News

#1623 Newsy z dnia 18.01.2022

Z wtorkowych wydarzeń: Brytyjskie Ministerstwo Skarbu chce skorygować definicję kryptowalut; Chińska policja powstrzymuje wielomilionowe oszustwo; Giełda Bithumb uruchomi rynek NFT; NCFTA współpracuje z Binance do walki z cyberprzestępczością; Inwestorzy instytucjonalni zmieniają podejście do kryptowalut; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Brytyjskie Ministerstwo Skarbu chce skorygować definicję kryptowalut:

Wielka Brytania aktywnie poszukuje regulacji rynku kryptowalut i zaproponowała wiele nowych polityk, aby wprowadzić różne rynki kryptowalut pod rządy prawa. Jednak wśród różnych proponowanych sugestii wiele osób zwróciło uwagę na prośbę o usunięcie odniesień do technologii Blockchain i technologii DLT z definicji aktywów kryptograficznych.

Nowy raport zatytułowany „Promocje kryptowalut: odpowiedź na konsultacje” ze skarbu Jej Królewskiej Mości zauważył, że chociaż większość aktywów kryptograficznych wykorzystuje technologię DLT lub Blockchain jako technologię bazową, może się to zmienić w miarę rozwoju branży. Dlatego aktywa kryptograficzne muszą być zwolnione z odniesienia DLT dla „przyszłościowej definicji innowacji”.

Większość aktywów kryptograficznych korzysta obecnie z technologii DLT, może się to zmienić wraz z rozwojem technologii i branży. Dlatego rząd proponuje usunięcie odniesienia do DLT z definicji kwalifikujących się aktywów kryptograficznych.

– w stwierdzono w oświadczeniu.

Oprócz kontrowersyjnej zmiany definicji krypto-aktywów, pismo Ministerstwa Skarbu Wielkiej Brytanii omówiło również objęcie zdecentralizowanych finansów (DeFi) zakresem regulacji w poszczególnych przypadkach i dodało, że rząd będzie ściśle monitorował szybko rozwijającą się branżę.

To, czy działalność pożyczkowa niektórych aktywów kryptograficznych lub zdecentralizowane platformy finansowe są objęte zakresem reżimu, ostatecznie zależy od prowadzonych i promowanych działań. W związku z tym należy to rozważyć indywidualnie dla każdego przypadku.

– czytamy.

Wielu zwolenników kryptowalut natomiast uważa, że usunięcie odniesień do Blockchain i DLT, zgodnie z propozycją komisji, może zagrozić zdecentralizowanemu charakterowi rynku kryptowalut.

  • Chińska policja powstrzymuje wielomilionowe oszustwo:

Chińska policja zamroziła kryptowaluty o wartości prawie 1 mln. dolarów i aresztowała osiem osób.

Jak wynika z raportu opublikowanego w Nikkei Asia, biuro bezpieczeństwa publicznego w Chizhou odkryło oszustwo związane z kryptowalutami, które mogło przynieść oszustom 7,8 mln. dolarów. Policja rozpoczęła dochodzenie po tym, jak w czerwcu ubiegłego roku inwestor stracił kryptowaluty o wartości 590.000 juanów. Ścieżka śledztwa doprowadziła do ośmiu osób mieszkających w różnych prowincjach. Policja skonfiskowała również oskarżonym luksusowe samochody, wille i inne drogie przedmioty, które rzekomo zostały zakupione za skradzione pieniądze.

Oszustwo DeFi zwabiło inwestorów obietnicami wysokich zysków poprzez tzw. liquid swap. Jednak po tym, jak inwestorzy wyłożyli swoje pieniądze, oszuści wyprali je i uciekli ze wszystkimi środkami.

Po dochodzeniu i analizie przeprowadzonej przez siły policji stwierdzono, że był to typowy przypadek nielegalnego uzyskania wirtualnych walut za pomocą technologii Blockchain.

– podaje biuro.

Rug pull stał się jednym z najczęstszych oszustw w przestrzeni DeFi, ponieważ stosunkowo łatwo jest go wykonać. Według danych Chainalysis, w 2021 r. inwestorzy stracili w ten sposób ponad 2,8 mld dolarów. Tego typu oszustwa często oferują inwestorom lukratywne zwroty, a gdy pula ma wystarczającą ilość kapitału, oszuści uciekają ze wszystkimi pieniędzmi. Raport Chainalysis stwierdza: „Stały się one oszustwami ekosystemu DeFi, stanowiącymi 37% wszystkich przychodów z oszustw związanych z kryptowalutami w 2021 r., w porównaniu z zaledwie 1% w 2020 r.”.

