News

#1750 Newsy z dnia 25.05.2022

Ze środowych wydarzeń: Giełdy wykazują wsparcie dla odrodzenia Terra notując nowy token LUNA; Stellar i Mercado Bitcoin tworzą przypadki użycia dla brazylijskiego CBDC; Google poszukuje osoby do kierowania międzynarodowym zespołem Web3; Wytyczne podatkowe dot. miningu w Kazachstanie przechodzą pierwsze czytanie; Pierwszy krypto satelita w kosmosie; Aktualna sytuacja na giełdach.

  • Giełdy wykazują wsparcie dla odrodzenia Terra notując nowy token LUNA:

Platformy handlowe wykazują początkowe oznaki wsparcia dla odrodzenia upadłej sieci Terra, notując zupełnie nowy token Terra, również o nazwie LUNA.

Giełda HitBTC ogłosiła dziś na Twitterze, że nowy token sieci Terra, Luna, będzie dostępny na jej platformie 27 maja.

Wiadomość pojawia się w momencie, gdy Terraform Labs przygotowuje się do ponownego uruchomienia swojego protokołu 27 maja i zastąpienia starego łańcucha określanego jako Terra Classic nowym łańcuchem o nazwie po prostu Terra lub Terra 2.0. Nowy łańcuch nie będzie forkiem, ponieważ zostanie utworzony od bloku genesis, który nie będzie dzielić historii z Terra Classic, powiedział 23 maja Terraform Labs.

Nowy token Terra zostanie nazwany Luna, zastępując stary token o nazwie Luna Classic (LUNC).

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami, dyrektor generalny Terraform Labs, Do Kwon, zaproponował utworzenie nowej sieci Terra bez algorytmicznego stablecoina TerraUSD w połowie maja, sugerując zrzuty LUNA wśród uczestników i posiadaczy LUNC, posiadaczy UST i twórców aplikacji Terra Classic.

Propozycja natychmiast uzyskała poparcie społeczności, a 91% walidatorów Terra głosowało za „odrodzeniem” Terra na dzień 18 maja.

Odrodzenie Terra nastąpiło po tym, jak Terraform Labs wstrzymało Blockchain Terra 12 maja po ogromnym załamaniu sieci, kiedy to token Luna spadł o 99%, a UST stracił wartość 1:1 w stosunku do dolara amerykańskiego.

HitBTC najwyraźniej nie jest jedyną giełdą, która zamierza współpracować z Terraform Labs po upadku UST i LUNA. Po udanym głosowaniu za odrodzeniem Terra, giełda kryptowalut Binance ogłosiła, że będzie „ściśle współpracować z zespołem Terra nad planem naprawy”, aby pomóc użytkownikom Binance dotkniętym problemem.

  • Stellar i Mercado Bitcoin tworzą przypadki użycia dla brazylijskiego CBDC:

Brazylijska giełda Mercado Bitcoin ogłosiła nawiązanie współpracy z Stellar Development Foundation (SDF). Firma poinformowała, że zamierza rozwijać jeden z dziewięciu projektów wybranych do konkursu LIFT Challenge Real Digital, promowanego przez Bank Centralny Brazylii.

LIFT Challenge Real Digital to środowisko współpracy realizowane przez Bank Centralny Brazylii (Bacen) we współpracy z Narodową Federacją Stowarzyszeń Serwerów Banków Centralnych. Wraz z ogłoszeniem integracji Stellar, SDF dołączy do konsorcjum utworzonego przez Mercado Bitcoin w celu opracowania rozwiązań dla Real Digital.

Dyrektor generalny Stellar Development Denelle Dixon powiedział, że sieć Stellar jest przygotowana do wspierania Mercado Bitcoin i Banku Centralnego Brazylii podczas badania przypadków użycia dla przyszłości cyfrowego reala.

Stellar został zaprojektowany do emisji aktywów, a jego wbudowane narzędzia zgodności dają Mercado Bitcoin mocne podstawy do opracowania rozwiązania z funkcjami, których oczekuje Bacen.

– stwierdziła.

Zgodnie z oświadczeniem Mercado Bitcoin wybrał sieć Stellar ze względu na szybkość, wydajność i bezpieczeństwo protokołu.

Jesteśmy w konsorcjum firm, które mają strukturę i ambicję budowania solidnych rozwiązań dla rynku finansowego za pomocą technologii Blockchain. Wykorzystanie sieci Stellar pozwoli nam dostarczyć kompletny przypadek do oceny przez Bank Centralny.

– powiedział CEO Mercado Bitcoin, Reinaldo Rabelo.

