News

#272 Newsy z dnia 17.04.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Ripple apeluje do brytyjskich regulatorów; Szwajcarskie banki ucierpią dzięki Blockchain; Blockchain.info zatrudnił byłego szefa Goldman Sachs; Kryptowaluty Banku Centralnego niebezpieczeństwem dla obecnego systemu; Coinbase ulepsza przeglądarkę za pomocą portfela ETH; Życzliwy wtorek dla inwestorów.

• Ripple apeluje do brytyjskich regulatorów:

Trzecia co do wielkości kryptowaluta Ripple, wezwała brytyjskich regulatorów do podążania tropem Japonii i zakończenia „dzikich zachodów” na rynkach kryptowalut poprzez wprowadzenie nowych zasad – ogłosił The Telegraph.

Ryan Zagone, szef stosunków regulacyjnych Ripple’a, wezwał brytyjskich regulatorów do znalezienia równowagi między obawom o duże ryzyko, a umożliwianiem innowacji. Firma Zagone wskazała trzy zasady sugerowanych regulacji: ochrona konsumentów, przeciwdziałanie praniu pieniędzy i stabilność finansowa. Porównał istniejące ramy normatywne dla walut cyfrowych do początków Internetu, mówiąc:

W tej chwili potrzebujemy większej przejrzystości i zasad, potrzebujemy większej pewności. To dobry czas, aby zacząć ponownie analizować oczekiwania i możliwości przez organy regulacyjne.

Zagone uznał Japonię za lidera regulacji i legalizacji kryptowalut i stwierdził, że inne kraje, w tym Wielka Brytania, mogą wykorzystać doświadczenie Japonii jako plan. Australia poszła w ślady Japonii w zeszłym roku, deklarując, że Bitcoin i inne cyfrowe waluty będą prawnym środkiem płatniczym w lipcu 2017 roku.

Dopiero okaże się czy Wielka Brytania skorzysta z doświadczenia z Japonii i zmieni swoje stanowisko w sprawie kryptowalut, czy też zacieśni regulacje. Kanclerz Philip Hammond, wprowadził w zeszłym miesiącu nową grupę zadaniową, aby chronić konsumentów, mówiąc, że pomoże zarządzać ryzykiem związanym z kryptowalutami.

Gubernator Banku Anglii, Mark Carney, ostrzega, że ​​kryptowaluty staną w obliczu tłumienia przepisów, twierdząc, że mają cechy bańki. Zagone stwierdził, że regulacja jest niezbędna, aby rynek dojrzał:

Rozporządzenie jest niezbędne (…) i powinno pozwalić nowym podmiotom wejść na rynek, w szczególności inwestorom instytucjonalnym.

• Szwajcarskie banki ucierpią dzięki Blockchain:

Gigant ratingowy, Moody’s Investor Service, powiedział w ostatnim raporcie, że technologia Blockchain dla transakcji transgranicznych może potencjalnie zaszkodzić bankom w Szwajcarii bardziej niż w jakimkolwiek innym kraju, jak podała CNBC.

Ponieważ połowa przychodów szwajcarskiego sektora bankowego pochodzi z opłat i prowizji, Szwajcaria jest bardziej zagrożona utratą pieniędzy, ponieważ technologia Blockchain sprawia, że ​​transakcje transgraniczne są tańsze i szybsze, zgodnie ze sprawozdaniem Moody’ego:

Uczynienie transakcji transgranicznych szybszymi i tańszymi, byłoby dla korzystniejsze dla kredytobiorców banków, ale te usprawnienia mogłyby również skompresować ich opłaty i prowizje, co byłoby negatywnym wynikiem.

Szwajcaria jest również trzecią, po Wielkiej Brytanii i Belgii, krajową pozycją Moody’s dla banków, które przetwarzają najwięcej transakcji transgranicznych w odniesieniu do PKB (z wyjątkiem Luksemburga i Hongkongu).

Szwajcaria została ostatnio określona jako „krypto naród” ze względu na swój wspierający ekosystem dla krypto, Blockchain i ICO. Wcześniej w kwietniu, członek zarządu szwajcarskiego banku narodowego (SNB) powiedział, że chociaż technologia rozproszonej księgi rachunkowej, taka jak Blockchain, może zmniejszyć koszty płatności transgranicznych, nie spełnia wymagań dotyczących czasu rzeczywistego brutto.

• Blockchain.info zatrudnił byłego szefa Goldman Sachs:

Portfel krypto – Blockchain.info – zatrudnił Breanne’a Madigana, byłego szefa Goldman Sachs, jako szefa sprzedaży instytucjonalnej i strategii, jak donosi CNBC.

Madigan pracował w Goldman Sachs od 2003 do 2017 roku jako wspólnik, wiceprezes, a na koniec jako szef działu zamożności instytucjonalnych departamentu, który zarządzał aktywami. Blockchain.info, który ma 24 mln aktywnych portfeli, dodał funkcję kupna i sprzedaży Bitcoina z Ethereum i Bitcoin Cash.

Peter Smith, dyrektor generalny Blockchain.info, powiedział w oświadczeniu, że Breanne ma udokumentowaną historię dodawania wartości swoim zespołom i jej klientom i dodał:

Jako, że Blockchain nadal zwiększa swoją obecność instytucjonalną, nie mogę myśleć o nikim, kto mógłby pomóc w zwiększeniu skali naszej działalności.

