News

#1587 Newsy z dnia 13.12.2021

Z poniedziałkowych wydarzeń: Pozostało tylko 10% Bitcoinów do wydobycia; Bank Rosji zabrania funduszom inwestycyjnym inwestowania w Bitcoina; Binance Singapur wycofuje wniosek o licencję; Koreańscy urzędnicy rezygnują z pracy, aby dołączyć do branży kryptograficznej; Coraz mniej chętnych na wpłacanie Bitcoinów na giełdy; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Pozostało tylko 10% Bitcoinów do wydobycia:

Całkowita ilość krążących Bitcoinów osiągnęła dziś rano znaczący kamień milowy, kiedy to wydobyto 90% całkowitej maksymalnej podaży.

Aktualne dane z Blockchain.com pokazują, że Bitcoin w obiegu osiągnął ilość 18,899 mln, co oznacza, że tylko 10% całkowitej podaży pozostało do wydobycia. Podczas gdy wydobycie pierwszych 90% BTC zajęło około 12 lat, reszta zajmie trochę więcej czasu.

Limit Bitcoina to 21 mln monet ustalonych przez jego anonimowego twórcę Satoshi Nakamoto. To ograniczenie jest zapisane w kodzie źródłowym Bitcoina i wymuszane przez węzły sieciowe. Limit podaży Bitcoina ma kluczowe znaczenie dla jego propozycji wartości jako waluty i narzędzia inwestycyjnego.

Ponieważ łańcuch Blockchain Bitcoina tworzy nowe BTC tylko jako nagrodę dla górników weryfikujących nowe bloki, halving zapewnia, że ​​produkowana jest mniejsza ilość Bitcoinów wraz ze wzrostem całkowitej podaży w obiegu. Od maja 2020 r. górnicy zarobili 6,25 BTC za każdy nowy zweryfikowany blok. Stawka ta spadnie do 3,125 BTC za blok w następnym halvingu w 2024 roku.

Do 2040 r. nagroda za blok zostanie zmniejszona do mniej niż 0,2 BTC, a do zgarnięcia pozostanie tylko 80.000 Bitcoinów. Wydobywanie ostatniego Bitcoina zajmie blisko 40 lat.

Cena Bitcoina rozpoczęła tydzień od nowego odrzucenia 50.000 USD. To prawie 30% spadek w porównaniu z rekordowym poziomem 68 789 USD osiągniętym 10 listopada.

  • Bank Rosji zabrania funduszom inwestycyjnym inwestowania w Bitcoina:

Rosyjski bank centralny kontynuuje surową politykę dotyczącą branży kryptowalut, oficjalnie zakazując funduszom inwestycyjnym inwestowania w kryptowaluty, takie jak Bitcoin.

Bank Rosji opublikował dziś oficjalne oświadczenie w sprawie regulacji możliwości inwestycyjnych przez fundusze inwestycyjne.

Pomimo zwiększenia liczby aktywów dostępnych do inwestowania przez fundusze inwestycyjne, dokument zakazuje zarządzającym funduszami kupowania kryptowalut, a także „instrumentów finansowych, których wartość zależy od cen aktywów cyfrowych”.

W oświadczeniu podkreślono, że fundusze inwestycyjne nie mogą zapewniać ekspozycji na kryptowaluty zarówno inwestorom kwalifikowanym, jak i niekwalifikowanym.

Bank Rosji zalecał wcześniej zarządzającym aktywami wyłączenie kryptowalut z ekspozycji w funduszach inwestycyjnych w lipcu 2021 r. Według raportu lokalnej agencji prasowej RBC, nie było żadnych rosyjskich funduszy inwestycyjnych z ekspozycją na kryptowaluty, mimo że do tej pory nie było formalnego zakazu.

Artem Deev, szef działu analiz w firmie brokerskiej AMarkets, powiedział podobno, że Rosja ma do tej pory tylko jeden powiązany z branżą fundusz ETF. Według Deeva, fundusz jest zarządzany przez spółkę akcyjną „BrokerCreditService” i inwestuje w firmy skoncentrowane na zdecentralizowanym przechowywaniu danych i Blockchain, w tym firmy takie jak Jack Dorsey’s Block, PayPal i Broadcom.

Największy rosyjski bank, Sber, podobno również planuje uruchomić ETF skoncentrowany na Blockchain, powiedział szef zarządzania aktywami Sber, Wasilij Illarionow. ETF będzie się nazywać „Gospodarka Blockchain” i będzie inwestować w akcje związane z adopcją Blockchain. Illarionov zauważył, że fundusz nie podlega ograniczeniom Banku Rosji i może być oferowany inwestorom detalicznym.

  • Binance Singapur wycofuje wniosek o licencję:

Giełda kryptowalut Binance wycofała wniosek do Urzędu Monetarnego Singapuru (MAS) o licencję na usługi tokenów płatności cyfrowych.

Binance.sg przestało wprowadzać nowych użytkowników i nie pozwoli Singapurczykom deponować kryptowalut ani walut fiat na giełdzie.

