News

#378 Newsy z dnia 01.08.2018

Ze środowych wydarzeń: Najlepiej sprawujący się altcoin lipca zyskał na wartości o 40%; Światowa firma otworzy usługę dla kryptowalut; Raport departamentu skarbu USA dot. fintech; Kolejne oszustwo w Korei Południowej; Miesiąc rozpoczęty spadkami.

Najlepiej sprawujący się altcoin lipca zyskał na wartości o 40%:

26 procentowy wzrost Bitcoina pozostawił wiele kryptowalut w tyle. Wskaźnik dominacji Bitcoina – szeroko stosowany wskaźnik, który śledzi procent całkowitego wkładu rynkowego Bitcoina, wzrósł do 48 procent z 42 procent. Mając to na uwadze, nie każda alternatywna kryptowaluta odnotowała wzrosty. Na przykład Ethereum, kryptowaluta, druga co do wielkości kryptowaluta pod względem całkowitej wartości, odnotowała miesięczną stratę.

Wyjątkiem wśród największych 25 kryptowalut był token Stellar, XLM, który był w stanie pokonać przeciwności losu i zostać najlepiej sprawującą się kryptowalutą w swojej klasie. Wiadomości o tym że najbardziej wpływowa amerykańska giełda, Coinbase, rozważa notowanie XLM zwiększyło zainteresowanie inwestorów, co skutkowało gwałtownym wzrostem o 13%.

W ostatnich miesiącach zespoły chcące rozpocząć ICO, w tym aplikacja do wysyłania wiadomości Kik, zaczęły wykorzystywać technologię Stellar. Godne uwagi są także techniczne zobowiązania zespołu, takie jak znaczące wsparcie dla rozwiązania skalowalności i lightning network, które deweloperzy mają zamiar wdrożyć jeszcze w tym roku. 

W miarę upływu czasu Stellar utrzymywał swoje zyski, ostatecznie wypierając Litecoina, by stać się szóstą co do wielkości kryptowalutą świata pod względem kapitalizacji rynkowej – wycenianej dziś na ponad 5 mld dolarów.

Miesięczne wyniki: +40 procent
Najwyższy poziom: 0,90 $
Cena na 30 czerwca: 0,19 $
Obecna cena rynkowa: 0,27 $
Pozycja według kapitalizacji rynkowej: 6

XLM rozpoczęło swój wzlot 13 lipca, osiągając miesięczny wzrost w wysokości 0,36 dolara 12 dni później, kiedy wykazał 93-procentowy wzrost w odniesieniu do ceny z początku miesiąca – 0,19 dolara. Mimo tego token w ostatnim tygodniu lipca, spadł o 11 procent, prawdopodobnie z powodu wahającej się ceny Bitcoina.

Światowa firma otworzy usługę dla kryptowalut:

Northern Trust Corp., wiodąca światowa firma zajmująca się zarządzaniem aktywami o łącznej wartości 954 mld dolarów, planuje wprowadzić usługę powierniczą dla aktywów cyfrowych, o czym poinformował Bloomberg.

Dyrektor działu korporacyjnego i instytucjonalnego firmy, Pete Cherecwich, powiedział Bloombergowi, że firma rozpoczęła opracowywanie strategii zabezpieczania przechowywanych zasobów cyfrowych, takich jak kryptowaluty. Powiedział, że firma zamierza oferować produkt podobny do istniejących usług powierniczych, pobierając niższe opłaty.

Opłaty, które teraz pobierają depozytariusze są dość wysokie. Nie są takie same jak te, które my otrzymujemy – ostatecznie uważam je za nie do utrzymania, ponieważ musi to być model efektywny.

– mówi Cherecwich.

Northern Trust Corp. z siedzibą w Chicago obecnie świadczy usługi księgowe dla kilku funduszy, które inwestują część swoich aktywów w kryptowalutowe transakcje futures. Według Cherecwicha firma nie uruchomi produktu powierniczego dla aktywów cyfrowych przez co najmniej kolejny rok.

Wiosną tego roku firma Northern Trust we współpracy z gigantem PwC wprowadziła na rynek produkt oparty na technologii Blockchain, który zapewnia firmom audytorskim natychmiastowy dostęp do bezpiecznej „złotej kopii” wydarzeń z cyklu private equity. To podobno poprawi efektywność procesu audytu, czyniąc transakcje leżące u podstaw bardziej przejrzystymi dla firm audytorskich.

Raport departamentu skarbu USA dot. fintech:

W dużym nowym raporcie Departamentu Skarbu Stanów Zjednoczonych wezwano do bardziej elastycznego i sprzyjającego podejścia regulacyjnego do innowacji w sektorze fintech.

