News

#175 Aktualności z dn. 10.01.2018

Z środowych wydarzeń: Australia poprawi skrupulatność podatkową; Bill Gates nadal wspiera Bitcoina; Ośrodki szkolnictwa wyższego udostępniają swoje usługi w Bitcoinach; Cyfrowa waluta Wenezueli pod znakiem zapytania; Bitcoin Cash rozpoczyna rajd.

• Australia poprawi skrupulatność podatkową:

Jeśli jest coś, co jest bliskie i drogie sercom rządów krajowych, to z pewnością są podatki. Australia jest najnowszym krajem, który rozpoczął prace nad tym, aby bliżej przyjrzeć się transakcjom kryptograficznym dla celów podatkowych. Ze względu na swój zdecentralizowany charakter, kryptowaluta stanowi pewne wyzwanie dla rządu w zakresie monitorowania i opodatkowania. Australijski rząd obawia się, że ludzie nie płacą sprawiedliwej części podatków w wyniku spieniężenia zysków.

Przyczyny tego lęku są uzasadnione, o czym świadczy niedawna legalna bitwa IRS / Coinbase. Podczas badania kont użytkowników dla giełdy, IRS stwierdził, że tylko 0.2% użytkowników zadeklarowało zysk lub stratę z handlu w kryptowalutach. Aby zapewnić, że nie nastąpi to w Land Down Under, australijskie biuro podatkowe ATO, utworzy grupę zadaniową, która będzie monitorować transakcje kryptowalut. Celem jest dopilnowanie, aby należne podatki były należne.

Grupa zadaniowa ATO będzie się składać z grupy specjalistów z wielu sektorów: bankowego, technologicznego, finansowego i podatkowego. Grupa ta wymyśli strategie śledzenia pieniędzy w handlu kryptograficznym. Pierwsze spotkanie tej grupy odbędzie się w przyszłym miesiącu.

Konsultujemy się z kluczowymi interesariuszami, którzy wyrazili zainteresowanie kwestiami podatkowymi dotyczącymi kryptowalut. Omówimy typowe zapytania i scenariusze, praktyczne problemy i skutki podatkowe dla bieżących i przewidywanych przyszłych zmian w odniesieniu do kryptowalut.

– powiedział rzecznik ATO.

ATO zastanawia się także, jak opodatkować wirtualne waluty i jakie mogą istnieć inne zobowiązania podatkowe. W chwili obecnej, wirtualna waluta jest uważana za składnik aktywów służący do obliczania zysków kapitałowych, a nie jako pieniężna waluta dla celów podatkowych.

Można się spodziewać, że coraz więcej regulacji powstanie w związku z Bitcoinem i innymi kryptowalutami. Pod koniec zeszłego miesiąca, australijskie banki zaczęły zamrażać konta bankowe powiązane z użytkownikami Bitcoina.

• Bill Gates nadal wspiera Bitcoina:

W wyniku ciosu dla entuzjastów Bitcoina, Microsoft Corporation usunęła oficjalnie opcję płatności za pomocą kryptowaluty ze swoich instrumentów płatniczych. Pomimo takiej decyzji, były dyrektor generalny – Bill Gates – wyraził zdecydowane poparcie dla Bitcoina.

Decyzja Microsoftu została potwierdzona przez publicznie rozmowy z przedstawicielami Obsługi Klienta. Główną przyczyną takiego ustalenia, jest zmienność i ryzyko związane z cyfrową walutą.

Klienci jednak nadal mogą używać Bitcoina do dodawania pieniędzy na swoje konto Microsoft. Konta mogą być używane do kupowania gier, filmów i aplikacji, ale te środki nie są dostępne w samym sklepie Microsoft. Ponadto, fundusze nie podlegają zwrotowi.

Microsoft jest jednym z większych dostawców, który usunął opcję płatności Bitcoinem. Inne firmy, takie jak Square, dodały obsługę BTC w 2017 r. Jednak wraz ze znacznym wzrostem cen i zmienności w ostatnim kwartale minionego roku, ryzyko dla takich firm jak Microsoft, wzrosło.

• Ośrodki szkolnictwa wyższego udostępniają swoje usługi w Bitcoinach:

Red & Yellow, znana szkoła biznesu w Południowej Afryce, sądzi, że jest pionierem w zakresie metod płatności, pozwalając uczniom zapisać się za pośrednictwem Bitcoina.

