Kryptowaluty

#23 Aktualności z dn. 11.08.2017

Z piątkowych wydarzeń: NEO podbija rynek; BTC-e zwróci środki i powróci do sieci; Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia chce korzystać z Blockchaina; Duże zainteresowanie altami.

• NEO podbija rynek:

Hitem ostatnich dni w świecie kryptowalut, jest projekt o nazwie NEO. Nie jest to jednak prawdopodobnie krótkotrwały trend, a waluta, która będzie mogła w niedalekiej przyszłości konkurować z najsilniejszymi. Czym jest NEO („nowe” – z jęz. greckiego) i dlaczego tak dużo osób zainteresowało się nim? Kryptowaluta nazywana potocznie „chińskim Ethereum”, zupełnie nowa nie jest – istniała wcześniej jako Antshares. Zmieniono jednak nazwę i przede wszystkim, wprowadzono sporo pozytywnych zmian, które mogą zrewolucjonizować rynek, co ogłoszono na zebraniu w siedzibie firmy Microsoft w Pekinie.

Wprowadzono nowe, zaawansowane narzędzia dla deweloperów oraz przeprowadzono aktualizację, dzięki której, wprowadzone zostaną dodatkowe elementy na platformę. Następnie uruchomiono Virtual Machine, który ma pomóc w powstawaniu projektów smartcontract, do których będzie można używać znanych języków oprogramowania, jak JavaGO czy Python. Użytkownicy NEO będą zatem mogli zbudować nową, zdecentralizowaną i autonomiczną organizację. Sieć Blockchain będzie mogła mieć również przeprowadzaną aktualizację.

Ponieważ NEO pomyślnie zrewidowało i uaktualniło podstawową technologię, kilka firm działających na zasadzie blokowania przyłączyło się do ekosystemu organizacji. Są to firmy, takie jak CoinDash, Bancor i Agrello, które przystąpiły do ​​grupy wczesnych użytkowników. Czas pokaże czy NEO zdoła podjąć inicjatywę podobną do Enterprise Ethereum Alliance.

Chiny to kraj znany z rozwijania własnych usług i technologii. Obywatele rzadko przyjeżdżają z krajów zachodnich. Można to zaobserwować na platformach, takich jak Baidu (wyszukiwarka), Weibo (sieć społecznościowa) i WeChat (aplikacje na czacie). Firmy te całkowicie dominują w swoich sektorach i nie pozostawiają miejsca na konkurencję, np. Google, Facebook czy WhatsApp.

• BTC-e zwróci środki i powróci do sieci:

25. lipca, jedna z najstarszych giełd – BTC-e – zniknęła z sieci. Pierwotnie zapewniano, że przyczyną były kłopoty technicznie, a następnie przedstawiono, że to FBI zajęły serwery giełdy po aresztowaniu jej rzekomego administratora, Aleksandra Vinnika. Postawiono mu zarzut prania brudnych pieniędzy. Nie są to jednak informacje oficjalne, a te, które wystosował zespół BTC-e. Są one o tyle zaskakujące, że istniała obowiązkowa weryfikacja KYC i AML. Mówi się też, że być może wiadomość o schwytanym Vinniku, była tylko przykrywką dla służb, aby dostać się do danych klientów. Po której stronie leży prawda nie wiadomo, natomiast właściciele giełdy wystosowali dokument, w którym zapewniają zwrot utraconych środków swoim użytkownikom, a giełda ma wrócić do sieci pod nową nazwą:

(…) Przez ostatnie 14 dni zajmowaliśmy się walką o wasze środki, udało nam się utrzymać kontrolę nad 55% środków (w zależności od kursu), pozostałe 45% to środki zarekwirowane, większa część w walutach fiat. W przypadku zdjęcia tejże konfiskaty z rachunków, suma ta ulegnie zmniejszeniu (…) W obecnej chwili prowadzimy rozmowy z grupą inwestorów (firmą inwestycyjną) na temat zakupu i jak najszybszego uruchomienia serwisu i likwidacji zobowiązań wobec klientów (…) Po tym jak przekażemy wszystkie zestawienia finansowe w ręce firmy inwestycyjnej, nastąpi przekalkulowanie balansów (…)

Na zakończenie obszernego dokumentu, BTC-e wydaje też ostrzeżenie:

Coraz częściej mamy do czynienia z przypadkami umieszczania na forach dyskusyjnych fałszywych linków odnoszących się rzekomo do naszej nowej domeny. Cała oficjalna informacja o naszej pracy znajduje się tylko na naszym koncie na Twitterze i na naszym oficjalnym koncie na forum.

Rosyjskie Ministerstwo Zdrowia chce korzystać z Blockchaina:

Bank Państwowy i Ministerstwo Zdrowia w Rosji rozpoczęły współpracę w sprawie wprowadzenia technologii Blockchain, aby wykorzystać go do wymiany historii pacjentów – ujawniła firma partnerska Vnesheconombank (VEB). Powołano także rząd, w celu utworzenia systemu współzależności międzysystemowych. Powstać ma również „Centrum Kompetencji”, które uruchomić ma bank, aby móc badać aplikacje na Blockchainie.

Centrum będzie angażować się w rozwój prywatnego programu Blockchaina, wykorzystując uzgodnione wysiłki zespołu VEB i międzynarodowy zespół zawodowy zdolny do realizacji zadań określonych przez Ministerstwo Zdrowia. Z kolei Ministerstwo ma określić obszary zastosowania Blockchaina w celu zapewnienia większej spójności pracy.

– powiedział prezes VEB, Siergiej Gorkow.

Gorkow dodał też, że nowoczesna technologia jest dobrą i jakościową platformą na przyszłość. Rosjanie coraz mocniej angażują się w Blockchain i kryptowaluty, chcąc być w tym zakresie numerem 1 na świecie, o czym pisaliśmy tutaj.

• Duże zainteresowanie altami:

Dzisiejszy dzień na giełdach był wyjątkowo gorący. Choć czołowe kryptowaluty jak Bitcoin czy Ethereum, spokojnym krokiem powiększają swoją wartość o kolejno 2,9% i 1,4%, to altcoiny były wyjątkowo aktywne. Cena większości walut wyraźnie wzrosła, choć nie obyło się bez drobnych korekt. Do ścisłej czołówki dołączył wspomniany wyżej NEO, który zawitał do pierwszej 10-tki rankingu kryptowalut, osiągając w ciągu ostatniego tygodnia ponad 200% zysku. Przez ostatnią dobę wyróżnił się Bitcoin Cash, który osiągnął wzrost na poziomie 19%. Kapitalizacja całego rynku nadal rośnie i wynosi aktualnie 126,4 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, cryptoacademy, bitcoin.pl, cryptonews.pl, worldcoinindex.com


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button