News

#211 Aktualności z dn. 15.02.2017

Z czwartkowych zdarzeń: Western Union testuje Ripple; Nieznaczna część obywateli USA rozlicza się z kryptowalut; Programista Etherum odchodzi, powołując się na obawy karne; Oficjalne i nieoficjalne działania działania gigantów inwestycyjnych; Cena Bitcoina przebija linie oporu.

• Western Union testuje Ripple:

Dostawca usług finansowych Western Union, testuje transakcje za pomocą systemu rozrachunkowego opartego na Blockchain – Ripple’s – XRP. Taką wiadomość przekazał dyrektor finansowy spółki, Raj Agrawal.

Znana na całym świecie firma Western Union potwierdziła, że ​​testuje Ripple po ponad miesiącu rozpalonych plotkami spekulacji, które rozpoczęły się na początku stycznia tego roku. Ogłoszenie pojawiło się po tym, jak Western Union poinformował o swoich wynikach w 2017 roku, zyskując 1,4 miliarda dolarów, co oznaczało wzrost o 5 procent w stosunku do poprzedniego roku.

Jak powiedział dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, WU zdecydowało się sprawdzić swoją platformę, aby ułatwić przekazy pieniężne, w szczególności transgraniczne. Garlinghouse wyjaśnił swój wybór, twierdząc, że Ripple pozwala na transakcje „tysiąc razy szybsze i tysiąc razy tańsze od transakcji Bitcoinem”.

Szukamy możliwości Blockchain zwłaszcza w zakresie optymalizacji rozliczeń i kapitału obrotowego (…) Mamy pewne testy z Ripple.

– powiedział dyrektor generalny Western Union, Hikmet Ersek.

Ripple to oparty na Blockchain protokół rozliczeniowy i kryptowaluta, która osiągnęła prawie połowę kapitalizacji rynkowej Bitcoina na początku stycznia 2018 r., kiedy jej cena wzrosła do ponad 3. dolarów za jednostkę. Jednak w połowie stycznia, cena XRP spadła do nieco ponad 1. dolara.

Wczoraj poinformowaliśmy o partnerstwie podpisanym przez Ripple i Saudyjską Władze Monetarną (SAMA) w celu zapewnienia technologii dla płatności transgranicznych dla banków w Królestwie Arabii Saudyjskiej (KSA).

• Nieznaczna część obywateli USA rozlicza się z kryptowalut:

Mniej niż 100. na 250.000. obywateli, czyli 0,04 procent, którzy do tej pory złożyli federalne zeznania podatkowe za pośrednictwem osobistej usługi finansowej Credit Karma, zgłosiło transakcje kryptowalutowe do amerykańskiego urzędu skarbowego (IRS).

Dyrektor generalny Credit Karma ds. Podatków, Jagjit Chawla, powiedział, że firma nie była zaskoczona tak małą liczbą zeznań uwzględniających kryptowalutowaluty, ponieważ obywatele o bardziej skomplikowanych sytuacjach podatkowych zazwyczaj mają tendencję do składania dokumentów w późniejszym okresie podatkowym. Chawla dodaje jednak, że biorąc pod uwagę wzrost popularności kryptowalut w 2017 r., firma oczekiwałaby zgłoszenia większej liczby osób.

IRS, który zaczął udzielać wskazówek dotyczących opodatkowania Bitcoinów w marcu 2014 r., traktuje kryptowalutę jako własność. W związku z tym urząd skarbowy uważa zakup, sprzedaż, handel i mining kryptowalut za czynności podlegające opodatkowaniu.

Niezależny handlowiec walut cyfrowych, Brandon Williams, powiedział, że dla niego rozsądniej będzie traktować kryptowaluty jako waluty, ponieważ własność jest prawie odstraszająca w dążeniu do powszechnego przyjęcia. Według Williamsa, niewielka liczba zgłoszeń podatkowych podanych przez Credit Karma wskazuje na trudność w dokładnym raportowaniu zysków i strat kryptowalutowych. Dodał również, że z więcej niż dwoma transakcjami dziennie, zajmuje to co najmniej trzy lub cztery godziny co dwa tygodnie, aby odnotować zyski i straty handlowe, biorąc pod uwagę wielkość i zmienność rynku.

• Programista Etherum odchodzi, powołując się na obawy karne:

Yoichi Hirai zrezygnował z pozycji edytora Ethereum, powołując się na obawy, że sporna propozycja może naruszać prawo karne. Wniosek EIP 867 określa metodę lepszego ułatwiania zwrotu utraconych środków na platformie.

