News

#363 Newsy z dnia 17.07.2018

Z wtorkowych wydarzeń: Wielka firma otwiera swoja giełdę krypto; Giełda Coinbase wystawi na sprzedaż tokeny; W Chinach Blockchain w cenie; Pozytywne podejście do kryptowalut w RPA; Bitcoin nadal atakuje.

• Wielka firma otwiera swoja giełdę krypto:

Japoński gigant internetowy SBI Holdings, oficjalnie ogłosił publiczną wersję VTCRADE dla kryptowalutowych inwestorów. Ruch nastąpił po kilku miesiącach opóźnień, ponieważ SBI podporządkował się wymogom regulacyjnym dotyczącym zaostrzonych zabezpieczeń.

Otwarcie konta jest dostępne dla osób w wieku od 20. do 70. lat mieszkających w Japonii.

– potwierdzono krótko, dodając, że aplikacje do zakładania kont od klientów korporacyjnych nie są obecnie akceptowane.

SBI stał się aktywną postacią Blockchain w ciągu ostatniego roku, będąc znanym ze swojego poparcia dla sieci płatniczej Ripple. VCTRADE początkowo trafił na token sieci XRP, gdy firma uruchomiła w czerwcu prywatny test platformy, dodając wsparcie dla Bitcoin Cash na tydzień przed samym Bitcoinem.

Wydawało się, że SBI ma teraz przewagę nad innymi aktorami na coraz bardziej zatłoczonej arenie, spełniając surowe wymogi bezpieczeństwa dla giełd kryptowalut na rynku krajowym. W ciągu następnych dwunastu miesięcy w Japonii powinny pojawić się dodatkowe platformy z Yahoo! między innymi, podczas gdy giełda Coinbase w USA próbuje również zająć miejsce.

• Giełda Coinbase wystawi na sprzedaż tokeny:

Popularna amerykańska giełda kryptowalutowa Coinbase uzyskała zgodę amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby nabyć trzy spółki, umożliwiając jej wystawienie na sprzedaż tokenów papierów wartościowych i zapewnienie szerszego zakresu usług finansowych.

Coinbase poczyniła ogromne postępy w zakresie legitymizacji inwestycji w kryptowaluty i dostarczania powiązanych usług dla społeczeństwa w atrakcyjnym, godnym zaufania pakiecie. Na początku czerwca Coinbase ogłosiła, że ​​przejmie Keystone Capital Corp., spółkę świadczącą usługi finansowe z siedzibą w Kalifornii, starając się zostać brokerem-sprzedawcą regulowanym przez SEC. Coinbase COO Assiff Hiriji skomentował:

Ostatecznie możemy sobie wyobrazić świat, w którym możemy nawet współpracować z organami regulacyjnymi w zakresie tokenizacji istniejących typów papierów wartościowych, przynosząc w tym miejscu korzyści z rynków opartych na kryptowalutach – takich jak handel 24/7, rozrachunek w czasie rzeczywistym i łańcuch tytułu.

Po ponad miesięcznym oczekiwaniu, SEC i Financial Industry Regulatory Authority (FINRA) oficjalnie upoważniły Coinbase do posunięcia się naprzód wraz z zakupem Keystone Capital, a także zakupu dwóch innych spółek finansowych – Venovate Marketplace Inc. i Digital Wealth LLC.

Pomyślne przejęcia pozwolą licencjonowaniu Coinbase być zarejestrowanym brokerem-dealerem, doradcą inwestycyjnym i alternatywnym systemem transakcyjnym – znacznie poszerzając zakres usług, jakie może on dostarczyć oraz monet, które może wystawić na sprzedaż.

• W Chinach Blockchain w cenie:

W Chinach liczba firm zarejestrowanych ze słowem Blockchain wzrosła aż sześciokrotnie przez ostatnie pół roku, jak podaje South China Morning (SCMP).

Cytując dane pochodzące z biznesowego i cywilnego agregatora danych qixin.com, SCMP zgłosił ponad 4.000 firm powiązanych z nazwą Blockchain. W ciągu ostatnich sześciu i pół miesiąca było aż 2078 hanarów ze słowem „Qukualian” (chińskie tłumaczenie Blockchain), podczas gdy w ubiegłym roku było ich 555.

W ciągu ostatnich dwunastu miesięcy 16.600 firm zostało założonych z użyciem Blockchain w ramach swojej działalności, podczas gdy ponad 3.800 z nich miało kapitał zakładowy w wysokości ponad 1,5 mld dolarow. Około 41% startupów było powiązanych z ową nazwą.

