News

#247 Newsy z dnia 23.03.2018

Z piątkowych wydarzeń: Binance otworzy biuro na Malcie; SEC zbada fundusze hedgingowe; Malezyjskie banki łączą siły aby opracować aplikacje Blockchain; Yahoo! Japan planuje otworzyć własną giełdę; Na giełdach spokojnie.

Binance otworzy biuro na Malcie:

Giełda Binance ogłosiła, że otworzy biuro na Malcie, po tym jak japońscy regulatorzy wydali giełdzie ostrzeżenie, donosi Bloomberg.

Binance z siedzibą w Hongkongu, będzie współpracowała z lokalnymi bankami na Malcie przy wpłatach i wypłatach dotyczących wymiany fiat – krypto. Dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, znany w społeczności krypto jako „CZ”, powiedział, że został zaproszony na Maltę przez rząd, aby spojrzeć na nadchodzący, korzystny dla firm kryptowalutowych, projekt ustawy.

Jesteśmy pewni, że wkrótce będziemy mogli ogłosić partnerstwo bankowe. Malta jest bardzo progresywna, jeśli chodzi o krypto i fintech.

– mówi.

Według lokalnego magazynu Malta Independent, rząd kraju uruchomił Maltański Urząd ds. Innowacji Cyfrowej w lutym 2018 r., aby zapewnić jasność prawną przedsiębiorstwom opracowującym technologie Blockchain, kryptowaluty i ICO.

[…] Chcemy być globalnymi pionierami w zakresie regulacji przedsiębiorstw opartych na Blockchain oraz jurysdykcji jakości i wyboru dla światowej klasy firm fintech -JM

– napisał dziś na Twitterze Premier Malty, Joseph Muscat.

Zhao mówi, że Binance otworzyła biuro w Japonii, będąc w trakcie uzyskiwania licencji na działalność w tym kraju. Japoński Urząd Nadzoru Finansowego (FSA) wydał ostrzeżenie o niezarejestrowanym statusie giełdy, który doprowadził firmę do przeniesienia. Na początku lutego br. regulatorzy z Hongkongu poinformowali inwestorów o ryzyku związanym z  inwestowaniem w waluty cyfrowe, zauważając, że wysłali listy do siedmiu giełd w Hongkongu jako ostrzeżenie przed nie inwestowaniem w kryptowaluty uważane za papiery wartościowe według lokalnego prawa. Bloomberg informuje, że Binance była jedną z siedmiu giełd, które otrzymały ostrzeżenie.

SEC zbada fundusze hedgingowe: 

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) przygotowuje się do zbadania do 100. funduszy hedgingowych, które zajmują się kryptowalutami, podaje Wall Street Journal. Inicjatywa jest niezwiązana z kilkudziesięcioma śledztwami kryptowalutowymi, które skierowane są głównie do firm podejrzanych o popełnienie przestępstwa związanego z papierami wartościowymi posługując się w tym celu ICO.

Podczas gdy inspektorzy będą zgłaszać wszelkie podejrzane działania ujawnione w trakcie ich badań, głównym celem tej inicjatywy jest poinformowanie, w jaki sposób polityka komisji powinna obchodzić się z kryptowalutami.

W ten sposób SEC zbiera informacje i dowiaduje się o ważnych nowych technologiach i produktach. Egzaminatorzy przeprowadzają tego typu operacje w celu poinformowania komisji o nowych firmach lub branżach.

– powiedział Marc Elovitz, partner w Schulte Roth & Zabel LLP, firmie doradzającej funduszom hedgingowym.

Operacja ma się rozpocząć w ciągu najbliższych dwóch miesięcy. Inspektorzy sprawdzają czy aktywa nabyte przez zarządzających funduszami odpowiadają tym, które proponowali inwestorom. SEC będzie również przyglądać się dokumentom dostarczającym informacji o ryzyku dla inwestorów aby zobaczyć jak dokładnie tłumaczą strategię handlu kryptowalutami lub tokenami. Źródło dodało, że SEC zidentyfikowała co najmniej 100. zarządzających funduszami, których aktywa koncentrują się na walutach cyfrowych.

