News

#1584 Newsy z dnia 10.12.2021

Z piątkowych wydarzeń: Anima wspierana przez Coinbase uruchomia projekt AR NFT; Binance chce uruchomić giełdę w Indonezji; Indie: Wkrótce decyzja premiera dotycząca regulacji krypto; USA: Rynek krypto oczekuje ożywienia przed publikacją danych o inflacji; Zerowy podatek dla górników korzystających z zielonej energii; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Anima wspierana przez Coinbase uruchomia projekt AR NFT:

Wspierana przez Coinbase firma metaverse Anima, we współpracy z nowoczesnym artystą Demskym, uruchomiła platformę AR wraz ze swoim największym projektem NFT w rozszerzonej rzeczywistości o nazwie Mirror. Opisano go jako „cyfrową rzeźbę” i „bramę do metawersu”.

Artysta samouk Demsky podróżował po 50 krajach, robiąc graffiti, gdzie ta forma sztuki jest domem jego artystycznego wpływu. Nadal ma „obsesję na punkcie przekręcania morfologii swojego imienia w różne, niekonwencjonalne kształty”, mówi na swojej stronie internetowej.

Tęsknota Demsky’ego za latami 80. i 90. rośnie w kierunku pragnienia stworzenia „zrównoważonej mieszanki między przyszłością i nostalgią, radykalną kreatywnością i naukami ścisłymi”. Teraz Mirror prezentuje się jako rozszerzenie „nieziemskich dzieł fizycznych” artysty poprzez możliwości NFT AR, które pozwalają na komunikację dzieła sztuki z ludźmi na całym świecie.

Nasz najnowszy i największy projekt, PHASE MN:01 MIRROR, jest próbą połączenia świata rzeczywistego i cyfrowego. To pierwsze wydanie w naszej wizji „metawersu aparatu”, napędzanej kreatywnością cyfrowej warstwy w rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach wciągających kształtów w wielu wymiarach, rzeźby otrzymały ewoluującą zdolność, która pozwala im zmieniać wygląd, dźwięk i tokenizowane metadane „po umieszczeniu w ujawnionych współrzędnych”.

Każdy projekt Anima wprowadza nowy mechanizm AR, taki jak wyzwalacze lokalizacji, tworzenie, przypinanie obiektów i dźwięk przestrzenny. Metadane tokenu są widoczne w AR dzięki opatentowanej technologii Anima opracowanej do wyświetlania danych blockchain na żywo w światach AR i 3D.

Mirror ma nadzieję rozszerzyć doświadczenia i interakcje AR poprzez działania w świecie rzeczywistym. Anima wyjaśnia, że ​​to wydanie pokazuje, że tworzą „prawdziwie interaktywne doświadczenia rzeczywistości rozszerzonej”, a właściciele „dołączą do społeczności odkrywców, przekraczając fizyczne i cyfrowe granice w rzeczywistości mieszanej, która istnieje tylko w metawersie kamery”.

Projekt ten ma na celu połączenie rzeczywistości fizycznej i cyfrowej w taki sposób, aby mogły się wzajemnie uzupełniać „w czasie rzeczywistym”. Uważa się, że jest to prawdziwa manifestacja metawersu, ponieważ „istnieje jako cyfrowa warstwa na szczycie naszego świata”.

Mirror można zarezerwować za 200 USD za pomocą kryptowalut i fiducjarnych środków płatniczych. Anima pozwala kolekcjonerom zażądać rezerwacji 15 szczytów NFT. W ciągu miesiąca losowo wybrani będą mogli dokończyć zakup.

Co więcej, Anima mówi, że ma więcej projektów AR w toku z kilkoma interesującymi twórcami: „kultowym projektantem mody, byłym astronautą NASA, kompozytorem nominowanym do nagrody Grammy, światowej sławy kryptografem i artystami takimi jak Matthew Day Jackson i Michael Kagan”.

Startup Metaverse podniósł również fundusze do ponad 3 mln USD, rozszerzając swoją rundę finansowania.

  • Binance chce uruchomić giełdę w Indonezji:

Binance, największa na świecie giełda kryptograficzna pod względem wolumenu obrotu, podobno prowadzi rozmowy z najbogatszą rodziną w Indonezji, Hartonos, w celu otwarcia giełdy kryptograficznej.

