News

#190 Aktualności z dn. 25.01.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Australia rozwija listę miejsc akceptujących kryptowaluty; Arsenal pierwszym klubem piłkarskim z własnym tokenem; Nasdaq chce przygotować nowsze rozwiązanie dla inwestorów; Inwestorzy złożyli zbiorowy pozew przeciwko BitConnect; KONKURS; Niewielkie ruchy na giełdach.

• Australia rozwija listę miejsc akceptujących kryptowaluty:

Port lotniczy Brisbane (BNE) wkrótce stanie się pierwszym terminalem kryptowalut, według doniesień lokalnych mediów. Lotnisko współpracuje z lokalnymi i międzynarodowymi firmami, aby całe lotnisko było przyjazne dla klientów posiadających kryptowaluty, wraz ze sklepami, kawiarniami i restauracjami akceptującymi Bitcoina, Ethereum i Dash.

Przejście na waluty cyfrowe ma sens, ponieważ rośnie liczba inwestorów kryptograficznych. Według Roela Hellemonsa, dyrektora generalnego ds. Planowania Strategicznego i Rozwoju

Wiele osób na całym świecie zarabia na inwestycjach w kryptowaluty, a wiele z nich podróżuje po całym świecie, więc warto zaoferować nowe możliwości walutowe w naszych terminalach.

Port lotniczy będzie współpracował z TravelbyBit, systemem płatności kryptowalut, aby umożliwić podróżującym również możliwość kupowania kryptowalut. Ten ruch podkreśla rosnące ciepło Australii w kierunku kryptowalut i cyfrowych metod płatności, pomimo negatywnych perspektyw z innych krajów. Dzięki niedawnemu zakazowi w Chinach i zagrożeniom ze strony Korei Południowej, otwartość polityki australijskiej przyjdzie jako pożądana zmiana dla inwestorów kryptograficznych.

• Arsenal pierwszym klubem piłkarskim z własnym tokenem:

Klub piłkarski z Wielkiej Brytanii, Arsenal, podjął krok związany finansowaniem z ICO dla oficjalnego sponsoringu. Jak podają różne media, londyński klub rozpocznie promocję nadchodzącego ICO z amerykańskiej aplikacji mobilnej CashBet. Operator planuje pozyskać do 70 milionów dolarów poprzez dystrybucję tokena CashBet Coin, a jego faza przygotowawcza do ICO zakończy się 20. lutego.

W komunikacie prasowym CashBet opisuje się jako „wyłączny i oficjalny partner Blockchain” Arsenalu. Podczas gdy niektóre raporty sugerują, że tego rodzaju finansowanie jest pierwszym w świecie sportowym, w grudniu 2017 roku Bitcoin Suisse rozpoczął trzyletni sponsoring duńskiej drużyny hokejowej Rungsted Seier Capital. Wszechstronny boom bitcoinowy sprawił, że Bitcoin Suisse zmienił nazwę macierzystego stadionu drużyny na Bitcoin Arena, a swojej czołowej drużynie płaci wyłącznie w Bitcoinie.

Pomimo niezmiennej reputacji ICO, główny urzędnik handlowy Arsenalu wydawał się niewzruszony.

Z przyjemnością witamy CashBet jako naszego partnera. Z niecierpliwością czekamy na współpracę z CashBet Coin w momencie wprowadzenia nowej kryptowaluty.

– powiedział Vinai Venkatesham.

• Nasdaq chce przygotować nowsze rozwiązanie dla inwestorów:

Nasdaq wciąż rozważa, czy dobrze jest wypuszczać własne kontrakty bitcoinowe, aby konkurować z produktami futures Chicago Board Options Exchange (CBOE) i Chicago Mercantile Exchange (CME), informuje Bloomberg. Nasdaq szuka obecnie sposobów na stworzenie czegoś „wystarczająco wyjątkowego”, aby odróżnić go od konkurencji i przyciągnąć uwagę użytkowników – powiedziała CEO Adena Friedman. Oświadczenie pochodzi z wywiadu z Bloomberg TV podczas corocznego spotkania World Economic Forum w Davos.