  • Giełda Bithumb uruchomi rynek NFT:

Południowokoreańska giełda kryptograficzna Bithumb rozwija rynek NFT wraz z inną „dużą firmą”. Podejrzewa się, że jest to LG CNS, spółka zależna LG Corporation.

CEO Bithumb, Heo Baek-young, potwierdził w wywiadzie z 13 stycznia, że firma pracuje obecnie nad giełdą NFT, która pomogłaby jej zachować konkurencyjność względem Korbit i Upbit, dwóch innych krajowych giełd koreańskich.

Rynek NFT będzie ważny w promowaniu treści opartych na Blockchain, które staną się w przyszłości siłą napędową.

– powiedział.

Tożsamość twórców treści i artystów, którzy zgodzili się wydać pracę w formie NFT dla Bithumb nie jest jeszcze potwierdzona. Kilka mediów w Korei Południowej poinformowało, że rynek NFT jest rozwijany we współpracy z gigantem technologicznym LG CNS, ale pracownik Bithumb powiedział 17 stycznia, że „nie da się potwierdzić, czy jest to LG CNS i czy są to tylko oni, czy grupa firm”.

Uruchomienie rynku NFT pomogłoby firmie Bithumb zachować konkurencyjność. Bithumb obecnie zajmuje drugie miejsce wśród koreańskich giełd pod względem wolumenu obrotu. Jest jednak daleko za Upbit, który może pochwalić się 1,7 mld. dolarów w 24-godzinnym wolumenie transakcji w porównaniu do 730 mln. dolarów Bithumb.

  • NCFTA współpracuje z Binance do walki z cyberprzestępczością:

National Cyber-Forensics and Training Alliance (NCFTA), amerykańska organizacja non-profit, nawiązała współpracę ze swoją pierwszą firmę kryptograficzną, Binance, aby wspomóc toczącą się walkę z cyberprzestępczością.

Założona w 2002 r., NCFTA współpracuje z organami ścigania oraz różnymi podmiotami biznesowymi i akademickimi w celu pozyskiwania informacji o zagrożeniach w celu identyfikacji i łagodzenia zagrożeń dotyczących cyberprzestępczości. Współpracując z Binance, największą na świecie giełdą kryptograficzną pod względem wolumenu obrotu, NCFTA ma na celu rozwiązanie dochodzeń międzynarodowych.

Według wiceprezesa Binance ds. globalnego wywiadu i dochodzeń, Tigrana Gambaryana, giełda ma na celu bycie wiodącym uczestnikiem w walce z cyberprzestępczością, oprogramowaniem ransomware i finansowaniem terroryzmu:

Dołączenie do NCFTA jest ważnym krokiem w naszej wspólnej walce z cyberprzestępczością, zabezpieczając ekosystem kryptowalut dla całej społeczności.

– mówi.

Dzięki temu partnerstwu Binance zyska dostęp do dedykowanego zespołu analityków NCFTA wraz z trendami związanymi z pojawiającymi się zagrożeniami w czasie rzeczywistym. Giełda powołała również wewnętrzny zespół do zwalczania oszustw związanych z Blockchain i kryptowalutami, a mianowicie Binance Investigations Group.

Do tej pory Binance współpracowało przy setkach dochodzeń kryminalnych, które doprowadziły do głośnych aresztowań, w tym grupy cyberprzestępczej, która prała 500 mln dolarów wpływów z oprogramowania ransomware.

– czytamy w komunikacie prasowym.

Gambaryan uważa również, że zabezpieczenie ekosystemu kryptograficznego przed cyberzagrożeniami wymaga ścisłej współpracy między organami ścigania, agencjami rządowymi i graczami w ekosystemie.

  • Inwestorzy instytucjonalni zmieniają podejście do kryptowalut:

Przedłużająca się pandemia wpłynęła na zmianę podejścia do kryptowalut wśród inwestorów instytucjonalnych. Potwierdzają to wyniki badania przeprowadzonego przez Nickel Digital Asset Management, które pokazują, że około 43% inwestorów jest obecnie bardziej przychylnych kryptowalutom.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,5%, Ethereum o 3,2%, BNB o 2,8% a Cardano o 2,5%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.974 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 79 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button