SCMP donosi, że w ubiegłym roku chińskie firmy złożyły 225 wniosków patentowych związanych z Blockchainem, co stanowi ponad połowę łącznych wartości na świecie. W Stanach Zjednoczonych jest zarejestrowanych 817 takich firm, a w Wielkiej Brytanii 335.

W zeszłym tygodniu w mediach ostrzegano przed „mitologizującą” technologią Blockchain. Portal Fan stwierdził, że decentralizacja nie jest nowym trendem, ale dlatego, że najwcześniejsze transakcje między ludźmi nie miały „centralnego autorytetu”.

• Pozytywne podejście do kryptowalut w RPA:

Panafrykański dostawca usług finansowych – Old Mutual Limited – opublikował roczne badanie oszczędności inwestycyjnych dla RPA, w którym zapytano respondentów o świadomość i podejście do kryptowalut w kraju.

Ostatnie badania wykazały, że respondenci generalnie pozytywnie odnoszą się do cyfrowych walut. 38% respondentów zgadza się z oświadczeniem, że chciałoby zainwestować w kryptowaluty, a 71% zgodziło się z faktem, że dają duże możliwości zarobkowe, natomiast 43% respondentów stwierdziło, że są źle kojarzone, np z piramidami finansowymi. 53% badanych przyznało, że nie rozumie, jak działają kryptowaluty.

Pod względem ogólnej świadomości, 40% respondentów odpowiedziało, że są świadomi roli kryptowalut w stopniu przynajmniej minimalnym, a 60% stwierdziło, że nie ma o tym pojęcia.

W porównaniu z Europą, Australią i USA, ankieta przeprowadzona przez firmę badawczą Ipsos w imieniu ING Bank BV wykazała, że ​​66% Europejczyków słyszało o kryptowalutach, podczas gdy 33% zgodziło się ze stwierdzeniem, że krypto jest przyszłością płatności online.

Podczas gdy opinia publiczna w Republice Południowej Afryki wykazuje całkiem pozytywną postawę wobec walut cyfrowych jako alternatywnej formy inwestycji, Bank Centralny tego kraju zdecydował się nazywać waluty cyfrowe „cyber-tokenami”, ponieważ nie spełniają one wymagań pieniądza. Bank powołał grupę zadaniową ds. fintech, aby zweryfikować swoje stanowisko wobec prywatnych kryptowalut i rozwiązać problemy regulacyjne w celu opracowania odpowiednich ram polityki i systemu regulacyjnego.

W maju br, południowoafrykańska policja zaangażowała się w domniemane oszustwo inwestycyjne w kryptowaluty, a ponad 28.000 inwestorów poniosło straty przekraczające 1 mld randów (80,4 mln dolarów). Podobnie jak w przypadku Hawks, jednostki śledczej w Dyrekcji ds. Dochodzenia Priority Crime w Republice Południowej Afryki, uważa się, że agenci BTC Global byli zachęcani do docierania do grup docelowych w celu inwestowania z obietnicami zysków w wysokości 2% dziennie, 14% tygodniowo i ostatecznie 50% miesięcznie. Płatności były rzekomo dokonywane w każdy poniedziałek. Niektórzy inwestorzy otrzymali zapłatę zgodnie z umową. Jednak płatności nagle się zatrzymały.

Bitcoin nadal atakuje:

Kolejny atak na 7.000 dolarów Bitcoina trwa. Czy znów jego cena zawróci w okolice 6.000 dolarów? Od dłuższego czasu obserwujemy właśnie takie zachowanie największej z kryptowalut, która wciąż rozdaje karty dla pozostałych kryptowalut. W porównaniu do ostatniej doby, odhaczamy niewielkie wzrosty przy niemal wszystkich coinach. Cena Bitcoina zwiększyła się o 1,9% i wynosi na ten moment 6769 dolarów wg Coinmarketcap. Z szeregu czołowych kryptowalut wyłamał się Ethereum, notując drobną korektę na poziomie 0,6%. Pozostałe z pierwszej 5-tki: Ripple, Bitcoin Cash i EOS, wzrosły kolejno o 1,9%, 1,3% i 0,5%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 3 mld dolarów i wynosi w tej chwili 271 mld dolarów.

źródło: bitcoinist.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut. 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button