News

#389 Newsy tygodnia [podsumowanie]

06.08.2018 – 12.08.2018: Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych newsów i wydarzeń ze świata kryptowalut, które miały miejsce podczas ostatniego tygodnia!

Najważniejsze artykuły w tym tygodniu:

US Security and Exchange Commission odkłada ETF Bitcoina aż do jesieni.

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd opóźniła decyzję o wprowadzeniu do obrotu giełdowego funduszu inwestycyjnego typu Bitcoin (ETF) do 30. września. SEC jest w trakcie rozważania zmiany zasad, które pozwoliłyby funduszowi zasilającemu inwestycje – firma VanEck i firma finansowa SolidX – który ma być notowany na giełdzie papierów wartościowych CBOE BZX.

WSJ raportuje manipulacje cenami przez zorganizowane „grupy tradingowe”.

Zgodnie z artykułem opublikowanym w tym tygodniu przez Wall Street Journal, manipulacje cenami kryptowalut są głównie prowadzone przez zorganizowane „grupy tradingowe”, które tworzą schematy „pump and dump” na giełdach kryptowalut, komunikując się poprzez platformy takie jak Telegram. Zgodnie z tym artykułem, grupy te mogą albo zebrać z rynku miliony dolarów w bardzo krótkim czasie, albo zostać skazane na porażkę przez straty po tym, jak wszystkie „dumpy” (nagłe i drastyczne spadki cen) danego składnika aktywów w grupie nastąpią w tym samym czasie.

Starbucks odmawia metody płatności Bitcoinem po wprowadzających w błąd raportach medialnych.

Amerykański gigant kawowy – Starbucks, nie będzie akceptował Bitcoina jako zapłaty za Frappuccinos i inne napoje, po tym, jak w tym tygodniu pojawiły się wprowadzające w błąd tytuły artykułów, sugerujące coś zupełnie przeciwnego. Po ogłoszeniu w ubiegłym tygodniu przez operatora NYSE, że Starbucks będzie tworzyć nowy ekosystem aktywów cyfrowych jako partner, pojawiła się fala raportów informacyjnych z fałszywym obrazem sytuacji, mianowicie że ​​Starbucks zaakceptuje kryptowaluty do płatności za napoje, podczas gdy prawdziwa informacja jest taka, że klienci raczej będą w stanie konwertować BTC do walut fiat, które można następnie wykorzystać w Starbucks.

Jamie Dimon w dalszym ciągu uważa kryptowaluty za oszustwo.

Dyrektor generalny JPMorgan, Jamie Dimon, powiedział w tym tygodniu, że Bitcoin jest „oszustwem” i że nie widzi w nim „żadnego zainteresowania”. Takie słowa padły podczas przemówienia podczas 25. dorocznej letniej uroczystości w Aspen Institute. Według Bloomberga, Dimon dalej twierdzi, że rządy mogą przejść do zakazania kryptowalut z powodu niemożności ich kontrolowania. Dimon powiedział dziennikarzom w październiku, że nie będzie już mówić o Bitcoinie, po tym, jak podczas ostatniej jesieni wydał serię negatywnych komentarzy na ten temat.

• Najważniejsze cytaty:

Potencjał funduszu giełdowego powoduje, że Bitcoin jest aktualnie najlepszym domem dla inwestorów na trudnym rynku.

– Tom Lee, szef działu badań Fundstrat.

Najważniejszą rzeczą do zapamiętania jest to, że Bitcoin jest przedsięwzięciem na wczesnym etapie, ale ma podaż cen w czasie rzeczywistym – i to jest coś wyjątkowego, ludzie są podekscytowani ceną i przesadnie na nią reagują.

– Dan Morehead, CEO Pantera Capital.

