News

#394 Newsy z dnia 17.08.2018

Z piątkowych wydarzeń: UPS interesuje się technologią Blockchain; Nadzór finansowy W.Brytanii ostrzega przed falą oszustw; Chiński gigant JD.com uruchamia własną platformę Blockchain; Zagrożenie bombowe w norweskiej krypto farmie; Altcoiny widocznie w górę.

UPS interesuje się technologią Blockchain:

Ponad stuletni gigant dostawczy United Parcel Service (UPS) uważa, że technologia Blockchain może pomóc usprawnić logistykę dostarczania paczek w globalnym łańcuchu dostaw.

Według dokumentów opublikowanych przez US Patent and Trademark Office (USPTO), UPS złożyło wniosek o patent, który wykorzystuje technologie Blockchain oraz DLT do kierowania przesyłkami przez międzynarodowy łańcuch dostaw, który może obejmować wielu przewoźników.

Zgłoszenie patentowe, które UPS pierwotnie złożył 16 lutego, wyjaśnia, że podczas gdy dostawcy logistyki spedycji stali się ekspertami w optymalizowaniu trasowania przesyłek w celu zwiększenia wydajności i zminimalizowania kosztów, nadal trudno jest koordynować logistykę w przypadku przesyłek, które obejmują więcej niż jedną sieć transportową.

Mogą istnieć scenariusze, w których korzystne jest, aby różni dostawcy usług logistycznych transportowali przesyłkę przez różne odnogi/segmenty od miejsca jej pochodzenia do miejsca przeznaczenia. Koordynacja transportu przesyłki przez sieci transportowe różnych dostawców usług logistycznych może jednak być trudna. Ponadto, jeżeli istnieją specjalne wymagania dotyczące przewozu przesyłki trudne może być zapewnienie, aby te wymagania były realizowane przez każdego z różnych dostawców usług logistycznych, którzy będą brali udział w transporcie przesyłki.

– wyjaśniają autorzy wniosku.

UPS dąży do rozwiązania tego problemu za pomocą autonomicznego systemu, który w niektórych przypadkach wykorzystuje niezmienny rejestr Blockchain do automatycznego kierowania paczek przez wiele sieci przewoźników.

Nadzór finansowy W.Brytanii ostrzega przed falą oszustw:

Urząd Nadzoru Finansowego (FCA) Wielkiej Brytanii w oficjalnym ostrzeżeniu poinformował, że kryptowalutowe oszustwa inwestycyjne coraz częściej biorą za cel brytyjskich inwestorów. FCA ostrzega, że oszuści często wykorzystują wizerunki sławnych osób, eleganckie strony internetowe lub prestiżowe adresy Londynu jako zasłonę dymną, dzięki której mogą przyciągnąć potencjalnych inwestorów.

Oszukujące firmy mogą manipulować oprogramowaniem w celu zniekształcenia cen i zwrotów z inwestycji. Mogą nabierać ludzi na kupowanie nieistniejących kryptowalut. Znane są również przypadki, w których nagle zamykano internetowe konta konsumentów i odmawiano przekazania im funduszy lub żądano kolejnych pieniędzy, zanim fundusze zostaną im zwrócone.

– dodaje urząd.

FCA zauważa, że same krypto transakcje nie są obecnie regulowane przez agencję, co oznacza, że wiele giełd kryptograficznych i innych pośredników wykracza poza zakres uprawnień urzędu. Agencja reguluje jednak instrumenty pochodne krypto – w tym kontrakty futures, kontrakty różnicowe (CFD) i opcje.

W takich przypadkach FCA doradza inwestorom, aby sprawdzić, czy dana firma otrzymała wymagane zezwolenie na sprzedaż i reklamę tych produktów, lub aby przejrzeć ScamSmart – listę firm których należy unikać. W tym miesiącu agencja wydała już dwa ostrzeżenia dotyczące tak zwanych kryptograficznych „firm klonujących”, które fałszywie twierdzą, że posiadają autoryzację FCA.

Agencja dodatkowo informuje, że każdy, kto już raz zainwestował w oszustwo, prawdopodobnie będzie celem działań następczych.

Może to być całkowicie oddzielne działanie lub związane w inny sposób z poprzednim oszustwem, na przykład oferta zwrotu pieniędzy lub odkupienie inwestycji po uiszczeniu opłaty.

– podaje FCA.

Chiński gigant JD.com uruchamia własną platformę Blockchain:

Chiński gigant handlu elektronicznego JD.com ujawnił swoją nową platformę Blockchain-as-a-Service (BaaS) w dzisiejszym komunikacie prasowym.