W zeszłym tygodniu rozpowszechniono raport o tym, że szef Goldman Sachs – Richard Kim – zostanie zatrudniony jako nowy dyrektor operacyjny krypto-handlowego banku założonego i prowadzonego przez byłego wykonawcę w Wall Street, Mike’a Novogratza. Trochę ponad tydzień temu, zarząd funduszy George’a Sorosa zaczął handlować kryptowalutami, a jedna z firma Rockefellera, nawiązała współpracę z kryptograficzną grupą inwestycyjną, aby wspierać Blockchain i innowacje oparte o waluty cyfrowe.

• Kryptowaluty Banku Centralnego niebezpieczeństwem dla obecnego systemu:

Wiceprezes Banku Japonii, wypowiedział się negatywnie na temat wpływu walut cyfrowych emitowanych przez Banki Centralne na obecny system finansowy.

W swojej opinii zastępca gubernatora Masayoshi Amamiya, stwierdził, że choć cyfrowe waluty emitowane przez Bank Centralny mogą mieć negatywny wpływ na obecny system finansowy, bank jest otwarty w przyszłości na stosowanie nowych ekonomicznych technologii, takich jak kryptowalty. Konferencja odbyła się wspólnie z Międzynarodowym Funduszem Walutowym, japońską agencją usług finansowych i bankiem japońskim.

Emisja cyfrowej waluty Banku Centralnego do powszechnego użytku, może być analogiczna do umożliwienia gospodarstwom domowym i firmom bezpośredniego posiadania rachunków w Banku Centralnym. Może to mieć duży wpływ na wspomniany dwupoziomowy system walutowy i pośrednictwo finansowe banków prywatnych.

– mówi Amamiya i dodaje:

Innowacje informatyczne stawiają wiele podstawowych pytań i wyzwań związanych z systemem walutowym, projektowaniem infrastruktury Banku Centralnego i wykorzystaniem informacji związanych z działalnością gospodarczą.

Amamiya doszedł do wniosku, że chociaż Bank Japonii nie będzie już wydawał własnej wirtualnej waluty, bank rozumie, że zastosowanie nowych technologii jest zawsze możliwe dla infrastruktury Banku Centralnego. Bank Japonii i Europejski Bank Centralny pracują obecnie nad wspólną inicjatywą, zwaną Project Stella, badającą potencjalne możliwości Blockchain w zakresie rozliczeń papierów wartościowych.

• Coinbase ulepsza przeglądarkę za pomocą portfela ETH:

Coinbase kupił niedawno portfel oparty na Ethereum Blockchain i zdecentralizowanej aplikacji Dapp – Cipher Browser – aby ulepszyć swoją własną przeglądarkę sieciową Toshi Ethereum.

Według tweeta z Cipher Browser, ruch pozwoli Coinbase zintegrować funkcje przeglądarki Cipher Browser z własną zdecentralizowaną przeglądarką mobilną Toshi. Toshi Dapp został ogłoszony w kwietniu 2017 roku jako portfel Ethereum, prywatna aplikacja do obsługi wiadomości oraz przeglądarka aplikacji Ethereum. Peter Kim, twórca Cipher Browser, stanie się szefem inżynierii w Toshi i zintegruje niektóre funkcje szyfrowania z przeglądarką Toshi w Coinbase.

Cipher Browser powiedział, że Test Networks będzie jedną z pierwszych funkcji, które mają zostać zintegrowane z przeglądarką Toshi. Testnety są oprogramowaniem identycznym z oprogramowaniem używanym przez kryptowaluty. Zostały stworzone do testowania nowych pomysłów bez naruszania lub łamania głównego oprogramowania kryptowalut, pozwalając programistom eksperymentować z ich aplikacjami bez używania prawdziwych monet.

Zapowiedź Coinbase wywołała silną reakcję ze strony społeczności kryptograficznej na Twitterze, która jest oburzona, że ​​platforma handlowa rozwija optymalizację przeglądarki ETH, zamiast oferować obsługę kryptowaluty Ripple.

Wcześniej w tym tygodniu, Corey Johnson, główny strateg Ripple Foundation, powiedział, że Ripple nie jest zabezpieczeniem, alimentując podejrzenie, że nie został on dodany do Coinbase z powodu pytań o jego status:

Coinbase nigdy nie podnosił w trakcie naszych dyskusji kwestii zabezpieczenia Ripple (…) Jesteśmy w 100% pewni, że to nie jest bezpieczeństwo. Nie spełniamy standardów.

• Życzliwy wtorek dla inwestorów:

Przez ostatnią dobę, ceny niemal wszystkich walut, wzrosły. Bitcoin o skromne 1,1%, natomiast inne czołowe kryptowaluty odnotowały jeszcze lepsze wyniki – wartość Ethereum podniosła się o 1,8%, Ripple o 4%, Bitcoin Cash o 3,2%, a Litecoina o 7,9%. Największy wzrost osiągnął jednak EOS, notując dodatni wynik – 11,1%. Wyjątkiem z pierwszej 30-tki był Verge, na którym dopisujemy 3,2% w kolorze czerwonym.

Kapitalizacja całego rynku aktualnie wynosi 330 mld dolarów, a więc od wczoraj „poprawiła się” o kolejne 9 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button