News

#1622 Newsy z dnia 17.01.2022

Z poniedziałkowych wydarzeń: Crypto.com tymczasowo wstrzymuje wypłaty; Singapur krypto reklam w przestrzeni publicznej; Prezydent Pakistanu apeluje o więcej szkoleń z technologii Blockchain; Liczba ofert pracy dot. kryptowalut na LinkedIn wzrosła o 395%; Hashrate Bitcoina osiągnął ATH; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Crypto.com tymczasowo wstrzymuje wypłaty:

Czołowy portfel kryptograficzny Crypto.com tymczasowo wstrzymał wypłaty po tym jak„niewielka liczba użytkowników zgłosiła podejrzaną aktywność na swoich kontach”. Wszystkie środki są obecnie bezpieczne.

Crypto.com wstrzymał dziś wypłaty ze swojej platformy w odpowiedzi na kilka kradzieży zgłoszonych przez klientów. Założyciel Dogecoina, Billy Markus, zauważył podejrzany wzorzec transakcji na Etherscan, co skłoniło firmę do wstrzymania wszystkich transakcji, dopóki nie zorientuje się, co dzieje się na jej platformie.

Ben Baller, entuzjasta kryptowalut i jubiler, twierdził, że jego konto zostało zaatakowane przez co utracił 4,28 ETH wartych około 15.000 dolarów. Powiedział również, że użył uwierzytelniania dwuskładnikowego, więc domniemani sprawcy musieli ominąć niektóre funkcje zabezpieczeń Crypto.com.

Branży kryptowalut nie są obcy hakerzy i oszuści. Na początku tego miesiąca zdecentralizowana platforma bezpieczeństwa finansowego i usługa bug bounty Immunefi odkryła, że straty spowodowane atakami hakerów, oszustwami i innymi złośliwymi działaniami przekroczyły w 2021 roku 10,2 mld dolarów.

  • Singapur krypto reklam w przestrzeni publicznej:

Władze Monetarne Singapuru (MAS) wydały nowy zestaw wytycznych dla dostawców tokenów płatności cyfrowych (DPT), zabraniając im marketingu swoich usług w obszarach publicznych.

Wydane dziś wytyczne ostrzegały również opinię publiczną o wysokim ryzyku związanym z rynkiem kryptowalut, a także zabraniały firmom DPT reklamowania swoich usług w miejscach publicznych, takich jak transport publiczny, obiekty transportu publicznego, publiczne strony internetowe, portale społecznościowe, platformy medialne oraz media nadawcze i drukowane.

Nowy zestaw wytycznych będzie miał zastosowanie do wszystkich zarejestrowanych dostawców usług kryptograficznych, a także tych, którzy są w okresie przejściowym:

MAS podkreśla, że dostawcy usług DPT powinni postępować ze zrozumieniem, że handel DPT nie jest odpowiedni dla ogółu społeczeństwa. Niniejsze Wytyczne określają oczekiwanie MAS, że dostawcy usług DPT nie powinni promować swoich usług wśród ogółu społeczeństwa w Singapurze.

– czytamy.

Nowy zestaw wytycznych zabrania również dostawcom usług kryptograficznych otwierania bankomatów w miejscach publicznych. Jednak firmy DPT mogą nadal promować lub reklamować swoje usługi na swoich rodzimych stronach internetowych lub aplikacjach mobilnych. Decyzja MAS pojawia się w kontekście rosnącej popularności kryptowalut wraz ze wzrostem liczby fizycznych reklam kryptowalut w kraju.

  • Prezydent Pakistanu apeluje o więcej szkoleń z technologii Blockchain:

Arif Alvi, obecnie pełniący funkcję prezydenta Pakistanu, wezwał do dodatkowego kształcenia w zakresie nowych technologii, w tym Blockchain, sztucznej inteligencji i cyberbezpieczeństwa, podczas spotkania z delegacją ekspertów ds. technologii Blockchain.

W dzisiejszym ogłoszeniu Alvi powiedział, że pula talentów Pakistanu powinna być gotowa na zaspokojenie potrzeb Czwartej Rewolucji Przemysłowej, która obejmowała wykorzystanie technologii Blockchain w sektorach publicznym i prywatnym. Według prezydenta Pakistanu technologia może być wykorzystywana jako narzędzie rządowe do śledzenia transakcji, ograniczania korupcji i zwiększania przejrzystości. W gronie ekspertów znalazł się Jimmy Nguyen, prezes założyciel Bitcoin Association.