Nowe narzędzie, nazwane JD Blockchain Open Platform, ma na celu umożliwić firmom tworzenie, hostowanie i wdrażanie rozwiązań Blockchain bez konieczności rozwijania technologii od zera. Zgodnie z komunikatem prasowym, usługa będzie oferować funkcjonalność inteligentnego kontraktu dla „publicznych i prywatnych chmur dla przedsiębiorstw”. JD przedstawia szereg możliwych zastosowań dla platformy:

Technologia może pomóc firmom usprawnić procedury operacyjne, takie jak śledzenie przepływu towarów i darowizn na cele charytatywne, certyfikacja autentyczności, ocena nieruchomości, rozliczanie transakcji, cyfrowe prawa autorskie i zwiększanie produktywności.

JD prezentuje narzędzie BaaS jako najnowszą ekspansję swojej strategii Retail as a Service (RaaS), za pomocą której ma na celu udostępnienie zaawansowanych technologii i infrastruktury innym firmom i przemysłom. Platforma będzie obsługiwać sklep z aplikacjami oferujący różne narzędzia i oprogramowanie, które zostały opracowane samodzielnie lub przez niezależnych developerów.

Pierwszym partnerem, który korzysta z platformy, jest podobno China Pacific Insurance Company (CPIC) w celu stworzenia elektronicznego systemu fakturowania opartego na Blockchain do śledzenia „fapiao” – chiński termin na zatwierdzone faktury przez urzędowe organy podatkowe.

Jak donosi Cointelegraph, duże firmy, w tym gigant TenCol WeChat oraz władze miejskie Chin, od niedawna sięgają do systemów e-faktur opartych na technologii Blockchain, aby osiągnąć bezproblemowe połączenie między przedsiębiorstwami i podmiotami konsumenckimi a państwowymi usługami podatkowymi.

Zagrożenie bombowe w norweskiej krypto farmie:

Wygląda na to, że rewolucja w kryptowalutach nie jest w pełni pożądana w Norwegii – farma wydobywająca Bitcoiny w odległej części kraju otrzymała groźbę podłożenia bomby. Według gazety Vakdalposten, firma miningowa Kryptovault działająca w miastach Follum, Honefuss i Dale, otrzymała groźbę w sobotę po tym, jak w lokalnej gazecie ukazał się raport o firmie.

Dyrektor zarządzający Kryptovault, Gjermund Hagesaeter, rozmawiał z gazetą Ringerikes Blad i wyjaśnił, że natychmiast po otrzymaniu groźby została poinformowana policja. Powiedział również, że ostrzegł swoich pracowników, aby byli wyjątkowo czujni podczas wykonywania swoich obowiązków.

Zagrożenie zostało zgłoszone policji, która bardzo poważnie podchodzi do tego problemu. Zwróciliśmy się również do policji o opinię, czy konieczne są dalsze działania. Obiekt w Follum znajduje się na ogrodzonym terenie, więc intruzowi trudno byłoby uzyskać do niego dostęp, jednak ten w Dale jest o wiele bardziej dostępny, więc ostrzegliśmy wszystkich by zachowali czujność.

– powiedział Haileer dla Ringerikes Blad. 

W innym wywiadzie dla Vakdalsposten, Haegesaeter przyznał, że doszło z mieszkańcami do konfliktu dotyczącego kopalń w Honefoss i Dale.

Treść groźby brzmi następująco:

To jest sabotaż. Jeśli rozszerzasz wydobywanie kryptowalut i wypełniasz kraj hałasem, sabotujesz spokój. Grożę wysłaniem materiałów wybuchowych.

Pracownicy Kryptovault w Dale zostali poproszeni o szczególną czujność oraz muszą się natychmiast ewakuować w przypadku zaobserwowanych nietypowych aktywności.

W zakładzie Kryptovault w Follum pracuje około dziesięciu pracowników. Kryptovault to tak zwana firma cloud mining, która wynajmuje przestrzeń i obsługuje komputery produkujące Bitcoiny. Śledcza policji Hønefoss, Lisbeth Edvardsen, powiedziała, że miejscowa policja bada tę sprawę i oceni, czy należy podjąć dalsze działania.

• Altcoiny widocznie w górę:

Ostatnia doba na giełdach wykazała zauważalne wzrosty większości altcoinów. Bitcoin również zwiększył swoją wartość jednak zauważalnie mniej do reszty kryptowalut, bo jedynie o 1,5%. Ethereum notuje wzrost o 2,4%, XRP o 8,2%, Bitcoin Cash o 4%, oraz EOS o 5,8%.

Kapitalizacja całego rynku zwiększyła się o 8 mld dolarów i wynosi obecnie 215 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 15.2 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, coindesk.com, cryptonews.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button