News

#207 Aktualności z dn. 11.02.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Binance bezpieczny; Arizona chce, aby mieszkańcy płacili podatki kryptowalutami; Olimpijczyk otrzymał zapłatę w kryptowalutach; 50 luksusowych apartamentów sprzedano za Bitcoiny; Niedzielny spokój na giełdach.

• Binance bezpieczny:

Przez ponad 24 godziny, Binance, największa na świecie giełda kryptowalutowa, przestała działać z powodu problemu z serwerem. 9. lutego Binance wznowił handel po pomyślnym restarcie swojego serwera. Dziś już wiadomo, że ataków na giełdę nie było, a niebezpieczeństwo jest zażegnane.

John McAfee, ekspert ds. Bezpieczeństwa i znana postać publiczna w przestrzeni kryptowalut, podsycał kontrowersje wokół Binance i pogłoski o atakach hakerskich, pokazując zrzuty ekranu, które krążyły na różnych platformach mediów społecznościowych.

Otrzymałem dziesiątki podobnych z różnych źródeł. Nie mówię, że to był hack. Po prostu proszę o wyjaśnienia. Gdyby doszło do włamania i nie będziemy hakera natychmiast ścigać, szanse na zachowanie platformy spadną do zera w ciągu 24. godzin.

W odpowiedzi na oświadczenie McAfee, które naruszyło wizerunek strony Binance, dyrektor generalny firmy, Changpeng Zhao, natychmiastowo obalił plotki, przenosząc środki do innych portfeli, aby pokazać, że giełda nie została zhackowana i napisał na swoim Twitterze:

Ale szerzysz strach. Udowodnimy, że mylisz się.

Różnica między atakiem hakerskim, a drugorzędnym problemem polega na tym, że przy naruszeniach bezpieczeństwa każdy może zweryfikować ruch wszelkich ilości kryptowalut z portfela giełdy do zewnętrznych portfeli, co widać w przypadku Coincheck.

Kilka godzin przed tym, jak zespół Coincheck przyznał się do ataku hakerskiego, wielu członków społeczności kryptowalut opublikowało dowody, że wartości NEM o wartości setek milionów dolarów, zostały przeniesione z portfela Coincheck do zewnętrznych portfeli. Tak więc, jeśli nie ma dowodów na to, że duże fundusze w kryptowalutach są przekazywane z portfeli giełd kryptowalut do zewnętrznych portfeli, nieodpowiedzialne jest sugerowanie możliwości ataku hakerskiego.

Dzisiaj Changpeng Zhao opublikował osobiste oświadczenie na temat ostatniego problemu z serwerem Binance i działaniami McAfee:

Prawdziwym pomocnikiem był pan McAfee, przedstawiający oczywiście fałszywy obraz o tym, że jesteśmy zhakowani. Wszyscy rzucili się, żeby nam pomóc. Zjednoczyła się dla nas społeczność i zebraliśmy takie wsparcie w czasie, kiedy najbardziej tego potrzebowaliśmy. Czasami rzeczy, które wyglądają negatywnie, są rzeczywiście pozytywne.

Giełdy kryptowalut mają podobne dzienne obroty, co giełdy w regionach takich jak Korea Południowa. Platformy handlowe przetwarzają codziennie miliardy dolarów. W związku z tym, po wystąpieniu ataku hakerskiego lub naruszenia bezpieczeństwa, giełda kryptowalutowa często kontaktuje się z władzami i współpracuje z organami ścigania w celu zbadania ataku, jak to uczynił Coincheck w zeszłym miesiącu. Ponadto, biorąc pod uwagę wielkość większości głównych giełd kryptowalut, nieodpowiedzialne jest sugerowanie możliwości ataków hakerów lub naruszeń bezpieczeństwa bez twardych dowodów.

Na giełdzie Binance możesz utworzyć niespersonalizowane konto w tym miejscu.

• Arizona chce, aby mieszkańcy płacili podatki kryptowalutami:

Senat Arizony wydał ustawę 8. lutego, aby umożliwić mieszkańcom płacenie podatków za pomocą kryptowalut. Ustawa została wysłana do Izby Reprezentantów Arizony.

