Wiadomości

#228 Aktualności z dn. 04.03.2018

Z niedzielnych wydarzeń: Kryptowaluty i Blockchain pożądane w Amazon i Starbucks; Belgia egzekwuje surowe prawo podatkowe; Dubaj wykorzysta Blockchain do branży turystycznej; Niewielkie zmiany na giełdach.

• Kryptowaluty i Blockchain pożądane w Amazon i Starbucks:

Wyniki ankiet pokazują, że ludzie chcą kryptowaluty Amazon. Jeden z największych na świecie sklepów internetowych, w tym tygodniu otrzymał informację zwrotną, że jego hipotetyczne utworzenie Amazon Coin zostanie pozytywnie odebrane. Ponadto, Starbucks, kolejna duża tradycyjna firma konsumencka, mówi o planach użycia Blockchain na aplikacji Starbucks, także dając do zrozumienia możliwość stworzenia ich własna waluta na wykorzystanie aplikacji.

Nie tylko Amazon Coin jest bardzo pożądany wśród użytkowników sklepu, ale również konto bankowe stworzone przez Amazon. Badanie LendEDU pokazuje, że aż 44,5% klientów, wybrałaby takie konto jako swoje podstawowe. Odpowiadając na ogólne pytanie, czy respondenci ufają Amazonowi, na tyle, aby obsługiwał ich finanse bardziej niż tradycyjny bank, około 61% respondentów stwierdziło, że tak.

Podczas gdy Amazon nie ogłosił żadnych planów stworzenia własnej waluty cyfrowej, zapuścił się w technologie Blockchain, które stoją za większością kryptowalut. W grudniu zeszłego roku, Amazon Web Services (AWS), podpisał umowę z R3, aby korzystać z ich platformy Corda opartej na Blockchain.

W tym tygodniu przewodniczący Starbucks Howard Schultz powiedział w wywiadzie dla Fox Business, że widzi technologie Blockchain jako coś, co Starbucks będzie wykorzystywał do działania:

Myślę, że Blockchain to prawdopodobnie miejsce, w którym na szczycie będzie znajdowała się zintegrowana aplikacja w Starbucks.

Schultz, którego ankieter wskazał jako kogoś, kto nie jest fanem Bitcoina, dodał, że w związku ze przeprowadzeniem przez Starbucks testowania sklepu bezgotówkowego, firma może sama stworzyć własną cyfrową walutę, która będzie używana w zintegrowanej aplikacji.

Nie chodzi o Bitcoina, ale wierzę, że biorąc pod uwagę ramy i platformę, którą mamy w naszej cyfrowej aplikacji mobilnej, możemy potencjalnie być jedną z pierwszych firm, które mają wbudowaną cyfrową walutę zintegrowaną z naszą aplikacją.

W zeszłym tygodniu strateg Stratstrat Tom Lee, zasugerował w raporcie, że zarówno Amazon, jak i Starbucks prawdopodobnie zastosują technologię Blockchain i ogłoszą strategię kryptograficzną w tym roku.

• Belgia egzekwuje surowe prawo podatkowe:

Belgijska Specjalna Inspekcja Podatkowa (STI) szuka osób, które zainwestowały w kryptowaluty na zagranicznych giełdach – poinformował lokalny punkt informacyjny De Standaard.

Po otrzymaniu informacji od fińskich władz, że kilku belgijskich podatników prowadziło handel na fińskich giełdach kryptograficznych. Zgodnie z regułą wprowadzoną w Belgii w zeszłym roku, spekulanci krypto są zobowiązani do zapłaty 33. procent podatku od zysków kryptograficznych, złożonych w sekcji „różne dochody” na formularzu podatkowym.

Ze względu na anonimowy charakter platform transakcyjnych, zasada podatkowa na krypto jest trudna do wyegzekwowania. Jednak STI planuje pójść za przykładem amerykańskiej Internal Revenue Service (IRS), która prawnie zmusiła amerykańską giełdę kryptowalut i portfel Coinbase do przekazania danych około 13.000 klientów do celów egzekwowania przepisów podatkowych.

