News

#387 Newsy z dnia 10.08.2018

Z piątkowych wydarzeń: Jest zgoda na emisję obligacji na Blockchain; Gigant logistyczny ogłosił swój udział w IBM i stworzył platformę Blockchain; Giełda wprowadza możliwość zakupów produktów za pomocą krypto; Amerykański dostawca usług satelitarnych dodaje Bitcoin Cash jako formę płatności; Próby odzyskania wsparcia na Bitcoinie. 

• Jest zgoda na emisję obligacji na Blockchain:

Commonwealth Bank of Australia (CBA), największy bank w kraju, został upoważniony przez Bank Światowy do zorganizowania emisji obligacji wyłącznie na Blockchain, zgodnie z komunikatem prasowym.

CBA wyda podobno pierwsze obligacje na całym świecie, które mają zostać stworzone, przydzielone, przeniesione i zarządzane przy użyciu technologii Blockchain. Nowy instrument (bond-i) zostanie wydany i rozprowadzony na platformie Blockchain w ramach operacji World Bank w Waszyngtonie i CBA w Sydney.

Obie organizacje używają prywatnego Blockchainu Ethereum, ale CBA pozostaje otwarte na alternatywy, ponieważ „inne blokowce szybko się rozwijają.” Microsoft przeprowadził niezależną recenzję platformy, aby ocenić jej bezpieczeństwo i odporność. CBA Executive General Manager w Institutional Banking & Markets International James Wall powiedział:

Wierzymy, że te przedsięwzięcie będzie przełomowe, pokazując, jak technologia Blockchain może działać jako platforma wspomagająca różnych uczestników.

Według CBA i Banku Światowego, wykorzystanie technologii Blockchain uprości pozyskiwanie kapitału, handel papierami wartościowymi, przyspieszy operacje i zwiększy nadzór regulacyjny. Bank Światowy emituje 50-60 mld dolarów obligacji rocznie na zrównoważony rozwój w gospodarkach wschodzących.

• Gigant logistyczny ogłosił swój udział w IBM i stworzył platformę Blockchain:

Zarejestrowany w Szwajcarii gigant logistyczny CEVA Logistics ogłosił swój udział w IBM i Maersk w nowej wspólnej platformie Blockchain TradeLens.

CEVA twierdzi, że platforma stanowi odpowiedź na niewykorzystany potencjał aplikacji Blockchain w branży logistycznej. Prezes CEVA, Xavier Urbain, zauważył w komunikacie prasowym, że ich zdaniem największy potencjał w TradeLense tkwi w dostępie w czasie rzeczywistym do wszystkich partnerów w łańcuchu dostaw, dodając:

To duży krok naprzód w kierunku ustanowienia standardu rynkowego dla rozwiązań typu Blockchain.

CEVA, która ma roczne przychody w wysokości 7 miliardów dolarów, jest jedną z ponad 90 organizacji, które mają wejść na rynek z TradeLens. Komunikat CEVA mówi o tym, że jeszcze inne inicjatywy są w przygotowaniu i obecnie są oceniane. Oczekuje się, że zaczną dostarczać rozwiązań w nadchodzących miesiącach.

Łańcuchy dostaw w żegludze od dawna są skoncentrowane na uproszczeniu dzięki innowacjom opartym na technologii Blockchain.

TradeLens rozpoczął tę inicjatywę jako projekt pilotażowy już w marcu 2017 r., podczas gdy inne systemy zaczęły działać w celu wykorzystania potencjału Blockchain w celu zmniejszenia kosztów, formalności papierowych i ram czasowych, przy jednoczesnym zwiększeniu bezpieczeństwa.

• Giełda wprowadza możliwość zakupów produktów za pomocą krypto:

Chilijska giełda kryptowalutowa Crypto MKT ogłosiła niedawno, że obywatele tego kraju mogą teraz kupować produkty i usługi za kryptowaluty od ponad 5.000 handlowców dzięki nowej integracji z procesorem płatności kryptograficznych.

Zgodnie z ogłoszeniem, partnerstwo między Crypto MKT i platformą płatności online Flow.cl, umożliwiło sprzedawcom dodawanie opcji płatności kryptowalut za pośrednictwem platformy o nazwie CryptoCompra.com.

Platforma CryptoCompra jest dostępna w Chile, Argentynie, Brazylii i Europie i pozwala klientom płacić firmami za pomocą kryptowalut, jednocześnie umożliwiając kupcom otrzymywanie płatności w pesos, krajowym pieniądzu fiducjarnym. Ponadto, w Crypto MKT istnieje fundusz, który gwarantuje, że na płatności dokonywane w kryptografii nie mają wpływu znaczne wahania cen. Ogłoszenie brzmi:

Istnieje fundusz gwarancyjny, który pozwala, aby płatności nie były uzależnione od dużych wzrostów lub spadków cen Bitcoina, Ethereum i Stellar. Daje to spokój i bezpieczeństwo klientowi, ponieważ nie będzie miał niespodzianek w płatnościach.