Do 13 lutego 2022 r. Binance planuje zlikwidować wszystkie usługi związane z obsługą tokenów kryptowalut. Giełda ogłosiła dodatkowo, że nie weźmie odpowiedzialności za aktywa użytkowników po wyznaczonym przez siebie terminie:

Z natychmiastowym skutkiem użytkownicy muszą zacząć planować wycofanie swoich kryptowalut i fiat z Binance.sg. Konta zarejestrowanych użytkowników, którzy nie przeszli KYC, zostaną zawieszone.

– czytamy.

Użytkownicy Binance Singapore mogą obecnie kupować i sprzedawać kryptowaluty, wykorzystując swoje istniejące aktywa do 12 stycznia 2022 r. Od 13 stycznia użytkownicy Binance.sg nie będą mogli kupować ani sprzedawać kryptowalut. Podczas tej fazy:

Użytkownicy mogą wypłacić i przenieść swoje krypto tylko na platformy innych firm lub portfele kryptograficzne, i/lub wycofać swoje SGD. Wszystkie konta muszą zostać zamknięte do 13 lutego 2022 r.

– pisze giełda.

Po ostatecznej dacie Binance nie pozwoli żadnym użytkownikom z Singapuru na zamykanie pozycji ani wycofywanie aktywów kryptograficznych. „Zablokowane aktywa kryptograficzne będą przechowywane na rachunku powierniczym, a twoje aktywa fiat zostaną przeniesione na twoje konto osobiste StraitsX” – czytamy w komunikacie.

Zalecamy podjęcie działań jak najszybciej przed ostatecznym terminem zamknięcia konta (13 lutego 2022 r.). Należy pamiętać, że BAS nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek straty wynikające z niewypłacenia aktywów i zamknięcia konta do 13 lutego 2022 r.

– czytamy.

  • Koreańscy urzędnicy rezygnują z pracy, aby dołączyć do branży kryptograficznej:

Według Roh Woong-rae, członka parlamentu koreańskiego z rządzącej Partii Demokratycznej, rosnąca liczba urzędników w Seulu opuszcza stanowiska rządowe i przenosi się do branży kryptograficznej. Wezwał do wprowadzenia surowszych przepisów dotyczących ich zatrudniania po zakończeniu służby publicznej.

Ustawodawca ujawnił, że pracownik piątego stopnia głównego organu nadzoru finansowego w kraju, Komisji Usług Finansowych (FSC), niedawno zrezygnował ze stanowiska, aby dołączyć do Bithumb, jednej z wiodących giełd aktywów cyfrowych w Korei Południowej.

Roh przyznał, że obecnie przepisy nie ograniczają takiego zatrudnienia. Jednocześnie uważa, że były urzędnik FSC nie powinien móc bezpośrednio dołączyć do firmy kryptograficznej nadzorowanej przez agencję regulacyjną, dla której pracował.

Urzędnicy państwowi w Korei są klasyfikowani zgodnie z ich stażem pracy, gdzie stopień 1 jest najwyższym poziomem. Tylko urzędnicy klasy 4 i wyższej w FSC i Służbie Nadzoru Finansowego (FSS), innym ważnym organie regulacyjnym, są obecnie zobowiązani do poddania się kontroli zatrudnienia przed podjęciem pracy w prywatnej firmie.

Zgodnie z ustawą o etyce służby publicznej pracownicy rządowi powyżej czwartego stopnia nie mogą zajmować stanowiska w sektorze prywatnym, jeśli ma to związek z ich poprzednią pracą, przez trzy lata od daty opuszczenia organu państwowego. Noh dodał, że koreański organ antymonopolowy, Komisja Sprawiedliwego Handlu, monitoruje status zatrudnienia wszystkich urzędników na poziomie 7 i wyższym.

Ustawodawca zarzucił jednak komisji etyki służb publicznych przeprowadzającej badanie zatrudnienia za niedokładne rozpatrzenie wszystkich spraw. Podał przykład wysokiej rangi urzędnika FSS, który był odpowiedzialny za przestrzeń fintech, zanim znalazł nową pracę w Upbit, kolejnej dużej giełdzie kryptowalut w Korei Południowej.

Takie przypadki nie ograniczają się do organów nadzoru finansowego, zauważył parlamentarzysta. Ponadto ujawnił, że policjant z Metropolitan Police Agency w Seulu, który kierował zespołem badającym przestępstwa związane z kryptowalutami, również przygotowuje się do dołączenia do Upbit.

Rekrutacja byłego i obecnego personelu z FSC i policji, które odpowiadają za regulacje, jest bardzo nieetyczne, ponieważ częściej służą jako tarcza niż eksperci.

– skomentował Roh.

  • Coraz mniej chętnych na wpłacanie Bitcoinów na giełdy:

Według stanu na dzień 12 grudnia, liczba adresów sieci Bitcoin wysyłających BTC na giełdy osiągnęła nowe 13-miesięczne minimum wynoszące 4 197,9 dla siedmiodniowej średniej ruchomej (7-dniowej MA).

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się wyraźnymi korektami. Bitcoin notuje spadek o 4,6%, Ethereum o 5,8%, Binance Coin o 5,7% a Solana o 9,3%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.165 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 85 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button