News

#203 Aktualności z dn. 07.02.2018

Z środowych wydarzeń: Nowe metody płatności Bitcoinem; Apple i Android zaatakowane przez oprogramowanie do wydobywania Monero; Książę Liechtensteinu jest zainteresowany inwestycją w Bitcoina; Giełda Korei Południowej wstrzymuje trading; Zwrot akcji na giełdach.

Nowe metody płatności Bitcoinem:

Bitcoin musi ustanowić się jako środek do szybkiego, bezpiecznego i taniego dokonywania płatności. Wdrażane są nowe technologie i schematy, które umożliwią niemal natychmiastowe płatności Bitcoinem o niskiej wartości. W związku z tym Conner Fromknecht i Olaoluwa Osuntokun proponują nowy system, który nazywają Atomic Multi-Path Payments (AMP) over Lightning. Według zwolenników AMP wysyłanie płatności za pośrednictwem tego protokołu przyniosłoby szereg korzyści, takich jak poprawa prywatności pośredników Lightning Network i obniżenie opłat.

System ten ten dołącza teraz do niezliczonej ilości programów i nowych technologii obiecujących rozwiązać problem skalowalności Bitcoina. Inne opcje obejmują SegWit, podpisy Schnorr i Lightning Network. Protokół AMP działałby za pośrednictwem Bitcoin Lightning Network.

Segwit to kolejny kluczowy optymalizator Bitcoina, który może poprawić jego skalowalność i obniżyć opłaty transakcyjne. Pomógłby również poprawić ciągłość transakcji w Lightning Network. Od aktywacji SegWita w sierpniu 2016 r. programiści coraz częściej integrują SegWit z portfelami Bitcoina, a kilka giełd już go wdraża. Ostatnio, 5. lutego 2018 roku, Coinbase ogłosiło, że rozpoczęła się końcowa faza testowania i że Segwit będzie dostępny dla klientów Coinbase w ciągu najbliższych kilku tygodni.

AMP to kolejny program, który wraz z Lightning Network obiecuje pomóc rozwiązać problem skalowalności Bitcoina. Entuzjaści Bitcoinów i inwestorzy przewidują, że AMP otrzyma wsparcie od wszystkich interesariuszy kryptowalut.

• Apple i Android zaatakowane przez oprogramowanie do wydobywania Monero:

Naukowcy ujawnili, że ponad 7000 urządzeń zostało już wykorzystanych przez lukę, która rozprzestrzenia się za pośrednictwem otwartego portu 5555. Diagnostyczne narzędzie do debugowania może niechcący pozostawić ten port otwarty, co umożliwi programowi rozprzestrzenienie się na inne urządzenia z systemem Android. Obecnie atak jest ograniczony do smartfonów, tabletów i dekoderów telewizyjnych.

Interfejsy 5555 ADB tych urządzeń były już otwarte przed zainfekowanem. Nie mamy pojęcia, jak i kiedy ten port został otwarty.

– powiedział zespół.

W ostatnim czasie słyszymy coraz częściej o atakach hakerów i złośliwym oprogramowaniu. Nowe włamanie odkrywane jest niemal co tydzień, podczas gdy cyberprzestępcy odstępują od oprogramowania ransomware i skupiają się na złośliwym oprogramowaniu do miningu kryptowalut. Najnowsze włamanie zostało odkryte przez chińskich badaczy bezpieczeństwa, którzy znaleźli infekcję w systemie Android. Według doniesień, badacze cyberbezpieczeństwa w 360Netlab w Chinach ujawnili w zeszły weekend rodzaj szkodliwego oprogramowania o nazwie ADB.Miner.

Podobnie jak w poprzednich exploitach, szkodliwe oprogramowanie wykorzystuje sprzęt urządzenia w celu wydobycia Monero – zaszyfrowanej i anonimowej kryptowaluty. Stwierdzono również, że szkodliwe oprogramowanie zawierało kod z botnetu Mirai. W ubiegłym roku Mirai powaliła internet na kolana, kiedy zainfekowała miliony urządzeń IoT, w celu przeprowadzenia serii ataków DDoS. Zmodyfikowana wersja Mirai o nazwie Satori używa Satori.Coin.Robber do skanowania urządzeń działających jako urządzenia wydobywcze Ethereum przez port 3333.

Dla tych, którzy zawsze stoją murem za Apple, wiadomości były również ponure. W oddzielnej historii firma Security SentinelOne ujawniła, że ​​nowe złośliwe oprogramowanie Maca jest dystrybuowane za pośrednictwem MacUpdate. Trojan, o nazwie OSX.CreativeUpdate, również wykorzystuje moc procesora do ukradkowego kopania Monero.