• Prawo i podatki:

Sędzia okręgowy USA odmówił odrzucenia pozwu przeciwko duetowi męża i żony, którzy stali za projektem Tezos, który jest obecnie oskarżony o łamanie przepisów amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) poprzez sprzedaż niezarejestrowanych papierów wartościowych w USA. Chociaż twórcy Tezos utrzymują, że ich fundraiser miał miejsce w Szwajcarii, poza jurysdykcją w USA, sędzia nie zgodził się na odrzucenie.

• Adopcja kryptowalut:

Bank Australii rozpoczął emisję obligacji na Blockchainie za upoważnieniem Banku Światowego.

Największy bank australijski, Commonwealth Bank of Australia (CBA), został upoważniony przez Bank Światowy do zorganizowania emisji obligacji wyłącznie na Blockchainie. Oferowany nowy instrument dłużny oparty na Blockchain (bond-i) będzie emitowany i dystrybuowany na platformie Blockchain w ramach operacji Banku Światowego w Waszyngtonie i CBA w Sydney. Na razie obie organizacje korzystają z prywatnego łańcucha blocków Ethereum, ale CBA zauważyło, że jest otwarte na alternatywy.

Badania pokazują, że rynek ICO podwoił się od zeszłego roku.

Badanie przeprowadzone przez niezależną agencję ratingową ICORating dowiodło, że rynek ICO podwoił się w ciągu ostatniego roku. Według raportu agencji, ICO w 2018 r. już zebrały ponad 11 mld dolarów, a liczba ta jest dziesięciokrotnie większa niż suma inwestycji w projekty ICO w Q1-2 w 2017 r.

Goldman Sachs rzekomo planuje zaoferować opiekę dla funduszy krypto.

Sources poinformowało Bloomberga w tym tygodniu, że Goldman Sachs planuje zaoferować swoim klientom powiernictwo dla funduszy kryptowalut, ponieważ bank twierdzi, że pozostaje niezdecydowany w swoich planach związanych z kryptowalutami. Rzecznik banku powiedział, że badają różne produkty cyfrowe w odpowiedzi na zainteresowanie klientów.

Przewodnicząca Komisji Sądowniczej Izby Reprezentantów USA ujawnia posiadanie kryptowalut.

Kongresman Bob Goodlatte, republikanin reprezentujący Virginię, ujawnił, że jest właścicielem kryptowalut o łącznej wartości około 80.000 dolarów, co może oznacz pierwszym członkiem Kongresu, który publicznie zgłosił swoje udziały w kryptowalutach. Zgodnie z jego oświadczeniem, kongresmen zainwestował głównie w Bitcoina, Ethereum i Bitcoina Cash.

Kolejny bank szwajcarski, który akceptuje aktywa kryptowalutowe.

Prywatny bank Maerki Baumann stanie się drugim bankiem szwajcarskim, który zaakceptuje aktywa kryptowalutowe, powołując się na nowe wymagania rynku i wzrost popularności kryptowalut. Prywatny bank w Zurychu zdecydował się zaakceptować aktywa kryptograficzne z płatności otrzymanych za świadczone usługi, a także te uzyskane z wydobycia kryptograficznego, ale zauważa, że ​​nie jest gotowy do zapewnienia bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty.

Fuzje, przejęcia i partnerstwa:

UK Financial Authority uruchamia międzynarodową inicjatywę na rzecz współpracy Fintech.

Brytyjski Urząd ds. Nadzoru Finansowego ogłosił utworzenie ogólnoświatowej inicjatywy złożonej z 11 organów finansowych i powiązanych organizacji, aby współpracować w celu ułatwienia firmom fintech łatwiejszej interakcji z regulatorami z różnych krajów.

Globalna sieć innowacji finansowych (GFIN) ma na celu zasięgnięcie opinii na takie tematy, jak wzrost technologii, jak rozproszona technika księgi rachunkowej i sztuczna inteligencja, a także regulacja zabezpieczeń ICO.

IBM i Maersk uruchomiły potężny projekt.

