News

#205 Aktualności z dn. 09.02.2018

Z piątkowych wydarzeń: Ulepszona giełda Binance wraca do gry; Nowy produkt twórcy MyEtherWallet; Rząd w Indiach poluje na inwestorów migających się od rozliczenia podatkowego z kryptowalut; Pierwsze miasto w USA z własną kryptowalutą; Zatrzymanie członka międzynarodowej organizacji przestępczej; Delikatny entuzjazm na giełdach.

• Ulepszona giełda Binance wraca do gry:

Popularna giełda kryptowalut, Binance, ogłosiła dziś na swojej stronie, że zakończyła modernizację systemu, po tym jak problemy techniczne spowodowały znaczne opóźnienia. Firma potwierdziła, że cała funkcjonalność powróci 9. stycznia, oferując dodatkowo dwutygodniowy 70% rabat na opłaty transakcyjne. Binance zyskał międzynarodową sławę na rynku wymiany kryptowalut, w krótkim, sześciomiesięcznym okresie.

Od stycznia giełda ta jest największą platformą transakcyjną na świecie. Liczba użytkowników zwiększa się o 240.000 na godzinę. Pomimo opóźnienia podczas wykonywania złożonych procedur stosowanych w celu ułatwienia aktualizacji, prezes Binance zapewnił użytkowników poprzez media społecznościowe, że integralność ich danych nie była zagrożona w żadnym momencie. Giełda zdołała odeprzeć oskarżenia o ataki hakerskie, podczas trwania problemów technicznych, które miały miejsce w czwartek, 8. stycznia.

• Nowy produkt twórcy MyEtherWallet:

Popularny interfejs portfela Ethereum MyEtherWallet (MEW) wydał nieoczekiwany produkt alternatywny – MyCrypto.com, ogłosił jeden z pierwotnych developerów. MEW stał się jednym z najpopularniejszych narzędzi do zarządzania pamięcią masową Ethereum i ERC20 w ciągu ostatniego roku i nadal będzie istnieć wraz z nowym projektem, który ma niemal identyczny interfejs.

MyEtherWallet LLC było wystarczające dla wczesnych etapów wzrostu. MyCrypto został od samego początku zaprojektowany z myślą o skalowaniu na wyższym poziomie.

– wyjaśnia Taylor Monahan, jeden z twórców MEW, dodając, że spędził dziewięć miesięcy montując zespół odpowiedzialny za nadzór wszystkich operacji.

Struktura MEW pozwoliła uniknąć typowych pułapek z którymi w coraz większym stopniu zmagali się tradycyjni dostawcy portfeli w związku z napływem nowych użytkowników i zwiększjącą wartością kryptowalut. Zaprojektowany, aby służyć jeszcze większej liczbie użytkowników za pomocą podobnej konfiguracji, MyCrypto przejdzie w fazę publicznych beta testów w niedalekiej przyszłości.  W Internecie okoliczności związane ze zmianami nadal wzbudzają podejrzenia i zamieszanie wśród użytkowników.

• Rząd w Indiach poluje na inwestorów migających się od rozliczenia podatkowego z kryptowalut:

Indyjski urzędnik podatkowy oznajmił, że zyski z inwestycji w kryptowaluty podlegają obowiązkowi podatkowemu i że będzie szukał tych, którzy starają się uniknąć płacenia. Podczas wydarzenia, które miało miejsce we wtorek w tym tygodniu, Sushil Chandra, przewodniczący Indyjskiej Centralnej Rady Podatkowej (CBDT) potwierdził, że około 100.000 powiadomień zostało wysłanych do mieszkańców, którzy nie uwzględnili inwestycji w kryptowaluty w zeznaniach podatkowych. Według Chandry zawiadomienia zostały wysłane przez departamenty policji w całym kraju w celu zapewnienia, że inwestorzy kryptowalut są świadomi swoich zobowiązań podatkowych.

Osobom, które dokonały inwestycji [w kryptowaluty] i nie zadeklarowały dochodu podczas składania podatków oraz nie zapłaciły podatku od zysków osiągniętych dzięki inwestowaniu, wysyłamy zawiadomienia, ponieważ uważamy, że to wszystko podlega opodatkowaniu.

– powiedział Chandra.

Ostatnie oświadczenie indyjskiego departamentu podatkowego jest potwierdzeniem poprzedniego raportu mówiącego, że informacje o podatkach zostały wysłane do inwestorów po tym, jak ogólnonarodowe badanie ujawniło, że kryptowaluty o łącznej wartości 3,5 mld dolarów, zostały sprzedane w 17-miesięcznym okresie. Według Chandry, jego agencja przeprowadziła kilka ankiet na temat krajowych giełd w celu zebrania informacji na temat regularnych traderów, uwzględniając w tym ile osób regularnie wpłaca środki, ile się zarejestrowało i ile dokonało transakcji. Na podstawie wyników ankiet agencja stwierdziła, że inwestorzy, którym wysłano zawiadomienia, nie zdołali prawidłowo i wyraźnie ujawnić faktu posiadania inwestycji w kryptowaluty.

• Pierwsze miasto w USA z własną kryptowalutą:

Starając się zmniejszyć zależność od federalnego finansowania w ramach administracji Trumpa, miasto Berkeley planuje wydać własną kryptowalutę.

Miasto Berkeley chce stać się pierwszym miastem w USA, które ma własny ekosystem kryptowaluty, w którym monety lub tokeny wspierane przez obligacje komunalne mogą być wykorzystywane jako prawny środek płatniczy w sklepach i restauracjach, do płacenia czynszu lub jako darowizny na rzecz miasta. Dodatkowo, pieniądze zebrane dzięki kryptowalucie pomogą stworzyć bardziej przystępne mieszkania wśród rosnącej populacji bezdomnych.