Oprócz konsorcjum utworzonego przez Mercado Bitcoin, Bank Centralny Brazylii wybrał również protokół DeFi Aave (AAVE) i ConsenSys we współpracy z Visa i Microsoft, aby opracować przypadki użycia dla krajowego Real Digital.

  • Google poszukuje osoby do kierowania międzynarodowym zespołem Web3:

Po utworzeniu zespołu Web3 w ramach Google Cloud w dniu 6 maja, Google poszukuje obecnie pełnoetatowego kandydata, który pokieruje strategiami marketingowymi Web3.

Zgodnie z ogłoszeniem, dział Google Cloud poszukuje „szefa marketingu produktów”, którego zadaniem będzie podnoszenie świadomości na temat inicjatyw Web3 Google Cloud, a także ostateczne budowanie popytu klientów na powiązane oferty.

W e-mailu udostępnionym pracownikom tuż przed rozpoczęciem pracy zespołu Web3, wiceprezes Google Cloud, Amit Zavery, podobno podzielił się swoją wizją uczynienia z Google Cloud pierwszego wyboru dla programistów w Web3:

Podczas gdy świat jest wciąż na wczesnym etapie wdrażania Web3, obecnie jest to rynek, który już wykazuje ogromny potencjał, a wielu klientów prosi nas o zwiększenie naszego wsparcia dla Web3 i technologii związanych z kryptowalutami.

– czytamy.

Niektóre z kluczowych obowiązków związanych z posadą, o której mowa, oprócz wiodących inicjatyw marketingowych, obejmują tworzenie rocznych planów dla Web3 i zwiększanie świadomości w różnych segmentach wśród odbiorców Web3.

Lokalizacja pracy jest ograniczona do Nowego Jorku, San Francisco, Seattle i Sunnyvale. Wiadomo, że Google tworzy i odrzuca wiele wewnętrznych inicjatyw, jednak jest to pierwsza próba Google zagłębienia się w Web3.

  • Wytyczne podatkowe dot. miningu w Kazachstanie przechodzą pierwsze czytanie:

Kazachstan, jeden ze światowych liderów w wydobyciu kryptowalut robi krok w kierunku ustanowienia kompleksowych ram fiskalnych dla operatorów koparek kryptowalut.

Izba niższa kazachskiego parlamentu Medżlis uchwaliła dziś w pierwszym czytaniu poprawki do krajowego kodeksu podatkowego, regulujące obciążenia fiskalne kopania kryptowalut. Zmiany te sugerują stopniowane stawki podatkowe powiązane z cenami energii elektrycznej zużywanej przez górników.

Na przykład najtańsza klasa cen energii elektrycznej, od 5 do 10 tenge (0,012–0,024 USD) za Kwh, wiązałaby się z dodatkowym obciążeniem w wysokości 10 tenge (0,024 USD). Dla 10-15 tenge (0,024-0,036 USD) za kWh podatek wynosiłby 7 tenge (0,017 USD), a dla 20-25 tenge (0,048-0,060 USD) za kWh — 3 tenge (0,0072 USD).

Proponowane poprawki wykraczają poza wcześniejszą inicjatywę podniesienia ceny energii elektrycznej z 0,0023 dolarów za kWh do 0,01 dolara dla górników kryptowalut, przedstawioną w lutym przez wiceministra finansów Kazachstanu Marata Sultangaziyeva.

Izba wskazała, że zmiany mają również na celu stworzenie bodźca do korzystania z odnawialnych źródeł energii. W przypadku zielonej energii podatek wynosiłby tylko 1 tenge (0,0024 USD) bez względu na koszt energii elektrycznej.

Jak stwierdził minister gospodarki Kazachstanu Alibek Kyantyrow, działania mają na celu „wyrównanie obciążenia i destymulację zużycia z prywatnych źródeł energii”.

  • Pierwszy krypto satelita w kosmosie:

Pierwszy nanosatelita Cryptosat zostanie umieszczony na orbicie okołoziemskiej w środę za pomocą rakiety Elona Muska – SpaceX.

Czytaj dalej…

  • Aktualna sytuacja na giełdach:

Dzień na giełdach kończy się niewielkimi ruchami. Bitcoin odnotował wzrost na poziomie 0,7%, Ethereum 0,2%, BNB 1,3% a XRP 0,4%. Cardano i Solana notują spadki kolejno o 1% i 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku wynosi 1.2 bln dolarów, natomiast całkowity obrót 69 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, bithub.pl, coinmarketcap.com

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button