News

#1684 Newsy z dnia 20.03.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Australijski organ regulacyjny pozywa Meta; Obywatele Kenii padają ofiarą oszustwa; Nicholas Merten przewiduje zakończenie trendu spadkowego; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Australijski organ regulacyjny pozywa Meta:

Australijska Komisja ds. Konkurencji i Konsumentów (ang. ACCC) ogłosiła, że podjęła działania prawne przeciwko Meta Platforms Inc. (dawniej Facebook) i Meta Platforms Ireland Ltd.

Australijski regulator twierdzi, że firmy „zaangażowały się w fałszywe, wprowadzające w błąd lub zwodnicze zachowanie, publikując na Facebooku oszukańcze reklamy przedstawiające wybitne australijskie osoby publiczne”.

ACCC twierdzi, że postępowanie Meta „było niezgodne z australijskim prawem konsumenckim lub australijską ustawą o Komisji Papierów Wartościowych i Inwestycji.”

Zarzuca się również, że Meta pomagała i podżegała lub była świadomie zaniepokojona fałszywymi lub wprowadzającymi w błąd działaniami i oświadczeniami reklamodawców.

– czytamy.

ACCC wyjaśnił, że reklamy „promowały inwestycje w kryptowaluty lub schematy zarabiania pieniędzy”. Wśród nich były znane osoby, takie jak „biznesmen Dick Smith, prezenter telewizyjny David Koch i były premier NSW Mike Baird”, zauważył ACCC, dodając, że użytkownicy Facebooka byli przekonani, że te oszustwa są rzeczywiście powiązane z tymi celebrytami.

Organ regulacyjny powiedział, że Meta wiedziała o reklamach oszustw związanych z kryptowalutami na Facebooku, ale nie podjęła wystarczających kroków, aby rozwiązać ten problem, nawet po tym, jak firma otrzymała skargi od celebrytów, których nazwiska i zdjęcia zostały użyte bez zgody.

  • Obywatele Kenii padają ofiarą oszustwa:

Doniesienia z Kenii mówią, że inwestujący w domniemany schemat Ponzi, Bitstream Circle, nie są teraz w stanie wypłacić środków po upadku programu. Twórcy programu mogli uciec z cyfrowymi aktywami inwestorów o wartości ponad 10 mln dolarów.

Według jednego z raportów, rzekomy schemat Ponzi został zarejestrowany w Wielkiej Brytanii w listopadzie 2021 r. jako Bitstream Circle Limited, którego dyrektorem jest obywatel Chin, Quin Yang. Raport dodaje, że program zgromadził ponad 11.000 członków z siedmiu krajów w mniej niż cztery miesiące. Większość ofiar była najwyraźniej zwabiona obietnicą dziennego zwrotu z inwestycji w wysokości od 5% do 8%, sugerowano w raporcie.

Najnowsze doniesienia mówiące, że Kenijczycy mogli stracić miliony na innym kryptowalut schemacie Ponzi, pojawiły się wkrótce po tym, jak kenijski urzędnik państwowy stwierdził, że w wyniku podobnych oszustw w ubiegłym roku finansowym utracono 120 mln dolarów. Podczas gdy wielu inwestorów programu postrzega teraz Bitstream Circle jako oszustwo, pierwsi inwestorzy platformy początkowo odrzucili te zarzuty.

Jednak, jak wyjaśnia raport opublikowany przez Kimani Capital na Linkedin, wielu inwestorów w rzeczywistości zaczęło doświadczać problemów z wypłatą środków 13 marca 2022 r. Wiadomość od administratora kanału telegramowego Bitstream Circle początkowo sugerowała, że źródłem problemu była aktualizacja sieci. Jednak po zakończeniu tzw. pięciogodzinnej modernizacji sieci inwestorzy nadal nie mogli wypłacić swoich środków.

  • Nicholas Merten przewiduje zakończenie trendu spadkowego:

Analityk Nicholas Merten uważa, że zarówno Bitcoin (BTC), jak i Ethereum (ETH) są bliskie zakończenia trendu spadkowego, który miał miejsce przez ostatnie cztery miesiące.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Doba na giełdach kończy się spadkami. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,8%, Ethereum o 4,1%, BNB o 3,3% a XRP o 2,1%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.850 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 80.5 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bithub.pl

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button