Dalej stwierdza, że ​​akceptowanie kryptowalut umożliwia firmom przyjmowanie płatności z całego świata i daje im szansę na uznanie ich za firmę awangardową, która może cieszyć się szybkimi i bezpiecznymi płatnościami.

Rozwój jest zauważalny, ponieważ Chile jest krajem, w którym giełdy kryptowalut, Orionx, Buda i Crypto MKT zniosły to, co uznano za całkowity zakaz dla przemysłu krypto, kiedy to lokalne banki zamykały swoim klientom.

Prezes Banku Centralnego w Chile, Mario Marcel, na początku tego roku ujawnił, że rozważa wdrożenie przepisów dotyczących kryptowalut, które zapewniłyby instytucjom finansowym informacje niezbędne do „monitorowania związanego ryzyka”.

• Amerykański dostawca usług satelitarnych dodaje Bitcoin Cash jako formę płatności:

Amerykański dostawca usług satelitarnych DISH ogłosił, że dodał Bitcoin Cash jako opcję płatności i przeprowadził migrację do dostawcy płatności BitPay.

DISH Network Corporation był jednym z pierwszych dostawców usług satelitarnych na świecie, którzy zaakceptowali płatności w Bitcoinie w 2014 roku.

John Swieringa, wiceprezes i dyrektor ds. Operacyjnych w DISH, powiedział w komunikacie prasowym, że firma ma stałą liczbę klientów płacących za każdym razem kryptowalutą, dodając:

Dodaliśmy Bitcoin Cash, tak jak zdecydowaliśmy się zaakceptować Bitcoina, aby służyć klientom, którzy przyjęli nowy sposób prowadzenia działalności.

Jak wynika z komunikatu, klienci DISH będą mogli płacić zarówno BTC, jak i BCH za miesięczne abonamenty i filmy pay-per-view, dokonując płatności w kryptowalucie.

Sonny Singh, główny handlowiec z BitPay, zauważył również, że chcą płynnego przejścia ze starej usługi płatności DISH na nową. Singh dodał, że zakupy kryptowalut stają się coraz bardziej popularne, ponieważ zmniejszają szanse na oszustwa związane z kartami kredytowymi, a także zapewniają tańszą opcję obsługi płatności.

Wcześniej procesor płatności kryptograficznych BitPay uzyskał licencję na obsługę wirtualnych walut z nowojorskiego Departamentu Usług Finansowych (NYDFS), jak poinformował Cointelegraph 16. lipca.

• Próby odzyskania wsparcia na Bitcoinie: 

Dzisiaj kapitalizacja rynkowa wszystkich kryptowalut wahała się od 233,1 mld dolarów w najwyższym poziomie, do 223,9 mld dolarów, co stanowi różnicę 9,2 mld dolarów. Obecnie utrzymuje się na poziomie 227,2 mld dolarów.

Bitcoin próbuje utrzymać wsparcie w wysokości 6.500 dolarów, utrzymując wartość około 6.485 dolarów, zwiększając swoją wartość o ułamek procenta w ciągu tego dnia. Wiodąca kryptowaluta osiągnęła najwyższy poziom 24-godzinny na poziomie 6.610 dolarów, ale również na krótko zanurzając się w okolicach 6.332 dolarów. Tygodniowe straty utrzymują się na poziomie 13,8 procent, ale w zestawieniu miesięcznym Bitcoin jest na poziomie około dwóch procent na plusie.

Najbardziej optymistyczny wynik w tym dniu odnotowuje Stellar (XLM), który notuje wzrost na poziomie 3,5%. Odrodzenie Stellara ze strat w środku tygodnia było silne, szczególnie na wykresach XLM/BTC.

Na drugim biegunie, IOTA, której wartość spadła o około 6,5%. Na początku tego tygodnia alt oddzielił się od szerszego rynku niedźwiedzi, aby uzyskać krótkotrwały wzrost, zanim doszło do jego przedłużającego się spadku.

Wśród dwudziestu największych monet pod względem wartości rynkowej, Dash odnotowuje solidny wzrost, o prawie 4% i kosztował około 185 dolarów.

Informacje, które miały dzisiaj wpływ na decyzje inwestorów i zachowanie się rynku, to między innymi wspomniane wcześniej ogłoszenie największego australijskiego banku, że został upoważniony przez Bank Światowy do zorganizowania emisji obligacji wyłącznie na Blockchainie. Oba banki oczekują, że technologia uprości gromadzenie kapitału i obrót papierami wartościowymi, przyspieszy operacje i zwiększy nadzór regulacyjny. Bank Światowy wydaje obligacje o wartości 50-60 miliardów dolarów rocznie na zrównoważony rozwój w gospodarkach wschodzących.

Również przemysł logistyczny reaguje na wieści o długo oczekiwanym wprowadzeniu na rynek globalnego rozwiązania transportowego typu Blockchain, które zostało ujawnione przez IBM i Maersk, nazwane „TradeLens”.

źródło: cointelegraph.com, www.ccn.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button