Jak wynika z tekstu opublikowanego w Bloomberg, Binance Holdings Ltd. zamierza sfinalizować kryptowalutę z kontrolowanym przez Hartonos PT Bank Central Asia, którego właścicielem jest rodzeństwo miliarderów Budi i Michael Hartonos oraz największa państwowa firma telekomunikacyjna w kraju, PT Telkom Indonezja.

W raporcie stwierdzono również, że BCA może wejść w spółkę za pomocą oddzielnego podmiotu gospodarczego, a warunki partnerstwa mogą się różnić w momencie finalizacji. Jeśli zostanie sfinalizowany, będzie to drugie przedsięwzięcie kryptograficzne Binance w Indonezji. Pierwsze odbyło się w formie partnerstwa z platformą handlu kryptograficznego Tokocrypto.

Nowe przedsięwzięcie kryptograficzne z udziałem najbogatszej rodziny w kraju i największej firmy telekomunikacyjnej zapewniłoby Binance silną pozycję w kraju, który ma pozytywne regulacje dotyczące kryptowalut. Rząd Indonezji traktuje rynek kryptograficzny jako klasę inwestycyjną i pozwala na jego handel obok kontraktów terminowych na towary.

Po zmierzeniu się z poważnymi wyzwaniami regulacyjnymi w drugim i trzecim kwartale, Binance chce teraz rozszerzyć swoją obecność w regionie Azji i Pacyfiku. Singapurskie ramię giganta handlu kryptograficznego nabyło niedawno 18% udziałów w lokalnej prywatnej giełdzie papierów wartościowych, Hg Exchange. Gigant giełdy kryptograficznej poprowadził kolejną rundę finansowania o wartości 1.5 mln dolarów dla azjatyckiej stokenizowanej platformy komunikacyjnej BBS Network.

Oprócz nowych przejęć i finansowania, siostrzana firma Binance w Stanach Zjednoczonych, Binance.US, jest podobno w końcowej fazie zamykania wielomilionowej rundy finansowania. Changpeng Zhao, dyrektor generalny globalnej giełdy, ujawnił w listopadzie tego roku, że firma ma zebrać „kilkaset milionów”.

  • Indie: Wkrótce decyzja premiera dotycząca regulacji krypto:

Premier Indii Narendra Modi podejmie ostateczną decyzję w sprawie krajowych przepisów dotyczących kryptowalut, podał w piątek Economic Times, powołując się na dwie osoby zaznajomione z rozwojem.

W czwartek odbyło się spotkanie na wysokim szczeblu, aby rozważyć wszystkie opcje, jak Indie powinny regulować sektor kryptograficzny, zauważyła publikacja, dodając:

Propozycje obejmują całkowity zakaz prywatnych kryptowalut, częściowy zakaz, zezwolenie na wszystkie kategorie produktów kryptograficznych z regulacją, lub tylko kilka wybranych z regulacją.

Kwestie omawiane na spotkaniu obejmowały opinie interesariuszy i obawy zgłoszone przez bank centralny kraju. Reserve Bank of India wielokrotnie powtarzał, że ma „poważne” obawy dotyczące kryptowalut.

Rząd Indii wymienił projekt ustawy, która ma zostać podjęta na bieżącej sesji Lok Sabha, niższej izby indyjskiego parlamentu.

W zeszłym tygodniu indyjski minister finansów Nirmala Sitharaman odpowiedziała na kilka pytań dotyczących ustawy o kryptowalutach i rządowego planu dla sektora krypto. Potwierdziła, że ​​projekt został zmieniony z pierwotnej wersji, która miała na celu kategoryczne zakazanie kryptowalut.

Następnie pojawiły się raporty, że rząd Indii planuje uregulować aktywa kryptograficzne, przy czym głównym organem regulacyjnym będzie indyjska Rada Papierów Wartościowych i Giełd. Jednak inne doniesienia wskazują, że rząd stara się zakazać używania kryptowalut do płatności i wyznaczy termin, w którym inwestorzy będą mogli zadeklarować posiadane przez nich kryptowaluty. Ustawa ustanowi również uniwersalne zasady poznaj swojego klienta (KYC) dla giełd kryptowalut.

