwiązanie tego incydentu.

Wielu użytkowników online natychmiast wyraziło oburzenie z powodu powtarzających się problemów z łącznością platformy, a niektórzy wskazywali, że Coinbase miał podobny problem zaledwie miesiąc temu. Wielu użytkowników powiązało „problemy z łącznością” ze zbieraniem monet, w tym Shiba Inu, GYEN i CRO.

Po dodaniu CRO na platformę, token wzrósł o ponad 300%, według danych CoinGecko. GYEN pozostaje niedostępny do kupowania, sprzedawania i handlu na Coinbase z powodów technicznych od 19 listopada, zgodnie ze statusem giełdy.

Niektórzy użytkownicy Coinbase podobno nadal mieli problemy z platformą po tym, jak giełda stwierdziła, że ​​problem został rozwiązany.

Minęły 24 godziny, a Coinbase wciąż nie działa.

napisał rzekomy klient na Twitterze.

Pomimo tego, że Coinbase Support nadal przyjmuje nowe zgłoszenia od użytkowników na Twitterze, giełda odmówiła podania więcej szczegółów na temat problemu i jego przyczyn.

Wystąpiły problemy z łącznością na coinbase.com i Coinbase Pro.

– powiedział rzecznik Coinbase.

Dyrektor generalny Tesli, Elon Musk, niedawno wyraził poparcie dla posiadaczy kryptowalut, którzy przenoszą swoje fundusze ze scentralizowanych giełd, w celu chronienia swoich zasobów.

Każdy portfel kryptograficzny, który nie daje ci kluczy prywatnych, należy unikać za wszelką cenę.

– powiedział wcześniej Musk.

  • CEO Ripple: Dogecoin nie jest dobry dla rynku krypto:

Dyrektor generalny Ripple, nie jest fanem cyfrowej memowej waluty Dogecoin.

Brad Garlinghouse uważa, że ​​DOGE nie jest dobry dla rynku kryptowalut ze względu na rzekomą „dynamikę inflacji” i nieograniczoną podaż.

Globalna inflacja powoduje wzrost ceny Bitcoina, ale jest też ostrzeżeniem dla fanów Dogecoin, argumentował Garlinghouse podczas panelu moderowanego przez CNBC w trakcie wydarzenia Fintech w Abu Dhabi.

Dogecoin ma pewną dynamikę inflacyjną, która sprawia, że ​​niechętnie go trzymam.

– powiedział dyrektor generalny Ripple.

Garlinghouse zauważył, że Dogecoin nie ma sztywnego limitu całkowitej podaży coinów w obiegu, co bardzo różni się od niektórych głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, którego limit wynosi 21 mln monet.

Został zbudowany jako żart, a potem nabrał rozpędu dzieki niektórym „głośnym” ludziom, takim jak Elon Musk.

– dodał Garlinghouse.

Pomimo tego, że sceptycznie podchodzi do DOGE, Garlinghouse nadal optymistycznie podchodzi do rynku kryptowalut.

Dogecoin to kryptowaluta oparta na memie Shiba Inu, który został uruchomiony jako żart w 2013 roku. Cyfrowa waluta rozpoczęła od limitu dostaw wynoszącego 100 mld monet, który osiągnięto w połowie 2015 roku. Od tego czasu Dogecoin został zmieniony, aby zapewnić nieograniczoną podaż, jednocześnie ograniczając nagrodę do 10.000 DOGE za blok, aby utrzymać inflację pod kontrolą.

Dogecoin pojawił się jako jedna z najbardziej udanych krypto w 2021 roku, wchodząc na listę 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej na początku tego roku.

Duża część sukcesu memowej waluty była najwyraźniej związana z poparciem ze strony dyrektora generalnego Tesli Elona Muska, który zaczął aktywnie promować DOGE na Twitterze w 2020 roku.

Wykres cen wszechczasów Dogecoin. Źródło: CoinGecko

Musk ostatnio dużo tweetował na temat DOGE, podnosząc w poniedziałek kwestie związane z wypłatami Dogecoina na Binance bezpośrednio do dyrektora generalnego giełdy Changpenga Zhao. Według Binance, trwający problem był spowodowany „problemem technicznym podczas ostatniego procesu aktualizacji, który spowodował ponowne wysłanie starych transakcji do 1.674 użytkowników”.

Dyrektor generalny powiedział, że nie używa Binance, mimo że w pewnym momencie próbował dokonać wymiany, „ale rejestracja była zbyt trudna do przeskoczenia”.

  • Blockchain: Landshare zmienia oblicze inwestycji:

Technologia Blockchain otworzyła szeroką gamę przypadków użycia w różnych sektorach gospodarki. Wraz ze wzrostem inflacji instytucje i inwestorzy szukają sposobu na generowanie przychodów. W tym obszarze branża kryptograficzna oferuje ogromne możliwości, często poprzez wprowadzanie innowacji i ulepszanie aspektu, funkcji lub aktywów już skonsolidowanych w dotychczasowym świecie finansów.

Landshare (LAND), platforma działająca na Binance Smart Chain, stara się być katalizatorem kolejnych innowacji finansowych. Platforma umożliwia swoim użytkownikom posiadanie nieruchomości na blockchain za pośrednictwem mechanizmu zwanego Asset Tokenization, bez konieczności korzystania z zasobów pośrednika lub opłat za zarządzanie.

