Wiadomości

#229 Aktualności z dn. 05.03.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Chiny rozmyślają utworzenie krajowej platformy krypto; Kambodża utworzy krajową kryptowalutę; PayPal tworzy przyspieszony system dla transakcji kryptowalut; Powstanie filia Kakao Blockchain; Na giełdach wzrosty.

• Chiny rozmyślają utworzenie krajowej platformy krypto:

Członek najważniejszej chińskiej rady doradczej zaproponował utworzenie krajowej giełdy kryptowalut i innych systemów regulacyjnych podczas jednej z dwóch dorocznych sesji najważniejszych organów legislacyjnych i doradczych w Chinach – poinformował lokalny punkt informacyjny Lie Yun Wang.

Wang Pengjie, członek Chińskiej Ludowej Politycznej Konferencji Konsultacyjnej (CPPCC), zasugerował, że Chiński Bank Ludowy (LBCh) i Chińska Komisja Regulacyjna ds. Papierów Wartościowych (CSRC) powinny stworzyć system zatwierdzania Blockchain i cyfrowego zarządzania aktywami.

Uwagi Pengjie pojawiły się po ostatnim szeregu kryptowalutowych zakazów z Chin, od blokowania zagranicznych giełd, do wprowadzenia we wrześniu 2017 r. zakazu ICO.

Pengjie opowiedział o rosnącej kapitalizacji rynkowej aktywów cyfrowych, takich jak Ethereum, Bitcoin i Litecoin, zauważając, że ich rynkowe limity przewyższyły wartość największego chińskiego dostawcy Internetu Tencent w styczniu 2018 r. Wspomniał także o przepisach kryptograficznych Korei Południowej oraz o tym, że amerykański Nasdaq rozważa handel kontraktami typu Bitcoin.

Pengjie wspomniał też o firmach, które współpracują z Blockchain w Chinach, stwierdzając, że brak niezależnych praw własności intelektualnej nie będzie korzystny dla bezpieczeństwa finansowego Chin na dłuższą metę oraz jest brak jasności co do statusu prawnego kryptowalut, a także brak wiedzy konsumenckiej, która mogłaby łatwo doprowadzić do oszustw, powodując poważne straty ekonomiczne. Pengjie zasugerował również utworzenie krajowej platformy handlu aktywami cyfrowymi opartymi na Blockchain, wspólnie regulowanymi przez LBCh i CSRC:

W ten sposób możemy zapewnić formalny kanał dla firm do pozyskiwania funduszy i dla indywidualnych inwestorów w celu osiągnięcia wzrostu wartości kapitału.

CSRC podpisało umowę o współpracy finansowej z Australią w listopadzie 2017 r., której celem jest promowanie innowacyjności fintech między tymi dwoma krajami. Zakaz zagranicznych giełd kryptowalutowych w LBCh, a także inne ograniczenia ICO, po części spowodowały, że Bitcoin spadł poniżej 7000 dolarow na początku lutego.

• PayPal tworzy przyspieszony system dla transakcji kryptowalut:

Amerykański gigant ds. płatności – PayPal – złożył zgłoszenie patentowe w amerykańskim Biurze Patentów i Znaków Towarowych (USPTO) w celu zwiększenia szybkości kryptowalutowych transakcji. Patent opisuje przyspieszony system, w którym wykorzystuje się wtórne klucze prywatne, aby skrócić czas oczekiwania na transakcje między konsumentami, a akceptantami.

Twórcy patentu są wymienieni jako Cheng Tian i Sandy Lynn Godsey z San Jose w Kalifornii, a firma PayPal Inc. jest wymieniona jako wnioskodawca. Zgodnie z patentem, firma PayPal próbuje rozwiązać problem wolnych czasów transakcji dla transakcji krypto, które doprowadziły potencjalnych użytkowników kryptograficznych do tego, że zamiast tego wybierają transakcję tradycyjnymi metodami płatności, a nie walutami cyfrowymi.

Takie problemy spowolniły wprowadzanie wirtualnych walut pomimo ich zalet.

– stwierdza stan patentowy.

