News

#376 Newsy z dnia 30.07.2018

Z poniedziałkowych wydarzeń: Miliarder Bill Miller pozytywnie o Bitcoinie; Prezes firmy miningowej ucieka z funduszami inwestorów; Pierwszy klub piłkarski płacący graczom w krypto; Nowy Citizenship coin wchodzi w życie; Drobne spadki na giełdach.

Miliarder Bill Miller pozytywnie o Bitcoinie:

Obecnie przez ekosystem kryptowalut przechodzi fala różnych opinii. Zarządzający funduszami i inwestorzy instytucjonalni po raz kolejny coraz głośniej mówią o tym, co ich zdaniem stanie się z Bitcoinem, altcoinami i całym ekosystemem Blockchain.

W wywiadzie dla Bloomberga, założyciel i CIO firmy Miller Value Partners, Bill Miller, pozytywnie ocenił Bitcoina, opisując go jako ciekawy eksperyment technologiczny. Uważa on również, że większość innych kryptowalut jest bezwartościowa.

Bitcoin na chwilę obecną jest wart powyżej 8.000 dolarów. Jest to czynnik, który Miller ocenia jako istotny dla stabilności i wiary w tę kryptowalutę. Według niego, w porównaniu do przeszłości, kiedy kryptowalutę można było kupić za około 100 dolarów, paniki w branży jest dziś mniej.

Każdego dnia, w którym [Bitcoin] nie wybuchnie, nie spadnie do zera, ani nie zostanie zatopiony regulacjami, do ekosystemu wpływa więcej pieniędzy.

– powiedział Miller.

Mając na uwadze, że obecnie istnieje ponad 1.600 kryptowalut, Miller uważa, że wiele z nich jest praktycznie bezwartościowych. Potwierdza, że Bitcoin jest najcenniejszy ze wszystkich, a na drugim miejscu stoi Ethereum.

Miller zauważa również, że w tej chwili najlepszym sposobem myślenia o Bitcoinach jest to, że są one aktywami niepowiązanymi, najbardziej podobnymi do złota. Wskazuje również na potencjał Bitcoina, na przykład możliwość przekształcenia się w system płatniczy, realną walutę oraz prawdopodobieństwo, że banki centralne na całym świecie uznają go za kolejny potencjalny kapitał. Są to czynniki, które jego zdaniem w znacznym stopniu otworzą rynek.

Prezes firmy miningowej ucieka z funduszami inwestorów:

Prezes wietnamskiej firmy miningowej Sky Mining zniknął z funduszami inwestorów i firm o łącznej wartości szacowanej na 35 mln dolarów, poinformował lokalny dystrybutor medialny VNExpress.

Według VNExpress, prezes zarządu spółki Sky Mining, Le Minh Tam, zniknął tydzień temu, zabierając ze sobą cały majątek spółki. Prezes firmy choć nie został osobiście znaleziony – przeprosił inwestorów za wszystko na Facebooku, tłumacząc, że rentowność firmy spadła wraz z wahaniami na rynku.

Tam kazał inwestorom udać się do siedziby spółki w celu odzyskania kapitału, po czym ogłosił bankructwo. Inwestorzy twierdzą jednak, że budynek siedziby spółki Sky Mining jest zamknięty, a wszystkie oznakowania zostały usunięte. Odkryto również, że 600 koparek firmy, które stały w oddzielnym obiekcie w sąsiedniej dzielnicy, zostało wywiezionych przez ludzi twierdzących, że są konserwatorami.

Le Minh Hieu, wiceprezes Sky Mining, utworzył zarząd dedykowany pomocy inwestorom, którzy stracili pieniądze, a także ocenie wielkości strat i wartości pozostałych aktywów. Hieu zauważył, że nie jest w stanie podać szczegółów dotyczących aktywów firmy, ponieważ Tam był bezpośrednio odpowiedzialny za koparki – inwestorzy jednak szacują straty na około 35 mln dolarów.

Zarząd poinformował o tym policję i udowodnił, że nie jesteśmy winni. My też jesteśmy ofiarami.

– mówi Hieu.

Publikacja dodaje, że spośród wszystkich poszkodowanych dwudziestu inwestorów również złożyło skargę do lokalnej policji.

Trzy miesiące wcześniej upadek dużego schematu ponzi pochłonął wietnamskich konsumentów, którzy zainwestowali w dwie pseudo-wstępne oferty monetarne (ICO). 32.000 osób straciło pieniądze po ucieczce urzędników firmy, którzy rzekomo skradli aż 660 mln dolarów.

