News

#186 Aktualności z dn. 21.01.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Luka w brytyjskim prawie, może kosztować rząd miliony funtów; Raporty pozytywnie o Bitcoinie; W Indiach nie będzie zakazów wszystkich giełd; Bitcoin w dół, alty w dół.

• Luka w brytyjskim prawie, może kosztować rząd miliony funtów:

Każdy kraj ma własne systemy oceny i zbierania podatków, a niektóre są bardziej rygorystyczne niż inne. Jednym z głównych kłopotów rządów związanymi z kryptowalutami, jest trudność w opodatkowaniu zysków uzyskanych z handlu. HMRC w Wielkiej Brytanii (Departament Przychodów i Celnych Jej Królewskiej Mości) odkrył to na własnej skórze.

Eksperci ds. Finansów ostrzegają, że luka, która zmniejsza zyski kryptograficzne do zera, może zostać wykorzystana do zeznań podatkowych w Wielkiej Brytanii. Poinformowano, że może to potencjalnie pozbawić rząd milionów utraconych dochodów.

HMRC spodziewa się dużej liczby deklaracji zysków w deklaracjach podatkowych po tym, jak pojemność rynku krypto zwiększyła się o prawie 2000% w ubiegłym roku. Jednakże podatnik może widzieć znacznie mniej niż przewidywano z powodu luki, która obecnie umożliwia uznanie zysków kryptograficznych za wygrane w grach, które nie podlegają opodatkowaniu.

Rzecznik HMRC powiedział:

Zazwyczaj nie opodatkowujemy zakładów i hazardu, ponieważ nie są klasyfikowand jako dochód z działalności handlowej. Mogą jednak zaistnieć okoliczności, w których czynniki takie jak stopień umiejętności i organizacji sprawią, że działalność będzie podlegać opodatkowaniu jako dochód z działalności handlowej. Każdy przypadek będzie zależał od jego faktów.

Barrister Etienne Wong zauważył, że przepisy obowiązujące w Wielkiej Brytanii mają zmylić amatorów i inwestorów, ponieważ nie są oni pewni, kogo należy uznać za hazardzistę i który należy do kategorii inwestorów podlegających opodatkowaniu.

Obecne przepisy nie zostały zaktualizowane od 2014 roku, kiedy Bitcoin był wart około 500 dolarów. Jeśli kupowanie i sprzedawanie kryptowalut jest uważane za inwestycję, wówczas uczestnicy mieliby odprowadzić podatek od zysków kapitałowych. Stawki wynoszą 18% podatku od wszelkich pieniędzy powyżej 11.300 euro (ok. 15.600 dolarów), jeśli płacą podatek podstawowy i 28%, jeśli są podatnikiem o wysokiej stawce.

Biegły księgowy Robert Langston z Saffery Champness powiedział:

Trudno zobaczyć, w jaki sposób zyski z głównych kryptowalut, takich jak Bitcoin, można uznać za zyski z hazardu. Mogą istnieć pewne kryptowaluty, w których rynki są losowe, a zatem zyski mogą być traktowane jako hazard.
Oczywiste jest, że wytyczne te zostaną wkrótce zmienione po kolejnych próbach ograniczenia kryptografii przez Francję i Niemcy. Jeśli uznalibyśmy rok 2017 za rok huku w świecie krypto, rok 2018 może być rokiem regulacji.

 Raporty pozytywnie o Bitcoinie:

Niedawny raport ze wspólnego zespołu analitycznego Bitcoin FDD i Ellicit, wskazuje, że mniej niż jeden procent wszystkich transakcji Bitcoina, związana jest z praniem pieniędzy.

Raport, napisany w celu pomocy w analizie przepływu funduszy i niebezpieczeństwach prania pieniędzy, wskazuje, że nie jest to jednak tak duży problem, jak sądzą niektórzy krytycy kryptowalut. Raport stwierdza:

Skala obserwowanego prania poprzez Bitcoiny jest niewielka i rynki typu darknet, takie jak Silk Road, a później AlphaBay, są źródłem niemal wszystkich nielegalnych transakcji.

Raport wskazuje również, że zdecydowana większość takich transakcji za pomocą Bitcoinów, była przetwarzana w Europie, notując ponad pięć razy większą liczbę niż w Ameryce Północnej. W sprawozdaniu sugeruje się, że najlepszym sposobem zwalczania nielegalnej działalności jest stosowanie bardziej rygorystycznych środków przeciwdziałających praniu pieniędzy (AML).

• W Indiach nie będzie zakazów wszystkich giełd: 

Niektóre portale kryptowalutowe, umieściły artykuł o rzekomym położeniu kresu przez indyjski Metropolian Bank na wszystkie giełdy krajowe. Zgodnie z oświadczeniem wydanym przez Metropolitan, nie było żadnych zmian w jego polityce, a raportowane przez media informacje, były błędne.

Giełdy kryptowalut są pod ostrzałem w Indiach, ponieważ wiele z największych banków w kraju zawiesiło lub znacznie ograniczyło funkcjonalność na giełdach. State Bank of India (SBI), Axis Bank, HDFC Bank, ICICI Bank i Yes Bank podjęły zdecydowane działania w tym kierunku, zamykając konta lub znacznie ograniczając ich funkcjonalność.

Adwokata Bivas Chatterjee, który niedawno złożył spór w sprawie interesu publicznego (PIL) w Kalkucie, nałożył natychmiastowe przepisy dotyczące Bitcoina i innych kryptowalut. Dodatkowo, Ministerstwo Finansów określiło BTC, jeszcze przed końcem ubiegłego roku, jako system ponzi.

• Bitcoin w dół, alty w dół:

Kolejny dzień, w którym Bitcoin pociąga za sobą alty. Tym razem w odwrotnym kierunku – korekta dotknęła cały rynek. Bitcoin, Ethereum i Ripple, trzy największe aktualnie kryptowaluty wg Coinmarketcap, odnotowały spadek, kolejno o 10,6%, 8,8%, 14,2%. Na podobnym poziomie, zachowało się 95% walut. Kapitalizacja całego rynku przez ostatnią dobę obniżyła się o 78 mld dolarów i wynosi aktualnie 555 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button