News

#1651 Newsy z dnia 15.02.2022

Z wtorkowych wydarzeń: Binance Smart Chain i Binance Chain to teraz BNB Chain; Rosja: Testy cyfrowego rubla trwają, bank centralny nalega na zakaz Bitcoina; Białoruś: Łukaszenka formalnie potwierdził wsparcie kraju dla kryptowalut; Chińscy giganci ostrożnie inwestują w metaverse; PlanB przewiduje 100 000 USD za BTC w 2023; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Binance Smart Chain i Binance Chain to teraz BNB Chain:

Zdecentralizowany ekosystem blockchain Binance Smart Chain (BSC) ogłosił we wtorek, iż Binance Chain i Binance Smart Chain łączą się i będą występować pod nową nazwą, BNB Chain. Ma to odzwierciedlić ich powiązanie z natywnym tokenem ekosystemu Binance Coin.

Zgodnie z komunikatem prasowym, BNB Chain wprowadzi zaawansowane możliwości i skoncentruje się na budowaniu infrastruktury Web3.

Sieć BNB obejmie cały rozwój Web3 pod parachainem MetaFi, która będzie łączyć programistów i projekty z metawszechświata wraz z GameFi i SocialFi. Sieć BNB zapewni aplikacje na dużą skalę i narzędzia programistyczne, jednocześnie rozszerzając zestaw walidatorów z 21 do 41, z naciskiem na skalowalność.

Samy Karim, koordynator ekosystemu w BNB Chain, powiedział:

Społeczność BNB Chain skorzysta z wcześniej uruchomionego miliarda dolarów w funduszach, otrzyma wsparcie finansowe i operacyjne, a także wprowadzi do wiodących w branży ekspertów, mentorów i inwestorów. Ekosystem zapewni szereg programów, od wydarzeń mentorskich na żywo i warsztatów, po hackathony i spotkania osobiste.

Binance Smart Chain został uruchomiony we wrześniu 2020 roku jako alternatywa dla blockchain Ethereum, naśladując platformę w swoim działaniu z niższym kosztem transakcji i czasem przetwarzania. W krótkim czasie BSC stało się popularnym wyborem dla deweloperów DeFi i projektów NFT ze względu na łatwość operacji, interoperacyjność i niski koszt.

  • Rosja: Testy cyfrowego rubla trwają, bank centralny nalega na zakaz Bitcoina:

Pośród kolejnych doniesień o odrzuceniu przez Bank Rosji propozycji Ministerstwa Finansów dotyczącej regulacji kryptowalut, bank centralny rozpoczął testy własnej waluty cyfrowej.

Rosyjski bank centralny oficjalnie uruchomił cyfrowy test rubla, pomyślnie kończąc pierwsze przelewy cyfrowej waluty banku centralnego wśród obywateli, ogłosił we wtorek. Premiera wpisuje się w plany banku dotyczące debiutu pierwszych cyfrowych transakcji rublowych na początku 2022 roku.

Trzy banki z 12 instytucji finansowych w grupie pilotażowej cyfrowego rubla już zintegrowały platformę CBDC, a dwa z nich zakończyły „pełny cykl cyfrowych przelewów rubla między klientami za pomocą aplikacji bankowości mobilnej.

– podał bank.

W pierwszym etapie testów użytkownicy będą otwierać portfele na cyfrowej platformie rubla za pomocą aplikacji mobilnej, a także konwertować bezgotówkowe fiaty na CBDC i dokonywać transakcji przy użyciu tych ostatnich tokenów.

W drugim etapie bank planuje przetestować rubla cyfrowego jako zapłaty za towary i usługi, a także inne potencjalne wdrożenia związane z inteligentnymi kontraktami i interakcją ze Skarbem Federalnym. W przyszłości bank centralny planuje również wprowadzenie cyfrowych płatności rublowych w trybie offline oraz umożliwienie dokonywania transakcji przez klientów niebędących rezydentami, czytamy w komunikacie.

Olga Skorobogatova, pierwsza wiceprezes Banku Rosji, stwierdziła, że ​​cyfrowy rubel to „nowa szansa dla obywateli, firm i państwa”, dodając, że takie transakcje będą bezpłatne i dostępne w każdym regionie kraju.

Bank Rosji zwrócił również uwagę, że cyfrowy rubel będzie wyjątkowy, ponieważ będzie dostępny za pośrednictwem „aplikacji mobilnej dowolnego banku obsługującego klienta”.

Ogłoszenie Banku Rosji pojawiło się wraz z lokalnymi doniesieniami, według których ten oficjalnie sprzeciwił się wprowadzonej 8 lutego koncepcji regulacji przyjaznej dla kryptowalut Ministerstwa Finansów.

Na konferencji prasowej gubernator Banku Rosji Elwira Nabiullina zadeklarowała, że organ będzie nadal walczył z adopcją kryptowalut w Rosji, stwierdzając:

Dołożymy wszelkich starań, aby przekonać rząd i bardziej szczegółowo omówić nasze postulaty, ponieważ widzimy poważne zagrożenia. Liczę tutaj na zdrowy rozsądek.