Jednak rząd uznał, że niektóre przepisy ustawy wymagają bardziej szczegółowych dyskusji, w szczególności „zasady leżące u podstaw ustawy” i ogólne szczegóły dotyczące tego, jak kryptowaluty powinny być traktowane w Indiach, podał serwis informacyjny. Jedna osoba zauważyła, że ​​„dyskusje prawdopodobnie skupią się na różnych opcjach oraz zaletach i wadach ich przyjęcia”, wyjaśniając:

PM podejmie teraz ostatnią rundę rozmów w tej sprawie.

W listopadzie premier Modi przewodniczył spotkaniu w sprawie regulacji kryptowalut z udziałem ministerstwa finansów i RBI.

W piątek premier powiedział na wirtualnym szczycie, którego gospodarzem był prezydent USA Joe Biden, że wschodzące technologie, w tym kryptowaluty. powinny służyć wzmacnianiu demokracji, a nie jej podważaniu.

  • USA: Rynek krypto oczekuje ożywienia przed publikacją danych o inflacji:

Rosnąca inflacja stała się coraz większym problemem dla narodów na całym świecie, zwłaszcza dla Stanów Zjednoczonych.

Stany Zjednoczone odnotowały jeden z najostrzejszych wzrostów inflacji konsumenckiej w ciągu ostatniego roku. Prawodawcy na całym świecie twierdzili, że nie przewidzieli nadchodzącej inflacji, ale ludzie często zwracają uwagę na pozornie nieograniczone szaleństwo drukowania pieniędzy podczas pandemii.

Tylko w 2021 roku Stany Zjednoczone wydrukowały 35% wszystkich dolarów amerykańskich w obiegu, co odegrało kluczową rolę w rekordowej inflacji. Eksperci rynkowi spodziewają się 6% wzrostu wskaźnika cen konsumpcyjnych w listopadzie, który byłby najwyższy od czterech dekad.

Administracja Bidena powiedziała, że ​​program wydatków o wartości 1.85 bln dolarów i obniżki podatków spowolnią skutki inflacji, natomiast eksperci byli sceptyczni co do pomysłu drukowania większej ilości pieniędzy.

Rynki Azji i Pacyfiku oraz europejskie otwierały się z ostrożnością i odnotowały szeroki spadek. Japoński Nikkei 225 spadł o 1% do 28 437,77. Koreański Kospi spadł o 0,64% do 3 010,23, podczas gdy Kosdaq spadł o 1,1% do 1,011,57. Ogólnoeuropejski indeks giełdowy STOXX 600 spadł o 0,4%, podczas gdy akcje spółek z sektora technologii, handlu detalicznego i opieki zdrowotnej również odnotowały spadek.

Rynek kryptograficzny odnotował niewielkie odbicie od zeszłej nocy, w przeciwieństwie do powszechnego spadku na tradycyjnych rynkach. Cena Bitcoina wzrosła powyżej 48.400 USD po spadku do dziennego minimum wynoszącego 47.358 USD, podczas gdy Ether również odzyskał poziom powyżej 4.100 USD po odnotowaniu dziennego minimum wynoszącego 4.026 USD.

Wraz z rosnącą inflacją i wariantem omikron wywołującym panikę na tradycyjnych rynkach, Bitcoin może ponownie wzrosnąć jako zabezpieczenie przed inflacją.

Robert Kiyosaki, biznesmen i autor książki Bogaty ojciec, Biedny ojciec, ostrzegał przed nadchodzącym „krachem i depresją” na rynku z powodu „fałszywej inflacji”.

Kiyosaki obwiniał federalnych i administrację Bidena za narzucanie ludziom fałszywej inflacji.

  • Zerowy podatek dla górników korzystających z zielonej energii:

W brazylijskim Kongresie Narodowym przedstawiono propozycję zerowego podatku dla górników, którzy w procesie wydobycia Bitcoinów będą używali ekologicznej energii.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś mija kolejna doba, która upływa nam pod znakiem czerwieni. Korektę notuje Bitcoin o -1,75%, Ethereum o -5,05%, Solana o -7,19%, Cardano o -5,41%, XRP o -8,39% i Polkadot o -5,98%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.21 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 106.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, news.bitcoin.com, coinmarketcap.com, bithub.pl


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button