News

#1733 Newsy z dnia 08.05.2022

Z niedzielnych wydarzeń: Meta: W przyszłym tygodniu rusza pilotażowy projekt integracji NFT z Instagramem; USA proponują 15 mln dolarów za informacje o hakerach z Conti; LUNA leci w dół o 20% w ciągu jednego dnia; SEC zatwierdza ETF futures na BTC dla Valkyrie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Meta: W przyszłym tygodniu rusza pilotażowy projekt integracji NFT z Instagramem:

NFT z jednych z najpopularniejszych sieci blockchain dla sztuki kryptograficznej pojawią się na Instagramie wraz z ogłoszeniem pilotażu już w przyszłym tygodniu.  

Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami, potentat mediów społecznościowych, którego właścicielem jest Meta, planuje integracje niewymiennych tokenów dla Ethereum, Polygon, Solana i Flow. Sieci te obsługują zdecydowaną większość handlu cyfrowymi przedmiotami kolekcjonerskimi, a Ethereum i jego Bored Apes są liderami pod względem kapitalizacji rynkowej.  

Pilotaż będzie obejmował niewielką grupę miłośników NFT z USA.  

Instagram zamierza wspierać szeroko stosowane portfele kryptograficzne, takie jak MetaMask. Podłączając je, użytkownicy będą mogli udowodnić posiadanie NFT, zaprezentować je na swoich profilach i oznaczyć twórców, którzy je stworzyli.  

Z medialnych źródeł wynika, że Instagram nie będzie pobierał opłat od użytkowników za publikowanie i udostępnianie NFT, tak jak to robił początkowo Twitter, za swoje sześciokątne zdjęcia profilowe NFT w styczniu.  

Decyzja prawdopodobnie oznacza przypływ nowej „krwi” kulturowej dla NFT. Instagram ma ponad miliard aktywnych użytkowników miesięcznie, a wielu z nich korzysta z platformy do promowania i sprzedaży swojej sztuki.  

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, wspominał o inicjatywie w marcu, o której również informowaliśmy na naszym portalu.

  • USA proponują 15 mln dolarów za informacje o hakerach z Conti:

Stany Zjednoczone zaoferowały nagrodę w wysokości do 15 milionów dolarów za informacje na temat rosyjskiej organizacji cyberprzestępczej Conti, która została oskarżona o ataki cybernetyczne na całym świecie, powiedział rzecznik Departamentu Stanu Ned Price.

Organizacja hakerska Conti, jedna z najbardziej okrutnych rosyjskich grup zajmujących się oprogramowaniem ransomware, była odpowiedzialna za setki ataków tego rodzaju w ciągu ostatnich dwóch lat, zgodnie z oświadczeniem opublikowanym przez Price.

Departament Stanu poinformował, że Conti przeprowadził w kwietniu atak ransomware na rząd Kostaryki, który poważnie wpłynął na handel zagraniczny kraju, zakłócając jego infrastrukturę celną i podatkową.

W listopadzie 2021 roku Departament Stanu USA ogłosił również nagrodę w wysokości do 10 mln dolarów za informacje dotyczące przywódców grupy REvil oraz tyle samo za informacje dotyczące przywódców DarkSide.

Łączna wartość strat z ataków ransomware osiągnęła najwyższy poziom w 2020 roku i wyniosła 693 mln dolarów, jak pokazują statystyki Chainalysis.

Od poprzedniego roku łączna kwota zapłacona jako okup przekroczyła 600 mln dolarów. Niewielkie zmniejszenie ogólnej skonfiskowanej wartości nie oznacza jednak, że zagrożenie maleje.

Przyznając tę ​​nagrodę, Stany Zjednoczone podkreślają swoje zaangażowanie w zapobieganie wykorzystywaniu przez cyberprzestępców potencjalnych ofiar oprogramowania ransomware na całym świecie.

– powiedział urzędnik Departamentu Stanu.

Nowe badanie FBI wskazuje jednak, że Conti przeprowadziła ponad 200 ataków na szpitale i inne placówki opieki zdrowotnej oraz grupy interwencyjne od czasu swojego pierwszego pojawienia się w 2018 roku pod pseudonimem „Ryuk”.

Lotem Finkelstein, szef wywiadu zagrożeń w Check Point Software Technologies, stwierdził:

Nasze założenie jest takie, że tak duża organizacja, z fizycznymi biurami i ogromnymi pieniędzmi, nie byłaby w stanie działać w Rosji bez pełnej sankcji rosyjskich służb wywiadowczych, a nawet współpracy z nimi.