222-stronicowy raport poświęcony „Finansom Niebankowym, Fintech i Innowacjom” tylko przelotnie dotyka kryptowalut i technologii rozproszonego rejestru (DLT), takich jak Blockchain, zauważając, że są one obecnie badane osobno w ramach międzyagencyjnego działania prowadzonego przez grupę roboczą Rady ds. Nadzoru nad Stabilnością Finansową. Ogólnie rzecz biorąc, dokument wskazuje na silny impuls ze strony rządu USA do wspierania powstających technologii finansowych i zmodernizowania istniejących ram regulacyjnych w celu usunięcia przeszkód w ich ewolucji.

Zauważając, że zainteresowanie aktywami kryptograficznymi władz finansowych na całym świecie znacząco wzrosło, Ministerstwo Skarbu wskazuje na szczególne wysiłki grupy G20, mające na celu określenie odpowiednich wskaźników do monitorowania nowo powstającego sektora. Departament Skarbu uznaje także szereg zastosowań DLT opracowywanych przez branżę usług finansowych – choć zauważa, że ich świadczenia są nadal bardzo niepewne.

Ponadto Ministerstwo Skarbu popiera zastosowanie piaskownic regulacyjnych i zachęca do tworzenia laboratoriów, grup roboczych, biur ds. innowacji i innych kanałów dla uczestników branży, dzięki którym mogliby oni bezpośrednio współpracować z organami regulacyjnymi. Konieczny jest symbiotyczny związek między organami regulacyjnymi a innowatorami, aby wspierać gospodarkę USA i utrzymać konkurencyjność na świecie.

To ostatnie przesłanie powtarza obawy wyrażone niedawno przez prezesa amerykańskiej komisji ds. towarowych kontraktów terminowych typu future (CFTC), który powiedział, że USA pozostaje w tyle na tle innych krajów w promowaniu innowacji. Prezes CFTC zauważył w szczególności, że agencja nie ma zgodnych z prawem procedur, które umożliwiałyby jej bezpośredni udział w testach sprawdzających Proof-of-Concept (PoC), mimo że utworzył dedykowany LabCFTC do promowania innowacji w fintech.

Kolejne oszustwo w Korei Południowej:

Zgodnie z doniesieniami Korea JoongAng Daily, południowokoreańskie władze badają możliwe oszustwo inwestycyjne związane z kryptografią, w którym firma zajmująca się poszukiwaniem skarbów Shinil Group z siedzibą w Seulu jest kluczową postacią. Shinil Group (Shinil) rzekomo obiecała płacić inwestorom w złocie znalezionym w zatopionym rosyjskim wraku.

Na początku tego miesiąca Shinil ogłosiła, że znalazła Dmitrii Donskoi, rosyjski krążownik pancerny, który zatonął 113 lat temu. Firma twierdziła, że na statek załadowano złoto o wartości 131 mld dolarów.

Aby zachęcić inwestorów do zakupu własnej kryptowaluty, Shinil rzekomo obiecała, że przekaże im złoto ze statku. Moneta podobno zebrała 53,7 mln dolarów z inwestycji od około 100.000 inwestorów od czasu jej premiery w tym roku mimo tego, że prezes Choi Yong-seok przyznał, iż nie ma wyraźnych dowodów na to, że statek zawierał coś wartościowego. Policja w Gangseo okręgu Seoul nałożyła zakaz podróżowania na prezesa firmy i planuje przesłuchać jego oraz inne strony związane z dochodzeniem.

Władze badają również, czy podejrzani z grupy Shinil próbowali czerpać korzyści z wahań cen akcji południowokoreańskiego producenta Jeil Industries. Akcje zyskały o 30 procent w dniu 17 lipca, kiedy były szef Shinil Group Ryu Sang-mi stał się drugim największym udziałowcem w Jeil Steel. Kiedy ceny spadły następnego dnia, Jeil twierdziło, że miało to żadnego związku z projektem odzyskiwania rosyjskiego statku.

Miesiąc rozpoczęty spadkami:

Po upływie doby na rynkach przeważa kolor czerwony. Z największych kryptowalut jedynie XRP wyszedł obronną ręką ze wzrostem o 2,9%. Pozostałe kryptowaluty zmniejszyły swoją wartość, Bitcoin o 2,7%, Ethereum o 2,9%, Bitcoin Cash o 2,7% oraz EOS o 1,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 7 mld dolarów i obecnie utrzymuje się na poziomie 271,5 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button