News

#1621 Newsy z dnia 16.01.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Bank of America: Solana może przejąć udział w rynku Ethereum; 22-letni Indonezyjczyk zarabia milion dolarów sprzedając selfie NFT na OpenSea; Gwałtowny wzrost liczby bitomatów na świecie w 2021 roku; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Bank of America: Solana może przejąć udział w rynku Ethereum:

Analityk Bank of America, Alkesh Shah, opublikował w tym tygodniu notatkę badawczą dotyczącą kryptowalut, argumentując, że Solana może odebrać udział w rynku Ethereum.

Analityk stwierdził, że Solana „produkuje Blockchain zoptymalizowany pod kątem zastosowań konsumenckich, stawiając na skalowalność, niskie opłaty transakcyjne i łatwość użytkowania”, cytując członka Solana Foundation, Lily Liu.

Łatwość użytkowania i niski koszt sprawiają, że kryptowaluta jest zoptymalizowana pod kątem mikropłatności, gier i tokenów NFT. Przy ponad 50 mld. transakcji rozliczonych od premiery w marcu 2020 r. i 10 mld. dolarów całkowitej wartości zablokowanej, Shah powiedział:

Solana może stać się wizą ekosystemu zasobów cyfrowych.

– czytamy.

Solana jest piątą co do wielkości kryptowalutą z kapitalizacją rynkową około 46 mld dolarów. Ethereum to druga co do wielkości kryptowaluta z kapitalizacją rynkową wynoszącą prawie 400 mld dolarów, na podstawie danych z Bitcoin.com.

Zauważając, że zróżnicowanie Solany od Ethereum „okazuje się sukcesem”, Shah zauważył, że luka w wycenie stanowi dla Solany szansę. Jej Blockchain Proof of History pomaga poprawić działanie mechanizmu konsensusu Proof of Stake, stwierdził analityk Bank of America, zauważając:

Innowacje te umożliwiają przetwarzanie wiodących w branży ~ 65.000 transakcji na sekundę przy średnich opłatach transakcyjnych w wysokości 0,00025 USD, pozostając przy tym stosunkowo zdecentralizowanym i bezpiecznym.

– powiedział.

Tymczasem Blockchain Ethereum priorytet oddaje decentralizacji i bezpieczeństwu kosztem skalowalności, opisał Shah, dodając, że problem skalowalności Ethereum doprowadził do okresów przeciążenia sieci i bardzo wysokich opłat transakcyjnych.

  • 22-letni Indonezyjczyk zarabia milion dolarów sprzedając selfie NFT na OpenSea:

Indonezyjski student college’u stał się milionerem, sprzedając wersje NFT swoich selfie na rynku NFT OpenSea.

Sultan Gustaf Al Ghozali, 22-letni student informatyki z Semarang w Indonezji, przekonwertował i sprzedał prawie 1000 zdjęć selfie jako NFT. Według Ghozali, robił sobie zdjęcia przez pięć lat — w wieku od 18 do 22 lat — aby spojrzeć wstecz na swoją podróż po ukończeniu studiów.

Selfie, które Ghozali robił siedząc lub stojąc przed komputerem, zostały później przekształcone w NFT i przesłane do OpenSea w grudniu 2021 r. Artysta ustalił cenę za każde selfie NFT na 3 dolary, nie oczekując zainteresowania ze strony poważnych kupujących. Monetyzując swoje pozbawione wyrazu zdjęcia, Ghozali powiedział:

Możecie robić wszystko, jak odwracanie lub cokolwiek, ale proszę, nie nadużywajcie moich zdjęć, bo moi rodzice będą mną bardzo rozczarowani. Wierzę w was, więc proszę, opiekujcie się moimi zdjęciami.

– czytamy.

Wbrew jego najśmielszym oczekiwaniom, oferta NFT Ghozali wybuchła, gdy prominentni członkowie Krypto Twittera okazali wsparcie, kupując i reklamując oferty.

Wraz z rosnącą popularnością jeden z NFT Ghozali został sprzedany za 0,247 ETH 14 stycznia, o ówczesnej wartości 806 dolarów. Młody przedsiębiorca dodaje również odrobinę personalizacji, dostarczając wraz z autoportretami pewne informacje zza kulis, co zwiększa rzadkość NFT.

Według raportu Lifestyle Asia w szczytowym momencie NFT Ghozali sprzedały się za 0,9 ETH, czyli około 3.000 dolarów. Kolekcja Ghozali osiągnęła następnie łączny wolumen obrotu wynoszący 317 ETH, co odpowiada ponad 1 milionowi dolarów. Młody artysta za pośrednictwem OpenSea dokonał również pierwszej wpłaty podatku na podstawie tego dochodu.

  • Gwałtowny wzrost liczby bitomatów na świecie w 2021 roku:

Rynek kryptowalut przeżył prawdziwy boom w ubiegłym roku. Bitcoin przebił barierę 65 000 USD, Ethereum osiągnęło ponad 4 800 USD, pojawiło się mnóstwo nowych projektów, starsze coiny zaczęły osiągać kilkusetprocentowe wzrosty. Salvador ogłosił Bitcoina jako oficjalny środek płatniczy za to Pekin zdelegalizował kryptowaluty. Wszystko to wpłynęło na zwiększenie popularności tego rynku, co wpłynęło pozytywnie na bitomaty, czyli bankomaty do kryptowalut. Jak się prezentowała sytuacja bitomatów w 2021 roku?

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi ruchami w większości wzrostowymi. Bitcoin oraz XRP jako jedyne czołowe kryptowaluty notują nieznaczny spadek, kolejno o 0,5% i 0,6%. Ethereum odnotowało wzrost o 0,1%, BNB o 0,6% a Solana o 0,9%. Na wyróżnienie zasługuje Cardano, które wybiło się na tle pozostałych czołowych pozycji wynikiem dodatnim na poziomie 10,4%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.078 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 63 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, news.bitcoin.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button