News

#359 Newsy z dnia 13.07.2018

Z piątkowych wydarzeń: 80% projektów ICO z 2017r. było przekrętami; Blockchian pod lupą ONZ; Górnicy w Nowym Yorku mogą negocjować stawki za energię; Bancor tworzy grupę do obrony przed hakerami; Na giełdach wzrosty.

80% projektów ICO z 2017r. było przekrętami:

Niedawne badanie przeprowadzone przez firmę doradczą Statis Group ujawniło, że ponad 80 procent wstępnych ofert monetarnych (ICO) przeprowadzonych w 2017 r. zostało zidentyfikowanych jako oszustwa. W badaniu wzięto pod uwagę cały cykl życia ICO z 2017 r., od początkowej propozycji dostępności sprzedaży do najbardziej dojrzałej fazy – handlu na giełdzie kryptowalut.

Ponad 70 procent finansowania ICO (według wolumenu) przeszło do projektów wyższej jakości, chociaż ponad 80 procent projektów (według udziału) zostało zidentyfikowanych jako oszustwa.

podają wyniki badań.

Analitycy odkryli, że cztery procent ICO odniosło porażkę, a trzy procent „umarło”. Badanie definiuje martwe ICO jako „nienotowane na giełdach w celach handlowych i nie miało wkładu kodowego w Github od trzech miesięcy z rzędu”.

Według badania całkowite finansowanie monet i tokenów w 2017 r. wyniosło 11,9 mld dolarów. 1,34 mld  dolarów (11 procent) finansowania ICO trafiło oszustów, z czego zdecydowana większość poszła na trzy duże, oszukańcze projekty; Pincoin (660 mln dolarów), Arisebank (600 mln dolarów) i Savedroid (50 mln dolarów), które łącznie dają 1,31 mld dolarów. Z tego wynika, że chociaż duża liczba ICO była przekrętami, to otrzymały bardzo niewielkie fundusze w porównaniu z całą branżą.

Na początku tego miesiąca TechCrunch opublikował raport na podstawie danych z Coinopsy i DeadCoins, z których wynika, że ponad tysiąc projektów kryptograficznych jest martwych na dzień 30 czerwca 2018 r. Według listy Coinopsy, 247 monet było martwych, podczas gdy DeadCoins miał na swojej liście 830 martwych kryptowalut.

Według czerwcowych badań przeprowadzonych przez firmę Carbon Black, w pierwszej połowie 2018 r. skradziono cyfrowe waluty o wartości około 1,1 mld dolarów. Firma stwierdziła, że przestępcy wykorzystują dark web do promowania kradzieży kryptowalut na dużą skalę. Szacuje się, że istnieje 12.000 targowisk i 34.000 ofert związanych z kradzieżą kryptowalut z których mogą skorzystać hakerzy.

Blockchian pod lupą ONZ:

Sekretarz Generalny ONZ António Guterres stworzył „Panel Wysokiego Szczebla ds. Współpracy Cyfrowej”, który w jednoznaczny sposób umieszcza technologię Blockchain w jego programie, informuje UN News. 

Panel, o którym mówi się, że jest „pierwszym tego rodzaju”, zgromadzi 20 wybitnych osobistości z branży, społeczeństwa obywatelskiego i środowisk akademickich, aby poradzić sobie z wpływem technologii cyfrowych na światową gospodarkę i społeczeństwa – „wpływ postępujący w niesamowitej prędkości i na niespotykaną skalę”, w słowach Guterresa.

Dyrektor wykonawczy i współprzewodniczący Ambasador Amandeep Gill, reprezentując nowy organ w imieniu Sekretariatu ONZ powiedział:

Nie można patrzeć na „sieć 3.0” bez patrzenia na Blockchain lub bez patrzenia na sztuczną inteligencję […] mamy nadzieję, że poprzez dyskusję o tych różnych dziedzinach cyfrowych […] pod względem praw człowieka, pod względem prywatności, pod względem przewrotu demokracji, będziemy mogli wyjść z pewnymi wspólnymi zasadami … umocnienia współpracy ponad granicami.

Gill podkreślił „możliwości i zagrożenia oraz niezamierzone konsekwencje” cyfrowej transformacji, powołując się na rosnące obawy dotyczące zarówno cyberataków, jak i podejrzeń o manipulowanie wyborami. Ambasador uznał, że „przekrojowe” podejście panelu do nowych technologii, takich jak Blockchain i SI, umożliwiłoby zmaksymalizowanie jego wpływu w przeciągu dziewięciomiesięcznego mandatu.

Sekretarz generalny ujawnił także współprzewodniczących panelu. Są to amerykańska filantropka Melinda Gates i Jack Ma, założyciel chińskiego giganta handlu elektronicznego Alibaba.

Jak donosi Cointelegraph, Ma wprowadził technologię Blockchain za pośrednictwem stowarzyszonego Ant Financial już w lecie 2016 r. Od tamtego czasu firma pozyskała 14 mld dolarów na rozwój Blockchain, a ostatnio z powodzeniem przetestowała swoje pierwsze Blockchainowe przekazy pieniężne.