Program rozprzestrzenił się za pośrednictwem hackowania witryny MacUpdate, która rozpowszechniała złośliwie zmodyfikowane kopie aplikacji Firefox, OnyX i Deeper(…). Jest to trzecia część szkodliwego oprogramowania dla Maca, która do tej pory pojawiła się po OSX.MaMi i OSX.CrossRAT.

– pisze MalwarebytesLab.

Zwalczanie złośliwego oprogramowania dla komputerów Mac jest szczególnie niepokojące, ponieważ większość miłośników Apple żyje pod fałszywym pretekstem, że ich maszyny są odporne.  Przy wielu okazjach zostało udowodnione że nie jest to prawdą. Te incydenty będą coraz częstsze wraz z upływem czasu, ponieważ kryptowaluty stają się bardziej lukratywne dla cyberprzestępców. W ubiegłym miesiącu szkodliwe oprogramowanie miningowe zostało wykryte w reklamach YouTube i miesiąc wcześniej ukryte w programie Messenger na Facebooku. Być może nadszedł czas, aby monopole Internetu i technologii nieco bardziej skupiły się na bezpieczeństwie.

Książę Liechtensteinu jest zainteresowany inwestycją w Bitcoina:

Książę Koronny księstwa Liechtenstein przyznał, że kryptowaluty nadal są bardzo ryzykowne, jednak technologia kryjąca się za wieloma kryptowalutami – Blockchain, mogłaby zostać wykorzystana do usprawnienia niektórych gałęzi przemysłu, jak również operacji rządowych Liechtensteinu. Wspomniał, że rodzina królewska nie miała ekspertów, którzy mogliby poradzić sobie z przejrzystością zasobów cyfrowych, ale to może się zmienić w przyszłości.

Po tym, jak w ostatnich kilku miesiącach wyglądała podróż Bitcoina, wiele firm, a nawet niektóre rządy, zaczęły zwracać uwagę na technologię kryptowalut i Blockchain. Kilka rządów, w tym Japonii i Wenezueli, ogłosiło plany rozwoju własnych, finansowanych przez państwo walut cyfrowych, podczas gdy wielkie korporacje, takie jak Facebook i Starbucks, zamierzają w miarę możliwości zintegrować Bitcoina i inne elektroniczne waluty z istniejącą infrastrukturą do płatności.

Ludzie szybko zaczynają zdawać sobie sprawę, że pomimo wahań cen, Bitcoin nigdzie się nie wybiera, a ci, którzy nie zwracają uwagi na rewolucję, pozostaną daleko w tyle. Wartość Bitcoina i rozpowszechnionej technologii rozproszenia rejestru jeszcze nie osiągnęły swoich szczytów.

Giełda Korei Południowej wstrzymuje trading:

Południowokoreańska giełda kryptowalut – Coinpia, zawiesiła zarówno lokaty terminowe, jak i trading po tym, jak spółka nie była w stanie spełnić nowych wymogów KYC, jak ogłoszono na stronie internetowej. Nowe, bardziej rygorystyczne przepisy dotyczące przeciwdziałania praniu pieniędzy w Korei Południowej zostały po raz pierwszy ogłoszone pod koniec grudnia i weszły w życie 30. stycznia. Od teraz wszystkie giełdy kryptowalut w kraju muszą upewnić się, że wszyscy ich klienci używają prawdziwych danych osobowych i powiązanych rachunków bankowych podczas przeprowadzania wymian krypto-fiat.

Zgodnie z tym oświadczeniem, giełda Coinpia przestała przyjmować płatne lokaty 30. stycznia, aby spełnić wymogi Komisji Usług Finansowych (FSC). Decyzja Coinpii o wstrzymaniu tradingu pojawiła się z braku jednoznacznego rozwiązania, ponieważ firma nie była w stanie ustanowić niezbędnych systemów do weryfikacji użytkownika w bankach na czas.

Dzień po wejściu w życie ustawy KYC, Korea Customs Service (KCS) opublikowała komunikat prasowy, który ujawnił, że ponad 600 mln dolarów w cyfrowej walucie zostało sprzedanych w ramach nowego prawa.

• Zwrot akcji na giełdach:

Na rynek kryptowalut w ciągu ostatniej doby, o 54 mld dolarów zwiększyła się kapitalizacja rynkowa i aktualnie wynosi ona 388 mld dolarów. Na giełdach najwyraźniej odwrócił się kierunek trendu i niemal wszystkie waluty odnotowały wysokie wzrosty. Dla przykładu – cena Bitcoina i Ethereum powiększyła się o 16,4%, Ripple o 10,3%, a Bitcoina Cash o 14,1%. Wśród czołowych walut, największy wzrost spotkał NEO i Lisk – o 26,3%.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button