News

#395 Newsy z dnia 18.08.2018

Z sobotnich wydarzeń: Nvidia rezygnuje z produkcji chipów do miningu; Binance utworzy nową giełdę w Liechtensteinie; Rosyjski organ nadzorczy testuje system głosowania oparty na Blockchain; Spadkowa sobota na giełdach.

Nvidia rezygnuje z produkcji chipów do miningu:

Nvidia, producent chipów graficznych, odnotował ogromne wzrosty pod koniec 2017 r. i przez większą część 2018 r., kiedy zapotrzebowanie na zaawansowane procesory graficzne wykorzystywane do wydobywania kryptowalut gwałtownie wzrosło. Ostatnie spadki na rynku spowodowały zmniejszenie popytu, co zmusiło Nvidię do zmiany strategii.

Największy rywal Nvidii, firma Advanced Micro Devices (AMD), również osiągnął rekordowy poziom, zyskując w ostatnim kwartale o ponad 100%. Nvidia szczególnie dobrze radziła sobie z falami wielkiego boomu kryptowalutowego w listopadzie i grudniu, kiedy osiągnęła imponujące 42% od listopada 2017 r. do rekordowego poziomu 267 dolarów za akcję w czerwcu 2018 r.

Popyt na najwyższej klasy procesory graficzne z serii GeForce gwałtownie wzrósł kiedy cena Bitcoina podniosła się z 5.800 dolarów do prawie 20.000 dolarów w ciągu 1 miesiąca – co utworzyło szał zakupów wśród górników chcących zarobić na krypto-szaleństwie.

Niedawne spowolnienie rynku pozostawiło jednak Nvidii dużą ilość niesprzedanego sprzętu z powodu słabnących stóp procentowych i nastrojów na rynku.

Nvidia powiedziała, że spodziewała się w drugim kwartale finansowym około 100 mln dolarów ze sprzedaży chipów używanych do miningu. Zamiast tego sprzedaż w tym okresie wyniosła 18 mln dolarów, do tego w przyszłości dochody prawdopodobnie znikną całkowicie.

– pisze Bloomberg.

Dyrektor generalny Nvidii, Jensen Huang, planuje wykluczyć z budżetu produkcję skierowaną na mining kryptowalut. Wczoraj podczas rozmowy konferencyjnej Huang mówił o wejściu na nowe drogi i skupieniu się na mocnych stronach Nvidii.

Nasze podstawowe platformy przekroczyły nasze oczekiwania, nawet kiedy krypto w dużej mierze zniknęło. Nie planujemy rozwoju miningu kryptograficznego.

– powiedział.

Mimo że wydobywanie kryptowalut umożliwiło Nvidii krótkoterminowy wzrost przychodów i wartości rynkowej, firma nie może dłużej konkurować z gigantami miningu takimi jak chińska firma Bitmain. Firma ta produkuje i używa koparek ASIC, które są w stanie wydobywać kryptowaluty znacznie wydajniej niż najlepsze karty Nvidii.

Zamiast tego Nvidia skupi się na swoich mocnych stronach, szczególnie na branży gier komputerowych, sztucznej inteligencji i przetwarzaniu danych.

Binance utworzy nową giełdę w Liechtensteinie:

Binance, wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa, nawiązała współpracę z Liechtenstein Cryptoassets Exchange (LCX), aby stworzyć i uruchomić platformę do handlowania kryptowalutami, która pozwoli użytkownikom na bezpośrednią wymianę na waluty fiducjarne takie jak euro. 

Maltańska firma przedstawiła Binance LCX jako ich frontową linię operacji handlowych w Europie Środkowej. Nowo utworzona współpraca pozwoli użytkownikom kryptowalut na handel swoimi kryptowalutami używając do tego franków szwajcarskich i euro. Binance będzie nadzorował operacje i zarządzanie platformą technologiczną, a LCX będzie odpowiedzialne za zarządzanie obsługą klienta i zgodność z przepisami.

Nieco ponad rok temu Binance nie istniał. Dopiero pod koniec lipca 2017 r. ICO Binance dało firmie pierwszą możliwość pokazania się na konkurencyjnym rynku handlowym. Zdolność firmy do radzenia sobie z większymi wolumenami i decyzja o braku banku sprawiły, że firma znalazła się na liście dziesięciu najlepszych krypto giełd już na wczesnym etapie.

Wierzę, że Binance LCX stworzy stabilną i niezawodną bramę typu fiat-krypto dla profesjonalnych i zwykłych inwestorów. Mam nadzieję, że Binance LCX wprowadzi nowe standardy w zakresie użyteczności i zgodności dla branży Blockchain, i jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy zaoferować stosowne doświadczenie i najlepsze praktyki by nasz zespół w Liechtensteinie mógł się rozwijać.

– powiedział Changpeng Zao, dyrektor generalny i założyciel Binance.

LCX, jako indywidualna organizacja, jest giełdą dla profesjonalnych inwestorów oferującą usługę powierniczą dla kryptowalut, zaawansowaną platformę transakcyjną dla security tokens i innych zasobów kryptograficznych. Firma nie opublikowała jeszcze swojej białej księgi.

Rosyjski organ nadzorczy testuje system głosowania oparty na Blockchain:

Jak informuje lokalna platforma informacyjna Tass, rosyjski niezależny organ nadzorujący testuje oparty na technologii Blockchain elektroniczny system głosowania.

Stowarzyszenie non-profit Niezależnych Obserwatorów Publicznych, nazwane „National Public Monitoring” (NOM), zapowiedziało projekt pilotażowy systemu na konferencji prasowej w Moskwie:

W ramach naszego kongresu uruchamiamy pilotażowy elektroniczny system głosowania oparty na systemie Blockchain.

Inauguracyjny Rosyjski Kongres Obserwatorów Publicznych odbył się z inicjatywy NOM, jak również Rosyjskiego Funduszu Wolnych Wyborów i Stowarzyszenia Prawników Federacji Rosyjskiej, informuje Tass. Innymi partnerami tego wydarzenia byli podobno Korpus Czystych Wyborców, People’s Observer i Publiczna Grupa Stowarzyszeniowa 32. W imprezie wzięło udział 300 osób.

Rosja podejmuje próby ustanowienia prawa w zakresie krypto i Blockchain od początku stycznia. Wiosną tego roku Duma Państwowa zaakceptowała pierwsze czytanie pakietu projektów ustaw dotyczących krypto i Blockchain, jednak rosyjski rząd musi jeszcze formalnie zatwierdzić ustawy jako prawo.

Komisja Wyborcza na Ukrainie również obecnie pracuje z NEM nad serią eksperymentów mających na celu zastosowanie technologii Blockchain do głosowania wyborczego.

Spadkowa sobota na giełdach:

Giełdy po upływie doby wykazują spadki – prawie wszystkie ze 100 największych walut wg Coinmarketcap zmniejszyło swoją wartość. Ze ścisłej czołówki Bitcoin notuje spadek na poziomie 2,2%, Ethereum 4,4%, XRP 0,9%, Bitcoin Cash 1,6% oraz EOS 2,6%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 6 mld dolarów i wynosi obecnie 209 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 14,9 mld dolarów.

źródło: cointelegraph.com, coinmarketcap.com, bitcoinist.com, cnn.com


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button