News

#420 Newsy z dnia 12.09.2018

Ze środowych wydarzeń: Binance rozszerza swoją działalność na Malcie; Litecoin notuje najniższy wynik od roku; Innowacyjne zastosowanie dla centrum Departamentu Obrony USA; Bank Rosji pomyślnie przeprowadza test ICO; Spadków ciąg dalszy.

Binance rozszerza swoją działalność na Malcie:

MSX PLC, spółka zależna Malta Stock Exchange, podpisała protokół ustaleń z giełdą kryptowalutową Binance, aby wspólnie uruchomić nową cyfrową platformę zajmującą się security tokenami. Komunikat prasowy podaje, iż nadchodząca platforma transakcyjna ma wykorzystać 26-letni staż giełdy na Malcie, działającej jako giełda regulowana, oraz dynamiczny i międzynarodowy zasięg modelu biznesowego Binance.

Binance stale poszerza swoją obecność na Malcie – kraju, który dzięki swojemu stanowisku pro-krypto zyskał miano „wyspy Blockchain”.

Malta […] stała się światowym centrum technologii Blockchain dzięki aktywnym i przejrzystym regulacjom kryptograficznym. Ta współpraca pozwoli Binance i MSX na przechowywanie tradycyjnych aktywów finansowych na technologii Blockchain za pomocą security tokenów.

– mówi dyrektor generalny Binance, Changpeng Zhao, znany również jako CZ.

Przewodniczący Malta Stock Exchange, Joe Portelli, powiedział ze swojej strony, że inicjatywa ustanawia „nowe możliwości rynkowe do rozwijania i poszerzania granic maltańskiego sektora finansowego”.

Jak poinformował Cointelegraph, Binance po raz pierwszy ogłosił otwarcie swojego biura na Malcie pod koniec marca po tym, jak giełda otrzymała ostrzeżenie od japońskich władz finansowych dotyczące niezarejestrowanego statusu firmy.

Na początku tego lata Zhao powiedział, że giełda otworzyła rachunek bankowy na wyspie, torując drogę do wprowadzenia par fiat-krypto. Przedstawiciele firmy zasygnalizowali wówczas swoje intencje otworzenia platformy na Malcie.

Litecoin notuje najniższy wynik od roku:

Cena Litecoina osiągnęła dzisiaj najniższy wynik od 12 miesięcy, kiedy wartość tokena spadła poniżej poziomu 50,00 dolarów.

Siódma co do wielkości kryptowaluta na świecie pod względem kapitalizacji rynkowej spadła do 47,67 dolarów o 12:34 – do najniższej ceny od 22 września 2017 r.

fot. coindesk.com

Warto zauważyć, że Litecoin jest drugim największym przegranym spośród 10 największych kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, odnotowując 22,5-procentową tygodniową stratę. Co więcej, spadł o 86 procent ze swojego rekordowego poziomu 344 dolarów z grudnia ubiegłego roku.

Litecoin może być świadkiem niewielkich wzrostów, ponieważ wskaźnik siły względnej informuje o zawyżonych warunkach. Jednakże, jeśli Bitcoinowi nie uda się zregenerować zgodnie z przewidywaniami, wzrosty Litecoina mogą nie dojść do skutku.

Innowacyjne zastosowanie dla centrum Departamentu Obrony USA:

Zgodnie z komunikatem prasowym, Chińska firma holdingowa Wuhan General Group rozpoczęła negocjacje mające na celu przekształcenie placówki Departamentu Obrony USA w farmę miningową.

W przypadku pomyślnego zakończenia negocjacji, firma otrzyma pierwszą dostawę koperek pod koniec października, a kolejne w najbliższych miesiącach. Przy konwersji obiektu, Wuhan General Group zamierza korzystać z niskich stawek za energię elektryczną w USA, chłodnego klimatu i szybkiego Internetu, który ma kluczowe znaczenie dla prowadzenia działalności wydobywczej.