Ze swej strony ONZ od dawna bada zastosowania dla Blockchain, poczynając od wykorzystania Blockchainu Ethereum do przesłania kuponów opartych na kryptowalutach do uchodźców w Syrii.

Górnicy w Nowym Yorku mogą negocjować stawki za energię:

Organy regulacyjne stanu Nowy Jork zatwierdziły nowy schemat taryf energetycznych dla górników kryptowalutowych, który pozwoli im na negocjacje kontraktów, informuje Bloomberg. Według agencji prasowej kilka miesięcy temu stan Nowy Jork zezwolił 36 władzom miejskim na pobieranie większych opłat za energię od górników niż od innych konsumentów.

Miejskie przedsiębiorstwo użyteczności publicznej Massena wprowadzi nową strukturę taryfową dla krypto górników, którzy są zainteresowani prowadzeniem tam działalności. Kontrakty rozważy na podstawie indywidualnych przypadków, które będą chronić innych użytkowników przed zwiększonymi stawkami.

Musimy zagwarantować, że klienci biznesowi zapłacą uczciwą cenę za energię elektryczną, którą konsumują. Biorąc jednak pod uwagę obfitość taniej energii elektrycznej na północy stanu New York, istnieje możliwość zaspokajania potrzeb obecnych klientów i wspierania rozwoju gospodarczego w regionie.

– oświadczył Przewodniczący Departamentu Usług Publicznych Stanu Nowy Jork, John Rhodes.

Ze względu na dostatek energii wodnej, Nowy Jork jest znany z tanich stawek za energię elektryczną. Konsumenci mieszkający w Massenie płacą za energię około 0,039 dolara za kilowatogodzinę, gdzie średnia krajowa wynosi 0,13 dolara za kilowatogodzinę. Stan stał się celem dla górników cyfrowych walut, którzy wykorzystują potężne wyspecjalizowane komputery pochłaniające duże ilości energii elektrycznej.

Regiony bogate w energię hydroelektryczną w przeciągu ostatniego roku opierały się napływowi górników, albo poprzez całkowite zakazy, albo poprzez wzrost cen energii. W marcu miasto Plattsburgh w Nowym Jorku uchwaliło moratorium na nowe operacje kryptograficzne w mieście. Największa operacja wydobywcza wykorzystała 10 procent przydziału elektryczności dla Plattsburgh na poziomie 104 megawatogodzin (Mwh) w styczniu i lutym.

W prowincji Quebec, w Kanadzie, przedsiębiorstwo prowincjonalne Hydro-Quebec zaproponowało nowy system, w ramach którego firmy typu Blockchain będą musiały składać oferty na energię elektryczną i określać ilościowo oczekiwaną liczbę nowych miejsc pracy i wielkość inwestycji.

Bancor tworzy grupę do obrony przed hakerami:

Samozwańcza „zdecentralizowana” giełda Bancor po tym, jak wznowiła działalność po haku na 12 mln dolarów w tym tygodniu, zobowiązała się do walki z zagrożeniami, które cyberprzestępczość stanowi dla podmiotów kryptowalutowych.

Podsumowując przyszłe plany współzałożyciel platformy, Guy Benartzi, ogłosił również, że wewnętrzne narzędzia Bancora, które pomogły w śledzeniu zhakowanych funduszy, zostaną udostępnione szerszej publice. Posunięcie to stanie się prekursorem wielkiej inicjatywy walki z przestępczością, która według Benartziego będzie wkładem do „zasobów i zdolności do walki z przestępcami”.

Inicjatywa, określana jako „koalicja obrońców kryptografii”, zaangażuje samą platformę i inne nieujawnione jeszcze firmy z branży kryptowalut.

Członkowie będą pracować wspólnie nad mechanizmami do ostrzegania i wzajemnej pomocy w trudnych czasach, koordynować wspólne czarne listy i udostępniać narzędzia open-source mające na celu tworzenie bezpieczniejszego świata dla wszystkich zainteresowanych stron.

wyjaśnił Benartzi.

Sposób postępowania z włamaniem przez Bancora wywołał falę krytyki ze strony znanych osobistości z branży i członków społeczności. Zamrożenie przez platformę inteligentnego kontraktu zawierającego prawie 11 mln dolarów w tokenie giełdy – BNT, jest sprzeczne z założeniami zdecentralizowania, argumentowali krytycy, podczas gdy inni twierdzili, że atak zakończył się sukcesem ponieważ dowiódł niższości Bancora.

Giełda nie jest zdecentralizowana, jeśli może utracić środki klientów lub może zamrozić środki klientów. Bancor może zrobić oba. To błędne rozumienie decentralizacji.

– napisał współtwórca Litecoina, Charlie Lee.

Lee następnie skupił uwagę na implementacji Lightning Network Bitcoina i Litecoina, które, jak powiedział, docelowo staną się „ostateczną” zdecentralizowaną sceną giełd.

Na giełdach wzrosty:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy wzrosty – wszystkie 10 największych walut wg. CoinMarketCap widnieje na zielono. Wartość Bitcoina wzrosła o 1,3%, Ethereum o 1,6%, XRP o 1,1%, Bitcoin Cash o 3%, oraz EOS o 4,16%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 5 mld dolarów i wynosi obecnie 250 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 11,2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button