Jeśli ustawa zostanie przyjęta, Arizona stanie się pierwszym stanem w USA, który zaakceptuje płatności podatku kryptowalutami do roku 2020, zgodnie z upublicznioną informacją. Ustawa umożliwiłaby podatnikom korzystanie z bramek płatniczych, takich jak Bitcoin, Litecoin lub jakakolwiek inna kryptowaluta uznawana przez departament, za pomocą elektronicznych systemów peer-to-peer.

Reprezentant stanu Arizona, Jeff Weninger, który współfinansował projekt ustawy, powiedział, że środek podatkowy ma zamiar w przyszłości przekształcić amerykański stan w centrum Blockchain i kryptowalut. Odnosząc się do ustawy podatkowej, Weninger powiedział w tym tygodniu dla Fox News:

Informacja o tej ustawie to sygnał do wszystkich w Stanach Zjednoczonych i być może na całym świecie, że Arizona będzie miejscem dla technologii Blockchain i walut cyfrowych w przyszłości.

We wrześniu 2017 r., informowaliśmy, że gmina Chiasso w Szwajcarii, umożliwi swoim mieszkańcom płacenie podatków w Bitcoinie. Taka możliwość została otwarta od stycznia br.

• Olimpijczyk otrzymał zapłatę w kryptowalutach:

Kanadyjski łyżwiarz, Ted-Jan Bloemen, został pierwszym sportowcem olimpijskim, który otrzymał zapłatę w kryptowalutach, po zawarciu porozumienia z dwiema nowymi firmami technologicznymi.

Według CNN, Ted-Jan Bloemen – podwójny rekordzista świata – podpisał roczną umowę sponsorską z siecią społeczną skoncentrowaną na kryptowalutach, a także zgodził się na warunki z twórcą rzeczywistości wirtualnej CEEK VR. Założyciel i dyrektor generalny CEEK, Mary Spio, widzi ogromny potencjał w zakresie wirtualnej rzeczywistości opartej na sportach i dlatego cieszy się z obecności Bloemena na pokładzie, wyjaśniając:

Wsparcie Bloemena dla najnowszych technologii odzwierciedla jego skłonność do przekraczania granic. Wierzymy, że wirtualna rzeczywistość jest nie tylko świetna dla naszych odbiorców, ale ostatecznie zostanie wykorzystana do szkolenia i maksymalizacji wydajności i potencjału gracza.

Warto zauważyć, że Bloemen nie jest jednak opłacany przez firmę wyłącznie w kryptowalutach. Otrzymał też trochę gotówki, wyjaśniając:

Dla mnie nie istnieje ryzyko nieotrzymania czegokolwiek, bo już mam trochę gotówki z tego. Ta kombinacja sprawia, że ​​sponsorowanie to naprawdę dobra zabawa (…)

• 50 luksusowych apartamentów sprzedano za Bitcoiny:

Dwóch przedsiębiorców z Wielkiej Brytanii – założycielka baronowej marki Ultimo z branży bieliźniarskiej Michelle Mone i jej partner, miliarder Douglas Barrowman – sprzedali 50 luksusowych apartamentów w Dubaju za Bitcoiny, które pierwotnie obiecali wprowadzić do oferty we wrześniu ubiegłego roku.

W Dubaju we wrześniu 2017 r., zainaugurowano luksusowy projekt Aston Plaza and Residences o wartości 325 mln dolarów, który ma zostać ukończony do 2020 r. Po ogłoszeniu projektu, Mone i Barrowman, obiecali zaoferować 150 z 1300 mieszkań, w skład których wchodzi Aston.

W lutym 50 z tych mieszkań zostało już sprzedanych. Dwóch przedsiębiorców poinformowało Business Insider. Michelle Mone dodała, że ​​niektórzy kupujący kupili po dwa mieszkania, a jedna osoba kupiła nawet dziesięć.

Kilka dni temu Mone’s i Barrowman’s Equi, otworzyli własne ICO na platformie inwestycyjnej VC, opartej na Ethereum.

• Niedzielny spokój na giełdach: 

Ostatnie 24. godziny to ciąg dalszy niewielkich ruchów na giełdach kryptowalut. Największe coiny wg Coinmarketcap, tj Bitcoin, Ethereum i Ripple, zanotowały minimalne spadki, kolejno o 1%, 1,1% i 1,2%. W pierwszej 30-tce, najlepszy wynik osiągnął Ehtereum Classic, którego cena wzrosła o 3,4%. Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 7 mld dolarów i aktualnie wynosi 410 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, bitcoinist.com, g.social, coinmarketcap.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button