Pracujemy z branżą, aby sprawdzić, czy uruchomienie naszego własnego produktu futures jest właściwe dla nas.

– powiedział Friedman, dodając, że Nasdaq wciąż to ocenia.

Dyrektor generalny nie sprecyzował, kiedy spodziewane są przyszłe transakcje terminowe Nasdaq Bitcoin. Giełda Nasdaq po raz pierwszy zaczęła mówić o swoich planach wprowadzenia kontraktów futures na Bitcoinie w listopadzie 2017 r. Wtedy potencjalna premiera miała nastąpić już w czerwcu 2018 r. Zapytany, czy Nasdaq rozważy wprowadzenie produktów futures opartych na kryptowalutach innych niż Bitcoin, takich jak Ethereum czy Ripple, Friedman odpowiedział:

Naszym zdaniem cyfrowe waluty i kryptowaluty będą odgrywać dużą rolę w globalnej gospodarce.

• Inwestorzy złożyli zbiorowy pozew przeciwko BitConnect:

Dawni inwestorzy BitConnect złożyli pozew zbiorowy w środę, 24. stycznia, żądając odszkodowania od firmy, która okazała się projektem Ponziego i który zakończył się 17. stycznia.

Skarga dotycząca pozwów grupowych stanowi, że BitConnect wystawił tokeny kryptowaluty, które w rzeczywistości były niezarejestrowanymi papierami wartościowymi i zebrał dodatkowe fundusze za pośrednictwem „szeroko zakrojonego schematu Ponzi”.

Skarga została złożona przez sześć osób w ich własnym imieniu, a także wszystkich innych osób, które straciły pieniądze inwestując w BitConnect. Sześć osób twierdziło, że ich straty osobiste wyniosły 771.000 dolarów. Zarzuca się, że BitConnect gwarantował 40. procentowy miesięczny zwrot, który obiecał wygenerować poprzez obrót środkami inwestorów na rynku kryptowalut. Ostatecznie, powodowie twierdzą, że zamiast faktycznie generować przychody za pośrednictwem handlu kryptowalutami, platforma faktycznie wykorzystała fundusze nowych inwestorów, aby spełnić oczekiwania istniejących.

Rozpoczęty w lutym 2016 r. BitConnect był platformą społecznościową, która wprowadziła własną kryptowalutową monetę Bitconnect (BCC) w listopadzie 2016 r. Według danych z Coinmarketcap, BCC osiągnęła szczyt swojej popularności w grudniu 2017 roku, kiedy jej kapitalizacja rynkowa osiągnęła wartość około 2,7 miliarda dolarów. Zaledwie kilka dni później, 4. stycznia, stan Teksas wydał postanowienie o odrzuceniu BitConnect w celu sprzedaży nielicencjonowanych papierów wartościowych, co doprowadziło do awarii tokena BCC i zamknięcia platformy.

• KONKURS:

Popularny w świecie kryptowalut YouTuber, Marek Stiller, zaproponował konkurs. Konkurs dotyczy kryptowaluty LISK – do wygrania jest 3000 zł. Szczegóły znajdziecie w nagraniu poniżej. Zachęcamy do wzięcia udziału i życzymy szczęścia 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=dpFungJCX0w

Warto również zasubskrybować kanał na YotuTube w związku z pojawiającymi się ciekawymi materiałami, analizami i konkursami. Zapraszamy.

• Niewielkie ruchy na giełdach:

Dzisiejszy dzień na giełdach minął stosunkowo spokojnie. Niewiele zmieniła się cena Bitcoina, bo zaledwie o -0.63%. Wśród czołowych kryptowalut, korektę odnotował m.in. Ripple, na poziomie 3,4%, natomiast wartość Ethereum wzrosła o 1,8%. Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3 mld dolarów i aktualnie wynosi 543 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł dzisiaj 28,3 mld dolarów.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

2 Comments

  1. Widze ze artykuly tu pisza kolesie marka s. Chcialem z wrocic uwage ze on nie jest popularny nawet w Polsce a Co za dopiero na swiecie .Zwykly naciagacz .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button