Pierwszy klub piłkarski płacący graczom w krypto:

Według The Guardian, Gibraltar United, drużyna piłkarska Premium Division, będzie pierwszą drużyną piłkarską, która w przyszłym sezonie zapłaci swoim graczom w kryptowalutach. Właściciel drużyny, Pablo Dana, który zainwestował w platformę Quantocoin, rozpoczął partnerstwo sponsoringowe. Jest to jeden z kilku przypadków drużyn piłkarskich i sportowców, którzy znaleźli zastosowanie dla kryptowalut.

Gibraltarski sektor finansowy przyjął technologię Blockchain i przewodzi państwu w jej przyjmowaniu. W styczniu rząd wprowadził regulacje dla firm stosujących technologię Blockchain. Rząd planuje również wprowadzenie ram regulacyjnych dla ICO.

Dana powiedział, że Gibraltar United chce zapewnić piłce nożnej większą przejrzystość, wierząc, że technologia ograniczy korupcję, która dotknęła ten sport. Kryptowaluta zapewniła również możliwość płacenia zagranicznym graczom, którzy mają trudności z założeniem kont bankowych w Gibraltarze.

Inne drużyny piłkarskie również przyjęły kryptowaluty i technologię Blockchain. W styczniu Arsenal Football Club z siedzibą w Londynie podpisał kontrakt sponsorski z kryptowalutą CashBet. Danny Stroud, szef partnerstwa na Londyńskiej Giełdzie Piłki Nożnej, powiedział, że giełda jest zainteresowana utworzeniem opartej na tokenach społeczności piłkarskiej, która umożliwiłaby klubom bezpośrednią interakcję z kibicami.

Giełda zorganizowała również wprowadzenie kryptowalut do włoskiego klubu Bari oraz do madryckiego klubu Alcobendas. Umowy te obniżą ceny towarów i biletów oraz dadzą kibicom szansę na zakup udziałów w klubach.

Nowy Citizenship coin wchodzi w życie:

Citizenship coin to nowa kryptowaluta dla branży inwestycji migracyjnych (investment migration industry), oferującej programy obywatelstwa i rezydencji dla inwestorów i rodzin w dużym własnym kapitałem. Citizenship coin jest pierwszą tego rodzaju, eksperymentalną walutą cyfrową w branży, umożliwiającą natychmiastowe płatności każdemu, w dowolnym miejscu na świecie, dzięki tańszym, szybszym i skuteczniejszym przelewom w walucie cyfrowej.

Citizenship coin wykorzystuje technologię Blockchain P2P do działania bez centralnego organu: zarządzanie transakcjami i wydawanie pieniędzy odbywa się wspólnie przez sieć. Kod źródłowy kryptowaluty pochodzi z kodu źródłowego Bitcoina i jest dostępny bezpłatnie na licencji open source dla profesjonalistów z branży CBI / RBI. Specjaliści z branży mogą wspólnie utrzymywać, zarządzać siecią Citizenship coin – współpracować ze sobą bez żadnych pośredników.

Wartość jednego Citizenship coina jest powiązana z wartością euro.

1 CTZ (¢) = 1 EUR (€)

Kryptowaluty zrewolucjonizują każdy segment branży, ponieważ są tańsze, szybsze i rozwiązują wiele problemów. Citizenship coin to ekscytująca nowa technologia dla branży inwestycji migracyjnych.

– Mówi Balakrishnan, twórca Citizenship coina.

Konsultanci ds. obywatelstwa, agenci, firmy zajmujące się obrotem nieruchomościami, kancelarie prawne, a nawet rządy mogą zdecydować się na przyjęcie Citizenship coinów, jako standardu płatności za usługi prawne związane z obywatelstwem lub imigracją.

Citizenship coin będzie również wspierać inne główne kryptowaluty, takie jak Bitcoin, Ethereum, Ripple i Litecoin, które można wymieniać po cenie euro. Nową kryptowalutę będzie można również wymieniać na inne główne waluty, takie jak Euro. Wszystkie transakcje podlegają zasadom AML / KYC. Transakcje płatnicze mogą zostać potwierdzone blokami w ciągu 10-15 minut, a opłata za płatność jest nieznaczna w porównaniu do opłat pobieranych przez banki.

Programy CBI / RBI oferują ścieżkę do obywatelstwa dla bogatych inwestorów poprzez inwestycje w nieruchomości w Europie i na Karaibach. Inwestorzy zagraniczni otrzymują stałe miejsce zamieszkania w zamian za zakup nieruchomości mieszkalnej lub komercyjnej w Portugalii, Hiszpanii, na Cyprze, w Grecji i USA (EB-5).

Drobne spadki na giełdach:

Ostatnia doba wykazała nieduże spadki w cenach większości kryptowalut. Z dziesiątki największych, Bitcoin notuje spadek na poziomie 0,9%, Ethereum 2,1%, XRP 1,5%, Bitcoin Cash 2,4% oraz EOS 5,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6 mld dolarów i wynosi obecnie 291 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14,6 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com, cnn.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button