News

#352 Newsy z dnia 06.07.2018

Z piątkowych wydarzeń: Indyjska partia rządząca oskarżona o pranie brudnych pieniędzy; Binance do końca roku spodziewa się miliardowego zysku; Szwajcarska giełda uruchomi giełdę kryptowalut; Domy dla bezdomnych finansowane za pomocą Petro; Weekend rozpoczęty lekkimi spadkami.

Indyjska partia rządząca oskarżona o pranie brudnych pieniędzy:

Partia Kongresu Narodowego Indii (INC), największa partia polityczna w kraju oskarżyła rządzącą Partię Bharatiya Janta (BJP) o pranie pieniędzy za pośrednictwem Bitcoina.

INC, bardziej znana jako Partia Kongresu, twierdzi, że BJP zamienia „czarne pieniądze” za pomocą Bitcoina w zachodnim stanie Gujurat, podaje dziennik Hindustan Times. Ponadto partia wezwała Sąd Najwyższy Indii do uruchomienia sondy w celu monitorowania dochodzenia.

Zgodnie z raportem rzecznik INC, Shaktisinh Gohil, twierdził, że „przywództwo BJP było zaangażowane w konwersję czarnych pieniędzy poprzez oszustwo Bitcoinowe”, rzekomo warte od 727 mln dolarów do 12.79 mld dolarów.

Żądamy bezstronnego śledztwa sądowego kontrolowanego przez Sąd Najwyższy w tym labiryncie „Mega Oszustwa Bitcoinowego”, tak aby prawda wyszła na jaw.

powiedział Gohil.

Dodał, że dzięki Bitcoinowi niektórzy przywódcy BJP byli w stanie wysłać swoje czarne pieniądze do innych biznesmenów w tym stanie. BJP zaprzeczył jednak zarzutom, mówiąc, że „dział brudnych sztuczek” Partii Kongresowej po prostu próbował rozprzestrzenić zamieszanie i kłamstwa.

Rzecznik prasowy BJP, Anil Baluni, zdawał się sugerować, że INC może mieć ukrytą motywację w oskarżaniu partii rządzącej o pranie pieniędzy.

Zastanawiam się, czy Kongres w ramach konspiracji próbuje komuś pomóc w tej sprawie.

– powiedział.

Binance do końca roku spodziewa się miliardowego zysku:

Changpeng Zhao prezes giełdy kryptowalut Binance w dzisiejszym wywiadzie powiedział Bloombergowi, iż oczekuje, że do końca tego roku ich zyski sięgną 1 mld dolarów. 

Podczas gdy jego platforma odzyskuje siły po tygodniu trudności technicznych, które spowodowały czasowe zawieszenie transakcji, Zhao ujawnił dane liczbowe, które przeczą poglądowi, że sukces krypto giełd zależy od cen rynkowych. Mimo że od prawie miesiąca Bitcoin wart jest mniej niż 7.000 dolarów, Binance zarobił w pierwszej połowie roku około 300 mln dolarów, powiedział dziennikarzom Zhao.

Binance, który zasiada na szczycie tabeli największych dziennych wolumenów handlu kryptograficznego, znajduje się obecnie na pierwszym miejscu licząc około 1,2 mld dolarów obrotu w ciągu ostatnich 24 godzin.

Te ogromne zyski napędzają ambitny program ekspansji, który wkrótce sprawi, że giełda będzie obsługiwać rynki takie jak Uganda i Bermudy po tym, jak platforma przeniosła się na Maltę. Baza użytkowników platformy liczy obecnie około 10 milionów osób, dodaje Zhao.

Binance w swoich planach nie jest pozbawiona konkurentów – inne główne giełdy, w tym Huobi i Coinbase, również wchodzą w nowe jurysdykcje. Huobi rozpoczął działalność w Australii 5 lipca, w trzecim kwartale planuje wszczęcie działalności w Londynie, a w niedalekiej przyszłości również w USA. Coinbase w międzyczasie przygląda się Japonii oraz ubiega się o amerykańską licencję bankową.

Szwajcarska giełda uruchomi giełdę kryptowalut:

SIX Group – właściciel i operator szwajcarskiej giełdy SIX Swiss Exchange – w oficjalnym komunikacie ogłosił plany uruchomienia w pełni zintegrowanej infrastruktury dla aktywów cyfrowych w celu handlu, rozliczenia i przechowywania cyfrowych walut w oparciu o technologię rozproszonego rejestru (DLT).