  • Białoruś: Łukaszenka formalnie potwierdził wsparcie kraju dla kryptowalut:

Prezydent Białorusi Aleksander Łukaszenko podpisał dekret potwierdzający formalne poparcie tego kraju dla swobodnego obrotu kryptowalutami.

Biuro prasowe Łukaszenki poinformowało, że prezydent podpisał dekret o nazwie „W sprawie rejestru adresów portfela wirtualnego i obiegu kryptowaluty”.

Dokument stanowi podstawę prawną dla Belarus Hi-Tech Park do ustanowienia i zarządzania rejestrem adresów portfela kryptograficznego wykorzystywanych w nielegalnych działaniach. Dokument szczegółowo określa proces i standardy przejmowania przez rząd kryptowaluty od przestępców.

Dekret ma na celu ochronę inwestorów krypto przed potencjalnymi stratami i „zapobiec niezamierzonemu zaangażowaniu w działania zabronione przez prawo”.

W komunikacie wskazano, że Białoruś zajął przyjazne stanowisko w sprawie kryptowalut:

Białoruś konsekwentnie rozwija pole prawne regulujące działania związane z aktywami cyfrowymi i, w przeciwieństwie do wielu innych państw, umożliwia swobodny obrót walutami cyfrowymi.

Zgodnie z dokumentem, białoruska Rada Ministrów jest zobowiązana do podjęcia odpowiednich środków w celu wykonania dekretu w ciągu trzech miesięcy od jego opublikowania.

Ostatni ruch Łukaszenki w białoruskim ekosystemie regulacji kryptowalut potwierdza zaangażowanie kraju we wspieranie rozwoju kryptowalut, w tym kopania i handlu krypto. We wrześniu 2021 roku Łukaszenka wezwał rząd do wydobywania kryptowalut przy użyciu zapasowej infrastruktury energetycznej. Wcześniej największa instytucja finansowa Białorusi, Belarusbank, podobno uruchomiła usługę handlu krypto.

Podczas gdy Białoruś najwyraźniej zmierza w kierunku przyjęcia kryptowalut, niektórzy z jej kluczowych partnerów gospodarczych i politycznych mieli opóźnienia w regulacji branży.

Rosja, która przyjęła ustawę „O cyfrowych aktywach finansowych” w styczniu 2021, utrzymuje niepewność regulacyjną, ponieważ regulatorzy finansowi nadal nie zgadzają się z tym, jak regulować kryptowaluty w kraju.

  • Chińscy giganci ostrożnie inwestują w metaverse:

Jak donosi CNBC, chińskie mega jednorożce z pewnością inwestują w metawersum, mimo że wiele firm stosuje ostrożne podejście, biorąc pod uwagę obecne ataki Pekinu na firmy technologiczne.

Amerykańskie firmy technologiczne, w szczególności Meta Platforms Inc, Google i GameStop Corporation, publicznie otworzyły i zdefiniowały swoje plany zanurzenia się w metawszechświecie. Podczas gdy chińskie fundusze są obecnie wykorzystywane do zbadania tego rozwijającego się trendu w technologii, sposób odkrycia, jak zintegrować metaverse, pozostaje główną przeszkodą, którą próbuje pokonać większość chińskich firm.

Metaverse to przyszłość sieci społecznościowej. Wszyscy chińscy giganci technologiczni muszą to wykorzystać, aby znaleźć nowe sposoby angażowania najmłodszego pokolenia użytkowników internetu. Ma to kluczowe znaczenie w czasach, gdy ich modele biznesowe na smartfonach i mobilnym internecie są dojrzałe.

– powiedział Winston Ma, partner zarządzający w CloudTree Ventures. CNBC.

Wśród chińskich firm, które wydają się mieć rozpracowaną integrację metaverse jest Tencent, największa na świecie firma zajmująca się grami. W raporcie odniesiono się do dyrektora generalnego firmy, Ma Huateng, znanego również jako Pony Ma, który powiedział, że metaverse będzie okazją do rozwoju istniejących branż, takich jak gry.

Świat metaverse nie jest jeszcze w pełni rozwinięty i wydaje się, że nic nie wskazuje na to, w jakim kierunku pójdzie w następnej dekadzie. Jednak zgodnie z przewidywaniami, metaverse w Chinach może wkrótce być wart około 8 bln dolarów, a firmy oferujące już wirtualną rzeczywistość, gry i media społecznościowe, w tym między innymi Alibaba i ByteDance, z pewnością nie będą chciały zostać w tyle.

  • PlanB przewiduje 100 000 USD za BTC w 2023:

Analityk PlanB nie traci wiary w skuteczność swojego modelu S2F. Chociaż według jednej z wcześniejszych prognoz kurs BTC miał wzrosnąć w ubiegłym roku do około 100 000 USD, analityk poinformował, że zajmie to nieco więcej czasu.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dziś giełdy świecą się na zielono. W górę idzie Bitcoin o 3,03%, Ethereum o 4,89%, XRP o 2,45%, Cardano o 3,68% i Solana o 4,44%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.97 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 77.8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, blockchain.news, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button