Członek Rady Miejskiej Berkeley Ben Bartlett mówi dla Business Insider:

Berkeley jest centrum oporu, a dla oporu wobec pracy musi mieć własną monetę.

Bartlett nie jest sam. Jego potężni koledzy z drużyny to między innymi burmistrz Berkeley, Jesse Arreguín, startup technologii finansowych Neighborly i UC Berkeley Blockchain Lab. Wspólnie mają nadzieję na uruchomienie własnej oferty początkowej monet (ICO), którą nazywają „Wstępną ofertą dla społeczności”.

Zaproponowana przez Berkeley kryptowaluta wykorzystywałaby technologię Blockchain jako środek sprzedaży obligacji komunalnych. Tradycyjnie obligacje nie są najbardziej atrakcyjną ofertą inwestycyjną, ale Berkeley ma nadzieję, że rosnąca popularność kryptowaluty przyciągnie inwestorów zorientowanych na społeczność, którzy martwią się kwestiami społeczno-ekonomicznymi miasta. Współzałożyciel Kiran Jain wyjaśnia Business Insider:

W przeciwieństwie do większości ICO, które dostarczają monety do przyszłej wartości lub usługi, monety te będą stanowić rzeczywiste zabezpieczenie wystawione na określony cel.

Jednak wiele jeszcze pozostaje do zrobienia, zanim prawdziwa kryptowaluta wspierana przez Berkeley trafi do obiegu w Blockchain, szczególnie biorąc pod uwagę nie najlepszą reputację ICO w tym momencie. Jeśli odniosą sukces, przedsięwzięcie Berkeleya może pomóc w legitymizacji zarówno ICO, jak i całej kryptowaluty.

Miasto, w którym Berkeley próbuje stworzyć własną kryptowalutę, jest odpowiedzią na grudniowe podpisanie przez republikanów Trumpa ustawy podatkowej, co zniechęca prywatnych wykonawców do budowania tanich mieszkań poprzez podcięcie istniejących zachęt. Gdy przystępne cenowo mieszkania w mieście stają się coraz rzadsze, a bezdomność wzrasta w alarmującym tempie, Berkeley obawia się długoterminowych reperkusji ustawy. Według danych miejskich, jeden procent populacji Berkeley był bezdomny w 2017 roku – a wspierana przez nich kryptowaluta może pomóc w rozwiązaniu tego problemu. Bartlett wyjaśnił Business Insider:

W rzeczywistości pozwala nam to spełnić nasz obowiązek jako rządu. Pogwałceniem tego obowiązku jest to, aby pozwolić ludziom spać na ulicach.

Jako jeden z pierwszych epicentrów kontrkultury lat sześćdziesiątych, Berkeley od zawsze był liberalną stolicą w Stanach Zjednoczonych. Miasto nie ma burmistrza republikańskiego od 1971 roku, a jego mieszkańcy często wypowiadają się przeciwko konserwatywnej polityce. W związku z tym nie jest zaskoczeniem, że Berkeley jest jednym z miast nastawionych przeciwko Trumpowi w Stanach Zjednoczonych, szczególnie jeśli chodzi o politykę imigracyjną prezydenta.

Napięcia związane z obecną administracją wciąż rosną, szczególnie po tym, jak prezydent Trump poparł finansowanie federalne z UC Berkeley w lutym 2017 r., w następstwie protestów wywołanych przemówieniem politologa Milo Yiannopoulosa na uniwersytecie. Jeśli się powiedzie, miasto Berkeley może w istocie użyć kryptowaluty, aby zmniejszyć zależność od federalnego finansowania od administracji Trumpa.

• Zatrzymanie członka międzynarodowej organizacji przestępczej:

Policja zatrzymała obywatela rosyjskiego, który uważany jest za drugiego w międzynarodowej organizacji zajmującej się cyberprzestępczością – donosi Bangkok Post.

Siergiej Siergiejewicz Miedwiediew został aresztowany w Bangkoku w zeszły piątek, 2. lutego, przez Tajski Wydział ds. Zwalczania Przestępczości (CSD) na wniosek Federalnego Biura Śledczego USA. Laptop i dokumenty zostały uznane przez CSD za dowód.

Jak poinformowało źródło w The Bangkok post, dowody pokazały, że Miedwiediew miał ponad 100.000 Bitcoinów (około 8,2 miliona dolarów) w momencie jego aresztowania.

Miedwiediew rzekomo był administratorem Dark Web website Infraud – którego hasło brzmiało: „In Fraud We Trust” – które dotyczyło przede wszystkim sprzedaży skradzionych kart kredytowych i tożsamości oraz nielegalnie uzyskanych dokumentów rządowych.

7. lutego Departament Sprawiedliwości (DOJ) wydał akt oskarżenia złożony z 36 osób, w tym Miedwiediewa, oskarżonego o udział w Infraud. DOJ aresztował już 13 kryminalistów z 17. krajów za oszukanie ofiar o wartości ponad 530 milionów dolarów, a także ponad spowodowanie strat o wartości 2,2 miliarda dolarów.

• Delikatny entuzjazm na giełdach:

W przeciągu ostaniej doby rynek kryptowalut powiększył swoją wartość o 30,7 mld dolarów i wyceniany jest w tej chwili na 417,7 mld. Pomimo tego, że cena Bitcoina w ostatnich dniach rośnie, nadal jesteśmy w fazie spadkowej. Ci, którzy ustawili się wczoraj w pozycjach zakupowych mogą realizować całkiem dobre zyski, Bitcoin Gold zanotował wzrost na poziomie 60%, Ethereum Classic 26,1%, Qtum i Ripple 24%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 23,8 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button