Jest to pierwsze takie rozwiązanie dla ośrodka szkolnictwa wyższego w Republice Południowej Afryki, ale nie globalnie. Szwajcarski uniwersytet rozpoczął ten trend, ale jeśli chodzi o Afrykę, stanowi to ogromny krok naprzód. Podczas gdy poziom wykształcenia wciąż rośnie, to właśnie takie wydarzenia jak te, oznaczają, że Afrykanie mogą zrobić pewne przeskoki.

Szkoły biznesu, ośrodki szkolnictwa wyższego i uniwersytety są zasadniczo gotowe do przygotowania studentów na przyszłość, a w tym celu istnieje integracja potencjalnie globalnej przyszłej waluty, która wydaje się być zadomowiona w tym otoczeniu. Bitcoin, jako lider w zakresie adopcji walut cyfrowych, jest nie tylko interesującym zjawiskiem i sektorem do badań – w odniesieniu do Blockchain – ale także sprawia, że ​​jego rzeczywisty wpływ jest odczuwalny u tych, którzy mogą kształtować przyszłość.

Świat zmienia się bardzo szybko, podobnie jak nasi studenci. Naszym obowiązkiem jest zapewnienie, że służymy przyszłym potrzebom.

– powiedział Rob Stokes, prezes firmy Red & Yellow i założyciel agencji Quirk.

Podczas gdy Wall Street i inni zinstytucjonalizowani inwestorzy finansowi mogą intonować „bańki”w kontekście Bitcoina, młodzież dzisiaj myśli inaczej. Quirk zauważył, że ten rynek, studentów i młodych ludzi, którzy inwestują w Bitcoin, powinien mieć szansę na wykorzystanie swoich zasobów. Uczniowie nie tylko są w stanie zapłacić za swoje wykształcenie za pomocą Bitcoina, ale jest to dobre również dla wydziału.

Profesor John Simpson, były szef badań zarządzania w UCT, który obecnie prowadzi ten sam wydział w Red & Yellow, powiedział:

Ten ruch nie tylko sprawi, że nasze oferty będą bardziej dostępne dla społeczeństwa – osób i organizacji – ale odróżni nas na skalę międzynarodową, niezależnie od rynku.

Ośrodki szkolnictwa wyższego udostępniają swoje usługi w Bitcoinach, ponieważ mają one rynek sprzedaży wewnętrznej, a rynek ten jest ekonomicznie wolny dzięki cyfrowym walutom.

• Cyfrowa waluta Wenezueli pod znakiem zapytania:

Parlament Wenezueli potępił emisję kryptowaluty „Petro”, Nicolasa Maduro, nazywając ją „całkowicie nieważną”.

Planowana krajowa waluta cyfrowa kraju byłaby teoretycznie powiązana z rezerwami ropy naftowej i miałaby planowaną wartość początkową w wysokości 5,9 miliarda dolarów. Maduro ogłosił w zeszłym tygodniu w telewizji:

Zamówiłem emisję 100 milionów Petrosów z legalnym zaopatrzeniem certyfikowanych i zalegalizowanych bogactw ropy naftowej w Wenezueli.

Jednak przeciwdziałając planom w parlamencie, zastępca Jorge Millan wyśmiewał Petro jako „nowy akt oszustwa”. Powiedział politykom podczas debaty:

Znajdujemy się przed nowym rodzajem oszustwa, w przebraniu rozwiązania kryzysu (finansowego). Ten niekompetentny rząd chce zrekompensować brak produkcji ropy za pomocą tych wirtualnych beczek.

Maduro „rutynowo” ignorował protesty jednostek legislacyjnych, zauważa Reuters, a ostatnie potępienie legalności Petro może być gwóźdź do trumny systemu. Reuters również przytoczył Millana:

To nie jest kryptowaluta, jest to przedsprzedaż wenezuelskiej ropy.

Zewnętrzni komentatorzy poddali w wątpliwość ogólny plan Petro, ze względu na słabą sytuację polityczną, z którą Wenezuela nadal walczy.

• Bitcoin Cash rozpoczyna rajd:

Kolejna doba na giełdach mija z dalszą, acz mało dynamiczną korektą Bitcoina i większości altów. Największa kryptowaluta odnotowała spadek wartości o 2,7%, Ripple o 13,3%, a Litecoin o 2,3%. W drugą stronę z kolei podąża Ethereum, którego cena wzrosła o 10,4%. Jeszcze lepiej ma się Bitcoin Cash, na którym 13. stycznia odbędzie się hard fork. W związku z tym, znów zwiększyło się zainteresowanie tą kryptowalutą i na ten moment zakreślamy 11,3% zysku przez ostatnie 24 godziny.

Dziś wypłynęło z rynku kryptowalut 19 mld dolarów, a jego kapitalizacja wynosi 730,4 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button