Tymczasem, według portalu Krebs On Security, Conti pustoszył branżę opieki zdrowotnej przez cały 2020 rok, a do października tego samego roku grupa miała dostęp do ponad 400 placówek opieki zdrowotnej w samych Stanach Zjednoczonych.

W lutym tego roku grupa Conti zagroziła uderzeniem na wrogów Kremla, którzy reagują na atak Rosji na Ukrainę.

Conti ma ponad 350 członków i na podstawie ogólnych szacunków działa od prawie trzech lat. Od 2020 roku organizacja hakerska zebrała ponad 2.7 mld dolarów z okupów.

  • LUNA leci w dół o 20% w ciągu jednego dnia:

Terra (LUNA) znacznie spadła po tym, jak była obserwatorem ataku FUD na swojego rodzimego stablecoina TerraUSD (UST).

Para LUNA/USD spadła o 20% między 7 a 8 maja, osiągając 61 USD, najgorszy poziom od trzech miesięcy, po masowym dumpingu wieloryba o wartości 285 mln USD. W wyniku tej wyprzedaży UST na krótko stracił powiązanie z dolarem amerykańskim, spadając do zaledwie 0.98 USD.

Zgodnie z elastyczną polityką monetarną Terry, LUNA służy jako zabezpieczenie w celu utrzymania sztywnego kursu dolara amerykańskiego . Dlatego też, gdy wartość UST przekracza 1 USD, protokół Terra zachęca użytkowników do spalania LUNA i zwrotu w kierunku UST. I odwrotnie, gdy cena UST spadnie poniżej 1 USD, protokół nagradza użytkowników za spalenie UST i wybicie LUNA.

Dlatego w okresie redukcji podaży UST wycena LUNY powinna się obniżyć. Podobnie, gdy podaż UST idzie w górę, rośnie też wycena LUNY, zauważa Will Comyns, badacz z Messari.

Poniższy wykres pokazuje trwający trend spadkowy w dziennej podaży UST, zbiegający się ze względnym wzrostem dziennej podaży LUNA. 8 maja rynek USA uległ skurczeniu po raz pierwszy od dwóch miesięcy, spadając o 28.1 mln poniżej zera. Jednocześnie podaż LUNY wzrosła o ponad 436.75 mln powyżej zera.

Źródło: SmartStake.io

Nadmierna dzienna podaż w stosunku do tego, co wydaje się być spadkiem lub stabilnym popytem rynkowym, mogła zepchnąć cenę tokena w dół.

Trwający spadek cen Terra skłonił LUNA do ponownego przetestowania konfluencji wsparcia składającej się z 50-dniowej wykładniczej średniej kroczącej w pobliżu 56 USD i wielomiesięcznej linii trendu wzrostowego.

Co ciekawe, rosnąca linia trendu stanowi zwyżkowy wzór klina w połączeniu z inną linią trendu wzrostowego powyżej. Rosnące kliny są konfiguracjami niedźwiedziego odwrócenia, więc ich pojawienie się na wykresie tygodniowym Terra sugeruje, że bardziej prawdopodobne są spadki.

Zgodnie z zasadą analizy technicznej, przebicie go obniża cenę aż do maksymalnej odległości między górną i dolną linią trendu struktury.

Tak więc, jeśli LUNA wybije się poniżej klina od obecnej konfluencji wsparcia, czemu towarzyszyć będzie wzrost wolumenów, jej cena mogłaby spaść do około 22.50 USD, czyli o ponad 60% w stosunku do dzisiejszej ceny.

I odwrotnie, odbicie od zbiegu wsparcia ustawiłoby LUNA w pozycji na podbieg w kierunku górnej linii trendu, tj. powyżej 130 USD.

  • SEC zatwierdza ETF futures na BTC dla Valkyrie:

SEC zatwierdza ETF kontraktów terminowych na BTC dla Valkyrie, która o to wnioskowała.

W zeszłym miesiącu organ nadzorczy poparł ETF kontraktów terminowych na bitcoiny Teucrium, który jest pierwszym takim instrumentem zatwierdzonym na mocy ustawy z 1933 roku.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzisiejsza doba to dominacja czerwieni wśród najpopularniejszych kryptowalut. Korektę notuje Bitcoin o -4,11%, Ethereum o -5,80%, XRP o -4,05%, Solana o -4,60% i Cardano o -4,57%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.58 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 105.3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button