News

#236 Newsy z dnia 12.03.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Binance oferuje nagrodę za aresztowanie hakerów; Południowa Karolina nie chce Genesis Mining; Fińska giełda o krok od zawieszenia działalności; 5 akrów szklarni z pomidorami zasilane ciepłem z miningu; Na giełdach tendencja spadkowa.

• Binance oferuje nagrodę za aresztowanie hakerów:

Giełda kryptowalutowa Binance oferuje równowartość 250. tys. dolarów za aresztowanie hakerów uczestniczących w incydencie z 7. marca. Pierwsza osoba, która dostarczy informacje, skutkujące aresztem prawnym, w dowolnej jurysdykcji, otrzyma nagrodę w Binance Coin, która jest sprzedawana i używana na giełdzie Binance. Jeśli będzie wiele źródeł informacji, dzięki którym hakerzy zostaną aresztowani, nagroda może zostać podzielona między źródła.

W swoim oświadczeniu Binance podkreśla znaczenie wspólnego wysiłku na rzecz zwalczania przestępczości i nieetycznych zachowań w społeczności kryptowalut.

Aby zapewnić bezpieczną społeczność kryptowalut, nie możemy po prostu grać w obronie. Musimy aktywnie zapobiegać wszelkim atakom hakerów przed ich wystąpieniem, a także śledzić je po fakcie. Mimo że próba hackingu przeciwko Binance w dniu 7. marca nie zakończyła się sukcesem, było jasne, że był to zorganizowany wysiłek na dużą skalę. Trzeba to rozwiązać.

– piszą.

Oprócz aktualnej sumy, Binance przeznaczył kolejne 10 mln. dolarów w kryptowalucie na nagrody w celu przeciwdziałania przyszłym próbom włamań. Binance zaprosiło również inne giełdy na całym świecie do pójścia w ich ślady.

Ochrona funduszy jest i zawsze była naszym najwyższym priorytetem! 

– dodali.

Użytkownicy powiadomili Binance o naruszeniu bezpieczeństwa po zaobserwowaniu nieregularnych i nieautoryzowanych transakcji na swoich kontach. Dokładna metoda zastosowana przez hakerów pozostaje niejasna, chociaż niektórzy użytkownicy uznali, że możliwe naruszenie kluczy API użytkowników może wyjaśnić, w jaki sposób hakerzy pominęli dwuskładnikowy system uwierzytelniania giełdy. Binance wznowił działalność handlową następnego dnia, 8. marca.

Południowa Karolina nie chce Genesis Mining:

Ustawodawcy w Południowej Karolinie poprosili platformę kopalni kryptowalutowej Genesis Mining, aby opuścili stan ze względu na sprzedaż nielicencjonowanych papierów wartościowych. Nakaz  zaprzestania działalności złożony przez biuro Prokuratora Generalnego Południowej Karoliny podaje, że Genesis, zarejestrowane w Hongkongu, wraz z przedsiębiorstwem partnerskim Swiss Gold Global z siedzibą w Zurychu, nielegalnie zaopatrywali mieszkańców niezarejestrowanymi umowami na wydobycie kryptowalut.

[…] Swiss Gold Global nie zarejestrował się w Dywizji jako pośrednik i nie zgłoszono żadnego zwolnienia z rejestracji. […] sporne papiery wartościowe nie zostały zarejestrowane w Dywizji ani w federalnych papierach wartościowych.

– czytamy w dokumencie.

Nakaz ten jest najnowszym elementem w ciągu żądań Stanów Zjednoczonych na poziomie stanowym, dotyczącym różnych podmiotów kryptowalutowych, aby wycofali swoje usługi. Niedawno ICO popierany przez Stevena Seagala został poproszony o wycofanie z jurysdykcji New Jersey. W lutym prawodawcy na szczeblu krajowym obiecali kontynuować monitorowanie ofert związanych z kryptowalutami dostępnych dla obywateli USA.

Południowa Karolina domaga się, aby Swiss i Genesis nie tylko zatrzymali działalność w jej granicach, ale zapłacili również odpowiednią karę cywilną za wykroczenia.

• Fińska giełda o krok od zawieszenia działalności:

Fińska giełda kryptowalut i dostawca usług portfela, Prasos Oy, są o krok od zawieszenia działalności, ponieważ większość fińskich banków nie będzie już prowadzić z nimi interesów. Założony w 2012 r. Prasos, odnotował dziesięciokrotny wzrost liczby transakcji, osiągając w 2017 r. 185 mln. dolarów, co stało się przedmiotem obaw banków.

