News

#323 Newsy z dnia 07.06.2018

Z czwartkowych wydarzeń: Szwajcarski bank otwiera konta biznesowe dla firm kryptowalutowych; Jedna z największych firm finansowych rozpoczyna handel kryptowalutami; SAP uruchamia platformę Blockchain-as-a-Service; Spokojny dzień na giełdach.

Szwajcarski bank otwiera konta biznesowe dla firm kryptowalutowych:

Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który umożliwił zakładanie kont biznesowych firmom Blockchainowym i kryptowalutowym.

Podczas gdy Falcon Private Bank świadczył usługi zarządzania zasobami kryptograficznymi od zeszłego roku, prezes Hypothekarbank Lenzburg, Marianne Wildi, potwierdziła, że są oni pierwszym bankiem w kraju, który otworzył konta firmowe dla spółek fintechowych typu Blockchain i krypto.

Jako bank, który rozwija się technologicznie i realizuje strategię współpracy w dziedzinie fintech, jest to również kwestia naszej wiarygodności, aby współpracować z młodym sektorem firm kryptograficznych i Blockchain w Szwajcarii.

– powiedziała prezes banku.

Wildi zauważyła również, że zdawała sobie sprawę z problemu prania pieniędzy w obszarze firm kryptograficznych i ICO. Bank podobno zbadał dokładnie odpowiednie kwestie związane z ryzykiem i zgodnością z przepisami, oraz poinformował szwajcarski Urzędu Nadzoru Rynku Finansowego przed podjęciem decyzji o współpracy ze startupami kryptograficznymi.

Według Wildi, Hypothekarbank Lenzburg jest bardzo selektywny w przyjmowaniu nowych klientów – w ostatnim czasie przyjął tylko dwie firmy z branży krypto. Przed zaakceptowaniem nowego klienta, bank przeprowadza rygorystyczny proces due diligence.

Szwajcarski kanton Zug stał się centrum przemysłu kryptowalut, przyjmując przydomek „Crypto Valley”. Pomimo napływu krypto biznesów, restrykcyjna polityka banków wobec firm kryptograficznych zmusiła je do szukania usług bankowych za granicą.

Bank Frick of Lichtenstein, dla przykładu, nie widzi zagrożenia dla swojej reputacji w prowadzeniu interesów ze szwajcarskimi firmami kryptograficznymi. W lutym Bank Frick wprowadził bezpośrednie transakcje inwestowania w kryptografię i usługi „cold storage” dla Bitcoina, Bitcoina Cash, Litecoina, Ripple i Ethereum.

Księstwo Liechtensteinu stało się ważnym centrum finansowym w Europie i chce odegrać kluczową rolę również w branży fintech. W marcu rząd wprowadził kompleksowe przepisy dot. Blockchain, regulujące Blockchainowe modele biznesowe i podstawowe systemy Blockchain.

• Jedna z największych firm finansowych rozpoczyna handel kryptowalutami:

Amerykańska globalna firma handlowo-technologiczna Susquehanna International Group rozpoczyna handel kryptowalutami – początkowo w formie Bitcoinowych kontraktów terminowych, informuje New York Times. Jest to jedna z największych firm finansowych na świecie, handlującą tradycyjnymi inwestycjami, takimi jak akcje, opcje i fundusze ETF.

Ta prywatna firma z siedzibą w Bala Cynwyd w Pensylwanii w ciągu ostatnich dwóch lat zbudowała również biuro handlowe do kupowania i sprzedaży kryptowalut w prywatnych transakcjach. Teraz planuje rozpocząć oferowanie walut cyfrowych dla niewielkiej grupy swoich 500 klientów, jednak w przyszłości chce powiększyć to grono.

Bart Smith, szef grupy aktywów cyfrowych w Susquehanna, powiedział, że Bitcoin i inne wirtualne waluty mają szeroki zakres zastosowań, w tym zostanie cyfrową metodą płatności w Internecie.

Wierzymy, że ta technologia i klasa aktywów zmieni niektóre aspekty usług finansowych i sądzimy, że będzie istniała na zawsze.

– powiedział.

Susquehanna zacznie handlować Bitcoinowymi kontraktami terminowymi typu futures, a także pozwoli klientom kupować i sprzedawać prawdziwe Bitcoiny i inne cyfrowe waluty, takie jak Ethereum i Bitcoin Cash. Aby handlować kryptowalutami, które amerykańscy regulatorzy klasyfikują jako papiery wartościowe, firma niedawno zmodyfikowała swoją licencję potwierdzając, że jest zarejestrowana u regulatorów.

Susquehanna zbudowała również własne systemy do przechowywania kryptowalut. Prywatne klucze są przechowywane w urządzeniach w osobnej placówce, która nie jest podłączona do systemu komputerowego firmy, co podobno sprawia, że są one bardziej odporne na ataki hakerskie.

Firma po raz pierwszy zajęła się Bitcoinem w 2014 r. po tym, jak bracia Winklevoss poprosili firmę o zaangażowanie się w Bitcoinowy fundusz ETF.

SAP uruchamia platformę Blockchain-as-a-Service:

Międzynarodowy gigant oprogramowania dla przedsiębiorstw SAP uruchomił platformę chmurową, która ma pomóc korporacjom w opracowaniu aplikacji opartych na technologii Blockchain.

Zapowiedziane podczas środowego wydarzenia SAP, rozwiązanie oparte na chmurze ma na celu zapewnienie przedsiębiorstwom ram do tworzenia aplikacji biznesowych na bazie systemów Blockchain, takich jak Hyperledger Fabric – platforma Blockchainowa uruchomiona przez Linux Foundation, której głównym sponsorem również jest SAP.

Firma poinformowała w ogłoszeniu, że prace rozpoczęto po doświadczeniu współpracy z 65 firmami w ramach jej inicjatywy Blockchain Co-Innovation Initiative, która testowała aplikacje Blockchainowe w różnych branżach, takich jak łańcuch dostaw, produkcja, transport, żywność i farmaceutyki. 

W zeszłym miesiącu firma podjęła współpracę z amerykańskim producentem kiełbas Johnsonville, a także z Naturipe Farms i Maple Leaf, aby rozpocząć pilotaż projektu, który śledzi pochodzenie produktów spożywczych w całym łańcuchu dostaw. SAP ogłosił także, że tworzy konsorcjum Blockchain, którego członkowie mają prawo korzystać z technologii opracowanej przez grupę. Godne uwagi firmy w konsorcjum to obecnie HP Enterprise, Intel i UPS.

Wiadomości te oznaczają, że SAP został najnowszym gigantem technologicznym, który wprowadził platformę do rozwoju aplikacji korporacyjnych typu Blockchain. Podobne działania wykonane zostały już przez Microsoft, IBM, Baidu i Tencent.

Spokojny dzień na giełdach:

Miniona doba na giełdach nie wykazała znacznych ruchów. Prawie wszystkie najważniejsze waluty notują wzrosty, jednak nie są znaczne. Bitcoin zwiększył swoją wartość o 1,4%, Ethereum o 0,5%, Ripple i EOS o 1,5%, Bitcoin Cash o 1,3% oraz Litecoin o 1%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 1 mld dolarów i wynosi obecnie 346 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.1 mld dolarów.

 

źródło:  coinmarketcap.com, cointelegraph.com, coindesk.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button