Zgodnie z publikacją, projekt nazwany SIX Digital Exchange (SDX), umożliwi tokenizację istniejących papierów wartościowych oraz aktywów niemających charakteru bankowego – zamieniając je w aktywa w pełni podlegające wymianie.

SIX Group zamierza udostępnić pakiet narzędzi inwestycyjnych, w tym platformę transakcyjną, usługę rozliczeniową i powierniczą dla aktywów cyfrowych, a także zapewnić „bezpieczne środowisko do emitowania i handlu zasobami cyfrowymi”.

To początek nowej ery dla infrastruktury rynków kapitałowych. Dla nas jest zupełnie jasne, że wiele z tego co dzieje się w przestrzeni cyfrowej pozostanie z nami na dobre i określi przyszłość naszej branży. Branża finansowa musi teraz wypełnić lukę między tradycyjnymi usługami finansowymi a społecznościami cyfrowymi. Taką rolę możemy odgrywać w SIX.

– mówi Jos Dijsselhof, prezes SIX.

Wydaje się, że SDX podejmuje próbę wprowadzenia przejrzystości i odpowiedzialności w dziedzinie, którą uważają za przesiąkniętą wyzwaniami.

Przestrzeń cyfrowa stoi obecnie przed szeregiem kluczowych wyzwań. Należą do nich brak regulacji zapewniających oficjalne bezpieczeństwo, stabilność, przejrzystość i odpowiedzialność – wszystko to przyczynia się do braku zaufania. Wyzwanie w mniejszym stopniu tkwi w handlu aktywami, a raczej w nadzorze i obsłudze aktywów […].

– stwierdził Thomas Zeeb, szef Papierów wartościowych i Giełd w SIX.

Uregulowany jako operator infrastruktury rynku finansowego, SIX działa pod nadzorem szwajcarskiego banku centralnego i szwajcarskiego organu nadzoru rynku finansowego (FINMA). Jego intencją jest, aby planowana infrastruktura cyfrowych aktywów również była objęta dokładnie tymi samymi wysokimi standardami regulacji i nadzoru. Pierwsza części usług SDX ma być dostępna w połowie 2019 r.

Domy dla bezdomnych finansowane za pomocą Petro:

Wenezuelski minister Ildemaro Villarroel ogłosił, że rząd kraju planuje sfinansować budowę domów dla bezdomnych za pomocą krajowej kryptowaluty Petro, informuje Criptotendencia.

Rząd sfinansuje projekt pod nazwą „Great Mission for Venezuela Housing” (GMVV), którego celem jest sprawienie, aby mieszkania o dobrym standardzie były bardziej dostępne dla osób bezdomnych. Według strony internetowej GMVV rząd ukończył do tej pory ponad 2 miliony domów.

Villaroel powiedział, że do tej pory 33 firmy rozpoczęły testy techniczne, finansowe i logistyczne, w celu zainicjowania procesu budowy.

Wraz z zarządcami analizujemy plany, które zaczniemy wcielać w życie w drugim kwartale. W drugim kwartale GMVV będzie miał zastrzyk środków finansowych, które w tym roku będą chronione i określone przez Petro.

– dodał.

Inny urzędnik cytowany przez Criptotendencia powiedział, że Petro tworzy tarczę ochronną dla procesu budowy domu. Wenezuelski prezydent Nicolas Maduro zatwierdził budżet 75 mld boliwarów (około 750.000 dolarów) i 909.000 Petro na nowe domy.

Nie jest to pierwsza rządowa inicjatywa społeczna w Wenezueli finansowana przez narodową kryptowalutę Petro. W maju Maduro ogłosiło uruchomienie finansowanego przez Petro banku kryptograficznego, w celu wspierania inicjatyw młodzieży i studentów.

Podczas gdy wenezuelski kryzys polityczny i gospodarczy pogłębił się w ostatnich latach, a inflacja boliwara przekroczyła 25.000 procent, Wenezuela doświadczyła rozkwitu w kryptowalutach. Handel Bitcoinami w tym roku znacznie wzrósł. Wolumen wenezuelskiego boliwara do Bitcoin wzrósł o 138% od marca do kwietnia i o kolejne 39% od kwietnia do maja.

Weekend rozpoczęty lekkimi spadkami:

Miniona doba na giełdach wykazała nieduże spadki we wszystkich walutach z top 10 wg. Coinmarktetcap. Bitcoin zmniejszył swoją wartość o 1,2%, Ethereum o 1%, XRP o 2,3%, Bitcoin Cash o 3,5% oraz EOS o 5,5%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 5 mld dolarów i wynosi obecnie 267 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 16,3 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com. bitcoinist.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button