IBM i duński gigant transportu i logistyki Maersk, uruchomiły globalne rozwiązanie transportowe oparte na Blockchain, składające się z 94 organizacji. Globalna platforma TradeLens, przejęła już 154 mln zleceń związanych z wysyłką, a jej zbiór danych podobno rośnie w tempie blisko miliona wysyłek dziennie.

Wygrani i przegrani:

W tym tygodniu rynki kryptograficzne wciąż znajdują się w centrum spadków. Bitcoin notuje około 6583 dolarów, a Ethereum około 324 dolary w czasie publikacji artykuły. Całkowita kapitalizacja rynku wynosi obecnie około 215 mld dolarów. Trzy najwyższe zyski w tym tygodniu odnotowały InflationCoin, Jesus Moneta i Galaxy eSolutions. Trzej najwięksi przegrani w tygodniu to Artex Coin, VeThor Coin i Network Token.

FUDy tygodnia:

Analityk z Wall Street twierdzi, że jeśli przerwie on linię wsparcia, będzie jego koniec na lata.

Kierownik badań technicznych – Renaissance Macro Research Jeff deGraaf – stwierdził, że może to być „koniec gry” dla Bitcoina w swojej nowej analizie, jeśli kryptowaluta przełamie swoje roczne wsparcie. W notatce dla klientów, deGraaf, również stwierdził na podstawie zmian cenowych BTC, że największa kryptowaluta jest „trwale upośledzona”.

Znaleziono złośliwe oprogramowanie Bitcoin ATM dostępne do zakupów online.

Producent oprogramowania zabezpieczającego z siedzibą w Tokio, Trend Micro, odkrył złośliwe oprogramowanie Bitcoina dostępne do kupienia od użytkowników na forum Darknet. Za cenę 25.000 dolarów przestępcy mogliby kupić złośliwe oprogramowanie Bitcoin ATM wraz z gotową do użycia kartą z funkcjami EMV i komunikacji bliskiego zasięgu (NFC). Oprogramowanie wykorzystuje lukę w BTC ATM, pozwalając oszustom na otrzymanie BTC w wysokości do 6.750 dolarów, euro lub funtów.

Wyniki badań Twitter Crypto Scam Bots.

Analiza wskazała, że na Twitterze niesławne zjawisko związane z kryptowalutowymi kontami, które reklamują fałszywe „prezenty”, znajdując sieć co najmniej 15.000 oszustów, jest coraz bardziej powszechne. Naukowcy przeanalizowali ostatnie 200 tweetów z każdego konta, kasując sieć 15.000 botów rozpowszechniających fałszywe konkursy i podszywających się pod najbardziej znane osobistości i firmy z branży kryptowalut.

Chińskie Bitcoin Trader oskarża OKCoin o rzekome zapobieganie wydaniu BCH.

Chiński handlowiec Bitcoina pozwał giełdę kryptograficzną OKCoin za rzekome nie pozwolenie mu na wypłatę Bitcoin Cash po rozwidleniu Bitcoinów. Lokalna agencja informacyjna poinformowała, że ​​jest to pierwsza legalna akcja w Chinach, która objęła zeszłoroczne rozwidlenie BTC. Zgodnie z pozwem, inwestor krypto oskarżył giełdę blokującą go od otrzymania 38.748 BCH, który był należny po hard-forku Bitcoina w sierpniu 2017 roku.

UK Financial Regulator ostrzega przed dwoma krypto-oszustwami.

U.K. Financial Conduct Authority (FCA) ostrzegł inwestorów w tym tygodniu przed dwoma tak zwanymi „klonami”, tj. firmami prowadzącymi działalność gospodarczą pod pozorem, że są one firmami zarejestrowanymi przez FCA. Jeden z klonów, Fair Oaks Crypto, rzekomo ma na celu oszukanie potencjalnych ofiar oszustwa, twierdząc, że reprezentują one Fair Oaks Capital. Druga z kolei nieuczciwa firma to Good Crypto, która rozdawała fałszywe informacje.

źródło: cointelegraph.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

 

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button