Fińskie banki nie mają skodyfikowanego zbioru przepisów dotyczących kryptowalut, a anonimowy charakter transakcji kryptowalutowych mógłby potencjalnie zagrozić istniejącym fińskim przepisom przeciwdziałającym praniu brudnych pieniędzy (AML). W rezultacie cztery banki: S-Bank, OP Group, Saastopankki, i Nordea Bank AB, zamknęły rachunki Prasos Oy. Na chwilę obecną Prasos musi zarządzać wszystkimi transakcjami swoich klientów za pośrednictwem jednego banku.

W większości przypadków praktycznie niemożliwe lub co najmniej bardzo trudne jest prowadzenie interesów z dystrybutorami i giełdami kryptowalut, ponieważ określenie pochodzenia środków może być niemożliwe. 

– twierdzi Tomi Narhinen, dyrektor generalny Saastopankki.

Dyrektor generalny Prasos, Henry Brade, zauważył, że firma stoi w obliczu krytycznej sytuacji. Dodał również, że środki bezpieczeństwa AML zostały w pełni zaadaptowane i oczekuje od władz sformułowania niezbędnych regulacji.

Ryzyko polega na tym, że nasze ostatnie konto bankowe zostanie zamknięte, zanim będziemy mogli otworzyć następne. To by zamroziło nasz biznes. […] Stworzyliśmy praktyki identyfikacji, które zaczęliśmy stosować w marcu, i są one w pełni zgodne z regulacjami i przepisami dotyczącymi przeciwdziałania praniu pieniędzy pomimo, że władze nie wymagają tego od nas, ponieważ nasza firma nie podlega obowiązkom regulacyjnym.

– mówi.

Status prawny kryptowalut w Unii Europejskiej został poddany pod dyskusję w grudniu 2017 r., kiedy to Unia Europejska postanowiła ściślej uregulować wymianę kryptowalut w celu ochrony banków przed praniem pieniędzy i uchylaniem się od opodatkowania.

5 akrów szklarni z pomidorami zasilane ciepłem z miningu:

Współzałożyciel czeskiej giełdy kryptowalutowej NakamotoX uruchomi Blockchainowy startup oparty na uprawie roślin jadalnych wykorzystującej nadmiar ciepła z miningu.

W dyskusji na Twitterze 10. marca Kamil Brejcha powiedział, że pracownicy stworzyli specjalnie zaprojektowane obudowy dla serwerów Bitcoina, które zbierają ciepło i wysyłają je do szklarni aktualnie uprawiających pomidory. Projekt, któremu wkrótce towarzyszyć będzie nowy biznes o nazwie Agritechture, nie był do tej pory ujawniany, ale teraz dostarczył on swój pierwszy plon – pięcioakrową szklarnię pełną pomidorów nazwanych „Cryptomatoes”.

Używamy nadmiaru ciepła do ogrzania szklarni z pomidorami i to działa.

– potwierdził Brejcha.

Kwestia wpływu wydobywania kryptowalut na środowisko, a także co zrobić z nadmiarem ciepła które generuje, stała się jednym z głównych tematów debaty zarówno w branży, jak i poza nią.

 Przy uprawie roślin, pętla cyklu energetycznego dla projektu jest zamknięta, ponieważ działalność wydobywcza wykorzystuje energię z bioodpadów. […] Niedługo będzie można kupić krypto-pomidory w popularnych sklepach, ale nie mogę teraz ujawnić więcej szczegółów na temat tej marki.

– mówi Brejcha.

Podczas gdy nie jest to ani pierwsze wdrożenie technologii kryptowalutowej opartej na rolnictwie, ani nawet na pomidorach, Agritechture zdaje się pokazywać skalę, na jaką można wykorzystywać odzyskaną energię z koparek. Brejcha oświadczył również, że początkowo planowano uprawę medycznej marihuany, ale przeszkody legislacyjne zmusiły go do skupienia się na bardziej tradycyjnych uprawach.

Niestety, ze względu na lokalne rygorystyczne przepisy, nie byliśmy w stanie uzyskać licencji na uprawy medyczne (marihuana), więc musieliśmy wybrać pomidory i inne warzywa.

– przyznał.

Na giełdach tendencja spadkowa: 

Ostatnia doba na giełdzie wykazała spadki przy prawie wszystkich topowych walutach. Bitcoin o 2,4%, Ethereum o 3.4%, Ripple o 3.3%, oraz Bitcoin Cash o 6%. Wyjątkiem jest Cardano które odnotowało nieznaczny wzrost o 0.9%.

Kapitalizacja rynku zmalała o 14 mld dolarów i wynosi obecnie 372 mld dolarów.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom
Source
cointelegraph.comcoinmarketcap.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button