Niektórzy redaktorzy EIP patrzą nonszalancko na konsekwencje prawne tego projektu, ostrzegałem ich i nie mam możliwości zrobić nic więcej ich ostrzec… Rezygnuję ze stanowiska redaktora EIP.

– pisze developer.

Pisząc swoje komentarze, Hirai powiedział, że EIP może naruszać japońskie prawo o nazwie „Nieautoryzowane Tworzenie Dokumentacji Elektromagnetycznej”. Ma wątpliwości, że jeśli propozycja zostanie zastosowana w praktyce, proces ten może stanowić przestępstwo. Omawiane prawo dotyczy przypadków oszustw komputerowych, w szczególności nielegalnego tworzenia danych „w celu spowodowania niewłaściwego administrowania sprawami innej osoby” – stwierdza dokument prawny.

W zeszłym tygodniu Hirai zablokował propozycję z powodu braku zgodności z filozofią ethereum, wymogiem opartym na procesie akceptacji kodeksu, jak wyszczególniono w EIP-1. Deweloper wycofał się z tych oświadczeń pisząc:

Byłem w stanie zignorować moją interpretację” filozofii ethereum „, ale nie mogę zignorować kodeksu karnego.

Propozycją kieruje deweloper Dan Philfer z Musiconomi, wydawcy ICO, który w zeszłym roku stracił 16 475 eterów w ramach zamrożenia funduszy Parity. Propozycja Philfera wywołała kontrowersje wśród programistów, a niektórzy zachęcali społeczeństwo do zaangażowania się w debatę. Mówi się, że wniosek przyśpieszył starania mające na celu usprawnienie procesu akceptacji zmian w kodach platformy.

Przed swoją rezygnacją Hirai był jednym z sześciu programistów ethereum z uprawnieniami do akceptowania zmian oprogramowania na platformie. W swojej roli był płodny, jako że w ostatnim roku przewyższył sumę wkładów wszystkich innych edytorów łącznie, mając ich na koncie 5.219.

• Oficjalne i nieoficjalne działania działania gigantów inwestycyjnych:

Według informacji opublikowanych przez CNBC w czwartek, 15. lutego, fundusz inwestycyjny George’a Sorosa stał się trzecim co do wielkości akcjonariuszem pro-kryptowalutowego detalisty Overstock, w ubiegłym roku.

Zgodnie z wnioskiem amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przekazanym przez CNBC w czwartek, Soros Fund Management zabezpieczył 2.472.188 akcji Overstock przed końcem 4. kwartału 2017 roku. Internetowa platforma Patricka Byrne’a stała się pierwszą dużą korporacją tego typu, która zaakceptowała Bitcoina do płatności w 2014 r. Praktyka ta była kontynuowana przed ogłoszeniem we wrześniu nowego przedsięwzięcia o charakterze transakcyjnym.

Po odsłonięciu partnerstwa z udziałem tZero, Argon i RenGen, Overstock cieszył się kilkumiesięcznym wzrostem zapasów, podczas gdy coraz więcej firm tworzyło więzi w przestrzeni Blockchain. W tym samym czasie, Soros, który publicznie oświadczył pogląd na kryptowaluty i określił je jako „typową bańkę”, porzucił akcje Facebooka, a Google ostrzegł przed zagrożeniami dla „monopolu” amerykańskich gigantów internetowych, donosi CNBC.

Sam Facebook zdecydował się na podejście do zjawiska kryptowalut kilka tygodni temu, zakazując reklam związanych z branżą z powodu tak zwanych „zwodniczych praktyk promocyjnych”.

• Cena Bitcoina przebija linie oporu: 

W przeciągu ostatniej doby rynek kryptowalut zwiększył swoją wartość o 25,7 mld dolarów. Całkowita kapitalizacja wynosi obecnie 477,7 mld dolarów. Głównym powodem tych wzrostów może być przekroczenie ceny 9.000 dolarów dla Bitcoina, a później 10.000, co odbija się na nastrojach inwestorów i może świadczyć o odwróceniu trendu ze spadkowego na wzrostowy. Ceny altcoinów również notują wzrosty: Lisk zwiększył wartość jednostki o 12%, Ripple o 7,1%, Litecoin o 8,1%. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 24,5 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button