Centrum danych o powierzchni 55.000 stóp kwadratowych z mocą ponad 3MW może obsłużyć do 1.300 koparek, a po modernizacji obiektu do mocy 30 MW w 2019 r. liczba ta ma wzrosnąć do 12.000. Zgodnie z szacunkami firmy, farma górnicza wyprodukuje około 3,5 mln dolarów miesięcznie w oparciu o początkowe 1.300 maszyn górniczych.

Planowaliśmy zbudować tę operację trzy miesiące temu, jednak przez bessę na rynku kryptowalut wstrzymaliśmy się, by ponownie ocenić naszą strategię. Decyzja o tym, aby poczekać na stabilizację rynku była dobra, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że wiele koperek nie jest już rentownych na obecnym rynku. Działaliśmy w najlepszym interesie Spółki i jej akcjonariuszy i mocno wierzymy, że rynek osiągnął dno i rynek hossy zacznie się na nowo.

– powiedział Ramy Kamaneh, dyrektor generalny Wuhan General Group.

W maju australijski startup IoT Blockchain i dystrybutor sprzętu górniczego Royalti Blockchain Group, ujawnili swój wspólny plan przekształcenia nieużywanej elektrowni w „Blockchain Applications Complex” – Bitcoinowa operacja wydobywcza obejmowałaby dwa hektary. Pobliska elektrownia Hunter Energy będzie dostarczała energię do tego projektu.

Bank Rosji pomyślnie przeprowadza test ICO:

Bank Rosji z powodzeniem przeprowadził eksperyment dotyczący emisji tokenów, oświadczył urzędnik podczas Eastern Economic Forum we Władywostoku.

Ivan Semagin, zastępca dyrektora działu rozwoju finansowego banku, powiedział uczestnikom forum, że organ regulacyjny przetestował przeprowadzanie „eksperymentalnego ICO opartego na istniejącej infrastrukturze” w piaskownicy regulacyjnej Banku Rosji. Chociaż eksperyment zakończył się sukcesem, nadal istnieją pewne problemy.

W ramach „piaskownicy”… pod względem technicznym wszystko poszło dobrze, jednak z prawnego punktu widzenia było wiele problemów

– wyjaśnił.

Nie podał jednak dokładnie czego te prawne problemy dotyczą.

Przeprowadzenie testu zostało pierwotnie ogłoszone w maju, kiedy to największy rosyjski bank detaliczny Sberbank, wraz z rosyjskim Krajowym Depozytem Rozliczeniowym (NSD), oświadczył, że pracuje nad testem ICO. Eksperyment miał obejmować firmę o nazwie Level One jako emitenta ICO, Sbierbank jako „koordynatora emisji i inwestora zakotwiczającego” oraz NSD jako depozytariusza, rejestrującego i rozliczającego transakcje, a także zabezpieczającego aktywa.

Wielu klientów Sberbanku jest zainteresowanych tym rodzajem inwestycji, a my planujemy promować tę usługę proaktywnie, kiedy wejdą w życie odpowiednie ramy prawne; będziemy jednym z czynników umożliwiających instytucjonalizację i popularyzację tego typu transakcji.

– twierdził starszy wiceprezes Sberbanku, Igor Bulantsev.

Spadków ciąg dalszy:

Po upływie doby na giełdach obserwujemy kontynuację trendu spadkowego – znaczna większość  ze 100 największych kryptowalut wg. Coinmarketcap notuje widoczne spadki. Ze ścisłej czołówki rankigu, Bitcoin, XRP i Stellar zwiększyły swoją wartość, kolejno o 0,2%, 1,4% i 3,8%. Największe spadki notują Ethereum i Litecoin, oba o 7,3%, oraz Cardano, o 8,1%.

Kapitalizacja całego rynku zmniejszyła się o 2,8 mld dolarów i wynosi obecnie 188,4 mld dolarów. Całkowity obrót na giełdach wyniósł 12 mld dolarów.

źródło: coindesk.com, cointelegraph.com, coinmarketcap.com.


Strona ma charakter informacyjny. Nie ponosimy odpowiedzialności za decyzje związane z inwestowaniem na rynku kryptowalut.

Kantor kryptowalut FlyingAtom Kantor kryptowalut FlyingAtom

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button