W ten sposób użytkownicy kupują tokeny reprezentujące ich własność – nieruchomości. W ten sposób każdy może uczestniczyć w grze, generować zyski, wykorzystywać aktywa jako zabezpieczenie i nie tylko, bez potrzeby utrzymywania fizycznej integralności aktywów bazowych lub zajmowania się złożonością poboru czynszu.

Platforma i jej proces tokenizacji są w pełni zgodne z prawem, ponieważ nieruchomości są w posiadaniu niezależnych korporacji, zgodnie z oficjalną stroną Landshare. Akcje tych firm są tokenizowane, co czyni każdego z inwestorów „prawnym udziałowcem aktywów” i samych bazowych nieruchomości.

Rzeczywiste aktywa są wynajmowane, dzięki czemu posiadacze tokenów mogą otrzymywać miesięczny zysk z najmu. Ten model własności cząstkowej jest w pełni wspierany przez blockchain, z potencjałem dla każdego na całym świecie do stworzenia własnego portfela nieruchomości.

Landshare nie tylko zapewni użytkownikom dostęp do globalnego rynku nieruchomości, ale również obejmie w pełni stokenizowane nieruchomości na wynajem, aby użytkownicy mogli wybrać własną strategię inwestycyjną. Stały miesięczny dochód lub zyski z obracania domów.

Ponadto Landshare zaoferuje swoim użytkownikom funkcje zdecentralizowanego finansowania, takie jak obstawianie, skarbce stablecoin i możliwość podejmowania decyzji dotyczących przyszłości projektu za pomocą modelu zarządzania.

Aby nabyć aktywa na Landshare, użytkownik musi posiadać szacunkową liczbę 25 tokenów LAND. Po tym, jak proces przejmowania reprezentuje własność nad aktywami w świecie rzeczywistym, jest bardzo proste, jak widać na poniższym wykresie, i bardziej efektywne pod względem kosztów i czasu niż proces, w którym działa tradycyjny sektor finansowy.

Ogólny model tokenizacji aktywów – Otonomos.com

Ponadto tokenizowane aktywa są znacznie bardziej płynne i mają większą użyteczność finansową niż ich odpowiedniki w świecie rzeczywistym. Inwestor może wziąć swój token, pożyczyć pod niego i wykorzystać wpływy na rozszerzenie swojego portfela. W ten sposób użytkownicy mogą wykorzystać wydajną metodę, aby połączyć swoje zyski z większą liczbą aktywów i wzmocnić swoje portfele.

  • Ripple nawiązał współpracę z Republiką Palau:

Ripple nawiązał współpracę z Republiką Palau, aby pomóc krajowi wyspiarskiemu na Pacyfiku opracować własną walutę cyfrową.

Początkowym celem partnerstwa będzie rozwój cyfrowej waluty opartej na dolarze amerykańskim, aby pomóc w ułatwieniu płatności transgranicznych dla mieszkańców wyspy. Zgodnie z zapowiedzią Ripple, współpraca „może zobaczyć wdrożenie pierwszego na świecie wspieranego przez rząd krajowego stablecoina w pierwszej połowie 2022 roku”.

Ripple zasugerował, że krajowa waluta cyfrowa niekoniecznie musi być tylko kolejną CBDC:

Ripple zapewni Palau wsparcie techniczne, biznesowe, projektowe i polityczne. Tymczasem eksploracja wspieranego przez USD stablecoina i powiązanych przypadków użycia – takich jak rejestr korporacyjny – w XRP Ledger może stanowić realną alternatywę dla CBDC dla krajów takich jak Palau.

Prezydent Surangel Whipps Jr. powiedział, że narodowa waluta cyfrowa „zapewni obywatelom Palau większy dostęp do finansów”.

Jako naród wyspiarski Palau jest szczególnie podatny na niektóre skutki zmian klimatycznych, a Ripple powiedział, że to jeden z powodów, dla których został wybrany do takich działań. Firma stwierdziła, że XRP Ledger jest „neutralny pod względem emisji dwutlenku węgla i 120.000 razy bardziej energooszczędny niż blockchain Proof-of-Work”.

„Jesteśmy podekscytowani współpracą z Palau, aby osiągnąć swój cel finansowy i związany z klimatem”, powiedział James Wallis, wiceprezes ds. zaangażowania banku centralnego w Ripple, dodając:

Mamy wspaniałą okazję, aby połączyć naszą technologię i doświadczenie z unikalnymi cechami Palau, aby wywrzeć realny wpływ gospodarczy i społeczny na kraj.

  • Cardano zwiększa rozmiar bloku o 12,5% w oczekiwaniu na przyszły wzrost sieci:

Cardano wprowadza ważne zmiany w swoim łańcuchu bloków. Rzecz dotyczy przygotowania sieci na to, co nadejdzie w przyszłości.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba upływa pod znakiem spadków wśród topowych kryptowalut. Korektę notuje Bitcoin o -1,58%, Ethereum o -2,60%, Solana o -7,21%, Cardano o -9,32% i XRP o -2,83%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.57 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 131.1 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Tagi
Show More

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Masz Adblocka

Prosimy wesprzyj nas, wyłączając Adblocka na btcpolska.com. Dzięki.