Według WSJ fundusze hedgingowe mają największe prawdopodobieństwo zawierania kryptowalut, ale firmy private equity również mogą być badane, jeśli ich fundusze posiadają własne aktywa cyfrowe bezpośrednio lub za pośrednictwem firm powiązanych z przemysłem kryptowalutowym.

SEC bezpośrednio reguluje zarządzających prywatnymi funduszami, którzy nadzorują co najmniej 150 milion dolarów, a także ma prawo do okresowej kontroli mniejszych firm. Aż 84 kryptowalutowe fundusze hedgingowe zostały uruchomione w 2017 r.

Badanie funduszy hedgingowych odbywa się według wzorca ze strony amerykańskiego organu nadzoru finansowego. Na początku tego miesiąca SEC opublikowała notatkę informującą społeczność krypto, że platformy handlujące cyfrowymi zasobami, które pasują do definicji papieru wartościowego muszą być zarejestrowane w SEC. 

Malezyjskie banki łączą siły aby opracować aplikacje Blockchain:

Dziewięć malezyjskich banków połączyło siły, aby opracować aplikacje Blockchain do finansowania handlu. W przemówieniu na bankowym wydarzeniu, Jessica Chew Cheng Lian, zastępca prezesa Banku Negara Malaysia (BNM), powiedziała, że kraj wykorzystuje nowe technologie finansowe, w tym Blockchain, do rozwoju usług bankowych.

W przestrzeni Blockchain branża w wielu jurysdykcjach zebrała zasoby, aby pokryć koszty eksperymentów związanych z opracowywaniem skalowalnych przypadków użycia do zastosowania tej technologii. W Malezji dziewięć banków zrobiło to zbierając się razem, aby opracować aplikacje Blockchain do finansowania handlu.

– powiedziała Lian.

Podczas gdy uwagi zastępcy prezesa nie ujawniły dalszych szczegółów dotyczących projektu lub tego, które banki są zaangażowane we współpracę, oferują one wgląd w podejście banku centralnego do tej technologii.

Lian twierdzi, że BNM utworzył otwartą grupę wdrożeniową Interfejsu Programowania Aplikacji (API) z udziałem członków sektora finansowego, a także głównych startupów fintech, których głównym celem jest opracowanie znormalizowanej otwartej struktury API. Wysiłek ma na celu dalsze rozszerzenie dostępu do technologii finansowych, takich jak Blockchain w celu ułatwienia przyjęcia ich przez instytucje finansowe.

Yahoo! Japan planuje otworzyć własną giełdę: 

Według lokalnego medium – Nikkei Asian Review, Yahoo! Japan kupi 40% BitARG Exchange Tokyo w przyszłym miesiącu i natychmiast wyśle kierownictwo, aby położyło podwaliny pod uruchomienie giełdy rok później.

Zakup udziałów BitARG zostanie dokonany za pośrednictwem YJFX, spółki będącej w całości własnością Yahoo, która obsługuje transakcje walutowe.

– podaje raport, dodając, że 40% udziałów będzie kosztować spółkę 2 mld jenów (19 mln dolarów).

Ruch Yahoo! dodaje kolejną wielką firmę na japońską, regulowaną scenę kryptowalut.

Program licencjonowania giełdy krypto, który rozpoczął się w kwietniu 2017 roku, ujrzał w sumie 16. operatorów uprawnionych do obsługi rynku japońskiego, w tym głównych graczy, takich jak SBI Group. BitARG licencję od federalnego organu nadzoru finansowego, Financial Services Authority (FSA), posiada od grudnia 2017 r., która, jak do tej pory, dotyczy wyłącznie handlu Bitcoinami, o czym informowały lokalne media.

Na giełdach spokojnie:

Ostatnie 24h na giełdzie upłynęły bez wyraźniejszych ruchów. Odstąpił od reszty jedynie Cardano notując spadek o 7,6%. Cena Bitcoina z kolei podniosła się o 0,1% a Ethereum, Ripple i Bitcoin Cash zmalała kolejno o 1,3%, 3,3% i 0,2%. Kapitalizacja całego rynku wzrosła o 1 mld dolarów, i wynosi obecnie 331 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coindesk.com, coinmarketcap.com.


Form1

z glownej strony NEWS-LETTER

Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button