W opisie patentowym wyjaśniono, w jaki sposób tworzenie dodatkowych portfeli z własnymi kluczami prywatnymi znacznie przyspieszą czas transakcji, praktycznie eliminując czas, w którym odbiorca musi czekać, aby upewnić się, że otrzyma płatność w wirtualnej walucie. Pod koniec lutego 2018 r. dyrektor finansowy PayPal, John Rainey, wypowiedział się pozytywnie na temat tego, że Bitcoin może stać się codzienną metodą płatności.

• Kambodża utworzy krajową kryptowalutę:

Wenezuela wydająca kryptowalutę Petro zainspirowała Kambodżę do utworzenia swojej własnej kryptowaluty, zgodnie z lokalnym przemysłem Blockchain.

Komunikat prasowy dotyczący zbliżającego się szczytu ASEAN 2018 BlockChain Summit, który odbędzie się w stolicy stanu Phnom Penh, 7. marca, informuje czytelników, że spodziewają się znaczącego ogłoszenia dotyczącego nowego środka płatniczego o nazwie Entapay.

Według organizatorów, projekt po uruchomieniu, będzie miał potencjał zastąpienia gigantów płatniczych, takich jak VISA:

Oczekuje się, że Entapay stanie się łącznikiem między opłatą za integrację zaszyfrowanej waluty, a światem rzeczywistym. Ma wielki potencjał, aby nawet zastąpić VISA jako nowy główny sposób płatności.

Petro Wenezueli ma wielu zwolenników i przeciwników zarówno w kraju, jak i za granicą, odkąd został uruchomiony pod koniec lutego. Pytania o motywy rządu i zdolność systemu do pozyskania finansowania, kontrastowały z subtelnym aplauzem niektórych krajów skwapliwie wykorzystujących zjawisko kryptowalut.

Turcja i Iran szybko zasugerowały, że rozważają również korzystanie z kryptowalut w różnych celach i mają na celu poprawę dochodów z inwestycji i obejście zachodnich sankcji, podobnie jak Wenezuela. Tymczasem w Kambodży ogłoszono, że kraj będzie podążać za jej przykładem, wydając tokeny Entapay.

2. lutego czasu lokalnego, wenezuelski rząd rozpoczął przedsprzedaż cyfrowej waluty zwanej Petro. Jej celem jest pomoc krajowi w uniknięciu sankcji gospodarczych na świecie Zachodu – jednocześnie zapewniając nowy kanał rozwoju gospodarczego dla kraju cierpiącego z powodu poważnej inflacji.

– oświadcza zwolnienie.

Po przywództwie Wenezueli, inne kraje próbowały wydać legalny cyfrowy przetarg, w tym Kambodża. Poza tą areną, w ubiegłym tygodniu, również mały naród pacyficzny Wysp Marshalla, zatwierdził własną kryptowalutę.

• Powstanie filia Kakao Blockchain:

Kakao, dostawca usług dla dużej południowokoreańskiej aplikacji do przesyłania wiadomości mobilnych KakaoTalk, utworzy filię Blockchain, wstępnie nazwaną Kakao Blockchain i rozważa też rozpoczęcie utworzenie ICO.

Jae-sun Han, partner i dyrektor ds. Rozwoju w inkubatorze startupów technologicznych Future Play, będzie przedstawicielem nowej organizacji. Konkretny biznesplan dla filii Kakao Blockchain zostanie wprowadzony 20. marca, zgodnie z informacją podaną przez Huffington Post Korea.

Ponieważ obecnie nielegalne jest prowadzenie ICO z siedzibą w Korei Południowej, Huffington Post Korea pisze, że ICO dla Kakao znajdzie się za granicą, najprawdopodobniej w Singapurze lub Hong Kongu. Hipotetyczny „Kakao Coin” może być następnie używany jako waluta w różnych aplikacjach dostarczanych przez Kakao, takich jak KakaoTalk, Kakao Driver i Kakao Games.

• Na giełdach wzrosty:

Ostatnia doba na giełdach, przyniosła większości inwestorom korzyści. Sam Bitcoin wzrósł o 3,3%, a za nim poszły inne alty. Ethereum praktycznie nie zmienił swojej pozycji, bo odnotował wzrost na poziomie zaledwie 0,1%, natomiast bardzo dobry wynik spotkał Ripple – aż 13,3% w górę. Wśród innych czołowych kryptowalut, najsłabiej wypadł Ethereum Classic, którego cena obniżyła się o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 13 mld dolarów i wynosi na ten moment 471 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button