Spotkanie odbyło się na krótko przed tym, jak prezydent Pakistanu ogłosił, że mianuje Noora Muhammada Dummara na stanowisko starszego ministra finansów prowincji Beludżystanu. Federalne ministerstwa finansów i prawa Pakistanu nie wprowadziły przepisów dotyczących całkowitego zakazu kryptowalut w tym kraju, ale State Bank of Pakistan podobno argumentował, że kryptowaluty, takie jak Bitcoin, są nielegalne i nie można ich używać do handlu.

Raport opublikowany przez firmę Chainalysis w październiku 2021 r. wykazał, że Pakistan miał trzeci najwyższy wskaźnik adopcji kryptowalut po Wietnamie i Indiach, z transferami przekraczającymi w tym kraju 10 mln dolarów i stanowiącymi 28% wszystkich transakcji. Bank centralny tego kraju poinformował również, że w 2021 r. badał możliwe wprowadzenie cyfrowej waluty banku centralnego Pakistanu.

  • Liczba ofert pracy dot. kryptowalut na LinkedIn wzrosła o 395%:

Hossa w zeszłym roku nie dotyczyła tylko ceny. Kariery w branży kryptowalut przewyższyły akcję cenową w 2021 r., ponieważ według LinkedIn liczba wyszukiwań pracy dot. kryptowalut wzrosła o 395% w samych Stanach Zjednoczonych.

Co najważniejsze, branża kryptograficzna wyprzedziła szerszą branżę technologiczną, która również odnotowała niezwykły rozwój, prawie podwajając liczbę ofert pracy. Jednak przy 98% wzroście branża technologiczna wypada blado w porównaniu do 395% wzrostu branży kryptowalut.

Co więcej, żadna branża nie była bezpieczna przed „kryptozizacją” w 2021 r. Wpis na LinkedIn News zawierał cenny wgląd w to jak kryptowaluty wpływały na inne branże:

Podczas gdy większość ofert pracy dotyczyła oprogramowania i finansów, inne branże również odnotowują wzrost popytu na talenty kryptograficzne. Należą do nich profesjonalne usługi, takie jak księgowość i doradztwo, a także sektory kadrowe i sprzęt komputerowy.

– czytamy.

Wydaje się, żę w 2022 r. trend wzrostowy będzie się utrzymywał. Największe giełdy kryptowalut są pełne ogłoszeń o pracę; Coinbase ma ponad 250 ofert, Kraken ponad 300, a najbardziej aktywna na świecie giełda Binance zawiera ponad 600 ofert pracy.

Dla Bitcoinerów i maksymalistów Bitcoina pojawiła się nowa możliwość — Bitcoiner Jobs. Usługa poświęcona pomaganiu w łączeniu Bitcoinerów z firmami wyłącznie Bitcoinowymi, oferuje teraz prawie 100 stanowisk.

Dla tych, którzy nie są w stanie zmienić pracy na krypto, szerszym trendem jest wynagrodzenie kryptograficzne. Burmistrzowie Nowego Jorku i Miami ogłosili, że w 2021 r. wezmą część swojej pensji w BTC, podczas gdy siedmiu graczy NFL wybrało krypto zamiast pensji pieniężnych.

Niemniej jednak, chociaż wydaje się, że zmiana kariery na krypto zyskuje na popularności, społeczność LinkedIn nie jest przekonana. Większość komentarzy pod postem na LinkedIn pochodzi od zdezorientowanych widzów, którzy zastanawiają się, dlaczego kryptowaluty mają wartość, a jeden z pokrzywdzonych copywriterów upomniał się o oszukańczy charakter branży.

  • Hashrate Bitcoina osiągnął ATH;

Pod koniec ostatniego tygodnia hashrate Bitcoina osiągnął nowe ATH, przebijając wcześniejszy rekord o 9 Ex/s.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy ruchy ujemne. Bitcoin notuje spadek o 2,3%, Ethereum o 4,2%, BMB o 5,5% a Solana o 6,5%. Cardano jako jedyna czołowa waluta notuje wzrost, a konkretnie o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 2.078 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 63 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button