Belgijskie władze podatkowe będą próbowały wykorzystać umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania między Belgią, a USA jako sposób na uzyskanie informacji na temat potencjalnych użytkowników belgijskiej bazy monetarnej, zgodnie z De Standaard. STI planuje również przesyłać podobne żądania informacji do giełd kryptowalut, aby dowiedzieć się, czy jakikolwiek belgijski podatnik jest ich klientem.

Francis Adyns, przedstawiciel FPS Finance, federalnej służby publicznej Belgii, powiedział:

Zostanie zbadane, czy podobne pytanie można zadać, jak pytanie o IRS (…) Istnieje kilka innych stron internetowych, które zajmują się Bitcoinami i wieloma innymi tokenami kryptograficznymi. Każda znana witryna w tej domenie może liczyć na naszą wyraźną uwagę.

Chociaż IRS początkowo poprosił Coinbase o przekazanie informacji wszystkim swoim użytkownikom, sprawa sądowa wniesiona przez Coinbase, zdecydowała w listopadzie 2017 r., że tylko informacje o dużych ilościach użytkowników musiały zostać przekazane do IRS.

• Dubaj wykorzysta Blockchain do branży turystycznej:

Dubaj oficjalnie ogłosił zamiar demokratyzacji turystyki poprzez stworzenie wirtualnego rynku business-to-business dla branży turystycznej, z dodatkowym kanałem dystrybucji dla hoteli, w ciągu najbliższyc dwóch lat.

Według Arabian Business, szefowie turystyki w największym i najludniejszym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich, mają nadzieję, że turyści z całego świata będą mieli do wyboru szeroki wybór miejsc w lokalnym przemyśle turystycznym, wykorzystując bezpieczne, przejrzyste i natychmiastowe środowisko Blockchain. W oświadczeniu dyrektorów turystyki w Dubaju czytamy, że miasto ma być światowym liderem myśli i innowacyjności, który chce prawdziwie zdemokratyzować podróże.

Demokratyzacja branży turystycznej Dubaju za pomocą technologii Blockchain służy trzem celom. Po pierwsze, chodzi o zwiększenie liczby turystów, ułatwiając niż kiedykolwiek zaplanowanie własnej podróży. Po drugie, uniemożliwia to większym firmom zacienienie mniejszych firm – zapewniając tym samym równe szanse wszystkim, którzy chcą osiągnąć zysk w branży turystycznej. Wreszcie, inicjatywa ułatwia również konkurencję w przestrzeni, umożliwiając nowym osobom i przedsiębiorcom możliwość zaangażowania się, co powinno zwiększyć zatrudnienie.

W Dubaju turystyka jest zdeterminowana, aby zdobyć reputację światowego lidera w dziedzinie innowacji w turystyce, gwałtownie przyspieszając naszą pierwszą cyfrową, mobilną i społeczną strategię. Dziś podróże przechodzą jedną z najbardziej zdecydowanych transformacji sektorowych ze względu na radykalne tempo zakłóceń technologicznych we wszystkich aspektach podróży konsumenckiej.

– wytłumaczył Helal Saeed Almarri, dyrektor generalny Dubai Tourism.

W ramach tej inicjatywy, Zarząd Dróg i Transportu w Dubaju, ogłosił niedawno zamiar stworzenia systemu zarządzania pojazdem opartego na technologii Blockchain, umożliwiającego właścicielom śledzenie pojazdu przez cały okres jego istnienia – od jego budowy do zniszczenia.

• Niewielkie zmiany na giełdach:

W ciągu minionej doby, rynek uszczuplił się 6 mld dolarów, stawiając kapitalizację na poziomie 458 mld dolarów. Po kilku dniach wzrostów, Bitcoin zaliczył korektę na poziomie 2,8%. Niewielką stratę notuje Ethereum – o 0,1%, natomiast cena Ripple’a zwiększyła się o 3,5%. Wśród czołowych kryptowalut, najbardziej wyróżnił się Stellar, którego wartość wzrosła o 10,7%.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button